Niedomykalność zastawki aortalnej II stopnia

Echo serca - Str. 30

.. ...Na zastawce mitralnej niedomykalnośc I stopnia, a więc niewielka. Niedomykalnośąc zastawki aortalnej juz poważniejsza, okreslona jako II na II stopien z IV. czasami niedomykalnośc mitralna występuję właśnie przy wadzie aortalnej. W opisie podejrzenie dwupłatkowej zastawki mitralnej...

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. Mam III st. niedomykalności zastawki aortalnej.Czeka mnie operacja. Kto może mi doradzić który szpital jest najlepszy???? Kryteria echokardiograficzne oceny wady zastawkowej są tylko elementem uzupełniającym diagnostykę. Decydującym kryterium kwalifikacji do operacji wymiany zastawki są objawy kliniczne, a..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...Mój brat chorował na niedomykalność zastawki od urodzenia. Leczył się w WOKu w Zabrzu. Najpierw u prof. Z. Religi, później u prof. Zębali. Lekarze starali się * przeciągnąć * czas oczekiwania na operację jak najdłużej. W międzyczasie brat żył normalnie. Hulajdusza - niczego sobie nie..

Zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia

.. Mam zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia. Ostatnio źle się czuję, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej i głowy czy to może oznaczać że operacja jest blisko? Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa? Prosze o szybka..

Zwężenie niedomykalność zastawki aorty

.. Mam zwężenie i niedomykalność zastawki aortalnej dwupłatkowej 2 stopnia. Ostatnio źle się czuję, zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej i głowy czy to może oznaczać że operacja jest blisko? Jeśli przejdę osperację wymiany zastawki, to po niej będę musiał jeszcze jeździć do kardiologa? Prosze o szybka..

Dobry kardiolog w Krakowie od zastawek

.. ...zastawkami? Moja mama ma niedomykalność II/III coraz gorzej się czuje i nie może trafić na dobrgo specjalistę. Cześć 3 stycznia miałem przeprowadzoną operację wymiany zastawki aortalnej na sztuczną - przyczyna postępująca stenoza wada wrodzona zastawka dwupłatkowa bardzo duże zwapnienia..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 19

.. ...dowiedziałem się, że mam niedomykalność zastawki aortalnej drugiego stopnia. Nie będę rozpisywał się przy jakiej okazji to wyszło. Najgorsze, że wyszło. Leczony jestem objawowo betalockiem25. Obecnie moje samopoczucie jest tak różne jak pogoda zaoknem i ciśnienie. Ogólnikowo bóle w..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 28

.. ...sercowcom. Mam 33 lata, niedomykalność zastawki aortalnej umiarkowanie cięzkiego stopnia. ( III stopień ). Konsultowałem mój problem z kilkoma kardiologami i połowa z nich stwierdziła, że to już czas na operację a druga połowa, że jeszcze należy poczekać. No i bądź tu mądry co zrobić...

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 32

.. ...ciężkiej chorobie ma niedomykalność zastawki aortalnej. Początkowo była to niedomykalność 2 stopnia teraz już jest stopnia 3 - 4. Ma on 18 lat. Leczy się w szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie. Już 10 lutego czeka go operacja wymiany zastawki. Lekarze oczywiście przekazali nam..

Badania echo i EKG serca i co dalej?

.. ...posiadasz niedomykalnośc dwóch zastawek serca - mitralnej i aortalnej, ale jak sam czytasz małego stopnia, w przypadku jednym śladowa, czyli bliska fizjologicznej. Nieistotne hemodynamicznie, czyli OK...

Zrośnięte płatki zastawki aortalnej

.. ...zastawce dwupłatkowej. Mała niedomykalnośc, a więc coffanie się krwi przez zastawkę w kierunku przeciwnym, może być niedomykalnością śladową, a więc bliską fizjologicznej. Ale mała może byc też użyta na określenie np. niedomykalności 1 stopnia. Najlepiej wie to speclaista wykonyjący..

Infekcyjne zapalenie wsierdzia sercowego

.. ...z innego szpitala ). Niedomykalność zastawki mitralnej dużego stopnia w wyniku zerwania nici ścięgnistej do PPM ( I05 ). Zwężenie zastawki aortalnej umiarkowanego stopnia z dużymi zwapnieniami płatków ( I06 ). Klasa czynnościowa II wg NYHA. Został wypisany do domu. W epikryzie pisze * w..

Operacja serca i interpretacja wyników

.. ...z innego szpitala ). Niedomykalność zastawki mitralnej dużego stopnia w wyniku zerwania nici ścięgnistej do PPM ( I05 ). Zwężenie zastawki aortalnej umiarkowanego stopnia z dużymi zwapnieniami płatków ( I06 ). Klasa czynnościowa II wg NYHA. UKG: IVS - 12/20( mm ), LV - 65/46( mm ) RV -..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory ok 60% Remodeling koncentryczny lewek komory - lewa komora powiększona Mała niedomykalność dwudzielna i trójdzielna Powiększony..

Bieganie z niedomykalnością zastawki

.. Witam, mam 38 lat i niedomykalność 4 - go stopnia zastawki aortalnej. Operacje odwleka w czasie dobry skurcz lewej komory serca, która i tak jest powiększona do granic. Nigdy nie uprawiałem żadnych sportów, ale chciałbym sobie 3 - 4 razy w tygodniu potruchtać. Spróbowałem przez tydzień i po każdym 30 - to..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...wadę serca mianowicie niedomykalność zastawki aortalnej niewielkiego stopnia.Nie przyjmowałam żadnych leków.Choroba moja ujawniała się wysokim pulsem czasem nawet dochodził do 150 uderzeń na minute.Wiem ponieważ mój tato chorował na nadciśnienie i dysponował ciśnieniomierzem, gdzie był..

Zastawka mitralna - prośba o interpretacje wyników

.. ...dane to jest to znaczna niedomykalnośc ( wąska fala ) zastawki - określa sie ją w 4 stopniach, przy czym istotny jest cały obraz, zmiany hemodynamiczne ect aby okreslić stan pacjenta Zastawka aortalna - śladowa niedomykalnośc a więc bliska fizjologicznej Podobnie zastawka trójdzielna...

Niedomykalność zastawki mitralnej i aortalnej

.. ...dowiedziałam się, że mam niedomykalność zastawki mitralnej ( pierwszego stopnia ). Poza tym czasami miałam zaburzenia rytmu serca i bóle w klatce piersiowej ( ale bóle chyba spowodowane nerwami itp. ). Dziś miałam robione echo serca i lekarz wykrył u mnie również lekką niedomykalność..

Niedomykalność zastawki a służba w wojsku

.. Mam niedomykalnoś zastawki aortalnej pierwszego stopnia i chcę iść do wojska czy to jest możliwe jest wo wada wrodzona która się nie powiększa ćwiczę w szkole na w - f i nie mam większych problemów tylko szybciej się męczę proszę o..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. ...zastawke dwu płatową . Niedomykalnośc zastawki aortalnej 2 i 3 stopnia. Czy ktos przechodził tak operacjią .prosze o odpowiedz . Ja się na taką operację szykuję, U mnie średnica 5,5 Trzymaj za mnie kciuki. Taka operacja to powazny zabieg ale naprawde da sie przezyc. MIalem taka operacje..

Niedomykalność zastawki aortalnej z 1 st na 2 st

.. ...gdzie wykryto u mnie niedomykalność zastawki aortalnej 1 stopnia. Lekarz powiedział, że póki co mam się nie martwić tylko iść i zrobić kolejne badanie po 5 latach. Więc minęło blisko pięć lat jak znalazłem się na kolejnym badaniu. Wynik: niedomykalność zastawki aortalnej drugiego..

Dwupłatkowa zastawka aortalna z jej niedomykalnością III-go stopnia

.. ...przepisane jakies leki ? niedomykalnoscia plucna i trojdzielna nie zawracaja sobie glowy, sladowa wystepuje u wiekszosci chyba populacji. Niedomykalnosc mitralna prawdopodbnie zwiazana z aortalna. Nie wiem jak hemodynamiznie to wyglada u ciebie, F masz chyba OK bo pow. 65%. Ale samo..

Niedomykalnośc zastawki aortalnej 1 stopnia czy może minąć z wiekiem

.. Czy niedomykalność zastawki aortalnej 1 stopnia( wada wrodzona ) może minąć z wiekiem czy niedomykalnośc pierwszego stopnia to niedomykalność duża czy mała To mała ( najmniejsza ) niedomykalność. Istotne jest również jaką masz fale zwrotną ( o ile wystepuje ). Z wiekiem raczej sama się nie naprawi. Bardziej..

Przy przełykaniu uczucie dodatkowego skurczu serca

.. Mam niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia, powiększona lewa komora. Odczuwam ból w nadbrzuszu, dokładnie jak nacisnę lekko wyrostek mieczykowaty ( dolne zakończenie mostka ) oraz podczas przełykania dużych kęsów dodatkowe skurcze serca? Czy ktoś ma podobne objawy bo podobno wg kardiologów nie powinny..

Umiarkowana stenoza zastawki aortalnej a sport

.. ...aortalnej ( dwupłatkowej ),z niedomykalnością I stopnia, bez zmian w rozmiarze lewej komory. Vmax = 3,8. Od pół roku biegam i niestety muszę się pogodzić z tym, że nie mogę dalej uprawiać tej dyscypliny. Mam jednak pytanie - jakie inne sporty mogę uprawiać, żeby nie przytyć znowu (..