Niedomykalność zastawki mitralnej i

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...Barlowa prowadzi do niedomykalności zastawki mitralnej ( dwudzielnej i dolegliwości ). Przyczyny występowania zespołu Barlowa. wada wrodzona, często jako wynik zespołu Marfana; wada nabyta, np. powstała w wyniku dysfunkcji mięśnia brodawkowatego po zawale mięśnia sercowego lub niejasnego..

Powikłania zawału serca

.. ...brodawkowatego, nagle występująca niedomykalność zastawki mitralnej ( dwudzielnej ), perforacja ( pęknięcie przegrody międzykomorowej ) oraz pęknięcie ściany serca. Obraz kliniczny zawału mięśnia sercowego może być powikłany poszerzeniem obszaru martwicy, odczynem osierdziowym,..

Migotanie przedsionków

.. ...pobudzeń mięśnia sercowego; niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki aortalnej, zwężenie lub niedomykalność zastawki trójdzielnej; zespół chorego węzła zatokowego reumatyczna wada mitralna kardiomiopatia..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...komory w młodym wieku, niedomykalność zastawki dwudzielnej ( mitralnej, czasami jako zawał mięśnia sercowego u noworodków! Kilka procent pacjentów z tą wadą przeżywa dzięki uruchomieniu mechanizmów kompensacyjnych jednak jest to tak poważne zaburzenie, że z reguły cierpią oni na..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...zamykają ją dwa płatki. Niedomykalność mitralna to stan, w którym krew cofa się w czasie z skurczu z lewej komory do lewego przedsionka. Niedomykalność zastawki może wynikać z uszkodzenia każdego z elementów aparatu zastawkowego. Defekt może dotyczyć samych płatków, najczęściej jest to..

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...towarzyszy jej także niedomykalność ( tak zwana wada złożona ) i wady zastawki mitralnej. Dolegliwości w przebiegu stenozy zastawki przedsionkowo - komorowej prawej wynikają z przepełnienia układu żylnego krwią. Fizjologicznie, krew wraca do serca właśnie przez prawy przedsionek. W..

Objawy ze strony serca w twardzinie układowej

.. ...powikłaniem uogólnionej postaci twardziny jest nadciśnienie płucne, dotyczy około 1/3 chorych. U części chorych obserwuje się niedomykalność zastawki mitralnej oraz objawy ostrego zapalenia osierdzia...

Plastyka serca

.. ...prowadzi do wtórnej niedomykalności lewej zastawki przedsionkowo - komorowej ( zastawki mitralnej ), z czasem prowadzi do śmierci. Liczba wykonywanych przeszczepów serca jest wciąż zbyt mała, aby można było uznać transplantację tego narządu za realną metodę leczenia dla większości..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...calosci normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki trójdzielnej śladowa.niedomykalnosc zastawki płucnej śladowa i mitralnej 1+.. z kolei holter odnotowywal od 180 do 3200 skurczów dodatkowych nadkomorowych oraz kilka kilkanascie komorowych. dominowal rytm zatokowy. w nocy bradykardia 35 -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...- 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1 Graniczna wartosc cisnienia koncowoskurczowego w prawej komorze( 30 - 35% mmHg ) z czynnoscia niedomykalnosci zastawki trojdzielnej 1. Pozostale przeplywy w normie. Aha chcialem dodac ze byle w zabrzu ale jak wiadomo terminu sa odlegle a..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 35

.. ...cechami wypadania do LA. - niedomykalnosc zastawek mitralnej II stopnia MVR++ - trojdzielnej TVR slad - aorta vwstepujaca nieco poszerzona reszta ok po obejrzeniu holtera z przed ciazy stwiedzil WPW,po czym na moje pytanie co z porodem? ze na 90%powinno byc dobrze!!! marne pocieszenie -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 43

.. ...rzeczy. Mam też Ist niedomykalności zastawki trójdzielnej * fizjologiczna * i żyły płucnej Ist. też * fizjologiczna * ( co to znaczy ze fizjologiczna? ) Mam strunę rzekomą ( ???? ) Płatek mitralnej się ugina ale jedni lekarze twierdzą że jeszcze sie nie kwalifikuje do wypadajacego inni..

Zastawka trójdzielna i nerwica wegetatyna

.. ...wykonujący echo stwierdził niedomykalnośc zastawki trójdzielnej II na III stopnia ( znaczna ) oraz niedomykalnośc zastawki mitralnej I na II stopnia. Mnie laikowi stwierdzenie o wąskości kojarzuy sie ze zwężeniem ale sama jaestem ciekawa co powiedzą fachowcy. Jak rozumiem powodem badania..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 46

.. ...miała trzecią ablację - niedomykalność zastawki mitralnej. Muszę wykonać jeszcze parę badań i wtedy będę miała pewność ( dr O. Kowalski przepowiedział mi * u pani to będą trzy ablacje * ( każda na co innego ) no i sprawdza się Pozdrawiam. Byłem u lekarza bo mój stan ciągle się pogarszał..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 47

.. ...jak wygląda ablacja niedomykalności zastawki mitralnej, ale jak pójdę z wynikiem HOLTERA ( założony będzie we wtorek ) do mojego doktora to wypytam się szczegółowo i nie omieszkam o tym napisać. Do wszystkich przed ablacją: podzielam zdanie Beaty - bądźcie dzielni i chciejcie sobie pomóc..

Echo serca - Str. 3

.. ...lewego przedsionka. Niedomykalność zastawki mitralnej - I st. Mam pytanie co oznacza tr ++ i EF 66%. czy te wyniki sa w normie czy jest cos nie tak co oznacza ze u nasady platka widoczne dodatkowe echo ok 1,5 zerwana nic, wegetacje? To znaczy ,ze w sercu na zastawce jest dodatkowa ,..

Echo serca - Str. 6

.. ...skurczowej, niewielkie niedomykalnosci zastawki mitralnej , plucnej i trojdzielnej. Generalnie bez dużych patologii Dzień dobry pani Izo mam 33lat i wszczepiony defibrylator robiłam niedawno badanie echo ale wizyta dopiero na maj u lekarza i proszę o diagnozę tego badania. lewa..

Echo serca - Str. 7

.. ...Dziękuję. IM , IT - niedomykalnośc odpowiednio zastawki mitralnej i trójdzielnej; śladowa w granicach fizjoligicznej. Dokladnie tak , echo w normie. Wiotka przegroda czesto jest * urodą * u mlodych osob jestem 14 rok po zapaleniu mięśnia sercowego czuję się dobrze niedawno robione miałem..

Echo serca - Str. 8

.. ...Może ma na to wpływ niedomykalnośc zastawki mitralnej i trójdzielnej. Z patologii:powiekszona LK, umiarkowanie powiększony LP , PK tez nie dramatycznie duża( powiększona to prawda,ale to w związku z nadciśnieniem płucnym, choć tu jest podana tylko niedomykalnośc trojdzielna III )..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...- 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1 Graniczna wartosc cisnienia koncowoskurczowego w prawej komorze( 30 - 35% mmHg ) z czynnoscia niedomykalnosci zastawki trojdzielnej 1. Pozostale przeplywy w normie. czy ktos moze mi cos na ten temat powiedziec tak prosto z mostu bo mnie te..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...nei powiedziala ) te niedomykalnosc , czy sie nie poglebia.Mam niedomykalnosc zastawki mitralnej( dwudzielnej ) i trojdzielnej i obie I/II stopnia. Mam tez Miokardopatie w okresie wydolnosci krazenia, ale o co tu chodzi to nie wiem, jak bede u kardiolog to zapytam.Tachykardie zatokowa..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 602

.. ...wykryto jedynie śladową niedomykalność zastawki mitralnej, ale z prawidłowym przepływem. Co prawda robiłam te badania ( ekg, echo ) trzy lata temu, ale w ubiegłym tygodniu zostałam osłuchana i też nie wykryto żadnych szmerów, niewłaściwych tonów. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1049

.. ...kardiologa i wykryto u mnie niedomykalność zastawki mitralnej podobno to nic groznego : ) i stąd moje objawy zawroty glowy,uczucie omdlenia chociarz podobno same omdlenie tez wystepuje,zmęczenie a dodatkowo bylo to podstawa do mojego stanu nerwicowego w ktorym sie poglebialem bo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1055

.. ...lepiej okazało się ze mam niedomykalność zastawki mitralnej i to spowodowało moja nerwice :/ dostałem propranolol i jakoś żyje : ) zdarzaja się lepsze i gorsze dni ale zauwazylem ostatnio cos dziwnego u siebie mianowicie zaczynam sie bac sam zostac w domu. Mam tak ze jak jestem sam to..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...objawy fizyczne lub gdy niedomykalność jest większa i występują np.zaburzenia rytmu serca, omdlenia mówimy wtedy o zespole wypadania płatka zastawki mitralnej i wówczas wskazanym jest unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego a czasem małe dawki beta blokeru, zazwyczaj stosowane przez..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...sie nie myle chodzi o niedomykalnośc I stopnia w przypadku zastawek serca : mitralnej IM , płucnej IP i trójdzielnej IT. Pozdrawiam i zyczę zdrowia. Witam wszystkich. Niestety też mam tą wadę. Jest to bardzo dokuczliwe, ciągłe zawroty ,kołatania, nierówne bicie serca a wszyscy lekarze..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...zdiagnozował u mnie niedomykalność zastawki mitralnej z istotną falą zwrotną.Bardzo szybko się męczyłam,najmniejszy wysiłek był dla mnie kłopotem.Lekarze stwierdzili,że nie ma co czekać z operacją,ponieważ lepiej nie będzie,jedynie może być coraz gorzej.Mam 24 lata i dopóki nie miałabym..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 15

.. ...częściej stwierdzaną niedomykalność zastawki mitralnej oraz że wśród takich osób rzadziej stwierdza się niekorzystne czynniki ryzyka chorób układu krążenia. Więcej informacji, cały artykuł: http://www.grupy.senior.pl/Re - zespol - wypadajacego - platka,p,40624,3.html Bardzo proszę nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 25

.. ...duperelki takie jak niedomykalność zastawek i wypadanie płatka mitralnego z zastawki. Od pół roku hipotensja zmieniła mi się w nadciśnienie. Za tydzień mam wyznaczony termin ablacji - przeprowadzą ją dr Kułakowski i dr Stec - fantastyczni ludzie. Mam najprostszą odmianę częstoskurczu -..

Nieistotne nieszczelności zastawkowe

.. ...osobne sprawy? Hej, ta fala zwrotna to normalne z przy WPW, ja mam WPW i też to mam, to nic takiego. Też mam lekką niedomykalność zastawki mitralnej ( nieszczelność ). Bez obaw. Pozdrawiam serdecznie...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...7,42; LA 5,36; RV 3,94 niedomykalność zastawki mitralnej III/IV st.Frakcja niby 23% ale już dwóch lekarzy mu powiedziało że jak jest niedomykalność zastawki to frakcja nie jest miarodajna bo ta krew cześciowo wraca przez te zastawki i rzeczywista frakcja by wynosiła u niego ok..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...- 25% ale dodatkowo niedomykalnosc zastawki mitralnej i czuje sie raczej kiepsko. Wlasnie jest w szpitalu na badaniach. Napisze wiecej jak bede miala chwile wolna o co bardzo trudno... Pozdrawiam Darko ja też mam ten dylemat,z tym że 4 miesiąc jestem na L4.Lekarz nawet nie chce słuchać o..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...krążenia III stopnia,niedomykalność zastawki mitralnej II oraz niedomykalność I stopnia zastawki trójdzielnej i aorty.Po 4 miesiącach intensywnego leczenia wróciłam do pracy.Wydawało mi się,że już wszystko było dobrze.Niestety po roku nastąpiło pogorszenie - doszło migotanie przedsionków..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 16

.. ...Niewydolność Serca, Niedomykalność Zastawki Mitralnej I / II * . 2 miesiące leżałem w Klinice Kardiologii Dziecięcej w Katowicach. Po wyjściu moja frakcja wyrzutowa EF wynosiła 40 % i nagle po kilku miesiącach spadła do około 30 % i znowu powolutku rośnie. I nikt nie wie dlaczego to..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...i trójdzielną Spora niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej Lekarz stwierdził, że musi mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q w aVR..

Operacja na otwartym sercu

.. ...prosze o pilny kontakt ze mna obecnie oczekuje na operacje moj nr na tel komurkowy 510 688 653 bardzo dziekuje mam 40 lat nic nie wiem na temat tego schorzenia i wogole bardzo sie boje tego wszystkiego..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 2

.. ...serca a mianowicie z niedomykalnoscia zastawki dwudzielmnej ( plucnej ) O wypadaniu platkow mitralnych dowiedzialam sie ok. 2 lat temu a o tym ze zwiazane jest to z zespolem Barlow`a dowiedzialam sie wczoraj. Nie jest to jeszcze takie straszne jesli nie to ze podejrzewaja zespol Marfan`a..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 5

.. ...zabieg - hemodynamiczna niedomykalność mitralna ( morfologiczne cechy rozszczepienia płatka przedniego zastawki ), cechy obturacji ciężkiego stpnia, zastój krążenia płucnego, nadciśnienie w tętnicy płucnej - ot, takie tam drobnostki. Bardzo ziekuje ci za rade a możesz mi powiedziec co..

Ablacja - Str. 9

.. ...mnie trzecia ablacja - niedomykalność zastawki mitralnej ( termin bliżej jeszcze nieznany, bo trzeba wykonać szereg badań ). Jestem dobrej myśli. Pozdrawiam wszystkich życząc dobrego zdrowia. Ewa z Zabrza.Fajnie że masz takie podejście,oby było wszystko jak trzeba. Ja czuję się coraz..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 2

.. ...kardiologa na echo serca. Mam NIEDOMYKALNOŚĆ PRZEDNIEGO PŁATKA ZASTAWKI MITRALNEJ chyba II STOPNIA... pozdrowionka: - DD A i nie napisałam że nie ćwiczę na W - F bo zbyt szybko się męcze. Gdy np. szybko idę czuję że bardzo szybko bije mi serce, a także go słyszę. Życze wszystkim..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...piszesz,wynika,że jest to tzw. niedomykalnośc zastawki ( najpewniej zastawki mitralnej ). Przez to właśnie krew może sie cofać i powodować omdlenia, spadek ciśnienia, przejściowe oslabienie i inne objawy. Faktycznie, nie jest to bardzo groźne. nie powoduje tez istotnej zmiany trybu..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...ubytek miedzykomorowy, niedomykalnosc zastawki mitralnej, nieprawidlowe odejscie tetnic szyjnych, zwezone tetnice mozgowe, odmiane rozwojowa kola willisa oraz tylko jedna nerke. Ale zyje i daje sobie swietnie rade nie odstajac w niczym od zdrowych osob, czesto jak komus powiem o swoich..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...serca wyszła mi mała niedomykalność zastawki mitralnej, ale podobno da się z tym żyć. I zupełnie przypadkiem ( kiedy już myślałam że oszaleję ) trafiłam na pogotowiu na jednego lekarza. Ten nawet bez badania, tylko kiedy opisałam mu objawy, od razu stwierdził co mi jest. Powiedział, że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...w trezch zastawkach niedomykalnosc I stopnia oraz zwloknienie i zwapnienie platkow zastawki mitralnej, natomiast dwa kolejne badania wykluczyly to i wykazaly ugiecie platka zastawki i mitralnej ale nie jest to zespol wypadania platka wiec sama nie wiem. Na co dzien ciagle cos mi jest od..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 15

.. ...lub przypadlosc ( np. niedomykalnosc zastawki mitralnej ) i w ten sposob wylazi. Ja mam takie objawy jak ty i stwierdzono nerwice,tez mam lęk jak mam zostac sama w domu,i inne podobne lęki:( Kilka razy jechałam na pogotowie i do szpitala ale konczyło sie to podaniem potasu w kroplówce..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 237

.. ...: aha, czyli ma Pani niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej 8 - / Myślałam,że umrę tam na tym krześle. Podobno diagnoza mojego echa sprzed roku to niedomykalność zastawki lewej i prawej komory serca a nawet mi o tym nie wspomniał! Lekarz mówi,że tego się nie leczy, tylko..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. niedomykalnosc mitralna I z wypadaniem platka tylnego zastawki taki wynik echa serca odebrałem.lekarz powiedział ze nie mam sie tym przyjmowac a ja sie czuje okropnie omdlenia bóle w klatce bóle pleców. Wszystkie inne badania ok ekg,holter,ekg wysiłkowe. co mam robic? zmienic lekarza? co to własciwie znaczy..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem - Str. 2

.. ...naprawde wie co robi: ) Niedomykalność jest bardzo częsta - problemem staje sie gdy powoduje groźne objawy. Jeśli wszystko jest ok to nie ma sie co martwić, nerwy w tym przypadku ( chyba w każdym: ) ) mogą wszystko jedynie pogorszyć. Jakieś 5 lat temu po echo zdiagnozowanu u mnie..

Solarium a choroby serca

.. ...zastawki tętnicy płucnej, niedomykalność zastawki mitralnej i fale zwrotną przez zastawkę tętnicy płucnej i dziś właśnie wybieram się na solarium. Na początek na 3 minuty aby sprawdzić jak moje serduszko na to reaguje.Mam nadzieję, że nic sie nie stanie. pozdro: * KArola88 i jak było w..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...racje wiesz ja mam21 lat niedomykalność zastawek jednej i drugiej mitralne stwierdzone w wieku 19 w wojsku jakies cisnienia graniczne szmery bajery :D i nerwica najwiekszy bajer w tym ze odkad nie chce zyc !! czuje sie lepiej ;p;p leje na ta chorobe itd... nie przejmuje sie wcale i o..

Niedomykalność mitralna I stopnia i wypadanie płatka

.. ...lat i wykryto u niego niedomykalność mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Na początku objawiały sie bóle głowy ,duszności oraz kręciołki jak mój synek mówił i na twarzy robił sie bardzo blady. Wykryto to za pomącą ECHO serca bo Hollter nie wykazał nic.Natomiast..

Niedomykalność mitralna I stopnia u dziecka

.. ...niedomykalność mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Wykryto to za pomącą ECH serca bo Hollter nie wykazał nic .Cz powinnłam sie martwić tym.Prosze o pomoc i wiadomości na ten temat...

CK-MB

.. ...byla i czy w ogole byla niedomykalnośc zastawki mitralnej w echo i jaka byla tzw. frakcja wyrzutowa ( EF )? Czy Twoje objawy wystepuja w spoczynku czy po wysilku lub w czasie stressu. ? czy masz obrzeki? I czy echo wykazywalo jakies inne patologie? Niestety nie wiem jaki był stosunek CK..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia

.. ...dowiedzialam sie ze mam niedomykalnosc zastawki mitralnej I/II stopnia.Meczy mnie rowniez dosyc czesto arytmia,bole w klatce,niepkoj i ogolne zle samopoczucie... Ostatnio w nocy bylo u mnie pogotowie bo moje tetno wynosilo 180 uderzen na minute ale po zastrzyku bylo juz ok. Mam miec..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...jest taki glupi pomysl. Niedomykalnosc zastawki mitralnej I st stwierdzono u mnie w wieku 8 lat. Do 23 roku zycia bylo wszystko w porzadku, az ktoregos ranka myslalam, ze umre. Objawy wszystkim znane:omdlenia, szybki puls, zawroty glowy, mroczki przed oczami i ten strach..:( ( (..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...lat.Od 6 lat zaczeła sie niedomykalność zastawki mitralnej i trojdzielnej.Zaczeły sie też coraz czestrze migotania lub trzepotania przedsionkow .Jestem zakwalifikowana do zabiegu wymiany zastawki mitralnej ( III/IV )na sztuczna( ze wzgledu na kardiomiopatie przerostowa ).Jest to..

9 dni po wymianie zastawki aortalnej

.. ...ciąży cofneła mi sie niedomykalnośc mitralna. Po porodzie jeszcze nie byłam na konsultacji. Ale czuje sie świetnie: ) Pozdrawam i życze dużo zdrówka: ) Ola Pytanie do Oli jeśli jeszcze tu zaglądasz.Jak to możliwe, że w ciąży cofnęła ci się niedomykalność mitralna? Mogłabyś coś więcej o..

Dodatkowe skurcze - Str. 64

.. ...i trójdzielną Spora niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej Lekarz stwierdził, że musi mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q w aVR..

Dodatkowe skurcze - Str. 107

.. ...sie ze mam niewielką niedomykalnosc zastawki mitralnej i trójdzielnej ale ze to nic groznego. Dostałam leki Betaloc ZOK 50 raz dziennie ale chodziłam senna bardzo z pulsem 55. Doczekałam sie wreszcie wizyty u kardiologa na NFZ a ten zlecił Holtera na 18.08 i zmniejszył dawke Betalocu o..

Dodatkowe skurcze - Str. 130

.. ...w normie.Jedynie mam niedomykalność zastawki mitralnej ll stopnia.Mam lęki,pocą mi się dłonie ,nie ma mowy żebym sama została w domu , wciąż mi się wydaje że umrę - proszę do jakiego stanu się doprowadziłam..A najgorsze jest to,że muszę odnaleś się w pracy wsród ludzi.Ostatnio miałam..

Dodatkowe skurcze - Str. 178

.. ...USG serca, niewielka niedomykalnosc zastawki trójdzielnej i mitralnej, 2500 komorowych, 1 czestostkurcz nadkomorowy jak do tej pory zapisany ale juz se przypominam kiedy mogły byc inne, tachykardia . Skurczy mimo ze duzo mało juz odczuwam a było strasznie, ciągłe szarpanie co 3 uderzenie..

Zmiejszenie niedomykalności jest możliwe?

.. ...zdjagnozowano u mnie niedomykalność zastawki mitralnej drugiego stopnia oraz powiększenie lewej komory serca o 6mm. Niedawno bylem na kontroli i okazało się że mam niedomykalność I/II stopnia i prawidłowy rozmiar lewej komory. Czy możliwa jest poprawa czy też to jakiś błąd w badaniach?..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...internecie wiadomosci o niedomykalnosci zastawki trojdzielnej stopnia 1 ( 2 ) oraz o wypadaniu jej platka oraz o minimalnym niedomykaniu zastawki mitralnej.O mojej chorobie dowiedzialam sie w 2002 roku po smierci mojej mamy na zawal serca.Mam 39 lat i nie moge dac sobie z tymi zastawkami..

Niedomykalność zastawek

.. ...mam wypadanie płatka i niedomykalność zastawki mitralnej I stopnia.Mój lekarz mówił mi że niedomykalnośc może się powiększać ,ale niekoniecznie.Trzeba poprostu kontrolować serducho i raz do roku robić echo serca.Mnie przeszkadzają dodatkowe skurcze - najbardziej, bo to że mam nieraz..

Ablacja systemem Carto

.. ...ich wykonywać łącznie. Obydwie ablacje udały się w 100% w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jedna przez doktora Oskara Kowalskiego, a druga przez doktora Lenarczyka. Życzę powodzenia i dużo zdrowia...

Niedomykalności zastawek

.. ...zastanawia coś takiego:niedomykalność zastawki aortanej z falą zwr.II st.niedomykalność zastawki pnia plucnego i zastawki trójdzielnej - co, u licha tak mnie poodmykało? i jeszcze zwłókniałe płatki zast mitralnej i aortalnej. Daleka jestem od samorozczylania, ale tak gwoli babskiej..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...migotania przedsionków, niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej, powiększenia lewej jamy serca więc chyba nie mamy większego wyboru. A ablacja naprawdę weszła w fazę bardzo bezpiecznych zabiegów, znam mniej bezpieczne i udane , a więc śmiało do przodu bo nic innego nam nie..

Plastyka serca - co to jest? na czym polega?

.. ...napisać. W jakim stopniu niedomykalnosci sie to robi, czy nalezy ten zabieg powtarzac itp. Ja ma 30 lat i niedomykalnosc zastawki mitralnej drugiego stopnia oraz mam powiekszona lewa komore serca. Pozdrawiam Adam To zalezy.Nie tylko stopien niedomykalności jest wazny ,ale także..

Kołatania serca i niewielka niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...badaniu Dopplera niewielka niedomykalnosc zastawki mitralnej( +/++ ) jeden lekarz mi powiedzial ze mam jakąs dodatkową żylke przez którą płynie krew i cos tam sie robi wtedy przez to mam te kolatania a drugi powiedzial ze jestem mloda i ze to nic powarznego bo mi serce dojrzewa.Denerwuje..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 2

.. ...nieszczegolnie mnie zacheca mam niedomykalnosc zastawki mitralnej++/+++ i ogolnie sporo objawow klinicznych, medzu innymi czestoskurcze.Czy wy rowniez macie jakas wade serca czy czestoskurcze pojawiaja sie z innych kardiologicznych przyczyn?pytam bo zastanawiam sie jaki porod moze byc u..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...=Hej u mnie tez wykryto niedomykalność zastawki mitralnej a mam 16 lat mam ją nabyta czy może ona minąć bo słyszałam że tak od czego to się tak dzieje? Witam wszystkim, ja mam 28 lat i niedawno dowiedziałam sie, że mam Zespoł Barlowa! Dreszcze i częstoskurcze w nocy, w pociągu i..

Śladowa fala zwrotna do lewego przedsionka

.. ...występuje niewielka niedomykalność zastawki mitralnej. Jeżeli jest to faktycznie mała fala to nie ma sie co martwić Problem pojawi sie wtedy kiedy będą jakieś dolegliwości związane z tą wadą Mam tylko pytanie: dlaczego wykonywano USG przezprzełykowe?? Sluchajcie, ja tez mam sladowa..

niedomykalnośc zastawki mitralnej

.. ...leków. ja jestem załamana bo najprawdopodobniej bedzie musiał mieć kolejną operacje11 moze jest ktos taki z podobnym problemem. jak to sie zakończy? czy ta operacja jest konieczna. prosze o jakieś wsparcie...

Niedomykalność zastawki mitralnej i bóle, duszności i udzerzenia gorąca

.. Stwiedzono u mnie niedomykalnosc zastawki mitralnej, wada niby bez znaczenia a jednak czuje sie stopniowo coraz gorzej. Mecza mnie napadowe bole w okolicy serca.Po kazdym silniejszym wysilku - bol - uczucie ogromnego ciezaru na piersiach. Dusznosc, uderzenia goraca itd. Jaki moze byc powod.? Biore lek beta -..

Zastawka mitralna - niedomykalność u dziecka

.. ...powiedzieć, czy groźna jest niedomykalność zastawki mitralnej u dziecka 6 letniego? Czy to może się samo naprawić? Jak to się stało, że wcześniej żadnych szmerów pediatrzy nie zauważyli? Jak postępować z dzieckiem z taką wadą? Bardzo się martwię, proszę o odpowiedź. Kiedyś lekarz..

Operacja zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...Cześć mam 16 lat i mam niedomykalnośc zastawki aortalnej. Ostatnio dowiedziałem sie że w najbliższym czasie położą mnie do szpitala , zrobią gruntowne badania i ocenią czy zrobić mi operacje naprawienia bądź wszczepienia sztucznej zastawki. Chciałem wiedzieć czy po takiej operacji będę..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...temu rozpoznano u mnie niedomykalność zastawki mitralnej przepisano mi bisohexal oraz magnez.Jak dalej żyć z tym męczącym kołataniem serca .wczoraj kołatło mi prawie12 godz,ustąpiło mi myślę po tym jak wstrzymałam na parę sekund oddech.Co robić? a jakĄ masz tĄ niedomykalnoŚć? Właśnie..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. mam niedomykalnosc I - go stopnia od kilku lat i nie jest to nic powaznego.. przy II i III stopniu stosuje sie leczenie.. dokladnie nie wiem jakie.. Dzień dobry. Mam 12 lat i choruję na niedomykalność płatka zastawki mitralnej. Lekarze mówią że gdy będe pełnoletnia ( gdy przestanę rosnąć ) czeka mnie..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 3

.. ...Słuchajcie Kochani! Niedomykalność zastawki mitralnej stwierdzono u mnie 19 lat temu na badaniu okresowym w pracy. Był to I stopień. Obecnie mam III/IV stopień ( 12 mm niedomykalności ), 48 lat i żyję. Nie jest to życie komfortowe, szybko się męczę, przy wysiłku lub zdenerwowaniu krótki..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 4

.. ...niedawno wykryto u mnie niedomykalność zastawki mitralnej I stopnia.Do tej pory od 20 lat uprawiałem kolarstwo/ amatorsko oczywiście ,ale przejeżdżałem w roku ok. 8 000 km/Od jakiegośczasu czułem się żle/nagłe słabości,bule w klatce piersiowej i dziwne kołatanie serca/.Kardiolog..

Niedomykalność zastawki mitralnej a wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...wykryto u mnie śladową niedomykalność zastawki mitralnej. Napisano brak znaczenie hemodynamicznego. Mam pytanie czy może się to powiększyć, czy da się to schorzenie wyleczyć? Ja też mam niedomykalność zastawki mitralnej. Wykryto ją u mnie w wieku 18 lat - dziś mam 21. Z tego co lekarz mi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...serca a oprocz tego niedomykalnosc zastawki trikuspidalnej( trojdzielnej ).Zaczelo sie to po smierci mojej mama 3 lata temu. Basiu - bardzo prawdopodobne że mam to co ty. Na jednym echo wyszło mi że mam wypadanie platka zastawki mitralnej na drugim okazało się że tylko jest wiotka. Co ci..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 17

.. ...chodzi już o poważną niedomykalność.Niestety trzeba zrobić usg serca, żeby to stwierdzić, ekg miałam robione kilka razy, nigdy nic nie wykazało. posluchaj mnie tez wmawiali nerwice nieprzecze ze jej nie mam ale po usg serca stwierzdono zwloknienie i pogrobnienie platka zastawki mitralnej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 18

.. ...usg serca. Stwierdzono niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej. Lekarz stwierdził, że z tym można normalnie żyć i pracować.Od dłuższego czasu nie chodzę już do lekarza, poprostu leczę się sam. Kupuję w aptece lek o nazwie Propranolol 40, biorę go dwa razy dziennie, lek ten..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 28

.. ...okazało się, że mam niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej , tętniak między przegrodami, na razie bez cech przecieku .Zmienił lek na celipress 100 i odżyłam.W odpowiedzi na : Re: nerwica serca?! ktoś z Was to ma? wysłane przez asik dnia 2006 - 08 - 23 18:26:51: : Proplanolol..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 47

.. ...jeszcze poczekać. Mam niedomykalnośc zastawki mitralnej i aortalnej. Nie wiem, czy będzie konieczna wymiana czy może wejdzie w gre jakaś operacja naprawcza. Jedno jest pewne, na dzień dzisiejszy mam totalnego doła. Życze dużo zdrowia i pozdrawiam. do Zuzy: Mój Ojciec miał operację..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...okazało sie ze mam równiez niedomykalność zastawki mitralnej ( wada nabyta - w 2003r miałam infekcyjne zapalenia wsierdzia ) II ATAK Wrzesien 06r tego dnia byłam bardzo zmęczona a mój facet strasznie nalegał na małe co nieco w łóżku i uległam : ) po miłych chwilach przyszedł ucisk w..

Ostre zapalenie osierdzia

.. ...odczuwam od czasu do czasu bole w klatce piersiowej ale chodze do lekarza na kontrole tak jak mi nakazuja. Po jakims czasie doszlo mi niedomykalnosc zastawki mitralnej oraz napadowy czestoskurcz nadkomorowy...

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...nabawilam sie wady serca tj niedomykalnosc zastawki mitralnej I - II stopnia oraz miewam napadowe czestoskurcze nadkomorowe. Lekarz powiedzial mi ze to nastepstwo IZW. A mierzyles sobie tetno podczas tego zlego samopoczucia? tak, tetno mierzylem sobie, generalnie jak jest podczas wysilku..

Dżungla, choroba wysokościowa a częstoskurcze

.. ...zatokowego .Mam 1 stopniową niedomykalność zastawki mitralnej z niewielką falą zwrotną i niedomykalność 2 stopniową czynnościową zastawki trójdzielnej. Moim marzeniem jest wybrać się na parę dni do dżungli i na Machcu Pichu . Czy mogłabym sobie tak zaszaleć ? Może przyjmować jakieś leki..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...bez skrzeplin. sladowa niedomykalnosc zastawki mitralnej - nieistotna hemodynamicznie.Bardzo prosze o rade.Co mamy robic dalej z ta wada. Od ostatnich konsultacji minął juz ponad rok. Na waszym miejscu zdecydowanie zrobiłabym prywatnie konsultację z echem i przepływami. Zabrze to dobry..

Zespół WPW i brak skierowania na ablację

.. ...wypadanie płatka oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej II/I stopień. Od roku łapią mnie częstoskurcze nadkomorowe i tachykardia zatokowa - tak to zostało nazwane fachowo czy gdyby to było wpw to po ekg holterach MRI serca i teście wysiłkowym zostałoby to właśnie tak..

Wymiana zastawki serca (mitralnej) na sztuczka

.. ...opinie odnośnie Twojej niedomykalności zastawki nie są zgodne nawet u lekarzy,to może nie jest to konieczne.Może wybierz się do trzeciego ( żartuję ).W każdym razie pozdrawiam wszystkich na forum. Dziękuje pani skorpion58.Teraz 2 kwietnia mam konsultacje z innym kardiologiem jestem..

Propranolol a betaloc zok

.. ...sie zmniejszyc moje niedomykalnosc zastawki mitralnej. Inni lekarze mowia ze to sie nie cofnie ... ale tak samo mi mowili o zwloknieniu na nici sciegnistej ktore mi zostalo po infekcyjnym zapaleniu wsierdzia a jednak nie ma sladu po izw na moim secu !!! mialam duze szczescie :D moze..

Zapalenie mięśnia sercowego - dolegliwości po

.. ...czasie okazalo sie ze mam niedomykalnosc zastawki mitralnej - wada nabyta oraz dostalam czestoskurczy :( ale jakos daje rade. Tylko czasami czlowiek sie * meczy * Najwazniejsze to dac sobie czasem odpoczac : )jesli chodzi o odstawienie leku to porozmawiaj o tym z lekarzem Grzesiek..

Choroby serca a poród

.. ...porodzie okazalo sie ze mam niedomykalnosc zastawki mitralnej. Trzymam kciuki zeby u Ciebie bylo wszystko ok : ) Pisz co tam u Ciebie : ) No i szczesliwego rozwiazania : ) pozdrawiam dziekuje za porade. nie moglam wczesniej odpisac bo mi sie cos z neostrada pokopalo.a u ciebie z porodem..