Niedomykalność zastawki mitralnej objawy

Objawy ze strony serca w twardzinie układowej

.. ...powikłaniem uogólnionej postaci twardziny jest nadciśnienie płucne, dotyczy około 1/3 chorych. U części chorych obserwuje się niedomykalność zastawki mitralnej oraz objawy ostrego zapalenia osierdzia...

Echo serca - Str. 32

.. ...znaczna bo 3 stopnia z 4 niedomykalnośc zastawki mitralnej. Objawy jakie odczuwasz często towarzsysza temu . dzieki a co jsli chodzi o pozostale parametry wskazane w badaniu?czy jest zle, czy poki co nie ma sie czym martwic? witam. to znowu ja . Czy moge kogos prosic o zinterpretowanie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1049

.. ...kardiologa i wykryto u mnie niedomykalność zastawki mitralnej podobno to nic groznego : ) i stąd moje objawy zawroty glowy,uczucie omdlenia chociarz podobno same omdlenie tez wystepuje,zmęczenie a dodatkowo bylo to podstawa do mojego stanu nerwicowego w ktorym sie poglebialem bo..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 23

.. ...pogrubieniem płatków i np niedomykalnością. pozdrawiam głowy do góry Witam mam 22 lata w czerwcu tego roku gdy zasłabłem 2 razy zgłosiłem sie do kardiologa, stwierdzono u mnie częsciowe wypadanie płatka zastawki dwudzielnej mitralnej. Lekarz powiedział mi ze to pozostałośc po anginie...

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...piszesz,wynika,że jest to tzw. niedomykalnośc zastawki ( najpewniej zastawki mitralnej ). Przez to właśnie krew może sie cofać i powodować omdlenia, spadek ciśnienia, przejściowe oslabienie i inne objawy. Faktycznie, nie jest to bardzo groźne. nie powoduje tez istotnej zmiany trybu..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 4

.. ...serca wyszła mi mała niedomykalność zastawki mitralnej, ale podobno da się z tym żyć. I zupełnie przypadkiem ( kiedy już myślałam że oszaleję ) trafiłam na pogotowiu na jednego lekarza. Ten nawet bez badania, tylko kiedy opisałam mu objawy, od razu stwierdził co mi jest. Powiedział, że..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 15

.. ...lub przypadlosc ( np. niedomykalnosc zastawki mitralnej ) i w ten sposob wylazi. Ja mam takie objawy jak ty i stwierdzono nerwice,tez mam lęk jak mam zostac sama w domu,i inne podobne lęki:( Kilka razy jechałam na pogotowie i do szpitala ale konczyło sie to podaniem potasu w kroplówce..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem - Str. 2

.. ...naprawde wie co robi: ) Niedomykalność jest bardzo częsta - problemem staje sie gdy powoduje groźne objawy. Jeśli wszystko jest ok to nie ma sie co martwić, nerwy w tym przypadku ( chyba w każdym: ) ) mogą wszystko jedynie pogorszyć. Jakieś 5 lat temu po echo zdiagnozowanu u mnie..

Niedomykalność mitralna I stopnia i wypadanie płatka

.. ...lat i wykryto u niego niedomykalność mitralną I stopnia , oraz wypadanie płatka zastawki dwudzielnej.Na początku objawiały sie bóle głowy ,duszności oraz kręciołki jak mój synek mówił i na twarzy robił sie bardzo blady. Wykryto to za pomącą ECHO serca bo Hollter nie wykazał nic.Natomiast..

CK-MB

.. ...byla i czy w ogole byla niedomykalnośc zastawki mitralnej w echo i jaka byla tzw. frakcja wyrzutowa ( EF )? Czy Twoje objawy wystepuja w spoczynku czy po wysilku lub w czasie stressu. ? czy masz obrzeki? I czy echo wykazywalo jakies inne patologie? Niestety nie wiem jaki był stosunek CK..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...jest taki glupi pomysl. Niedomykalnosc zastawki mitralnej I st stwierdzono u mnie w wieku 8 lat. Do 23 roku zycia bylo wszystko w porzadku, az ktoregos ranka myslalam, ze umre. Objawy wszystkim znane:omdlenia, szybki puls, zawroty glowy, mroczki przed oczami i ten strach..:( ( (..

Dodatkowe skurcze - Str. 205

.. ...większość jest wynikiem niedomykalności zastawki mitralnej oraz wypadaniem płatków zastawki oraz ich wiotkością i pogrubieniem.Ale faktycznie kiedy więcej sie ruszam objawy stają się znikome. Więcej skurczy dodatkowych odczuwam w pozycji leżącej - wtedy salwy nie dają o sobie..

Dodatkowe skurcze - Str. 217

.. ...bo Rozumiem: ).Ja mam niedomykalnośc i mitralną i trójdzielną, wypadanie płatków, arytmię, zamykaną dziurę w sercu i skurcze dodatkowe,,,,Duzo, co?I objawy nasilone maksymalnie, caly czas kontrola lekarska i strach czy dochowam córeczkę...I w perspektywie operację zastawki, bo wada sie..

Częstoskurcz a ciąża - Str. 2

.. ...nieszczegolnie mnie zacheca mam niedomykalnosc zastawki mitralnej++/+++ i ogolnie sporo objawow klinicznych, medzu innymi czestoskurcze.Czy wy rowniez macie jakas wade serca czy czestoskurcze pojawiaja sie z innych kardiologicznych przyczyn?pytam bo zastanawiam sie jaki porod moze byc u..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...nabawilam sie wady serca tj niedomykalnosc zastawki mitralnej I - II stopnia oraz miewam napadowe czestoskurcze nadkomorowe. Lekarz powiedzial mi ze to nastepstwo IZW. A mierzyles sobie tetno podczas tego zlego samopoczucia? tak, tetno mierzylem sobie, generalnie jak jest podczas wysilku..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 2

.. ...1991roku. Obecnie mam niedomykalność zastawki mitralnej i jestem po operacji by - passów. Pozdrawiam Jakie są objawy zapalenia mięśnia sercowego? Zawsze występuje ostry ból? tOM ROZNE.Ja mialem stany podgoraczkowe,pszyspieszony,nierowny oddech,ucisk w klatce,spszyspieszony puls,napadowe..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej z ubytkiem i przeciekiem

.. ...ubytkiem i przeciekiem oraz niedomykalność zastawki mitralnej. co to znaczy czy jest żle. http://forum.kardiolo.pl/temat1699.htm Jak wielki jest ubytek i pzreciek oraz niedomyaklanośc zastawki kitralnej może najlepiej ocenić prowadzacy cie lekarz. Nie piszesz ile masz lat, czy pwowodem..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...Dziękuje, Marta Mam niedomykalnosć zastawki mitralnej mala 2+ z wymiarem LVESD 4.6CM. Sladowa fala zwrotna aortalna nieistotna.Przerost mięśnia sercowego niewielki. Często czuję się żle,duszno mi i skacze cisnienie. Czy muszę spodziewac sie operacji? Bardzo proszę może ktos miał takie..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka

.. ...normie Aorta - w normie Niedomykalność I stopnia ( niewielka ) na zastawce płucnej Zastawka mitralna - pogrubiałe płatki, wypadanie, niedomykalność II stopnia ( umiarkowana ) - klasyczny zespół Barlowa. Jeśli nie masz zaburzeń rytmu ani innych objawów to tylko kup sobie magnez. Więcej na..

Niedomykalność zastawki mitralnej i tójdzielnej

.. ...powiedzieć co to znaczy niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej i czym to grozi ,ponieważ nie dawno dowiedziałam się ze mam to coś,i troszkę mnie to niepokoi .Mam 31 lat moje objawy to szybkie meczenie się przy wykonywaniu prac domowych,mroczki przed oczyma i bóle w okolicy..

Echo podczas chemioterapii

.. ...niewielkiego stopnia niedomykalność zastawek aorty i mitralnej, uogólnioną hipokinezę i EF 50%, niewielkie poszaerzenie LK. w EKG pojawiły się dodatkowe skurcze, które będą diagnozowane po zakończeniu leczenia. Objawów klinicznych w zasadzie brak. Mam pytanie, czy zmniejszona kurczliwość..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...kardiologicznych, śladowe niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej wg. niego nie mają znaczenia w tym przypadku. Twierdzi raczej, że objawy wskazują na nerwicę lub zaburzenia pracy tarczycy, czemu przeczy lekarz endokrynolog. Hormony tarczycy są w normie, jedynie przeciwciała są..

Masturbacja, a serce

.. ...o leczeniu śladowej niedomykalności zastawki mitralnej? Co to znaczy: * brak znaczenia hemodynamicznego * ? Jakie mogą być przyczyny tego i przede wszystkim czy da się to wyleczyć i czy może się to przeobrazić w coś gorszego? Z góry dziękuję u mnie miala wplyw masturbacja . Masz objawy..

Choroba serca czy objawy nerwicy?

.. ...Czy to może być objaw niedomykalności zastawki mitralnej? Czy ta wada jest widoczna na EKG? Czy można zachorować się na nią w ciągu życia? Czy gdybym urodził się z wadą serca na przykład z niedomykalnością zastawki mitralnej to czy w 1991 roku wykryliby tą wadę zaraz po urodzeniu? 3. Jak..

Niedomykalność zastawki mitralnej a tabletki antykoncepcyjne

.. ...temu wykryto u mnie niedomykalność zastawki mitralnej. Niedomykalność nie jest bardzo duża i jedynym objawem są kołatania serca. Chciałabym zacząć zażywać tabletki antykoncepcyjne. Nigdy nie pytałam o nie lekarza, bo nie miałam takiej potrzeby. Najbliższą wizytę mam w kwietniu, a..

Pomocy

.. ...może to nerwica ja mam niedomykalność zastawki mitralnej i nie mam takich objawów Oczywiscie ze moga byc takie objawy przy chorej zastawce mitralnej.Mam tak samo.Wlasnie teraz mnie dusi.Nieraz mam tak jak bym miala kluche w gardle.Lekaz pwiedzial ze takie objawy daje zastawka a ja mam..

Silny skurcz w klatce

.. ...wykazało tylko lekką niedomykalność zastawki mitralnej. Doradźcie, co to może być? Witaj, czasem takie objawy powodują neuralgie mięśniowe lub też schorzenia kręgosłupa, które nie mają nic wspólnego z sercem. Przyśpieszone tętno i lęki to być może początek nerwicy na tym tle. Polecam..