Niedomykalność zastawki T płucnej

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...serca, wady zastawkowe ( niedomykalność zastawki trójdzielnej ) lub zespół Eisenmengera w wadach wrodzonych; choroby płuc takie jak pylice, przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP ), zespół bezdechu sennego; choroby tkanki łącznej jak reumatoidalne zapalenie stawów ( RZS ), toczeń..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...calosci normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki trójdzielnej śladowa.niedomykalnosc zastawki płucnej śladowa i mitralnej 1+.. z kolei holter odnotowywal od 180 do 3200 skurczów dodatkowych nadkomorowych oraz kilka kilkanascie komorowych. dominowal rytm zatokowy. w nocy bradykardia 35 -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 43

.. ...rzeczy. Mam też Ist niedomykalności zastawki trójdzielnej * fizjologiczna * i żyły płucnej Ist. też * fizjologiczna * ( co to znaczy ze fizjologiczna? ) Mam strunę rzekomą ( ???? ) Płatek mitralnej się ugina ale jedni lekarze twierdzą że jeszcze sie nie kwalifikuje do wypadajacego inni..

Echo serca - Str. 8

.. ...Może ma na to wpływ niedomykalnośc zastawki mitralnej i trójdzielnej. Z patologii:powiekszona LK, umiarkowanie powiększony LP , PK tez nie dramatycznie duża( powiększona to prawda,ale to w związku z nadciśnieniem płucnym, choć tu jest podana tylko niedomykalnośc trojdzielna III )..

Echo serca - Str. 12

.. ...lewego przedsionka, niedomykalność zastawki mitralnej malutka, troszkę większa trójdzielna z lekko podyzszonym ciśnieniem płucnym. P. paulino - same cyferki ok,ale troszkę za mało na pelny opis, p. ewelino - interpretacja wyniku echo zalezy od doświadczenia badającego i sprzętu( to..

Echo serca - Str. 46

.. ..., że mam jakąkolwiek niedomykalnośc o za wysokim cisnieniu w prawej komorze i tętnicy płucnej nie wspomnę. nic nie mam w opisie, nikt mi nic nie powiedział. tymczasem mój wynik wygląda następująco: zastawka mitralna - płatki prawidłowe, dobrze ruchome zastawka aortalna - płatki..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...sie nie myle chodzi o niedomykalnośc I stopnia w przypadku zastawek serca : mitralnej IM , płucnej IP i trójdzielnej IT. Pozdrawiam i zyczę zdrowia. Witam wszystkich. Niestety też mam tą wadę. Jest to bardzo dokuczliwe, ciągłe zawroty ,kołatania, nierówne bicie serca a wszyscy lekarze..

Fizjologiczna niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej I stopnia

.. ...u mnie fizjologiczną niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej I stopnia. W związku z tym chciałam się zapytać czy jest to poważna wada czy drobny defekt? I stopien niedomykalności zastawek jest już powodem do obeserwacji. Nie napisała Pani dlaczego wykonywano echo i czy pojawiły..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...widoczne były także znaczne niedomykalności zastawek - mitralnej II/III i trójdzielnej III. Po poprawie były śladowe, ale nie z ich wady a z podwyższonego ciśnienia płucnego. teraz częściej za to dokuczają mi trzepotania przedsionków i rozważana jest ablacja bo każde EKG przy moim..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 5

.. ...zabieg - hemodynamiczna niedomykalność mitralna ( morfologiczne cechy rozszczepienia płatka przedniego zastawki ), cechy obturacji ciężkiego stpnia, zastój krążenia płucnego, nadciśnienie w tętnicy płucnej - ot, takie tam drobnostki. Bardzo ziekuje ci za rade a możesz mi powiedziec co..

Zastawka trójdzielna i płucna - fala zwrotna

.. ...góry dziękuję też mam niedomykalność trójdzielnej - chyba nic poważnego póki nie ma ewidentnych objawów, o których można przeczytać w necie, ale będę również b.wdzięczna za wszystkie info na ten temat Sladowa - bliska fizjologicznej. nie , nie jest to patologia. a co oznacza fala zwrotna..

Solarium a choroby serca

.. ...zastawki tętnicy płucnej, niedomykalność zastawki mitralnej i fale zwrotną przez zastawkę tętnicy płucnej i dziś właśnie wybieram się na solarium. Na początek na 3 minuty aby sprawdzić jak moje serduszko na to reaguje.Mam nadzieję, że nic sie nie stanie. pozdro: * KArola88 i jak było w..

Analiza biopsji serca

.. ...zastawkowe zastawka mitralna niedomykalność fala zwrotna III/IV zastawka aortalna prawidłowa zastawka t. płucnej prawidłowa zastawka trójdzielna międzykomorowa fala zwrotna IV RVSP=48 Uwagi: obraz kardiomiopatii zastoinowej. Proszę o opinię..Pozdrawiam! asia skad jesteście - gdzie brat..

Dodatkowe skurcze - Str. 152

.. ...Wygląda na to, że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej, ale jaką, nie wiadomo, którego stopnią. mała fala zwrotna to może jest szansa, że niewielka ta niedomykalnośc. ale mam też za duż ciśnienie w tętnicy płucnej, a to niefajnie wróży, np nadcisnieniu płucnemu. i tak się..

Dodatkowe skurcze - Str. 154

.. ...zastawkowych, albo niewielka niedomykalnośc zastawki, albo bez cech nadcisnienia płucnego, albo łagodne nadcinienie płucne wymagające dalszej diagnostyki!!!to można???można!!!!!! a potem się okaże, że już jest za późno!!!!!!!!!! * beczy * * beczy * * beczy * nie mam juz sił, mam sobie..

Pień płucny

.. ...pień płucny 1,9 cm, niedomykalnośc 1/4 AcT 115ms. Czy to jest nieomykalnośc 1 - go stopnia? Ile czasu mi pozostało do operacji. Podejrzewam, że to niewielka wada. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi przybliżył tą problematykę. W internecie nie mogę nic znaleźc na temat zastawki płucnej...

Niedomykalność zastawek

.. ...tych ktorzy cierpia na niedomykalnosc zastawek oto aby napisali jak sie czuja? czy ta wada postepuje? Ja mam niedomykalnosc zastawki mitralnej, trojdzielnej i płucnej oprocz tego platek zastawki mitralnej jest bardzo pogrubialy i zloknialy. Przez dwa lata lekarze probowali mi wmowic ze..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...Zabieg był pomyślny, ale niedomykalność zastawki tętnicy płucnej na poziomie jak przed zabiegiem /++/. Obecnie syna zakwalifikowano do operacji zastawki trójdzielnej, ponieważ nie domyka się, jedna z nich minimalnie zwisa ku dołowi, a druga jakby jednym końcem była przymocowanado ściany..

Drożny otwór owalny i otwarty przewód Bottala

.. ...może doprowadzić do niedomykalności zastawki głównie trójdzielnej i nadciśnienia płucnego - ale o tym decyduje lekarz - bo też nie u każdego. 25 - 30% ludzi ma ten otwór niezamknięty i żyje z tym nawet nie wiedząc - zwykłe echo tego nie potwierdzi w 100% tylko przezprzełykowe - a tego..

Niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej

.. ...może być róznego stopnia. Generalnie wiem po dzieciach z chorym serduszkiem, że wyjeżdżają w góry i jest wszystko OK. dzięki za szczerą odpowiedź bo spanikowałam tyle jset poglądów ile osób pozdrawiam..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...ubezpieczenie medyczne ). Wyszła niedomykalność na zastawce trójdzielnej I stopnia 2,3m/sek + śladowa na zastawce pnia płucnego. RVSP ok. 32 - 33 mmHg. Kardiolog powiedział, że to nieistotne i żeby się zgłosić do kontroli w przypadku anginy lub ciąży. Od jakiegoś czasu mam przewlekły..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 15

.. ...pozerzony pień płucny, niedomykalność zastawek itd. Echo też może pokazać nadciśnienei, ale niedokładne. Lekarz robiący echo liczy jakiś gradient czy coś takiego. Ja musiałam mieć cewnikowanie serca z arteriografią, aby wykulczyć zatorowość płucną. Pozdrawiam seredecznie wszystkich do..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...październiku - RVSP 30 mmHg i niedomykalność zastawki trójdzielnej II stopnia - już wtedy lekarka, która robiła mi echo powiedziała ze to wymaga dalszej diagnozy, to ona swoimi pytaniami spowodowała niepokój i to, że odwiedziłam kilku kardiologów ( którzy powiedzieli że jestem zdrowa,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 18

.. ...powiekszone prawe serce i niedomykalnosc zastawki trojdzielnej - ale tym wtedy nie kazali sie przejmowac.Jak doszlo do 100 to mialam juz powazne problemy z chodzeniem,pare krokow to bylo jak wyprawa na wielka gore,polozyli mnie szybko na oddzial w Zabrzu tam dostalam maxi gre i pozniej..

Echo serca i powiększona tętnica płucna

.. ...płucna 1,7cm. Widoczna niedomykalność zastawki t. plucnej ( ? ) JP I( ? ). Poza tym brak cech HSD VSD i COH ( ? ). Nie uwidocznione PDA. Skierowanie na badanie RTG klatki pierśiowej. * Z ust lekarza dowiedzieliśmy się, że powiększona jest tętnica plucna, ale PDA nie został odnaleziony. Z..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej płucnei 1 stopnia

.. Dzienindobry mam 15 lat wykryto u mnie nie domykalność zastawki tr. płucnej 1 stopnia. Lekarz powiedział że to nie istostna patologia serca. Trenuje kulturystyke od małego.Czy z tą nie istotną wadą moge dalej ćwiczyć.I jeszcze jedno odczówam wielkie zmęczenie i senność codziennie czy to jest wynk tej..

Echo serca - proszę o interpretację

.. ...gradienty 3,8/1,3 mmHg niedomykalność mitralna ++ powierzchnia fali zwrotnej 3,5 cm2 płatki przeciwstawnie ruchome , niepogrubiałe zastawka pnia płucnego Vmax. 94 cm/sek gradienty 3,6/2,2 mmHg cechy upośledzonej podatności lewej komory bez cech płynu w worku osierdziowym badanie z 2008..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...- prawym przepływem. Niedomykalnośc śladowa jeśli dobrze widze zastawki płucnej IP, a więc bliska fizjologicznej. IT to niedomykalnośc zastawki trójdzielnej określana w stopniach 1 do 4, u Was określona jako 1 a więc mała IVS - to przegroda międzyprzedsionkowa PDA to przetrwały przewód..

Echo serca interpretacja

.. ...0.7 m/s E=A ślad fali niedomykalności LAA=16cm2 zastawka aortalna 1.1 m/s zastawka trójdzielna 0.5 m/s RAA=15cm2 mała fala niedomykalności Zastawka płucna 0.9 m/s ACT= 150ms Obraz zastawki aortalnej: Prawidłowy - Zastawki mitralnej: Prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory: EF 63 %..

Zastawki fizjologiczne

.. ...niedomykalności zastawki mitralnej ( dwudzielnej ). TI - dla niedomykalności zastawki trójdzielnej PI - prawdopodobnie dla niedomykalności zastawki płucnej RV - prawa komora serca Pozdrawiam serdecznie Ola..

Niedomykalność zastawki pnia płucnego

.. ...Aninie.Stwierdzono,że mam niedomykalność zastawki pnia płucnego i prawdo podobnie będzie potrzebny zabieg.Mój stan zdrowia pogorszył się jeszcze bardziej sinieję,mam duszności,bardzo szybko się męczę i dziwne bóle w klatce sercowej.Proszę powiedzieć mi jaki musi być mój stan zdrowia aby..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka

.. ...normie Aorta - w normie Niedomykalność I stopnia ( niewielka ) na zastawce płucnej Zastawka mitralna - pogrubiałe płatki, wypadanie, niedomykalność II stopnia ( umiarkowana ) - klasyczny zespół Barlowa. Jeśli nie masz zaburzeń rytmu ani innych objawów to tylko kup sobie magnez. Więcej na..

Silne bicie serca, pocenie się i uczucie lęku

.. ...serca i wyszło wszystko niedomykalność zastawki trujdzielnej 3 stopnia,powiększona prawa komora serca z początkami nadciśnienia płucnego,nie wiem co dalej będzie mam nadzieję że wszystko ok. Chce teraz wyjść za mąż i urodzić jeszcze jedno dziecko.Jedno wiem napewno chcę żyć i jestem..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory ok 60% Remodeling koncentryczny lewek komory - lewa komora powiększona Mała niedomykalność dwudzielna i trójdzielna Powiększony..

Zastawka trójdzielna - wymiana

.. ...mamy są takie: istotna niedomykalność mitralna i wtórna trójdzielna z wtórnym nadciśnieniem płucnyn. znaczne powiększenie obu przedsionków. zachowana funkcja skurczowa niepowiększonej lewej komory. migotanie przedsionków. boję się :( Witam Panią, ja żyję z wymienioną zastawką trójdzielną..

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...zastawki aortalnej mała niedomykalność zastawki trójdzielnej z greadentem wstecznym fali zwrotnej 36 mm Hg ( spad 46 mm Hg – myślnik nadciśnienie płucne ) tętniak przegrody międzyprzedsionkowej 1,4 na 1,8 cm z przeciekiem lewo - prawy …średnica ubytku 1,1 na 1,4 cm z..

Niedomykalność zastawki płucnej

.. ...wade serca w postaci niedomykalnosci zastawki plucnej ,byl bardzo chorowitym dzieckiem a wada z miesiaca na miesiac sie poglebiala lekarze zdecydowali ze konieczna bedzie operacja ,niestety wczesniej nie mozna bylo tej operacji przeprowadzic jak po 2 roku zycia poniewaz dziecko z jednej..

Echo serca po wszczepieniu zastawki

.. ...niedomykalność zastawki mitralnej I stopień. Ito I/II stopień, IT II stopień. Osierdzie b/z. Na granicy łagodnego nadciśnienia płucnego. Badana ma 61 lat , mija 2 lata od zabiegu zastawki mitralnej.Czekam na pomoc...

Wada serca u dziecka - jak ono się czuje?

.. ...naprawiło, ale wyszła niedomykalność zastawki aorty ( tętnicy? ) płucnej i gdy dziecko miało 4m - ce przeszła przez zabieg balonikowania. Aż bardzo widoczne było że jest jej lepiej i lżej!! Dziś córka ma 8m - cy i dziurkę pomiędzy przegrodami oraz znaczne przerosty lewej komory serca no..

Proszę o interpretację wyników Echa serca+Dopplera

.. ...wiotkośc płatka sprzyja niedomykalności. U Ciebie określona jako 2 stopnia z 4. Ale najwazniejsza jest hemodynamika. Masz niedomykalnośc okreslona jako 1 stopnia zastawki trójdzielnej. Niedomykalnośc zxastawki płucnej ma podobniez większośc populacji stąd zapewne dokreslenie jako..

Niewydolność zastawki płucnej u niemowlaka

.. ...wykryto fizjologiczną niedomykalność zastawki płucnej. Przegrody serca są szczelne a przepływ MPA 1,2 m/s. Lekarka stwierdziła że to nic groźnego ale może ktoś wie więcej na temat tej niedomykalności. Witaj, niedomykalnosc zastawki okrslona jako fizjologiczna musi byc sladowa i..

Stenty a ból ręki

.. ...krążenia 4/3 klasa wg NYHA. Niedomykalność zastawki mitralnej 3stopnia.Choroba niedokrwienna serca. Cechy niewydolności krążenia płucnego.Po 12 dniach wyszedł do domu,brał leki,po kilku dniach zaczął się męczyć najpierw przy chodzeniu,a po następnych kilku dniach spał juz tylko na..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...jamy serca z wyrażną niedomykalnościa trójdzielną na ++/ związana z wiekiem przewaga prawokomorowa?, wada zastawki trójdzielnej, stenoza płucna? KL 49/32 EF 70% IVS 11 PW 10 La 32 Ao 29 PP 40 PK 32 RR120/70 ,100/70 ,100/80mmHg W trakcie monitorowania 24 - godzinnego ekg stwierdzono..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...przedsionkami serca. IT oznacza niedomykalnosc zastawki trójdzielnej serca, I niedomyaklanosc zastawi płucnej serca. Określenie tych niedomykalnosci jako fizjologicznych oznacza, ze sa sladowe, charakterystyczne dla duzej grupy populacji. Budowa oraz funkcje zastawki mitralnej i..

Podwyższone ciśnienie płucne a ciąża i sport

.. ...obecnym RVSP 35mmHg. Mam niedomykalność I stopnia na zastawce trójdzielnej oraz ślad na mitralnej i płucnej. Niewielkie ugięcie PPM ( bez cech wypadania ), bez cech zaburzeń odcinkowej kurczliwosci, wymiary jam serca w normie, EF 65%. Jestem po zamknięciu parasolką PFO. W jednym z..

Badanie echo serca

.. ...szerokim otwarciu, bez niedomykalności. Slad niedomukalności trójdzielnej. pozostałe zastawki prawidłowej morfologii. ujście żył płucnych i systemowych prawodłowe. ujście naczyn wiencowych w miejscu typowym widoczne. osierdzie bez zmnian. Luk Ao lewostronny. przepływ w Ao zstępującej..

Fizjologiczna niedomykalność zastawki płucnej.

.. ...ale martwię się czy nic ze mną nie jest. Jeśli niedomykalnośc jest mała, to się nie przejmuj. Ale myślę, że warto być pod stałą kontrolą kardiologa, robić echo serca co rok, czy co dwa lata i tyle: - )..