Niedomykalność zastawki trójdzielnej 2 stopnia

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 53

.. ...przewracało. USG serca wykazało niedomykalnosc zastawki trójdzielnej i mitralnej w stopniu niewielkim i dostałam Betaloc ZOK 50 ale tetno mi spadło na 50 - 55, cisnienie tez i ledwo sie na nogach trzymałam. Poszłam do kardiologa na NFZ, który kazał mi pic połowe tej tabletki i magnez...

Zastawka trójdzielna i nerwica wegetatyna

.. ...wykonujący echo stwierdził niedomykalnośc zastawki trójdzielnej II na III stopnia ( znaczna ) oraz niedomykalnośc zastawki mitralnej I na II stopnia. Mnie laikowi stwierdzenie o wąskości kojarzuy sie ze zwężeniem ale sama jaestem ciekawa co powiedzą fachowcy. Jak rozumiem powodem badania..

Echo serca - Str. 4

.. ...Echo wykazało że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej IV stopnia,ponadto mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. Pierwsze pytanie - Jak..

Echo serca - Str. 5

.. ...Echo wykazało że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej IV stopnia,ponadto mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. : Pierwsze pytanie - Jak..

Echo serca - Str. 13

.. ...serca. EF56%( 4 - Ch ). Niedomykalność mitralna i trójdzielna, bez cech nadcisnienia plucnego. Z gory dziekuje: ) Wystepują zaburzenia kurczliwości odcinkowej , ktore mogą sugerować np. niedokrwienie.średniego stopnia niedomykalnośc mitralna - szkoda ,ze brak opisu morfologii zastawki..

Echo serca - Str. 51

.. ...pierścień 19, aorta wst 29. Niedomykalność zastawki trójdzielnej II stopnia RVSP 21mmHg. Podejrzenie przecieku na poziomie przedsionków wskazane badanie TEE. Drugie badanie w szpitalu: PK 22mm, Przegroda mk 8, LK tylna ściana 8, LP 25, aorta 5, LK rozk 46, LK sk 31, EF( Teich. ) 0,66...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...sie nie myle chodzi o niedomykalnośc I stopnia w przypadku zastawek serca : mitralnej IM , płucnej IP i trójdzielnej IT. Pozdrawiam i zyczę zdrowia. Witam wszystkich. Niestety też mam tą wadę. Jest to bardzo dokuczliwe, ciągłe zawroty ,kołatania, nierówne bicie serca a wszyscy lekarze..

Fizjologiczna niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej I stopnia

.. ...u mnie fizjologiczną niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej I stopnia. W związku z tym chciałam się zapytać czy jest to poważna wada czy drobny defekt? I stopien niedomykalności zastawek jest już powodem do obeserwacji. Nie napisała Pani dlaczego wykonywano echo i czy pojawiły..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...krążenia III stopnia,niedomykalność zastawki mitralnej II oraz niedomykalność I stopnia zastawki trójdzielnej i aorty.Po 4 miesiącach intensywnego leczenia wróciłam do pracy.Wydawało mi się,że już wszystko było dobrze.Niestety po roku nastąpiło pogorszenie - doszło migotanie przedsionków..

Zastawka trójdzielna i płucna - fala zwrotna

.. ...góry dziękuję też mam niedomykalność trójdzielnej - chyba nic poważnego póki nie ma ewidentnych objawów, o których można przeczytać w necie, ale będę również b.wdzięczna za wszystkie info na ten temat Sladowa - bliska fizjologicznej. nie , nie jest to patologia. a co oznacza fala zwrotna..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I/II stopnia

.. ...piersiowej. diagnoza: niedomykalnosc zastawki trojdzielnej. I/II st. komentarz: ja pk powiekszona do ok 28mm. fala zwrotna trojdzielna ( +++ ) waska o malej obietosci ewentualnego przecieku L - P poprzez przegrody serca nie stwierdza sie. PP w normie bez cech obciazenia. RR plucne w..

Dodatkowe skurcze - Str. 152

.. ...Wygląda na to, że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej, ale jaką, nie wiadomo, którego stopnią. mała fala zwrotna to może jest szansa, że niewielka ta niedomykalnośc. ale mam też za duż ciśnienie w tętnicy płucnej, a to niefajnie wróży, np nadcisnieniu płucnemu. i tak się..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...internecie wiadomosci o niedomykalnosci zastawki trojdzielnej stopnia 1 ( 2 ) oraz o wypadaniu jej platka oraz o minimalnym niedomykaniu zastawki mitralnej.O mojej chorobie dowiedzialam sie w 2002 roku po smierci mojej mamy na zawal serca.Mam 39 lat i nie moge dac sobie z tymi zastawkami..

I stopień do prawego przedsionka z Echo serca

.. ...zastawkach. Świadczy to o niedomykalności zastawki trójdzielnej. Jeżeli nie odczuwasz żadnych dolegliwości to nie ma problemu. Z tego co widziałem to bardzo dużo ludzi ma jakiegoś stopnia niedomykalność zastawek. Jeżeli ta fala zwrotna jest dużego stopnia, wtedy mogą pojawić sie..

Niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej

.. ...może być róznego stopnia. Generalnie wiem po dzieciach z chorym serduszkiem, że wyjeżdżają w góry i jest wszystko OK. dzięki za szczerą odpowiedź bo spanikowałam tyle jset poglądów ile osób pozdrawiam..

Dżungla, choroba wysokościowa a częstoskurcze

.. ...zatokowego .Mam 1 stopniową niedomykalność zastawki mitralnej z niewielką falą zwrotną i niedomykalność 2 stopniową czynnościową zastawki trójdzielnej. Moim marzeniem jest wybrać się na parę dni do dżungli i na Machcu Pichu . Czy mogłabym sobie tak zaszaleć ? Może przyjmować jakieś leki..

Postępowanie przy niedomykalności zastawki trójdzielnej

.. ...ktoś ma doświadczenie z niedomykalnością zastawki trójdzielnej? U mnie 5 lat temu wykryto te wade 1 stopnia, mój lekarz sportowy to zaniechał i przez te 5 lat trenowałam wyczynowo, w lutym wykryto to samo tylko że 4 stopień, musiałam zrezygnować ze swojej pasji, miałam nadzieję że jak..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej i dodatkowe skurcze komorowe

.. ...tygodniu stwierdzono niedomykalność zastawki tr ojdzielnej 1 stopnia, cechy krążenia hiperkinetycznego oraz dodatkowe skurcz komorowe 2gr wg Lowna przepisano jej Effortil ipowiedziano,żę to nic takiego.Obecnie córka mndleje przy wjększym wysiłku,kiedy za długo stoi, siedzi lub gwałtownie..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...ubezpieczenie medyczne ). Wyszła niedomykalność na zastawce trójdzielnej I stopnia 2,3m/sek + śladowa na zastawce pnia płucnego. RVSP ok. 32 - 33 mmHg. Kardiolog powiedział, że to nieistotne i żeby się zgłosić do kontroli w przypadku anginy lub ciąży. Od jakiegoś czasu mam przewlekły..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...październiku - RVSP 30 mmHg i niedomykalność zastawki trójdzielnej II stopnia - już wtedy lekarka, która robiła mi echo powiedziała ze to wymaga dalszej diagnozy, to ona swoimi pytaniami spowodowała niepokój i to, że odwiedziłam kilku kardiologów ( którzy powiedzieli że jestem zdrowa,..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej płucnei 1 stopnia

.. Dzienindobry mam 15 lat wykryto u mnie nie domykalność zastawki tr. płucnej 1 stopnia. Lekarz powiedział że to nie istostna patologia serca. Trenuje kulturystyke od małego.Czy z tą nie istotną wadą moge dalej ćwiczyć.I jeszcze jedno odczówam wielkie zmęczenie i senność codziennie czy to jest wynk tej..

Tetralogia Fallota a sport

.. ...operacyjnie. Pozostałości to: niedomykalność zastawki trójdzielnej II stopnia, powiększenie prawej komory serca, Bardzo lubię sport. Po wysiłku nie mam żadnych duszności, omdleń, zaburzeń rytmu, kołatania itp. Nie wiem, czy sport ( dokładnie siatkówka ) może mi zaszkodzić. Robiłam..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...- prawym przepływem. Niedomykalnośc śladowa jeśli dobrze widze zastawki płucnej IP, a więc bliska fizjologicznej. IT to niedomykalnośc zastawki trójdzielnej określana w stopniach 1 do 4, u Was określona jako 1 a więc mała IVS - to przegroda międzyprzedsionkowa PDA to przetrwały przewód..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory ok 60% Remodeling koncentryczny lewek komory - lewa komora powiększona Mała niedomykalność dwudzielna i trójdzielna Powiększony..

Zastawka mitralna - prośba o interpretacje wyników

.. ...dane to jest to znaczna niedomykalnośc ( wąska fala ) zastawki - określa sie ją w 4 stopniach, przy czym istotny jest cały obraz, zmiany hemodynamiczne ect aby okreslić stan pacjenta Zastawka aortalna - śladowa niedomykalnośc a więc bliska fizjologicznej Podobnie zastawka trójdzielna...

Interpretacja ECHO serca

.. ...klasyczny zespół barlowa z niedomykalnością zastawki. Tu juz ktos udzielał ci odpowiedzi wcześniej : http://forum.kardiolo.pl/temat2765.htm Generalnie masz niedomykalnośc zastawk mitralnej ( 1 na 2 stopnia z 4 ) - zonaczane właśnie przez znaki + oraz trójdzielna drugiego stopnia. Frakcja..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I stopnia

.. ...typowe serce sportowca i niedomykalność zastawki trójdzielnej I - go stopnia, zostałem skierowany na to badanie ze względu na skoki ciśnienia, za 2 tygodnie mam holtera ciśnieniowego. Mój kardiolog powiedział że z tym wynikiem ECH * a mogę trenować... jednak boję się o tą zastawkę, moja..

Proszę o interpretację wyników Echa serca+Dopplera

.. ...wiotkośc płatka sprzyja niedomykalności. U Ciebie określona jako 2 stopnia z 4. Ale najwazniejsza jest hemodynamika. Masz niedomykalnośc okreslona jako 1 stopnia zastawki trójdzielnej. Niedomykalnośc zxastawki płucnej ma podobniez większośc populacji stąd zapewne dokreslenie jako..

Podwyższone ciśnienie płucne a ciąża i sport

.. ...obecnym RVSP 35mmHg. Mam niedomykalność I stopnia na zastawce trójdzielnej oraz ślad na mitralnej i płucnej. Niewielkie ugięcie PPM ( bez cech wypadania ), bez cech zaburzeń odcinkowej kurczliwosci, wymiary jam serca w normie, EF 65%. Jestem po zamknięciu parasolką PFO. W jednym z..

Zastawka trójdzielna

.. ...jest rzadka... Mam jej niedomykalność I stopnia. W wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego wyczytałam, że u zdrowych osób zdarza się niewielka niedomykalność trójdzielna... czy I stopień można w to wliczyć? Piszą też że echo serca powinno jednoznacznie określić przyczynę..