Niedomykalność zastawki trójdzielnej u dzieci

Niewydolność serca

.. ...nadciśnienie płucne, izolowana niedomykalność zastawki trójdzielnej powodująca napływ dodatkowej krwi do prawej komory podczas rozkurczu, zaciskające zapalenie osierdzia. Zawał prawej komory serca także jest częstą przyczyną niewydolności prawokomorowej. Każda postać niewydolności serca..

Migotanie przedsionków

.. ...pobudzeń mięśnia sercowego; niedomykalność zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki dwudzielnej, zwężenie zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki aortalnej, zwężenie lub niedomykalność zastawki trójdzielnej; zespół chorego węzła zatokowego reumatyczna wada mitralna kardiomiopatia..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...calosci normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki trójdzielnej śladowa.niedomykalnosc zastawki płucnej śladowa i mitralnej 1+.. z kolei holter odnotowywal od 180 do 3200 skurczów dodatkowych nadkomorowych oraz kilka kilkanascie komorowych. dominowal rytm zatokowy. w nocy bradykardia 35 -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...trigeminia nadkomorowa ) oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej. Po porodzie zastawka domknęła się ale arytmia pozostała ( było gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką przegrodę..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 43

.. ...rzeczy. Mam też Ist niedomykalności zastawki trójdzielnej * fizjologiczna * i żyły płucnej Ist. też * fizjologiczna * ( co to znaczy ze fizjologiczna? ) Mam strunę rzekomą ( ???? ) Płatek mitralnej się ugina ale jedni lekarze twierdzą że jeszcze sie nie kwalifikuje do wypadajacego inni..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 53

.. ...przewracało. USG serca wykazało niedomykalnosc zastawki trójdzielnej i mitralnej w stopniu niewielkim i dostałam Betaloc ZOK 50 ale tetno mi spadło na 50 - 55, cisnienie tez i ledwo sie na nogach trzymałam. Poszłam do kardiologa na NFZ, który kazał mi pic połowe tej tabletki i magnez...

Zastawka trójdzielna i nerwica wegetatyna

.. ...wykonujący echo stwierdził niedomykalnośc zastawki trójdzielnej II na III stopnia ( znaczna ) oraz niedomykalnośc zastawki mitralnej I na II stopnia. Mnie laikowi stwierdzenie o wąskości kojarzuy sie ze zwężeniem ale sama jaestem ciekawa co powiedzą fachowcy. Jak rozumiem powodem badania..

Echo serca - Str. 4

.. ...Echo wykazało że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej IV stopnia,ponadto mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. Pierwsze pytanie - Jak..

Echo serca - Str. 5

.. ...Echo wykazało że mam niedomykalność zastawki trójdzielnej IV stopnia,ponadto mam prawą część serca powiększoną, mam 18 lat, trenuje sport - lekkoatletykę wyczynowo 6 razy w tygodniu, lekarz powiedział że powinnam przestać trenować ale decyzja należy do mnie. : Pierwsze pytanie - Jak..

Echo serca - Str. 7

.. ...Dziękuję. IM , IT - niedomykalnośc odpowiednio zastawki mitralnej i trójdzielnej; śladowa w granicach fizjoligicznej. Dokladnie tak , echo w normie. Wiotka przegroda czesto jest * urodą * u mlodych osob jestem 14 rok po zapaleniu mięśnia sercowego czuję się dobrze niedawno robione miałem..

Echo serca - Str. 8

.. ...Może ma na to wpływ niedomykalnośc zastawki mitralnej i trójdzielnej. Z patologii:powiekszona LK, umiarkowanie powiększony LP , PK tez nie dramatycznie duża( powiększona to prawda,ale to w związku z nadciśnieniem płucnym, choć tu jest podana tylko niedomykalnośc trojdzielna III )..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...- mam płatek i I st niedomykalności trójdzielnej. Dodatkowo miałam kilka mc. temu zamknięte PFO. Cierpię na tachykardię zatokową... i ponoć nerwicę. Parę dni temu źle się czułam i poszłam do przychodni - lekarz zrobił mi EKG i powiedział ze widzi tam jakiś BLOK ODNOGIi jakieś..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...bardziej wiotki z mała niedomykalnością do LP - śladowa fala zwrotna trójdzielna. Nawet kardiolog któremu płace nie powiedział co mi jest tylko się uśmiechnął i przypisał beta - bloker i jakąś miksture na uspokojenie nerwów. Podczas przeglądania internetu dowiedziałem się co to jest i..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...krążenia III stopnia,niedomykalność zastawki mitralnej II oraz niedomykalność I stopnia zastawki trójdzielnej i aorty.Po 4 miesiącach intensywnego leczenia wróciłam do pracy.Wydawało mi się,że już wszystko było dobrze.Niestety po roku nastąpiło pogorszenie - doszło migotanie przedsionków..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...widoczne były także znaczne niedomykalności zastawek - mitralnej II/III i trójdzielnej III. Po poprawie były śladowe, ale nie z ich wady a z podwyższonego ciśnienia płucnego. teraz częściej za to dokuczają mi trzepotania przedsionków i rozważana jest ablacja bo każde EKG przy moim..

Niedomykalność zastawek i szmery w okolicach zastawki trójdzielnej

.. ...zastawki trójdzielnej i niedomykalność zastawek. Odesłano mnie do Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii w Kielcach, tam ponownie miałam robione badania: krew, prześwietlenie klatki piersiowej, EKG i ECHO. Przepisano mi leki ( nie pamiętam ich nazwy ) i przede wszystkim kazano mi unikać..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...i trójdzielną Spora niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej Lekarz stwierdził, że musi mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q w aVR..

Zastawka trójdzielna i płucna - fala zwrotna

.. ...góry dziękuję też mam niedomykalność trójdzielnej - chyba nic poważnego póki nie ma ewidentnych objawów, o których można przeczytać w necie, ale będę również b.wdzięczna za wszystkie info na ten temat Sladowa - bliska fizjologicznej. nie , nie jest to patologia. a co oznacza fala zwrotna..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 237

.. ...: aha, czyli ma Pani niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej 8 - / Myślałam,że umrę tam na tym krześle. Podobno diagnoza mojego echa sprzed roku to niedomykalność zastawki lewej i prawej komory serca a nawet mi o tym nie wspomniał! Lekarz mówi,że tego się nie leczy, tylko..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...nadciśnienia płucnego i niedomykalności zastawki trójdzielnej i niewydolności prawokomorowej. Nie bój się - badanie nie powoduje żadnych istotnych skutków ubocznych - to jak gastroskopia - do przeżycia : ) Może się zdarzyc oczywiscie jakaś drobna perforacja przełyku, albo inne drobiazgi..

Analiza biopsji serca

.. ...zastawkowe zastawka mitralna niedomykalność fala zwrotna III/IV zastawka aortalna prawidłowa zastawka t. płucnej prawidłowa zastawka trójdzielna międzykomorowa fala zwrotna IV RVSP=48 Uwagi: obraz kardiomiopatii zastoinowej. Proszę o opinię..Pozdrawiam! asia skad jesteście - gdzie brat..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...zastawkimitralnej i niedomykalność zzastawki trójdzielnej i nerwicę.Biore lek concor juz dwa lata ale nigdy nie czułam się komfortowo dobrze ale mogłoby być lepiej.I teraz dzięki tobie wiem że są tez inne beta - blokery i faktycznie bede próbowac az któryś zaskoczy.Próbowałam tez..

Dodatkowe skurcze - Str. 16

.. ...trigeminia nadkomorowa ) oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej. Po porodzie zastawka domknęła się ale arytmia pozostała ( było gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką przegrodę..

Dodatkowe skurcze - Str. 64

.. ...i trójdzielną Spora niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej Lekarz stwierdził, że musi mi natychmiast zrobić EKG. Co miałam zrobić. Na początku miałam robione EKG w spoczynku, później w ruchu. Wyniki: amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q w aVR..

Dodatkowe skurcze - Str. 107

.. ...sie ze mam niewielką niedomykalnosc zastawki mitralnej i trójdzielnej ale ze to nic groznego. Dostałam leki Betaloc ZOK 50 raz dziennie ale chodziłam senna bardzo z pulsem 55. Doczekałam sie wreszcie wizyty u kardiologa na NFZ a ten zlecił Holtera na 18.08 i zmniejszył dawke Betalocu o..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...internecie wiadomosci o niedomykalnosci zastawki trojdzielnej stopnia 1 ( 2 ) oraz o wypadaniu jej platka oraz o minimalnym niedomykaniu zastawki mitralnej.O mojej chorobie dowiedzialam sie w 2002 roku po smierci mojej mamy na zawal serca.Mam 39 lat i nie moge dac sobie z tymi zastawkami..

Operacja zastawki trójdzielnej u dziecka

.. ...jakiego stopnia jest niedomykalność ? prosze o kontakt 0 - 61 833 - 68 - 40 lub e mail lub praca 0 - 61 846 - 35 - 32 forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35361 cześćjestemm Magda z Poznania powiedz Eli że to sa namiary na COONIE to ta co odpowiada na pytania ( ona jest chyba z Zabrza )..

Zastawka trójdzielna niedomykalność

.. ...Zabieg był pomyślny, ale niedomykalność zastawki tętnicy płucnej na poziomie jak przed zabiegiem /++/. Obecnie syna zakwalifikowano do operacji zastawki trójdzielnej, ponieważ nie domyka się, jedna z nich minimalnie zwisa ku dołowi, a druga jakby jednym końcem była przymocowanado ściany..

Niedomykalności zastawek

.. ...zastanawia coś takiego:niedomykalność zastawki aortanej z falą zwr.II st.niedomykalność zastawki pnia plucnego i zastawki trójdzielnej - co, u licha tak mnie poodmykało? i jeszcze zwłókniałe płatki zast mitralnej i aortalnej. Daleka jestem od samorozczylania, ale tak gwoli babskiej..

Kwas foliowy a serce

.. ...temu wykryto u mnie niedomykalność zastawki trójdzielnej oraz tachykardię. Obok blokerów biorę żelazo( niska zawartość we krwi ) oraz kwas foliowy 5 mg. Czy 3 tabletki 2 razy dziennie kwasu( razem 30mg!! )to nie za dużo? Moja pani kardiolog chyba przesadziła...Ostatnio dowiedziałam..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...migotania przedsionków, niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej, powiększenia lewej jamy serca więc chyba nie mamy większego wyboru. A ablacja naprawdę weszła w fazę bardzo bezpiecznych zabiegów, znam mniej bezpieczne i udane , a więc śmiało do przodu bo nic innego nam nie..

Drożny otwór owalny i otwarty przewód Bottala

.. ...może doprowadzić do niedomykalności zastawki głównie trójdzielnej i nadciśnienia płucnego - ale o tym decyduje lekarz - bo też nie u każdego. 25 - 30% ludzi ma ten otwór niezamknięty i żyje z tym nawet nie wiedząc - zwykłe echo tego nie potwierdzi w 100% tylko przezprzełykowe - a tego..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 18

.. ...usg serca. Stwierdzono niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej. Lekarz stwierdził, że z tym można normalnie żyć i pracować.Od dłuższego czasu nie chodzę już do lekarza, poprostu leczę się sam. Kupuję w aptece lek o nazwie Propranolol 40, biorę go dwa razy dziennie, lek ten..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 28

.. ...okazało się, że mam niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej , tętniak między przegrodami, na razie bez cech przecieku .Zmienił lek na celipress 100 i odżyłam.W odpowiedzi na : Re: nerwica serca?! ktoś z Was to ma? wysłane przez asik dnia 2006 - 08 - 23 18:26:51: : Proplanolol..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 171

.. ...stwierdzono wypadanie płatka i niedomykalność Ist. zastawki trójdzielnej. Podobno wszystko co wymieniłam nie powinno u mnie prowokować takich ciągłych dolegliwości. Ktoś napisał na wypisie że nerwica i tak to się za mną wlecze. Często miałam kontakt ze słuzbą zdrowia - robiono ekg i w..

Niedomykalność zastawki płucnej i trójdzielnej

.. ...może być róznego stopnia. Generalnie wiem po dzieciach z chorym serduszkiem, że wyjeżdżają w góry i jest wszystko OK. dzięki za szczerą odpowiedź bo spanikowałam tyle jset poglądów ile osób pozdrawiam..

Niedomykalność trójdzielna u niemowlęcia

.. ...miesięcznej córki stwierdzono niedomykalność trojdzielną obecność fali zwrotnej 1,5 m/s. Czy jest to duża wartość i co to właściwie oznacza. Witaj Zofio Serdecznie zapraszam na nasze forum Wrodzone wady serca u dzieci: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24429 Z tego co znalazła to..

Zespół WPW i brak skierowania na ablację

.. ...wypadanie płatka oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej II/I stopień. Od roku łapią mnie częstoskurcze nadkomorowe i tachykardia zatokowa - tak to zostało nazwane fachowo czy gdyby to było wpw to po ekg holterach MRI serca i teście wysiłkowym zostałoby to właśnie tak..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej u dzidziusia w 25 tygodniu ciąży

.. ...stwierdził u dzidziusia niedomykalność zastawki trójdzielnej i powiedział, że ta niedomykalność nie jest ani mała ani duża tylko taka średnia i trzeba to obserwować. Czy to jest jakaś wada serduszka maluszka? Czy to jest normalne u takich maluszków? Czy to mu przejdzie i czy te zastawki..

Postępowanie przy niedomykalności zastawki trójdzielnej

.. ...ktoś ma doświadczenie z niedomykalnością zastawki trójdzielnej? U mnie 5 lat temu wykryto te wade 1 stopnia, mój lekarz sportowy to zaniechał i przez te 5 lat trenowałam wyczynowo, w lutym wykryto to samo tylko że 4 stopień, musiałam zrezygnować ze swojej pasji, miałam nadzieję że jak..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej i dodatkowe skurcze komorowe

.. ...tygodniu stwierdzono niedomykalność zastawki tr ojdzielnej 1 stopnia, cechy krążenia hiperkinetycznego oraz dodatkowe skurcz komorowe 2gr wg Lowna przepisano jej Effortil ipowiedziano,żę to nic takiego.Obecnie córka mndleje przy wjększym wysiłku,kiedy za długo stoi, siedzi lub gwałtownie..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...ubezpieczenie medyczne ). Wyszła niedomykalność na zastawce trójdzielnej I stopnia 2,3m/sek + śladowa na zastawce pnia płucnego. RVSP ok. 32 - 33 mmHg. Kardiolog powiedział, że to nieistotne i żeby się zgłosić do kontroli w przypadku anginy lub ciąży. Od jakiegoś czasu mam przewlekły..

Ostium secundum u 7 mies. córeczki

.. ...córeczki ostium secundum z niedomykalnością zastawki trójdzielnej. Jesteśmy dopiero po echu serca, mamy dostac skierowanie do poradni kardiologicznej na Prokocimiu, na szczęście mieszkamy w Krakowie i mamy naprawdę blisko. Czekam na kontakt z lekarzem pediatrą mojej małej, ale póki co..

Przełożenie wielkich pni - Str. 3

.. ...kogos na forum kto ma niedomykalnosc zastawki aortalnej i trójdzielnej! prosze odezwijcie sie maz moj za 6 tygodni bedzie mial operacje na zastawki w Aninie pozdrawiam elutka Elutku, trzymam kciuki za Twojego męża. Wiem, że się boisz. Ja juz na samą myśl. Ale sił dodaje mi fakt, że na..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej płucnei 1 stopnia

.. Dzienindobry mam 15 lat wykryto u mnie nie domykalność zastawki tr. płucnej 1 stopnia. Lekarz powiedział że to nie istostna patologia serca. Trenuje kulturystyke od małego.Czy z tą nie istotną wadą moge dalej ćwiczyć.I jeszcze jedno odczówam wielkie zmęczenie i senność codziennie czy to jest wynk tej..

Tetralogia Fallota a sport

.. ...operacyjnie. Pozostałości to: niedomykalność zastawki trójdzielnej II stopnia, powiększenie prawej komory serca, Bardzo lubię sport. Po wysiłku nie mam żadnych duszności, omdleń, zaburzeń rytmu, kołatania itp. Nie wiem, czy sport ( dokładnie siatkówka ) może mi zaszkodzić. Robiłam..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...- prawym przepływem. Niedomykalnośc śladowa jeśli dobrze widze zastawki płucnej IP, a więc bliska fizjologicznej. IT to niedomykalnośc zastawki trójdzielnej określana w stopniach 1 do 4, u Was określona jako 1 a więc mała IVS - to przegroda międzyprzedsionkowa PDA to przetrwały przewód..

Po przeszczepie zastawki aortalnej, przeciek okołozastawkowy

.. ...fala zwrotna. łagodna niedomykalnośc zastawki trójdzielnej z TVR 1.5 m/sek. Osiedzie wolne. Martwimy się tym przeciekiem okołozastawkowym. Czy to znaczy że puścił jakiś szew? W pierwszych badaniach ECHO nie było nic o przecieku, dlatego się niepokoimy. Czy to może byc powodem do ponownej..

Badanie USG serca

.. ...funkcji skurczowej, niedomykalność zastawki trójdzielnej 1+, bez cech nadcinienia plucnego , bez plynu w worku osierdziowym. Otrzymalem skierowanie na HOLTERA Obiawy moje to : przyspieszone bicie serca na 5 sek. odczuwam wtedy jak bym mial zaraz zemdlec, dzieje sie to o ruznych porach..

Zastawka trójdzielna

.. ...szpitala napisane jest: niedomykalnoś trójdzielna w st.niewydolności serca IV/III NYHA. Cokolwiek to znaczy jedziemy z mamą w najbliższy poniedziałek do Instytutu Kardiologii w Aninie, co będzie dalej - napiszę. UWAGA !!! mama jest już po operacji wymiany zastawki trójdzielnej, wkrótce..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory ok 60% Remodeling koncentryczny lewek komory - lewa komora powiększona Mała niedomykalność dwudzielna i trójdzielna Powiększony..

Niedomykalność zastawki mitralnej i tójdzielnej

.. ...powiedzieć co to znaczy niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej i czym to grozi ,ponieważ nie dawno dowiedziałam się ze mam to coś,i troszkę mnie to niepokoi .Mam 31 lat moje objawy to szybkie meczenie się przy wykonywaniu prac domowych,mroczki przed oczyma i bóle w okolicy..

Niedomykalność trójdzielna czy wypadanie płatka zastawki mitralnej?

.. ...wykazalo, ze mam śladową niedomykalność trójdzielną długi wiotki przedni płatek mitralny, bez cech niedomykalności ujścia. Niby mial to byc maly problem ale to wypadanie zastawki zaczelo mi bardzo doskwierac. Zastawka wypadala mi godzinami a odczuwalam to tak jakby mi cos sie w sercu..

Dysfunkcja rozkurczowa mięśnia lewej komory

.. ...mięśnia lewej komory. Niedomykalność trójdzielna ( + ) , Niedomykalność mitralna ( + ) - wiotkie płatki zastawki mitralnej. Osiedzie bz. troche ( nieczytelnie ). Czy to coś poważnego ? Czy powinienem wykonać dodatkowe badania ? Pozdrawiam. Na ile laik potrafi coś odczytać : LV - lewa..

Zastawka mitralna - prośba o interpretacje wyników

.. ...dane to jest to znaczna niedomykalnośc ( wąska fala ) zastawki - określa sie ją w 4 stopniach, przy czym istotny jest cały obraz, zmiany hemodynamiczne ect aby okreslić stan pacjenta Zastawka aortalna - śladowa niedomykalnośc a więc bliska fizjologicznej Podobnie zastawka trójdzielna...

Interpretacja ECHO serca

.. ...klasyczny zespół barlowa z niedomykalnością zastawki. Tu juz ktos udzielał ci odpowiedzi wcześniej : http://forum.kardiolo.pl/temat2765.htm Generalnie masz niedomykalnośc zastawk mitralnej ( 1 na 2 stopnia z 4 ) - zonaczane właśnie przez znaki + oraz trójdzielna drugiego stopnia. Frakcja..

Interpretacja wyniku ECHO serca

.. ...zastawki aortalnej mała niedomykalność zastawki trójdzielnej z greadentem wstecznym fali zwrotnej 36 mm Hg ( spad 46 mm Hg – myślnik nadciśnienie płucne ) tętniak przegrody międzyprzedsionkowej 1,4 na 1,8 cm z przeciekiem lewo - prawy …średnica ubytku 1,1 na 1,4 cm z..

Niedomykalność zastawki mitralnej a praca w policji

.. ...oraz tzw. nieistotne niedomykalności mitralną i trójdzielną. EKG jednak tego nie wykazuje, skoro mnie przepuiścili bez problemów. Uzyskałem więc orzeczenie o zdolności do zawodowej służby wojskowej.Pozdrawiam! witaj. nikt nie odpowie ci poprawnie bo nie wiesz na jakich lekarzy trafisz i..

ASDII + VSD, PS

.. ...p o V max. 3,5 m/s. Niedomykalnosc zastawki trójdzielnej II st ­V max fali zwrotnej do RA 3 m/s.Wymiar poprzeczny LV - 25,3 mm - norma. IVSd - 3,9 mm, PWLVd - 4,4 mm. Kurczliwosc prawidlowa SF=49 %. Przeplyw w drodze odplywu prawej komory 1,56 m/s, slabiej otwierajace sie platki zastawki..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej u płodu

.. ...:protmezosystoliczną średnią niedomykalność zastawki trójdzielnej o v max 2,5 m/s. Poza tym wszystko w porządku. Czy to jest wada serduszka dziecka, czy powinnam się nią zaniepokoić? dodam, że ostatnio przechodziłam grypę i lekarka powiedziała, że może to być wynikiem tego i że to jest..

Sztuczna aorta i zastawka

.. ...maluszka stwierdzono niedomykalność zastawki trójdzielnej serca i będe miała cesarka za niedługo, lakarze mówią mi żebym poszukała dobrego kardiologa albo kardiochihurga, który podejmie się operacją mojego maleństwa - czy możecie mi kogoś polecić??? zależy mi na profesjonalistach! może..

Szybkie bicie serca i niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...echo serca stwierdzili niedomykalnosc zastawki trojdzielnej,przepisali isoptin 40 i po jakims czasie przeszlo,niestety wrocilo po 3 latach teraz przebywam w wielkiej brytanii i dolegliwosci staly sie bardziej dokuczliwe bole w klatce palpitacje wysokie tetno myslalam ze to zawal i..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...kardiologicznych, śladowe niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzielnej wg. niego nie mają znaczenia w tym przypadku. Twierdzi raczej, że objawy wskazują na nerwicę lub zaburzenia pracy tarczycy, czemu przeczy lekarz endokrynolog. Hormony tarczycy są w normie, jedynie przeciwciała są..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej I stopnia

.. ...typowe serce sportowca i niedomykalność zastawki trójdzielnej I - go stopnia, zostałem skierowany na to badanie ze względu na skoki ciśnienia, za 2 tygodnie mam holtera ciśnieniowego. Mój kardiolog powiedział że z tym wynikiem ECH * a mogę trenować... jednak boję się o tą zastawkę, moja..

Proszę o interpretację wyników Echa serca+Dopplera

.. ...wiotkośc płatka sprzyja niedomykalności. U Ciebie określona jako 2 stopnia z 4. Ale najwazniejsza jest hemodynamika. Masz niedomykalnośc okreslona jako 1 stopnia zastawki trójdzielnej. Niedomykalnośc zxastawki płucnej ma podobniez większośc populacji stąd zapewne dokreslenie jako..

Holter - czy jest ok?

.. ...58kg. Mam minimalną niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej. Rytm zatokowy o max częstości 146 * min, min częstości 52 Rejestrowano pojedyńczą ekstrasystolię komorową ( 146 ) Pojedyńcze pobudzenia komorowe 42, w tym 4 pary i 1 trójka Wystąpił 1 częstoskurcz nadkomorowy..

USG serduszka mojego synka wcześniaczka

.. ...prawdopodobnie chodzi o 1 stopien niedomykalnosci zastawki trójdzielnej. Po tygodniu jak widzisz nie ma juz mowy o sladowym PDA : ) I wielkosc jam serca w normie dla grupy wiekowej. Jest mowa o 4mm droznym otworze owalnym. Mmausiu, jak sie czuje maluszek . Zycze zdrowka. Ola dziękuję..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...jamy serca z wyrażną niedomykalnościa trójdzielną na ++/ związana z wiekiem przewaga prawokomorowa?, wada zastawki trójdzielnej, stenoza płucna? KL 49/32 EF 70% IVS 11 PW 10 La 32 Ao 29 PP 40 PK 32 RR120/70 ,100/70 ,100/80mmHg W trakcie monitorowania 24 - godzinnego ekg stwierdzono..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...zastawka mitralna 3 stopień niedomykalności zastawka aortalna 3 stopień niedomykalności, zastawka trójdzielna 3 stopień niedomykalności i tętniak 5,5 i i jeszcze przeszłam blok przedsionkowo - komorowy nieraz się zastanawiam że ja żyje i jak to serce jeszcze pracuje I pomimo tego ja..

Niedomykalność mitralna i trójdzielna u dziecka

.. Moje dziecko ma niedomykalność mitralną i trójdzielną ma wadę zastawek dodam że ma 9 lat czasami ma problemy ze snem czuje się pobudzona czy to problem związany z jej wadą bywają też przykurcze jak z tym walczyć proszę o pomoc przede wszystkim wybrać się do kardiologa dziecięcego po to by leczyć , a nie..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...przedsionkami serca. IT oznacza niedomykalnosc zastawki trójdzielnej serca, I niedomyaklanosc zastawi płucnej serca. Określenie tych niedomykalnosci jako fizjologicznych oznacza, ze sa sladowe, charakterystyczne dla duzej grupy populacji. Budowa oraz funkcje zastawki mitralnej i..

Kardiolog znający angielski potrzebny!

.. ...badania mam zaznaczoną niedomykalność zastawki trójdzielnej ( + ), a dalej w opisie * Zastawki morfologicznie i czynnosciowo w normie. Fizjologiczna fala zwrotna trójdzielna * Tłumacz przetłumaczył drugie zdanie jako * Three - phase physiological discrotic wave. * O ile po polsku jest to..

Podziękowanie dla Kliniki Kardiochirugii w Szczecinie!!!

.. ...mojego skarba wykryto niedomykalność zastawki trójdzielnej serca i gdy się urodzi będzie konieczna operacja na otwartym serduszku i z tąd mam to pytanie - proszę o odpowiedź!!! ZROZPACZONA PRZYSZŁA MAMA Panie Wieslawie z tego co pan napisal sa pasy damskie i meskie? Dowiedzialam sie ze..

Podwyższone ciśnienie płucne a ciąża i sport

.. ...obecnym RVSP 35mmHg. Mam niedomykalność I stopnia na zastawce trójdzielnej oraz ślad na mitralnej i płucnej. Niewielkie ugięcie PPM ( bez cech wypadania ), bez cech zaburzeń odcinkowej kurczliwosci, wymiary jam serca w normie, EF 65%. Jestem po zamknięciu parasolką PFO. W jednym z..

Zastawka trójdzielna

.. ...jest rzadka... Mam jej niedomykalność I stopnia. W wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego wyczytałam, że u zdrowych osób zdarza się niewielka niedomykalność trójdzielna... czy I stopień można w to wliczyć? Piszą też że echo serca powinno jednoznacznie określić przyczynę..

Niskie tętno

.. ...od dnia lub nocy mam niedomykalność zastawki trójdzielnej i minetralnej śladową odczuwam bóle w klatce piersiowej jest mi duszno , szybko się męcze mam zawroty głowy ciemno przed oczami.Próba wysiłkowa wyszła żle tętno wynosiło 173 trwała około 2 minut ,lekarz wczepiający stymulatory..

Badanie echo serca

.. ...szerokim otwarciu, bez niedomykalności. Slad niedomukalności trójdzielnej. pozostałe zastawki prawidłowej morfologii. ujście żył płucnych i systemowych prawodłowe. ujście naczyn wiencowych w miejscu typowym widoczne. osierdzie bez zmnian. Luk Ao lewostronny. przepływ w Ao zstępującej..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...granicy normy, śladowa niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej - nieistotna, calkowity cholesterol w normie, za duzo zlego ( lekko przekroczony ), podniesiony kwas moczowy ( tez pod kontrola lekow teraz ) test wysilkowy nic nie wykazal ) Proba wysilkowa byla przerwana na..