Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...migotaniu przedsionków ). Niedotlenienie mózgu może także wynikać przyczyn zewnętrznych, np. z powodu spadku objętości tlenu w powietrzu ( choroba wysokogórska ). Niedotlenienie mózgu może mieć również przewlekły i początkowo subkliniczny przebieg. Problemy z koncentracją, pamięcią,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 22

.. ...uderzeń na min, uczucie niedotlenienia mięśni i mózgu, gorzej widzę ( mroczki ), płytki oddech, uczucie słabości ( ale nigdy nie zemdlałem ). Przechodzi mi to po odpoczynku, zazwyczaj po 3 - 5 min. Ale później to już nie nadaję sie do gry, to już nie to co przed * atakiem * . Jeżeli nie..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...seria może spowodować niedotlenienie mózgu i wtedy można zemdleć niewiadomo gdzie i kiedy ). Ostatnimi czasy straszne nasiliły mi się te wszystkie arytmie, odczuwam je codziennie i jest to dla mnie duży dyskomfort psychiczny. Niby lekarze każą się tym nie przejmować, ale ja często wpadam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...110/70 na np. 230/60 a niedotlenienie mózgu związane z tak * głupią pracą * serca powodowało: drgawki, tzw. lunetowe widzenie i przeraźliwe nerwowe ziewanie raz za razem. Przez pół roku odwiedziłem 5 łódzkich szpitali i wszystkie badania wychodziły bez zarzutu. Echo serca, jak na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 191

.. ...stwardnienie rozsiane i niedotlenienie mózgu. Im więcej myslę tym gorzej się czuję. czy ktoś bierze te leki????????Odezwijcie sie proszę. Pa Misiek_jw,to nic innego tylko nerwy,dlatego sie zle czujesz.Organizm tak reaguje miewam czasami tak samo,ale radze sobie z tym bo lecze sie na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 461

.. ...tętnice szyjne to powstaje niedotlenienie mózgu noi zawroty gotowe ja to myślę że to wszystko się skópiło się do kupy i to są efekty ściskam was kochane bo mi klawiatura mini się w oczach odczekam chwilę potem napisze Krysiu3 a mialas robionego kiedys dopplera zyl szyjnych?jesli nie to..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...ze mną... miałem już niedotlenienie mózgu, nie mogłem mowic, choc wiedziałem co chce powiedziec... gdy brakuje słów, gdy wiesz że nie mozesz sklecic paru słow... i pózniej gdy nastepuje odrzucenie leku ostatniej szansy... i mówią Ci, że masz podpisac zgodę, na wyłączenie pracy serca... i..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...mąż po 7 - minutowym niedotlenieniu mózgu, śmierci klinicznej i śpiączce farmakologicznej ma się wyśmienicie. Każdy organizm jest inny. Siostra jest właśnie w śpiączce farmakologicznej. Opisze po krótce sytuacje: NAGLE w domu straciła przytomność, szybko zrobiono jej sztuczne oddychanie..

Wysokie cisnienie i kłucie w sercu

.. ...przytomności, wywołana niedotlenieniem mózgu. Przyczyną omdlenia może być: spadek ciśnienia tętniczego krwi, nadmierne odchudzanie, silny ból, zdenerwowanie, głód, silne emocje, widok krwi, itp. Objawy poprzedzające omdlenie to zawroty głowy, bladość twarzy, mroczki przed oczami, mogą..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 3

.. ...miażdżycę tętnic szyjnych, niedotlenienie mózgu ale żaden nie udzielił konkretnej pomocy. Ostatnio dowiedziałam się,że jest to długotrwałe leczenie i nie ma cudownego środka na te dolegliwości, należy być cierpliwym. Ale ja się pytam jak długo można cierpieć ? W domu i pracy patrzą na..

Dodatkowe skurcze - Str. 42

.. ...zagrożeni uadrem czyli niedotlenieniem mózgu. Może to być spowodowane zaciśnięciem się naczynka lub skrzeplinką utworzoną we krwi, natomiast wylew jest spowodowany najczęściej wysokim ciśnieniem lub ( i ) zwiotczeniem naczynek, które pękają ( dotyczy głównie starszych osób ). Udar miałam..

Dodatkowe skurcze - Str. 48

.. ...a przy tym występuje niedotlenienie mózgu, i że to od tego sie robi słabo. Miałam w szpitalu robionego Doplera i tomografie komouterową głowy,równierz eeg i tam terz nic nie wyszło , tylko to prześwietlenie wykazało dyskopatje kręgu C 5 C 6 C 7 I taką postawili djagnoze , ale ja już sama..

Złe wyniki EKG

.. ...trwania pow. 2 sek każda ( 24 godz. badanie met. HOLTERA ) są niebezpieczne dla życia człowieka ??? tak są niebezpieczne bla człowieka każda taka pauza powoduje niedotlenienie mózgu!!! tylko rozrusznik!!!..

Źle się czuje po operacji zastawki

.. ...leków czy chwilowego niedotlenienia mózgu... dziadek ma koszmary nocne ktore mieszają mu się z rzeczywistościa, nie moze spać, cierpi... ma zaniki pamięci. Lekarz powiedzial ze neurologicznie jest wszystko dobrez i czas pokaże czy wszystko wróci do normy jakie macie doświadczenia..

Różnice między omdleniem a utratą przytomności

.. ...spowodowana krótkotrwałym niedotlenieniem mózgu - najczęściej w zatłoczonych mijescach typu kościół, autobus itp. ). jeśli przytomności nie ma dłużej ( pow. 5 min. ) to jest to właściwa utrata przytomności - może być spowodowana zarówno niedotlenieniem, jak i np. urazem mechanicznym..

Powiększenie lewej komory serca płodu

.. ...nienarodzonemu dziecku ( niedotlenienie mózgu lub innych organów )i czy może dojść do poronienia? Czy może istnieć inna przyczyna powiększenia lewej komory serca, taka jak np. infekcja ( osobiście nie przechodziłam żadnej w trakcie ciąży )? Czy echokardiografia w zupełności wykaże..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 171

.. ...podejrzewano u mnie przejściowe niedotlenienie mózgu a wykryto w sercu przetrwały otwór owalny - zamknieto go prawie pół roku temu. W echo stwierdzono wypadanie płatka i niedomykalność Ist. zastawki trójdzielnej. Podobno wszystko co wymieniłam nie powinno u mnie prowokować takich..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 25

.. ...wzroku,( jakby objawy niedotlenienia mózgu ), bóle mięśni, kończyn dolnych i górnych, mrówienie ciała. Latałam po tylu lekarzach ( neurolog 3 razy, laryngolog,rodzinny, okulista,nawet psychiatra ), każdy mówił, że to nerwica. Zaczęłam badania na własną rękę obawiajac się SM . Zrobiłam..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 29

.. ...opadła mi w tył jakby niedotlenienie mózgu. Przeszłam już tyle badań i konsultacji lekarskich i nikt nie wie co mi jest - nawet psychiatra nie potrafi mi pomóc - wszyscy twierdzą, że to zaburzenia somatyczne, jestem na etapie neurologa i tam kontynuuję leczenie - obecnie biorę lucetam..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 38

.. ...Opprucz nerwicy mam niedotlenienie mózgu złe dokrwienie przecież to dla twojego dobra jak najszybciej zacząć leczenie a nerwica tak ma że da w kość na parę dni póżniej odchodzi a nieleczona wraca z dwojonom siłom .Ja bedąc na twoim miejscu zaczęła bym od ziół tylko odpowiednie dobrane..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 8

.. ...miałem pierwsze objawy niedotlenienia mózgu, 1 - 2 raz do roku * lądowałem na kroplówkach * na ratunkowym na Arkońskiej.. Wszystkie wyniki w normie, budowa serca , bez zmian i odchyleń... Konsultacje dr Koźluk I dr Każmierczak .Pierwsza ablacje w W - wie sierpień 2006, przez dr Koźluka..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...zawał serca, wystąpiło niedotlenienie mózgu.Był reanimowany,miał robioną koronografię,przez trzy lub cztery dni mial podłączony respirator.Z tzw. śpiączki obudzil się wieczorem następnego dnia.Niestety ma problemy z pamięcią,z początku nas nie rozpoznawał dziś juz jest z tym trochę..

Uraz pozawałowy przez niedotlenienie mózgu

.. ...poprzez reanimacje ...niedotlenienie mózgu.. Pytanie : jakie są szanse że wróci do normy ..tzn. chodzi o to ..jakie są szanse że będzie taka jak przed zawałem ...i czy wogóle są oczywiście ,ze są szanse. o zawale ,reanimacji i śpiączce pisałeś bardzo niedawno - trzeba czasu - Twoja mama..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...której dostał zawału i niedotlenienia mózgu tzw.udaru co objawiło się niedowładem lewej strony ciała.na szczęście sprawność powraca bo rusza już ręką i nogą i to na tyle sprawnie że ma je przywiązane bo strasznie nerwowy po tym udarze się stał i wyrywa sobie wszystkie kroplówki,cewnik a..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 2

.. ...może powodować jakieś niedotlenienie mózgu. nie znam sie na tym ale zauważam że gorzej mi się skupić, znowu mnie zarzuca we wszystkich kierunkach tak jakbym miała się przewrócic - ale na szczęscie nie jest to często i jeszcze nad tym panuje, coraz gozrej widzę ale moja wada wzroku to..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 3

.. ...podejrzenia że to od niedotlenienia mózgu z powodu omdleń bo też często mdleję. rezonans jest ok i eeg jakieś niewielkie zmiany - mam wrócić do neurologa i zobaczę co on powie. a z omdleniami to coraz gorzej i jak nie zdąże usiąść to też bym mdlała kilkanaście razy na dobę ale staram się..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 6

.. ...omdlenie powoduje chwilowe niedotlenienie mózgu i niestety ja zauważyłam że z tego powodu mam od ponad roku problemy z pamięcią, liczeniem i pisaniem. neurolog powiedział że to prawdobodobnie od tych omdleń bo rezonans jest oki a w eeg niewielkie zmiany w obszarze odpowiedzialnym za..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała

.. ...Neurolog mówi że to niedotlenienie mózgu i lęki że tak naprawdę nic mi się nie dzieje tylko sobie wymyślam. Witaj Tomku, mi to wygląda na zaburzenia nerwicowe. One często dają o sobie znać właśniew okresie dojrzewania. Pozdrawiam : ) Miło to słyszeć iwa. Mam przez to rozumieć że mam..

By-passy i nadwaga po operacji

.. ...czasie operacji nastąpiło niedotlenienie mózgu, co może się zdarzyć przy miażdrzycy - czyli reasumując po takim epizodzie operacyjnym z pacjenta robi się roślina.Poza tym nie mam czucia w całej lewej stronie klatki piersiowej,przecięte zostały w czasie operacji jakieś nerwy. Na szczęście..

Ekstrasystolia komorowa i wypadanie płatka zastawki mitaralnej

.. ...zapobiega przejściowym niedotlenieniom mózgu i chroni przed udarem. Oczywiscie powodów moze byc przynajmniej kilka ale ten należałoby wykluczyc chociażby dlatego ze grozi udarem. Teraz juz tak nie mdleje, ale cały czas nie czuje się dobrze - pewnie to częsciowo od płatka i trochę od..

Duszenie się - Str. 47

.. ...słabym krążeniem mają niedotlenienie mózgu( nieznaczne ) ale powoduje ono że musimy ziewać by się dotlenić, serce często wykonuje większy wysiłek by dotlenić cały organizm co skutkuje powiększaniem się którejś z komór lub całego serca w dalszym etapie bez leczenia, niedotlenienie..

Zawroty głowy, zatoki, zmęczenie, osłabienie - Str. 11

.. ...powiedział że może być to niedotlenienie mózgu czy to możliwe. Pomóżcie mi Witam wszystkich! Czytam wasze posty i jesztem szczesliwy ze sa tu tacy ludzie,oczywiscie nie chodzi mi o dolegliwosci tylko pomoc.Wiec tak chcialem napisac ze mam dopiero 26lat jak zapewne wiekszosc z was,od 4..

Zatrzymanie akcji serca u zdrowego młodego mężczyzny

.. ...zatrzymanie akcji serca,doszlo do niedotlenienia mózgu,czy jest możliwe ze kiedykolwiek jeszcze powróci do swojego stanu przed tym wypadkiem?gdzie można i w jaki sposób takich ludzi leczyć???proszę o pomoc!!!!..

By-passy w Aninie

.. ...i następuje okresowe niedotlenienie mózgu i problemy z tym zwiażane.Ja to doświadczyłem na sobie.Nastąpiła u mnie częściowa amnezja która ustępowała stopniowo przez kilka dni.Oczywiscie, wszczepienie by - passów jak każda operacja na sercu jest poważnym zabiegiem i z tym trzeba się..

Krążenie pozaustrojowe - czy to duży problem ?

.. ...tym u mnie częsciowe niedotlenienie mózgu. No i po wybudzeniu /po 10 godzinach od operacji/ okazało się ,że straciłem pamięć.Nie poznawałem nikogo z rodziny, zapomniałem jak się je i, żuje i połyka pokarm.Zrywałem z siebie wenflony od kroplówek i opatrunki.Prawie udało mi się wyrwać..

Wahania nastrojów po operacji by-passów

.. ...nastąpiło częsciowe niedotlenienie mózgu. Czy Twój Tato był konsultowany neurologicznie ??. Przy takich objawach powinien być bezwzględnie skonsultowany przez neurologa.!!!!!!!!!!!!!!!!.Musicie tego jako rodzina dopilnować. Dolegliwość ta powinna się z czasem /po 2 - 3 tygodniach/ pomału..

Odechciewa mi się żyć, częste napady duszności - Str. 2

.. ...takie wrażenie jakby * niedotlenienia mózgu * . Wygląda to jak padaczka choć padaczką to nie jest . I żebym nie zapomniała - jeszcze podczas tego ataku mam takie lodowate ręce i nie mogę złapać oddechu przy czym zdarza się , że zadławię się własną śliną . Robiłam wszelakie badania : EKG..

Stan podgorączkowy, bóle brzucha, duszność i osłabienie ciała

.. ...) - zawroty głowy - niedotlenienie mózgu i problemy z pamięcią. - stres związany z długotrwałością objawów. kuracja zdrowotna: - biegam po mieszkaniu - jeżdżę na rowerze - gram w piłkę z braćmi - odżywiam się zdrowo - myślę pozytywnie każdego dnia i nocy - staram się nie myśleć o bólach,..

Leczenie nadciśnienia skutki uboczne

.. ...bo mogą prowadzić do niedotlenienia mózgu itp i konsekwencje mogą być poważne - mam problemy z pamięcią chyba od omdleń pozdrawiam Miałem robionego holtera ale nie ciśnieniowego... echo wyszła mi niewielka niedomykalność zastawki... prześwietlenie serca wyszło w normie wieku i próbę..

Co mi się stało? dziwne omdlenie przypominające zawał w wieku lat 20

.. ...TIA i inne powodujące niedotlenienie mózgu, padaczka, hiperwentylacja, tachykardia, problemy z ciśnieniem, kręgosłupem szyjnym - i pewnie jeszcze innych sto ) Ja po podobnym przejściu miałam robione całe mnóstwo badań i leżałam ponad 2 tygodnie w szpitalu zanim postawiono diagnozę...

Ciśnienie w normie, puls wysoki, *zdrętwienie* mózgu i omdlenia

.. ...wstępne przypuszczenie to niedotlenienie mózgu. Badania w kierunku krew, tarczyca, kręgi szyjne, serce. EKG wyszło w porządku, czekam na wyniki innych badań,a potem się zobaczy. A może to i nerwica, ale na pewno nie oczopląs. Dziękuję za odpowiedzi. Też doznałem tego zdrętwienia..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 4

.. ...na to,że to możebyć niedotlenienien mózgu i przepisał mi Vicebrol.Co jak co,ale to mi dopiero podniosło ciśnienie.Taki lek bierze moja babcia co ma 83 lata,a ja mam po 30.Im więcej odwiedzam lekarzybtym bardziej robię się chora.Najlepiej jak wspomniała poprzedniczka zapisać się na jakąś..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 5

.. ...na to,że to możebyć niedotlenienien mózgu i przepisał mi Vicebrol.Co jak co,ale to mi dopiero podniosło ciśnienie.Taki lek bierze moja babcia co ma 83 lata,a ja mam po 30.Im więcej odwiedzam lekarzybtym bardziej robię się chora.Najlepiej jak wspomniała poprzedniczka zapisać się na jakąś..

Zawał i niedotlenienie mózgu a szansa na wybudzenie się

.. W sobote mój tato wyszedł z domu, upadła na przystanku, migotanie komór kilkakrotna defiblyracja. Leży pod respiratorem, kiedy jestem obok, trzymama go za rękę czasem wydaje się,że nią delikatnie porusza, nie wiem jak długo mózg był niedotleniony.Lekarz juz dziś mi powiedział że to byl kolejny zawał i mózg..

Chwilowe omdlenia

.. ...głowy ..uczucie jakby niedotlenienia mózgu, ale częsciej bo po kilka razy dziennie około 3 - 4 razy..zawsze miałam bardzo niskie ciśnienie 98/60 a od dwóch tygodni nie schodzi poniżej 130/100.. prosiłabym o pomoc ..moze orientuje sie ktos co to może być. ja juz czytałam na internecie ale..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. ...stracił wzrok z powodu niedotlenienia siatkówki[wysoki cholesterol].Lekarze mówili,że nic nie da się zrobić.Okulista po rozeszerzeniu żrenic jak zajrzał do oka,to twierdził ,że obustronna zaawansowana niedokrwienna neuropatia .Jednak po ponad roku wzrok się poprawił.Nie widzi dobrze,ale..

Dam Nobla jak ktoś mi pomoże !!

.. ...pryzmat własnych chorób. zdrowa1 - jak już każesz komuś czytac o miażdzycy to sama powinnaś się podszkolić. Miażdzyca może powodować niedotlenienie mózgu a co za tym idzie zawroty głowy, senność, zmęczenie...

Udar mózgu - niedotlenienie. PŁACZ w stanie śpiączki.

.. ...udar mózgu spowodowany niedotlenieniem. Cały czas jest w stanie śpiączki i nie reaguje na bodźce chociaż czasami ma tak jakby tiki nerwowe podskoczy jej ręka lub ramię. Jest podłączona pod kroplówkę z glukozom i ma rurkę z tlenem do nosa. Poza tym babcia się lekko dusi, ponieważ ma pełne..

Niedotlenienie mózgu

.. ...rozmaite nieprawidłowości pracy mózgu i dopiero na tej podstawie lekarz zleca dodatkowe badania. Skierowanie daje neurolog. badanie przepływu krwi w naczyniach szyjnych,które doprowadzają krew do głowy...

Błagam pomóżcie mi!!!! zatrzymanie akcji serca + powikłania

.. ...Zatrzymanie krążenia i niedotlenienie mózgu mogłoby spowodować zanik pamięci, ale jeżeli to nastąpiło jakiś czas ( dłuższy ) po zatrzymaniu, a do tego czasu wszystko było w porządku, dla spokoju skontaktowałabym się z neurologiem a na pewno zrobiła TK głowy, żeby wykluczyć zator, udar,..

Proszę o pomoc.

.. ...z oddychaniem. Miał niedotlenienie mózgu. Jest w śpiączce farmakologicznej. Gdy jest wybudzany strasznie jest nadpobudliwy, rusza nogami i rękami. Na dodatek ma jedną nerkę od urodzenia, która zaczyna przestawać pracować. Ma mieć dzializy. Proszę Was o pomoc już sama nie wiem co to może..

Co to moze byc

.. ...Caly czes sie dusze nie moge nabrac powitrza co to moze byc ???? alergia,astma,nerwy...itd 6499768254940000 chorób ......ale jeśli do tej pory nie masz sinicy ani niedotlenienia mózgu to jest to NERWICA...

Problem z pamięcią

.. ...przyczyną takiego stanu ? przyczyn zaburzeń pamięci może być wiele, od urazów, niedotlenienia mózgu, po chroby neurologiczne a nawet psychiatryczne. Koniecznie do dorego neurologa na pełną diagnostykę..