Niedotlenienie organizmu

Asystolia

Asystolia

.. ...Ustanie krążenia powoduje niedotlenienie wszystkich komórek organizmu a zwłaszcza komórek ośrodkowego układu nerwowego, które są najbardziej wrażliwe i najszybciej obumierają. W ciągu kilku minut następuje śmierć organizmu. Najczęstszymi przyczynami asystolii są: zawał serca,..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...jest najwrażliwszym na niedotlenienie i niedokrwienie narządem naszego organizmu. Pozbawiony tlenu i substancji energetycznych ( głównie glukoza ) ulega nieodwracalnym uszkodzeniom już po 4 minutach. Prawidłowe ukrwienie mózgu nie zawsze oznacza, że organ ten otrzymuje odpowiednią ilość..

Trombopoetyna chroni serce po zawale

.. ...zakrzep i w konsekwencji niedotlenieniem komórek serca. Obecnie nie ma metod, które w bezpośredni sposób chroniłyby mięsień sercowy przed skutkami zawału. Najnowsze badania naukowców z Collegium Medycznego Stanu Wisconsin w Milwaukee wskazują, że można by wykorzystać do tego celu białko..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 191

.. ...stwardnienie rozsiane i niedotlenienie mózgu. Im więcej myslę tym gorzej się czuję. czy ktoś bierze te leki????????Odezwijcie sie proszę. Pa Misiek_jw,to nic innego tylko nerwy,dlatego sie zle czujesz.Organizm tak reaguje miewam czasami tak samo,ale radze sobie z tym bo lecze sie na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 762

.. ...się w głowie, może to niedotlenienie? bo przeciez ja nigdzie nie wychodze z domu. powiem wam ze jestem zmeczoną ta chorobą chciała bym się wreszcie cieszyć życiem... Do wampi calkiem mozliwe ze to nie dotlenienie ,czasami tez kreci sie w glowie jak brak cukru w organizmie...wiem wampi..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...mąż po 7 - minutowym niedotlenieniu mózgu, śmierci klinicznej i śpiączce farmakologicznej ma się wyśmienicie. Każdy organizm jest inny. Siostra jest właśnie w śpiączce farmakologicznej. Opisze po krótce sytuacje: NAGLE w domu straciła przytomność, szybko zrobiono jej sztuczne oddychanie..

Posiłek a bicie serca

.. ...problemów z arytmiami. A i niedotlenieniem serca szczególnie po posiłku. Ja tu podałem tylko przykład niekoniecznie zgodny z prawda. chciałabym się coś bliżej dowiedzieć na temat mostka mięśniowego, ostatnio wykryto u mnie 2 cm nad LAD, nie wiem czy to jest niebezpieczne? Po jedzeniu..

Różnice między omdleniem a utratą przytomności

.. ...spowodowana krótkotrwałym niedotlenieniem mózgu - najczęściej w zatłoczonych mijescach typu kościół, autobus itp. ). jeśli przytomności nie ma dłużej ( pow. 5 min. ) to jest to właściwa utrata przytomności - może być spowodowana zarówno niedotlenieniem, jak i np. urazem mechanicznym..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 301

.. ...nerwicy, a możne to niedotlenienie serca ? Ostatnio mam tak coraz częściej. ja byłam u tego drugiego kardiologa wtedy, dostałam inny betabloker, po którym pierwszy tydzień czułam się fatalnie, teraz już organizm się przyzwyczaił, chociaż ciśnienie mam 105/60 a tętno do 55 potrafi spaść,..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...rosło, rosło, i rosło. Niedotlenienie i wszystko co z niego wynika - rozwalony metabolizm i krańcowe wielkości cholesterolu. Jestem po kilku operacjach gardła - skurczybyk się nie dawał, ale i tak są już wyniki. Cholesterol z miesiąca na na miesiąc mniejszy, bez leków i zmiany trybu..

Duszenie się - Str. 47

.. ...słabym krążeniem mają niedotlenienie mózgu( nieznaczne ) ale powoduje ono że musimy ziewać by się dotlenić, serce często wykonuje większy wysiłek by dotlenić cały organizm co skutkuje powiększaniem się którejś z komór lub całego serca w dalszym etapie bez leczenia, niedotlenienie..

Powiększony lewy przedsionek serca

.. ...ziewam - chyba jakieś niedotlenienie? Proszę o odpowiedz osoby znające sie na sprawie, lub te ,które wiedzą jak interpretować wyniki echo .Dzięki. Witam cię Jacku znam produkt który nie jest lekiem ,lecz który przywraca stan homeostazy w organizmie czyli zdrowia sam byłem chory poważnie..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 8

.. ...może to być spowodowane niedotlenieniem komórek, ale w jednej wiadomości napisaliście że badanie na obecność tlenu w komórkach wykazała prawie 100%. Postaram się oczyszcić organizm z toksyn, bo to również może stanowić problem. Napewno będe tu zaglądał i pisał jak postępy. I słuchajcie..

Gazometria i jej interpretacja

.. ...swiadczy o nieznacznym niedotlenieniu organizmu, wynik saturacji ( o2 sat ) czyli utlenowania tkanek znajduje się w dolnej granicy normy. Radziłabym postarac się o skierowanie do pulmunologa, wykonac badanie spirometryczne, powtórzyc gazometrię tym razem tętniczą,lekarz powinien Panią..

Powiększone opuszki palców a choroba serca

.. ...objawem długotrwałego niedotlenienia organizmu.Występują przy siniczych wadach serca lub przy ciężkich schorzeniach płuc. przepraszam ja się na tym nie znam - mysląłam, ze chodzi o cos innego:( dziekuje za odpowiedz. jestem alergikiem, lecz nie jakims super zaawansowanym, dusznosci to..