Niedowłady

Borelioza

Borelioza

.. ...nerwowy ) może powodować niedowłady, porażenia nerwów, zapalenie mózgu. Ta postać choroby często przypomina stwardnienie rozsiane. Możliwe jest również wystąpienie zaburzeń pamięci i zachowania ( objawy jak w zespołach otępiennych ). Zajęcie przez chorobę serca manifestuje się zwykle w..

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. ...lub ciała, przejściowe niedowłady połowicze, afazja ( zaburzenia mowy polegające niemożności zrozumienia sensu wypowiadanych słów - afazja czuciowa, lub wypowiadanie słów bez składu i bez sensu - afazja ruchowa ). Charakterystyczny jest fakt, że objawy wycofują się całkowicie i..

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. ...być przyczyną drgawek, niedowładów, parestezji, zaburzeń mowy, halucynacji wzrokowych i wielu innych objawów. Możliwa jest także sytuacja, w której guz umiejscowiony w mózgu manifestuje się nieprawidłowościami w innych, odległych układach. Gruczolak przysadki wydzielający hormon wzrostu..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...mostkiem podczas wysiłku, niedowład kończyny, zaburzenia mowy, drętwienie ust, zaburzenia widzenia i utrata równowagi. W zależności od miejsca zwężenia tętnic mogą występować także bóle łydek i pośladków, impotencja, oziębienie stóp, a także zaniki mięśniowe. Najpoważniejszymi czynnikami..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...ręki; zaburzenia mowy i niedowład połowiczy. Naukowcy z Collegium Medycznego im. Alberta Einsteina w Nowym Jorku przebadali 6.102 pacjentów cierpiących na migreny oraz 5.243 osób, u których nie stwierdzono tych ciężkich bólów głowy. Uczestnicy byli w wieku od 18 do 80 roku życia...

Podejrzenie zespołu WPW

.. ...przeprowadzono,bo nastąpił niedowład prawej strony ciała.Nikt w życiu więcej nie namówi mnie na jakąkolwiek ingerencję i takie rozwiązanie .Zastanów się.Kaleką można zostać w sekundę !Nie straszę jestem po zabiegu w poł.kwietnia. Witam was Cztery miesiace temu wykryto u mnie wpw przez..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 37

.. ...okropne.Wsółczuje ludziom z niedowładami.Niestety ja po takich stanach mimo swojej straszne niechęci musiałam sie poddac leczeniu farmakologicznemu.Strasznie sie przed tym broniłam ale zrobiłam to tez na prośbe męza,który bardzo cierpiał,bo widział,ze ze mna jest coraz gorzej a nie umiał..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 134

.. ...częstsze.Dochodziło nawet do niedowładów kończyn.Teraz jest już znacznie lepiej.Mam manię pilnowania leków.Wciąż się boję,że mogę coś przegapić i nieoczekiwanie się skończą.Codziennie sprawdzam,czy mam zapas. Mam taki przepis na duszności...Jeśli dopadają,usiąść,pochylić się mocno do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 138

.. ...rękją.miałem tak jakby niedowład,aleruszać mogłemtylko tak jakbym miał bardzo słabą tą rękę, niemogłem silno zacisnąćręki bo nie miałem siły. myślałem ze to koniec:( Nie wytzrymałemi wziąłem xanax 1.5mg. PO około 30min wszystkoustało poczułem się normalnie. Ja jestem w zasadzie na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 200

.. ...siostra po zastosowaniu ma niedowład nóg,jeszcze inna słyszała,że w Niemczech jakaś dziewczyna od nich zmarła.zgroza - ja w ogóle boję się brać jakiekolwiek leki bo potem tylko wsłuchuję się w siebie i myślę czy jakichs skutków ubocznych nie będę miała . Nawet dzisiaj psychiatrę..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...1994r.Teraz chodzę o kuli z niedowładem, żyję z renty, zostawił mnie mąż /wciąż chora/.Podniosłam się i ciągnę dalej.Piszę o tym tylko dlatego, abyście kontrolowali się okresowo.Sami nie kupowali żadnych sprzedawanych leków i czasami podeszli nie do jednego, ale dwóch, trzech lekarzy..

Prof. Walczak - Anin - Str. 2

.. ...następnych minut miałem już niedowład lewostronny. Wiadomo że w tym momencie nie było mowy o dokończeniu zabiegu i natychmiast go przerwano , podając silne leki bym nie był sparaliżowany do końca życia. Dziękując Bogu po ok 5 godz niedowład ustąpił całkowicie i już następnego dnia moglem..

Po ablacji - Str. 13

.. ...jeszcze do tego chwilowy niedowład prawej strony( nie brałam już sintromu )i mimo że miałam ciężkie dochodzenie do zdrowia poszłam na ablację bez wahania.Będzie dobrze musi wszystko się wygoić to trochę potrwa,spokojnie.Pozdrawiam. Dzieki barbar za odpowiedź. Twoja sytuacja była bardziej..

Ablacja - Str. 9

.. ...lokalowych/ w klinice panuje, niedowład organizacyjny, wiem to od innych pacjentów, z którymi utrzymuje kontakt telefoniczny. Lekarze poprzednio dostępni, obecnie udzielają wymijających odpowiedzi, mam nadzieje, ze jest to okres przejściowy. pacjenci bęacy przyjmowani pierwszy raz, są..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...drętwienie a nawet jakby niedowład rąk lub nóg i np.tylko po jednej stronie???Bardzo proszę o odpis w tej sprawie.Pozdrawiam i zyczę wytrwałości w tym paskudztwie!!!!!! Witajcie ponownie. Chce was zapytac o wasz ucisk w glowie. W ktorym miejscu wystepuje, jak go czujecie, etc. U mnie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 147

.. ...zemdleć( mam wrażenie niedowładu ), jestem roztargniona,mam bóle pod lewym żebrem, czasem czuje ze muszę mocno odetchnąć, bo brakuje mi powietrza, kłuje mnie czasem w okolicy mostka ,drętwieją mi ręce, boli mnie czasem kręgosłup.Mam jeszcze takie dziwne objawy o których nikt tu nie..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...dodatkowe; paraliże, niedowłady, zaburzenia wzroku i nawet to nie świadczy o obecności guza ). Ja zawsze mówię, że jak ktoś chce odróżnić ( przekonać się ) bóle nerwicowe od bólów wnikających z patologicznych zmian w mózgu - to niech przyjrzy się własnemu nastawieniu do tego problemu...

Niedobór potasu - Str. 3

.. ...niskiego potasu miala niedowład calego ciala( paraliż ),po podaniu kroplówek wszystko sie unormowało.Dodam ze u nas mąz tez choruje na podobną chorobę tzn:napadowe porażenie hipokaliemiczne.Jemu nawet spada potas w sytuacjach stresowych np.nowa praca.Teraz czekamy na przyjęcie córeczki..

Poziom potasu we krwi

.. ...potasu a objawiało sie to niedowładem kończyn górnych i dolnych.Mąż tez choruje na podobną chorobę tzn okresowe porażenie hipokalemiczne.Córeczka ma skierowanie do Warszawy do Szpitala Chorób Mięśni na pobranie wycinka mięśnia.Mam pytanie czy ktoś z Was miał podobne badanie i jak to..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...się udar niedokrwienny.Niedowład i afazja ustąpiły w następnych dniach, dlaczego do tego doszło?Dlaczego teraz kiedy chodzę odczuwam bóle jakby chory był żołądek szybko się męczę,jest 10 dni od zabiegu. Z podziękowaniem Jest to groźne powikłanie tego badania. Zdarza sie rzadko ale jednak..

Śluzak?

.. ...mózgu i stąd kótkotrwały niedowład. Sluzak to nie skrzeplina , to lagodny nowotwor serca, czasem sie zdarza,ze * drobinka * się oderwie i dochodzi do niedokrwienia , w przsypadku istnienia drożnego PFO jest mozliwośc niedokrwienia mózgu. Czy byla pani konsultowana przez kardiochirurga?..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 115

.. ...również przejściowe niedowłady nóg i rąk.I podobnie jak u Ciebie szpitale,karetki itp.Wróciłam własnie od ginekologa.Nie pisałam o tym wcześniej ale od kilku dni miałam * ostry * brzuch.Ból znany mi od lat.Ale nie wierzyłam,że może sie coś dziać,ponieważ kilka lat temu wszystko miałam..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 22

.. ...ogóle siły w rękach i niedowłady nóg, ta choroba bardzo szybko postępuje. Jutro idę na rezonans, zwolnił się termin, mam mieć z kontrastem to się nieźle spłukam - ponad 500 zł!!! Ale coż - oddam wszystkie pieniądze za odpowiedź czy mam to SM czy nie. Dam znać jak wynik! póki co wziełam..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...tzw.udaru co objawiło się niedowładem lewej strony ciała.na szczęście sprawność powraca bo rusza już ręką i nogą i to na tyle sprawnie że ma je przywiązane bo strasznie nerwowy po tym udarze się stał i wyrywa sobie wszystkie kroplówki,cewnik a ostatnio z tętnicy wyrwał sobie aparat do..

Udar mózgu

.. ...sondę i leki.Występuje niedowład lewej strony i brak jest kontaktu z chorą.CZy moja mama może odczuwać jakies bóle, czy słyszy otoczenie.Oczy ma zamknięte ale np. w nocy sama przewróciła sie na bok. Witaj Kasiu.Nie załamuj się.Mój dziadek miał też udar w wieku 82 lat.Po pól roku opieki..

Udar mózgu - Str. 2

.. ...udar...Jestem zalamana:( ma niedowład lewostronny ( ręka, noga ) dzięki Bogu mówi, jest świadomy. Lekarze nic nie mowią, każą czekać...strasznie sie boje mam dopiero 22 lata potrzebuje obojga rodziców...tata w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego że ma głeboki udar, twierdzi, że samo mu..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...może, ma lewostronny niedowład ręki i nogi chociaż zaczyna czuć mrowienie w ręku. Ale nie to mnie martwi. Dzisiaj jest 7 dzień od operacji. lekarze uprzedzali mnie o ewentualnym zawale mózgu ale informacje, które mi udzielają są sprzeczne. Czy ktoś wie dokładnie ile czasu potrzeba aby ta..

Udar mózgu - Str. 4

.. ...sprawnie się porusza, niedowład się cofną, ale boli ją ta strona, która była nim dotknięta. Mówi trochę ( ma logopedę w ośrodku i dwa razy w tyg prywatną neurologopedkę, którą znalazła moja serdeczna przyjaciółka. Zaczyna zdania i nie kończy, łatwo jej przychodzą takie szablonowe frazy..

Interpretacja EKG

.. ...zacząłem czuć lekki niedowład prawej strony ciała ( głowa, ręka i noga ). Potem ( ok 1 tydzień po początku infekcji ) pojawił się ból na plecach pod lewą łopatką i trwał równolegle z bólem lewego * czubka * głowy i karku. Dwa dni temu wszystko ustąpiło, a ja czuje się tylko osłabiony...

Tramal

.. ...mąż po TRAMALU dostał niedowładu nóg i przez ten lek przesunęła mu się operacja ale na szczęście zdążono wykonać zabieg. Ten lek podano mu w szpitalu a pani doktor z rozbrajającą szczerością powiedziała: to się zdarza przyjmując to lekarstwo. TRAMAL to jest najgorszy lek przeciwbólowy...

Udar niedokrwienny lewostronny a sztuczna zastawka

.. ...z niedotlenienia,ma niedowład i porażoną lewą stronę.Po wnikliwych badaniach okazało się ,że przepustowość zastawek zmniejsza się i należy wykonać operację wszczepienia sztucznej zastawki.Nie wiem jak ma się jedna choroba do drugiej? Czy ktoś miał podobne schorzenia szukam podpowiedzi?..

Za gęsta krew, jak ją rozrzedzić?

.. ...zesztywniałe ,miewam niedowłady rąk i nóg .Kiedyś jakiś lekarz powiedział mi że mam zespół Raynauda ale inni lekarz to lekceważą .Większość lekarzy to niedouczone konowały przynajmniej ci z którymi miałam do tej pory do czynienia mam 39lat cierpię i żyję z tymi dolegliwościami ,choć jest..

Niedowład lewej ręki, brak kontroli nad ruchami i kołatanie serca

.. ...pojawia mi sie jak gdyby niedowład lewej ręki, to takie strasznie dziwne uczucie, bo w sumie niedowład to bym nic nie czuła a to jest tak jak bym nie potrafiła nad nią zapanować. w głowie zaczynają sie pojawiać dziwne mysli takie jak bym była po naprawde dużej dawce alkocholu a po kilku..

Drętwienie palców - Str. 2

.. ...takie lekkie uczucie * niedowładu * lekki przeszywający ból i takie otępienie jakbym nie do końca czuła całą kończyne. wiem że moja babcia miała taki problem z serdecznym palcem ale w wieku 70 lat i skończyło się operacją przecinania nerwów, czy jakoś tak, co w rezultacie nie wiele..

Udar mózgu i pobyt w szpitalu

.. ...prawej pólkuli czyli niedowład lewej strony ciała. Słabiutka, ale świadoma. Byłam przerazona, bo udar postepował. Nie otwierała nawet oczu. Po kilku dniach stan minimalnie sie poprawił - zaczęła na nas patrzeć i taki drobiazg podnosi człowieka na duchu. Tez bałam się zabrać babcię do..

Drętwienie prawej ręki i nogi oraz drgawki

.. ...stwierdzili u mnie lekki niedowład prawej ręki i nogi.Miałam robione przeróżne badania nuerologiczne ( EEG, tomograf, rezonans itp ) wyniki są ok, więc gdy lekarzom zabrakło pomysłu na wymyśleniu mi choroby stwierdzili, że w sumie neurologicznie jestem zdrowa. pozdrawiam myślę że powinna..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 929

.. ...szczerze mówiąc ja takie niedowłady miewałam tylko podczas ataków więc nie za bardzo wiem co to moze być.Ciężko cokolwiek powiedzieć na ten temat ale może ma to związek ze słabym krążeniem krwi. Nefri przecież wcale się nie użalasz. Piszesz tylko to co czujesz, a tak jest lepiej niż..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1118

.. ...stwierdzono ,ze nie ma niedowładu kończyn. Dziś będą robić badanie wzroku i kolejną tomografię. Jeżeli chodzi o mowę to jest kiepsko bo praktycznie w sobotę ani wczoraj nic nie mówiła.Podobno w takim stanie to normalne u pacjenta po wylewie.Niby brak sił ale ja się i tak niepokoję...

Zaburzenia nerwowe lub nerwica - Str. 2

.. ...mnie... np. nie mam niedowładów rąk i nóg, chodzę prosto, mam tylko ciągłe zawroty głowy... nie miewam omdleń... a mam tak od 2 tygodni i potwornie mnei to męczy... a widzę, że Wy macie te problemy dużo dłużej... to straszne. Mam nadzieję, że mi przejdzie... i że to nie SM. pozdrawiam..

Ból w prawym boku i pachwinie - Str. 5

.. ...nowotworowe - paraliż, niedowład - ograniczenie ruchomości stawów i inne Czy zdarzyła Ci się taka sytuacja, że ból doprowadza Cię do łez? Dlaczego tak boli? Oddziaływanie PRZYCZYNY tworzy ucisk na odruchy rdzeniowe i korzenie nerwowe który powoduje BÓL i OBJAWY chorobowe w obszarze..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu

.. ...udar mózgu, po udarze niedowład lewych kończyn i po odziale udarowym w szpitalu został przeniesiony do zolu. Stan był ciężki, ale stabilny.Dziadek - 80 lat - był komunikatywny, jedy problem dotyczył osłabienia ogólnego i ciągłego zwracania posiłków. Obecnie przeszedł zapalenie płuc po..

Zapchana prawa tętnica szyjna

.. ...efektami ubocznymi jest niedowład prawej dłoni oraz występujący w pewnych momentach efekt TIA. Jeżeli ktoś z czytających ten wątek miał podobny przypadek lub słyszał o takowym bardzo proszę o kontakt. Proszę skonkretyzować pytanie,znam wiele przypadków. Czy faktycznie nie wykonuje się..

Pieczenie głowy - czy ktoś tak ma?

.. ...utratę świadomości, niedowład, zaburzenie widzenia. Tak czy siak wiadomo, że pierwszą rzeczą jest udanie się na kompleksowe badania. Jednak uważam, że w Twoim przypadku to może być spowodowane odcinkiem szyjnym. Witaj sevilla ja mam też pieczenie głowy...i wiele innych.Choruję na..

Dziwne osłabienia, brak pola widzenia i ból głowy

.. ...( zaburzenia mowy ), niedowład. Witam Mam 17 lat i u mnie także występowały podobne objawy. Z tą tylko różnicą, że nie miałem uczucia zdrętwaiłych palców, czy niedowładu, a jedynie chwilową bardzo nieprzyjemna wadę wzroku jednak obraz nie zamazywał mi się, lecz przed oczami powstawała,..

Chwilowy, mijający paraliż rąk i nóg

.. ...też uśiąść. W rękach niedowład i brak czucia zaczynał się od łokci w dól natomiast w nogach od kolan w dół. Wystąpiły także problemy z mówieniem. Mówiła bardzo niewyraźnie w dodatku wydawało się jakby miała również odrętwiały język bo ślina sama wypływała jej z ust. Ciśnienie mojej mamy..

Okresowe porażenie hipokaliemiczne

.. ...jedno mialo już 4 razy niedowład górnych i dolnych kończyn spowodowane bylo to niskim stężeniem potasu w organizmie 2,14.Po podaniu w szpitalu kroplowki z potasem wszystko się unormowalo( dodam że mąż tez na to choruje od dzieciństwa )Teraz czekamy na przyjęcie do szpitala Chorób mięśni..

Bóle i zawroty głowy, wypadanie włosów, osłabienie i brak koncentracji

.. ...( przez 2 dni miałam niedowład lewej nogi ). Lekarze zrobili mi wszystkie badania i nie wykazały. Badałam sobie przepływ krwi w naczyniach dolnych kończyn i okazało się, że są one zwężone, ale to nie jest przyczyną ww objawów. Moja Pani dr neurolog nie potrafi skojarzyć wszystkich..

Ból ręki i dretwiejące palce

.. ...mrowienia ból z lekkim niedowładem ręki zawroty głowy i utraty przytomności że nie wspomnę o wariującym ciśnieniu kołataniu serca zabiegi fizjoterapeutyczne zmian nie cofna jednak trochę ulżą o ile same zmiany nie sa bardzo zaawansowane i nie ma ucisku na nerw lub rdzeń kręgowy tak jak w..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie - Str. 2

.. ...przez miesiąc z powodu niedowładu i bólu.do dziś czasami wraca niepewność chodzenia i zawroty głowy ale maką one podłoże psychiczne.pozdrawiam Witam Cie Młody. Witam Wszystkich. Jesli chcecie zrozumiec mechanizm nerwicy zapraszam Was do uwaznegoo przeczytania historii człowieka, ktory..

Bolące wklęsłe do środka kręgi

.. ...w funkcjonowaniu ból 3 kręgów piersiowych które są * wciśnięte * i towarzyszy temu taki choćby niedowład ręki polegający na znacznym zmniejszeniu się siły w lewej ręce i ból. Co to może być? Pozdrawiam..

Nerwica czy cos innego

.. ...czy nie mam jakiegoś niedowładu i tego dziwnego uczucia...i jak tu z sobą żyć... ja cierpie na nerwice od 3 tygodni stwierdzil to lekarz z pogotowia a zachorowalam jak sie dowiedzialam ze mam nadcisnienie.ekg w roznych przychodniach robili mi chyba z 10 razy wszystko ok,zaraz tez..

Czy uczucie ciśnienia w głowie i w oczach to objaw nerwicy?

.. ...obudziłam się rano z niedowładem 2 palców u prawej ręki. Oczywiście, odrazu panika, że to jednak głowa, że napewno mam guza albo cos i umrę. Juz nie raz ta choroba napędziła mi takiego stracha. Jeśli się boisz, ze masz cos nie tak z głową, to żadne uspokoajania nic Ci nie dadzą dopoki..

Prawdopodobnie mam nerwice jak większość z was tutaj

.. ...chodziłem na rehabilitacje i niedowład ustąpił tzn jestem sprawny.znalazłem chirurga który mnie z operował i podobno jest wszytko w porządku. przed operacja zastanawiałem sie czy ją w ogóle przezyje a jak ją przezyje czy bede mógł sie poruszac itp.naszczescie obyło sie bez komplikacji.po..

Przyczyna ostrych bóli głowy

.. ...nocy,dochodzi do częściowego niedowładu.Wskutek spadku ciśnienia ,a więc spowolnionego przepływu krwi przez tętnice następuje zakrzep tętniczy.i krwotok mózgowy .Dzieje się tak często u osób starszych ze zm. miażdżycowymi w tętnicach.Ale guz mózgu to tez może być,chociaż nie musi.Może..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową - Str. 2

.. ...prawej półkuli mózgowej z niedowładem lewostronnym, na moje szczęście niedowład ustał właściwie już na następny dzień,mogłem już wstać z łóżka,umyć się itd.. po 2 miesiącach,wynależli 100% niedrożność tętnicy szyjnej wewnętrznej,idąc tropem,doktor naczyniowiec skierował mnie do poradni..

Nie wiem na co choruję ?

.. ...zdarza mi się lekki niedowład rąk, jestem osobą nerwową i reaguję płaczem na lekką krytykę. jezeli to byłaby sprawa nerwicowa,to moze by ci pomogło picie ziół przez dłuzszy czas. kozłek,szyszki chmielu,dziurawiec i melisa.Zmieszaćte zioła w jednakowych ilośxciah.2 łyzki ziół wsypac do..

Prosze o porade udar mózgu

.. ...mózgu,w związku z czym mam niedowład lewostronny.Byłam dwa razy w klinikach na rehabilitacjach z niewielkim efektem,powiewasz w POLSCE NIE MA REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ.Teraz leczę się w Niemczech,ale upłynęło sporo czasu i to nie jest już teraz wszystko takie proste.Są postępy,które w..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 12

.. ...zdrowotnej. Pojawiają się niedowłady, porażenia, drżenia, napady przypominające ataki padaczki, utraty przytomności, a także chwilowa głuchota, ślepota,NIEMOZNOŚĆ ODDYCHANIA, POŁYKANIA ( tzw gula w gardle - mój przypisek ) , co lekarze nazywają kulą histeryczną. Tak silne objawy..

I co dalej??

.. ...mogą być takie, ze będą niedowłady kończyn, zaburzenia wymowy itd. Ale należy zakładać optymistyczną wersję. Pewnie ojca i tak czeka rehabilitacja. własnie wróciłam od lekarza który powiedzial ze tomograf wyszedl fatalnie i ze ojciec juz sie nie wybudzi a nawet jakby to bedzie * roslinka..