Niedrożne

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...Materiał zatorowy powoduje niedrożność pnia płucnego lub jego odgałęzień co jest przyczyną nagłego wzrostu oporu w naczyniach płucnych. Prawa komora serca zostaje przeciążona ciśnieniowo, co może doprowadzić do niewydolności serca prawokomorowej. Jeśli mechanizmy wyrównawcze w krążeniu..

Chromanie przestankowe

Chromanie przestankowe

.. ...którym znajdują się niedrożne odcinki, chromanie przestankowe dotyczy łydek, ud lub/i pośladków. Ocenia się dystans chromania, to znaczy ilość metrów, jaką może przejść pacjent do czasu wystąpienia bólu. W skrajnych przypadkach ból jest obecny stale a niedokrwienie prowadzi do martwicy...

Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK)

.. ...osoby nieprzytomnej będą niedrożne - zawsze należy sprawdzić, czy nie są one zatkane ciałem obcym. Do zatrzymania krążenia, zwykle w mechanizmie migotania komór, dochodzi przy znacznym wychłodzeniu organizmu. Nagły spadek ciśnienia jest jednym z podstawowych elementów stanu zwanego..

Leczenie chirurgiczne niedokrwienia kończyn dolnych

.. ...przeszczep biegnie zaraz obok i podobnie jak niedrożny odcinek tętnicy ) lub pozaanatomiczne ( np. przeprowadzenie przeszczepu z lewej do prawej tętnicy udowej pod skóra brzucha w okolicy spojenia łonowego )...

Zespół Lerischa

Zespół Lerischa

.. ...tętnice od wewnątrz za pomocą cewników z balonikami oraz zakładania stentów. Przy krytycznych zwężeniach konieczne jest obejście niedrożnego odcinka tętnic za pomocą przeszczepu naczyniowego lub sztucznego...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 634

.. ...myślałam, że to zatoki są niedrożne i jak placebo pomagało. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że mam silna nerwicę. Czasami w nocy budziłam się z dziwnym uczuciem na głowie, moja psychika mówiła mi, że to juz mój koniec, guz pęka, wylew i wpadałam w panikę... od kilku tygodni wcinam magnez..

Powikłania po bypassy i sztucznej zastawce aortalnej

.. ...rozwarstwienie aorty. Jest mowa o niedrożności tętnicy Adamowicza. Czy może mi ktoś wyjaśnić na czym polega to powikłanie i czy to jest nieodwracalne? Czy ktoś się spotkał z takim powikłaniem, bo w szpitalu gdzie operowano moją mamę stało się to po raz pierwszy. przepraszam za pomyłkę,..

Kardiolodzy na temat chelatacji

.. ...Pasów, które obecnie są niedrożne, ostanio po angioplastyce ( bez stentów, bo jest zbyt mały prześwit tętnic wieńcowych ) iczułem się jak wrak. Ostanio poddałem się chelatacji, jestem po 10 wlewach i czuje się świetnie, wróciły mi siły ( mogę wejść na II piętro bez odpoczynku ) i wróciła..

Chelatacja na niedrożne tętnice?

.. Mam 44 lata, dwa przebyte zawaly, dwie w stu procentach niedrozne tetnice. W perspektywie by pasy. W lokalnej gazecie przeczytalem artykul o chelatacji. Radosc, ze nie musze byc krojony. Lekarz rodzinny i kardiolog twierdza, ze ta metoda jest nieskuteczna - medycyna niekonwencjonalna, bez naukowych..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 6

.. ...stent bo występowała niedrożność żyły, więc to bardzo dobrze,że poszedł na ten zabieg. Zabieg przeszedł w Łodzi, opieka w szpitalu - bardzo dobra. Nie ma się czego bać, naprawdę. W czasie pobytu w szpitalu, byłam świadkiem , jak jeszcze 2 osoby szły na ten zabieg i obie wróciły całe i..

By-passy po 50-tce, ile można jeszcze żyć?

.. ...niestety tez już jest niedrożny, ale część tego obejścia zakolorowuje się od tyłu - czyli tam dochodzi krew z oryginalnej tętnicy wieńcowej lewej ( drożna tylko na 25% ). W trakcie obecnego zabiegu przebalonikowano tętnice wieńcową prawą ( niedrożnośc 90% ) i wstawiono tam stenta -..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 116

.. ...się układć.Groziła mi niedrożność.Bóle były niesamowite.Sama siebie słyszałam jak dosłownie wyłam.Boję się,ponieważ tyle razy torbiele próbowali mi wysuszyć,ale nigdy to sie nie udało.Za 10 dni mam się pokazać lekarzowi.Wtedy zapadnie jakaś decyzja.Pozdrawiam i robie przerwę,bo muszę do..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 41

.. ...w klatce ( lekki ), niedrożność jelit ( ból brzucha ). Oczywiście wkręciłem sobie nerwicę i lekarz prawdopodobnie też by mi to zdiagnozował, a jeśli by się tak stało to był wylądował w psychiatryku. A wiecie co się okazało? To była hipokalemia. Bardzo silne obniżenie potasu w organizmie...

Dziesięcioletnie baypasy i jaka pomoc po tym?

.. ...Po koranografii przy niedrożnych naczynaich wieńcowych ( ok. 50% ) i dwóch niedrożnych zupełnie bypasach czekam na kolejne badanie stresecho - tylko przy leczeniu farmakologicznym. Nadal nie wiem jaki naprawdę jest mój stan zdrowia. Przy minimalnym wysiłku pojawia się ból w klatce..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...kierunku, a żyły były niedrożne. Przez cały czas ciągnie serce stymuluje wnętrzności powiększając je sprawiając okropny ból, który nie przestaje ani na moment. Jeżeli ktoś spotkał się z takim przypadkiem i wie jak można pomóc to bardzo proszę o kontakt. egazda szczerze pierwszy rac coś..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...angioplastyki, czyll udrożnienie niedrożnej tętnicy wieńcowej poprzez implantowanie stentów. Im szybciej tym lepiej. Przywraca się krążenie w tętnicy a tym samym zawał przestaje się dokonywać i nie dochodzi do trwałych i nieodwracalnych zmian w tej części serca. Chorowałem na cieżkie..

Czym się bada stopień zatkania pnia płucnego serca?

.. ...nie wiem, o co pytać w klinikach. Pacjent jest po stentach, ma w ok. 70 proc. niedrożny pień, podobno w Warszawie, Zabrzu i Krakowie są urządzenia, pozwalające sprawdzić to dokładnie. Jak się nazywają?..

Ataki wymiotów i bóle głowy

.. ...lekarze stwierdzili niedrożną tętnice szyjną wewnętrzną. A od jakiegoś tygodnia mam ataki które objawia sie wymiotami i bólem głowy nie mogę sie ruszyć z łózka przed 4 - 5 godzin. Co mam robić jetem po aputacji nogi powikłania cukrzycowe dlatego mam problem z o puszczaniem mieszkania..

Płyn z piersi

.. ...,okazało sie że to była niedrożność kanalików ,które się nie zamykały .Idz z tym do lekarza ,to nic groznego dostałam płyn do picia i mi przeszło.Miałam to 20 lat temu . witaj 10 lat temu tez mialam takie objawy i jak sie potem okazalo mialam guz tarczycy, nic sie nie boj ani nie martw..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...stentów wskazuje, że niedrożność była poniżej stanu krytycznego lub w miejscu gdzie ich wstawianie miało sens praktyczny, można przyjąć, że jest jeszcze * rezerwa * ratowania przepływów poprzez ich wymianę lub w postaci by - pass`ów ( obiegi zastępcze wykonywane z naczyń krwionośnych..

Śmierć po bajpasach

.. ...bajpasów. Miał 2 żyły niedrożne na 80% i 90%, do tego frakcje wyrzutową serca 36% oraz niedomykalność zastawki mitralnej +++. Muszę przyznać, że tata całe swoje życie przejeździł na rowerze, nigdy nie palił papierosów, nie chorował, a tym bardziej nie skarżył się nigdy na serce. Miał 64..

Śmierć po bajpasach - Str. 3

.. ...jedna żyła jest w 50% niedrożna a druga w 80%.Został zakwalifikowany do operacji na by - passy w Rzeszowie.Mimo bardzo zaawansowanego wieku żaden z lekarzy nie odradził mu tej bardzo ryzykownej operacji.Tato mój miał bardzo dobre nastawienie psychiczne przed operacją bo to co powiedział..

By-passy w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy

.. ...serca. Problem stanowią niedrożne w 80 - 90% żyły. Operację ma mieć wykonaną w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy. Jeśli ktoś z Was lub Waszych bliskich przebywał w tym szpitalu na kardiochirurgii to bardzo proszę o cenne dla nas uwagi, spostrzeżenia itp. Siemka! Ja bylem operowany w 2001..

Koronografia - powikłania i znieczulenie

.. ...badaniem wykrywającym niedrożność i zwężenia naczyń wieńcowych.Ja też się bałam tego badania. Miałam koronarografię dwukrotnie przed operacją by - passów. W czasie badania nie jest podawane znieczulenie lecz kontrast, aby na ekranie były widoczne naczynia wieńcowe. Po badaniu zakłada się..

Zawał dolnej ściany serca

.. ...tętnice wieńcowe, które są niedrożne, a które zwężone i w jakim procencie.Wtedy dopiero lekarze podejmą decyzję co można zrobić i w jaki sposób pomóc.Jeżeli będzie taka konieczność to skierują na operacje by - passów.lub zabieg wstawienia stentów w zwężoną tętnice.Jeśli chodzi o..

Niezakwalifikowanie do bajpasów

.. ...passów.Zyły były w 90% niedrożne.Mam żal do lekarzy , iż narazili ojca na takie cierpienie , długą rehabilitacje, dali nam złudną nadzieję.Może bez operacji żyłby dłużej , ponieważ jego serce zostało bardzo osłabione silną narkozą ( frakcja spadła do 24% ) , ledwie przeżył tą 6 -..

Zapchana prawa tętnica szyjna

.. ...obustronnie zamknięte, niedrożne tt. szyjne wewnętrzne - RICA i LICA, bez widocznego przepływu. Neurolog stwierdził, że to trudny przypadek, tętnice nie nadają się do zabiegu oczyszczającego, z uwagi na ich całkowitą niedrożność. Przepisano mi leki: Memotrpoil, Zyllt, PoloCard, Atoris i..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...żądanie rtg gdzie była już niedrożność jelita pomimo 2 szybkich operacji nie uratowano mamusi mam nadzieję że te niby lekarki za to zapłacą. Witam. Ja jestem zdziwiona ,że w ogóle przyznali do oderwanego drucika. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze z mamą trzeba mieć nadzieję ,ale..

By-passy w szpitalu Opole woj. opolskie

.. ...80 - 90% żyły. Operację ma mieć wykonaną w szpitalu w Opolu . Jeśli ktoś z Was lub Waszych bliskich przebywał w tym szpitalu na kardiochirurgii to bardzo proszę o cenne dla nas uwagi, spostrzeżenia itp...

Tętnica biodrowa niedrożna

.. ...postarał. jeżeli ma niedrożne tętnice biodrowe musi pójść do chirurga naczyniowego który skieruje Go na wszczepieniu stentów, czyli poszerzenie żyły. Jest to zabieg niebolesny ale po zabiegu trzeba leżeć ok. 14 godzin.Ale później jaka ulga w chodzeniu. Ja jeszcze po tym zabiegu wzięłam..

Po by-passach

.. ...arterii znowu stała się niedrożna. Szukamy leku, który powstrzymałby * zatykanie się * żył i umożliwił życie bez bólu i ciągłej obawy przed nowym zawałem. Czy możesz DANO podac nazwę i producenta owego leku z USA, który umożliwił Twemu znajomemu wchodzenie na Śnieżkę. Bylibyśmy ogromnie..

Pomoc

.. ...cukszyce i mam mizżdzyce i niedrożnośc tentnic biore takie leki jak:Amoryl( cukrzyca ), Mononit, Bisocard, Tritace, Rawel, Kalipoz, Amlopin, Simotrom, Simovahexal, Pentohexal. Teraz jestem w szpitalu i prszeszłam miogotanie przedsionków zastosowano u mnie elektro wstrzasy i złożyli mi..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok

.. ...prawdopodobnie jeszcze niedrożną tętnicę w okolicach błędnika,Proponuję wizytę u laryngologa. To jakiś beznadziejny konował jak bełkocze o stresie.Prawie zawsze jest przez niedobory albo zatrucie albo zakażenie takie coś.Opisz dokładnie swoją dietę to możliwe że coś się okaże.Nie..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...tętnicy krezkowej górnej niedrożne na odcinku ok. 8mm. Dolny brzusiec tętniaka /łączy sie z górnym nieposzerzonym odcinkiem dł.ok7mm/ ma długość ok.45mm. W najszerszym miejscu ma wymiar 45x54mm. Przyścienna skrzeplina grubości do 9mm. Nie uwidoczniono w badaniu obecności blaszki..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową - Str. 2

.. ...miesiącach,wynależli 100% niedrożność tętnicy szyjnej wewnętrznej,idąc tropem,doktor naczyniowiec skierował mnie do poradni hematologicznej, i wkońcu tam wszystko wyszło na jaw. ( zespół nadlepkości krwi ) właściwie nic to nie zmieniło,te same leki do końca życia. i tyle.. trzeba walczyć..

Biegunka i wymioty u kobiety w wieku 55 lat

.. ...słaba.Może to bbyc nawet niedrożność jelita.Naprawde trudno jest powiedziec ,tylko szpital. tu pomoże.Tak myślę kierując się tym,że ma biegunki od dłuższego czasu.Ale równie dobrze może być to grypa. w zespole jelita drażliwego sa biegunki,ale gdy są wymioty,to może być niedrożność..

Kłucie w głowie, uczucie pulsującej krwi w głowie

.. ...być? ile lat masz czy niedrożność jelit może wpływać na funkcjonowanie serca? Mam 15 lat lat 37 czy to ma wpływ? Gdy ma się raka to czy on osłabia również serce? Możliwe że niektóre leki wpływaja na samopoczucie i stan pacjentów jednak Asamax nie wchodzi w interakcję Niedrożnośc jelit..

Zawężone kanały nosowe i problem z oddychaniem nosem

.. ...nad ranem budzi mnie niedrożność nosa . Więc sięgam po kropelki i już śpię dalej. I tak co noc .W dzień również . I to bez względu na pogodę . Podkreślę ,że nie jest to katar. Wilgotność pomieszczeń utrzymuję w normie. Natomiast , gdy powietrze jest suche , zawężenie śluzówek narasta..

Niedrożność żyły szyjnej, prześwit ok 20%

.. ...badaniach, okazało się że ma niedrożność żyły, w 80% jest zasłonięty prześwit, i że jak najszybciej powinien udać się na zabieg rozszerzenia tego prześwitu, ma być wykonywane laparoskopią. Dowiedział się, że taka niedrożność żył może spowodować zakrzep, paraliż którejś z kończyn. Czy..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...stają się praktycznie niedrożne, to obecnie jedyna możliwość ratowania życia. Jednak czy na długo? Co z pozostałymi żyłami, szczególnie jeśli mamy skłonność do miażdżycy? Po operacji powinno zmienić się styl życia: dieta itd. a wszystko po to, by obiżać poziom cholesterolu. Tylko że....