Nieinwazyjne

Wstrząs kardiogenny

.. ...zastępowaniu ich diagnostyką nieinwazyjną, we wstrząsie kardiogennym nadal niezastąpiony pozostaje pomiar rzutu minutowego i ciśnienia zaklinowania w tętnicy płucnej za pomocą cewnika Swana - Ganza oraz bezpośrednie monitorowanie ciśnienia tętniczego. Objawy wstrząsu kardiogennego...

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...wysiłkowa?. diagnostyka nieinwazyjna choroby niedokrwiennej serca ( powtarzające się bóle w klatce piersiowej ); każdy pacjent po zawale serca ma robioną próbę wysiłkową; diagnostyczne badanie po angioplastyce naczyń wieńcowych ( poszerzenie zwężonego światła przy użyciu specjalnego..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...skrzeplin w jamach serca. Badanie trwa ok. 30 - 60 minut, jest nieinwazyjne i bezbolesne dla pacjenta. Zwykłe badanie echo nie wymaga żadnego przygotowania. Przed ECHO przezprzełykowym należy być na czczo...

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...Próba wysiłkowa jest nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym stosowanym w kardiologii do oceny reakcji mięśnia sercowego na wysiłek fizyczny, który przekłada się na większe zapotrzebowanie serca na tlen. W czasie badania oceniany jest zapis EKG, ciśnienie tętnicze oraz częstość serca...

Badanie metodą Dopplera (badanie dopplerowskie)

.. ...dopplerowskie ) jest nieinwazyjną metodą wykorzystywaną w ultrasonografii do oceny przepływu krwi przed dane naczynie czy strukturę oraz do oszacowania takich parametrów przepływu jak jego kierunek i prędkość. Technika została opracowana na podstawie na podstawie zjawisk Dopplera, które..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. Pierwszą w Polsce nieinwazyjną operację krioablacji serca u pacjenta cierpiącego na ciężką arytmię, przeprowadzili lekarze z Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy. Odbyła się ona bez otwierania klatki piersiowej chorego. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej metody,..

Tele-EKG jest znacznie tańsze

.. ...i Elektrokardiologii Nieinwazyjnej IK w Aninie, prof. Ryszard Piotrowicz mówił, że tele - EKG jest przydatne także w rehabilitacji. Monitorowana i co bardzo ważne sterowana telemedycznie rehabilitacja w miejscu zamieszkania jest efektywna, bezpieczna i bardzo dobrze odbierana przez..

Diagnostyka choroby wieńcowej serca poprzez białka z moczu

.. ...dnia pomóc w prosty i nieinwazyjny sposób diagnozować miażdżycę naczyń wieńcowych serca - podaje serwis internetowy EurekAlert. Jak przypominają naukowcy, miażdżyca naczyń prowadzi do zawałów serca i udarów mózgu, uważanych ciągle najważniejsze przyczyny zgonów w krajach rozwiniętych...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 13

.. ...koronarografii jest nieinwazyjne. A koronarografię dopiero wtedy jeśli w TK byłby wątpliwości. Myślę, że wszystko omówi Pani na konsultacji w Aninie. Proszę tylko zabrać całą dokumentację ( ekg! ) i dokładnie opowiedziec co się dzieje. I nie wstydzic sie pytać. Pozdrawiam. PS Znikam...

Echo serca - Str. 46

.. ...ta – jako nieinwazyjna, precyzyjna, dość łatwa do przeprowadzenia – na stałe weszła do metodyki badania echokardiograficznego. Przy użyciu doplera ciągłego falę zwrotną niedomykalności trójdzielnej można zarejestrować u ponad 90% chorych z NP. zatem brzmi to dla mnie..

Nieinwazyjne usuwanie arytmii - nowa metoda

.. ...usuwanie arytmii metodą nieinwazyjną. Metoda ponoć jest precyzyjniejsza i bezpieczniejsza ( mniejsze promieniowanie ) niż typowa ablacja. Jeśli ktoś coś wie na ten temat, to miło by było jakby się tu podzielił : ) Teraz tak sobie myśle, że może chodziło dziennikarzom o metoda carto po..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...gliwicach ktora leczy nieinwazyjnie rozne choroby w tym serca. Jest to medycyna niekonwencjonalna - podobno bardzo skuteczna - polega na lezniu przez 12 dni na materacu tzn 8 godzin na dobe a ten materac ma takie dzialanie ze uruchamia w organizmie procesy odnowy na zasadzie komorek..

Ablacja - Str. 7

.. ...temperaturami Jest to nieinwazyjna operacja ktora pierwszy raz wykonano w Polsce w Klinice Kardiologii i Chorob Wewnetrzych Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy Krioablacje wykonano u pacjenta cierpiacego na ciezka arytmie serca Moze kogos ta wiadomosc zainteresuje bo mnie bardzo..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...pozwalającego na wiarygodne, nieinwazyjne i powtarzalne pomiary PWV poza ośrodkami badawczymi. Badanie miało charakter wielonarodowy. Oceniono w nim 2187 chorych. Z tej grupy do badania włączono 1703 chorych z umiarkowanym nadciśnieniem samoistnym, których leczono przez 6 miesięcy..

Dodatkowe skurcze - Str. 126

.. ...ze są Stasiu, a jakie nieinwazyjne metody służa do wykrywania zmian miażdżycowych??poza testem wysiłkowym, który nie zawsze jest wiarygodny. Oraz chcę sobie zrobić doppler tętnic kończyn dolnych, bo juz od 2 lat bola mnie nogi podczas wysiłku:/ generalnie chciałabym się pobadac w..

Dodatkowe skurcze - Str. 156

.. ...metodą pozwalającą ocenić nieinwazyjnie wysokość skurczowego ciśnienia w prawej komorze ( RVSP ) i tętnicach płucnych ( PASP ) ( gdy nie ma zwężenia pnia płucnego ) – na podstawie oceny maksymalnej prędkości fali zwrotnej trójdzielnej ( możliwe u 3/4 chorych z nadciśnieniem..

Dodatkowe skurcze - Str. 158

.. ...ta – jako nieinwazyjna, precyzyjna, dość łatwa do przeprowadzenia – na stałe weszła do metodyki badania echokardiograficznego. Przy użyciu doplera ciągłego falę zwrotną niedomykalności trójdzielnej można zarejestrować u ponad 90% chorych z NP. zatem brzmi to dla mnie..

Chelatacja i jej skuteczność

.. ...chwali bo jest niby nieinwazyjna w odróżnieniu od angioplastyki, ale moim zdaniem zupełnie sie nie sprawdza. Najważniejszy jest zawsze zdrowy rozsądek. Pozdrawiam Bardzo proszę Szanownych Panów Leszka i Łukasza przeczytać wypowiedź Pana Pikolo z końca strony piątej forum, a wiele się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 85

.. ...konsultacją lekarską. Jest nieinwazyjne i wskazuje stopień niedokrwienia serca oraz stan zagrożenia zawałem w ujęciu procentowym a więc bardzo czytelnym dla każdego. Jeżeli lekarz na podstawie badania SATRO stwierdzi że nasze serce jest zdrowe, to możemy w 99% być pewni, że tak właśnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 88

.. ...serca ). Badanie jest nieinwazyjne. Można by rzec, że jest przystawką do EKG, zwiększającą wielokrotnie jego czułość, jednakoż w inny niż EKG sposób analizującą zapis elektrycznej pracy serca. Można je zrobić w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Kołobrzegu, Bydgoszczy, Zielonej Górze i..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 30

.. ...czy decyzja o metodzie nieinwazyjnej związana byla z krótkim czasem miedzy operacjami ?? PS kiedy zaczełas dbac o kosnetykę rany ? POZDRAWIAM Witajcie, Mam 29 lat,od 5 lat żyję z mechaniczną zastawką w ujściu mitralnym.Czuję się bardzo dobrze,uprawiam sporty i żyję pełnią życia - ; ).Mam..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...parametrów. Badanie jest nieinwazyjne. Można by rzec, że jest przystawką do EKG, zwiększającą wielokrotnie jego czułość, jednakoż w inny niż EKG, nowatorski sposób analizującą zapis elektrycznej pracy serca. Można je zrobić w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Kołobrzegu, Bydgoszczy,..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...nieobciążający organizm, nieinwazyjny, tani. Cena jest rzeczą względną, w stosunku do porównywalnej Scyntygrafii to 6 - 8 razy taniej. Należy również wziąść pod uwagę, że w podanej cenie ( standartowo 135 zł ). jest konsultacja kardiologiczna, której cena na rynku wynosi od 50 do 200zł...

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...równie bezpieczne ( nieinwazyjne ) jest jedynie typowe EKG. Podana cena zawiera konsultację specjalisty kardiologa. Samo badanie to kwota zaledwie ok. 50 - 70 zł. To prawda, że PTK nie wypowiedziało się jeszcze na temat przydatności badania w diagnostyce kardiologicznej ale nie wynika to..

Jaki lekarz? zanim wątroba mi wysiądzie od leków przeciwbólowych

.. ...EEG. niewielki koszt, nieinwazyjne. po co odrazu rezonans? Tak, objawy typowe przy problemach z kręgami szyjnymi. Zrób niezbędne badania ale również zadbaj o zdrowy sen. Kręgosłup powinien odpoczywać w nocy a nie być napięty - co dzieje się kiedy nasze ciało znajduje się w złej pozycji...

Duszności i ból w klatce, a wyniki dobre

.. ...to mozesz sam bo to nieinwazyjne - a jeśli będą wątpliwośći lekarz moze zlecić koronografię lub satro. Ekg - fajnie że było akurat dobre ale to o niczym nie świadczy poza tym ze w momencie kiedy je robiłeś było ok. pozdrawiam Ja badałem krew na moczniki, cholesterol, białka,cukry itd co..

Tętniak tętnic mózgowych

.. ...drania * - inwazyjna i nieinwazyjna. Inwazyjna poprzez otwarcie głowy i założenie klipsa Nieinwazyjna tj. wewnątrznaczyniowa - wprowadza się cewnik do naczyń i wprowadza nim do tętniaka spiralę, która wypełnia tętniaka od środka i go zamyka wyłączając go z krwiobiegu. Obie metody..

Zabieg walwuloplastyki zastawki mitralnej

.. ...wspomniał o tej metodzie nieinwazyjnej. Zdaje sobie sprawę że klinika w Zabrzu jest jedna z lepszych w Polsce jeśli jednak oni wspominają o takiej alternatywie to warto się nad nią zastanowić. Metodę tą wykonuje sie tylko przy zastawce mitralnej i ponoć w takim stopniu aby nie była ona..

Poszerzona RV, RA, pień PA, w przegrodzie IAS ASD II

.. ...przegrodzie serca metodą nieinwazyjną, czyli poprzez cewnikowanie serca tętnicą udową.Towarzyszy mi dodatkowo wypadanie obydwu płatków zastawki mitralnej oraz jej niedomykalność.Chyba gorsze objawy daje sama zastawka niż ubytek, ponieważ po jego zamknięciu nadal towarzyszą mi przykre..

Poszukuje kardiologów do podjęcia współpracy w Wielkiej Brytanii

.. ...kardiologow inwazyjnych i nieinwazyjnych. Firma posiada oferty zarowno w szpitalach prywatnych i NHS. Proponujemy kontrakty locum ( tymczasowe ) jak i dlugoterminowe oraz atrakcyjne stawki finansowe. Jezeli jestescie Panstwo zainteresowani uzyskaniem wiecej informacji, prosze o kontakt..

Mnóstwo objawów sercowych, nerwica?

.. ...wykonano chyba wiekszosc nieinwazyjnych testow. 1 ) Rezonans magnetyczny jamy brzusznej, ktory wykazal cyste na nerce. Pierwotnie po USG wydawalo sie, ze to guz nadnerczy ( pheochromocytoma ), co by tlumaczylo sporo objawow. Jendak ta cysta podobno nie jest hormonalnie aktywna. Teraz co..

Szmery sercowe a ECHO serca

.. ...przezklatkowe jest bezbolesne i nieinwazyjne, w przeciwieństwie do przeklatkowego, robionego w znieczuleniu miejscowym. Myślę, że Twoje objawy mogą wskazywać na jakiś ubytek w sercu, np. przegrody międzyprzedsionkowej: ASD I , ASD II ( lub międzykomorowej - VSD ). To najczęstsza wrodzona..