Niemożność

Dieta cukrzycowa (leczenie niefarmakologiczne cukrzycy typu 2)

Dieta cukrzycowa (leczenie niefarmakologiczne cukrzycy typu 2)

.. ...Otyłość może być powodem niemożności zgrania terapii lekami i dietą tak by osiągnąć normoglikemię. Cukrzyca typu 1 ( insulinozależna ), czyli wymagająca podawania insuliny występuje z reguły u pacjentów z prawidłową lub zmniejszoną masą ciała. W cukrzycy typu 1 najistotniejsze jest..

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. ...zaburzenia mowy polegające niemożności zrozumienia sensu wypowiadanych słów - afazja czuciowa, lub wypowiadanie słów bez składu i bez sensu - afazja ruchowa ). Charakterystyczny jest fakt, że objawy wycofują się całkowicie i samoistnie w przeciągu 24 godzin. W badaniach obrazowych (..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...stawaniem na baczność i niemożnością zaśnięcia, dzieki za odzew czesc tez nie moge zasnac albo budze sie w srodku nocy i koniec spania. Przyczyna bezsennosci u mnie jest nerwica i dodatkowe skurcze serca czyli arytmia, ktora potrafi niezle namieszac w psychice.Mozesz miec ja na tle..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 29

.. ...jush takie objawy jak niemożność załapania pełnego wdechu. Troche przestało w drugim tygodniu było jush troche gorzej bo doszedł wielki ucisk w klatce piersiowej i troszeczke serce się odzywało. A jeszcze jak przeczytałem o zawałach to ash człowieka mrowiło : ) Byłem na oddziale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 51

.. ...mojego. Przez te moje * niemożności * brakuje mi ludzi, nie mam z kim pogadać, tak sobie o niczym. Moja Jola musiała jechać do domu, mąż poszedł do pracy. Jest jedna cudna rzecz, a mianowicie taka, że obecnie obowiązujące przepisy dotyczące wcześniejszych emerytur będą obowiązywały do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 649

.. ...dławienia w gardle , niemożności zaczerpnięcia powietrza, kołataniem serca i strasznym bólem w klatce do tego lęk przed śmiercią, zwariowaniem.Potem * ataki * poprzedzały tępy silny ból centralnie od czubka głowy i mdlości cały czas miałam wrażenie że zwymiotuje a jedzenie ani picie nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 931

.. ...gardle i czasem całkowita niemożnośc przełykania - nawet płynów. Też próbuję z tym walczyć powtarzając sobie, że to tylko nerwica i nic złego się nie dzieje. Myślę, że w nerwicy najważniejsze jest dojście jej przyczyn - a tym niestety moja pani psycholog nie jest zbyt pomocna. Pozdrawiam..

Po ablacji - Str. 10

.. ...się nie udała z powodu niemożności wprowadzenia igły do LA. W tej chwili moi lekarze zastanawiają się nad kolejną ablacją ,ale już z otwarciem klatki. Czy ktoś miał może taką sytuację ? Kozar gdzie miałeś przeprowadzane te ablacje? W jakim ośrodku tak piepszą - za przeproszeniem? Jestem..

Niskie tętno

.. ...źle: zamęt w głowie, niemożność koncentracji, nudności, uczucie kamienia w żołądku. Dostałam torsji, po czym bardzo ostrego bólu żołądka, skurczowego; a potem już tylko ( ? ) ostra biegunka. Czy to było zatrucie pokarmowe? Czy miało związek z ciśnieniem, 178/58, puls 47??? Ostatni często..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...tylko zamknie się oczy, niemożność zaśnięcia. Uczucie kruchości życia. Wiem dokładnie kiedy i jak się to zaczęło. Było to niemal 4 lata temu, gdy zmarł mój kochany ojciec. Śmierć była nagła i był to szok, który niemal wyssał ze mnie całe życie. Parę tygodni później dowiedziałam się, że..

Jakie macie dolegliwości nerwicowcy? - Str. 2

.. ...budzenie się nad ranem i niemożnosc zaśnięcia, i olbrzymi strach, lęk, który mnie nachodzi ot tak bez przyczyny, to dołączyło na samym końcu.., Kardiolog szuka przyczyny, ja tymczasem byłam u psychiatry, który stwierdził nerwicę napadowo - lękową, dostałam leki, ale na razie nie mogę ich..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 33

.. ...kluchy, gulę w gardle, niemożnośc przełykania wraz z wrażeniem , że się uduszę, za pierwszym razem tego nie miałam, nawet nerwica może się zmieniac... witam, słuchajcie od kilku dni mam normalnie przytkane uszy ( to jest tak jak w trakcie kąpieli woda przytka uszy ) i szumi mi w głowie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 147

.. ...drętwienie języka i dziąseł i niemożność oddychania. Straszna choroba. Nie mogę spać w nocy do pracy chodzę skołowana. Lekarz psychiatra każe mi pracować a ja za biurkiem jestem nieprzytomna. Boję się o pomyłki... Nie wiem co mam z sobą począć... czy ktoś z was stosował już medazepam?ja..

Dodatkowe skurcze - Str. 144

.. ...pieniedzy na to wszystko, niemożnosc podjęcia pracy i skurczactwo, bezsilnośc w tym wszystkim jeszcze mi dokłada:/ dobra, juz nie marudzę: ) Abi: * Hej gabi uszka do gory, polecam sposob dobry lekarz prywatny, zaplacic mu i niech on juz to pchnie dalej droga panstwowa inaczej trzeba by..

Dodatkowe skurcze - Str. 188

.. ...przewodu pokarmowego i niemożność * odbicia się * , powoduje właśnie takie doznania. Pozdrawiam wszystkie serducha: ) Zapiszcie sie na psychoterapie moze wam pomorze ja sie zapisalem.Pozdrawiam. Witam, Jakieś 10 lat temu miałam * potknięcia * serca. Oczywiście lekarze doszukiwali się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...silnego i wzmożonego lęku, niemożność wybudzenia w momencie kiedy się tego chce, przyspieszone bicie serca, uczucie duszności i suchości w jamie ustnej a także nadmierne pocenie się. Kolejnym zaburzeniem wegetatywnym jest brak lub nadmiar łaknienia. W obu przypadkach jedzenie staje się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 85

.. ...lat, ale oprócz bólu i niemożności otwierania szeroko ust, nie towarzyszył mi lęk. Myślę, że u mnie już łatwo odróżnić zwykły, prosty ból od nerwicowego, bo temu drugiemu zawsze towarzyszy właśnie lęk i panika. Też tak macie? W sierpniu poważnie połamałam nogę. Leżałam w szpitalu, a..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 94

.. ...kłuciem w sercu i uczuciem niemożności wzięcia głębszego oddechu. Bardzo bałąm się, że to zawał, ale po pewnym czasie przechodziło i było OK. Poza tym trenuję czynnie sport ( wyczynowo ), miałam EKG i EKG wysiłkowe dwa miesiące temu ( czyli miesiąc przed tym, jak objawy się zaczęły ) i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 245

.. ...psychomotoryczne, czyli niemożność leżenia czy siedzenia w jednej pozycji, bo jak się ruszałem to * czułem, że jeszcze żyję * . horror! aż któregoś dnia zaczęło mnie kłuć za mostkiem. oczywiście dorobiłem sobie do tego ideologię i w końcu to już nie było jakieś tam kłucie, tylko mój..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...utrudnione oddychanie i niemożność leżenia na lewym boku( utrudniało bardzo oddychanie ). Przyjaciółka zasugerowała, że mógłam przejść zawał( ale ja jestem niskociśnieniowcem! )..nie chcę bezpodstawnie zawracać głowy lekarzom, chociaż nie czuję się do końca dobrze... Proszę o podpowiedź..

Kłucie w sercu - Str. 5

.. ...takie same jak Wasze - niemożność złapania oddechu, zmienienia pozycji itd. Mam arytmię serca i zdecydowanie za niskie ciśnienie, w rodzaju 80/40, krytycznie 70/20. Nie, nie mogę funkcjonować normalnie przy tym drugim, ale szybko przechodzi. EKG w normie, usg tak samo. Do tego przy zbyt..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 9

.. ...kontakt z klientem i niemożność pozwolenia sobie na jakąkolwiek niedyspozycję. Aż pewnego dnia trafiła do mnie Pani, która przechodziła depresję i uświadomiła mi, że aby się do końca wyleczyć i nie mieć nawrotów choroby, należy swoje życie powierzyć Bogu. Od tej pory dużo się modlę o..

Ablacja i przygotowanie do niej

.. ...tragedią dla mnie była niemożnosc poruszenia: ) i sikanie w basen ( trywialne, ale życiowe ) tym bardziej, że musiałam leżec tak 18 godzin, bo kiepsko mi sie żyła zasklepiała, kręgosłup mi odpadał z bólu, nie spałam wcale, a zapomniałam, że mogę poprosic o środki nasenne ; ) na drugi..

Duszenie się - Str. 38

.. ...płucach w czasie wdechu i niemożnością wypuszczenia powietrza. Ja też biorę laki przeciwhistaminowe na alergię, bo mam na wiele rzeczy uczulenie ( miałam testy ), ale alergolog powiedział,że od tego się nie duszę. Sydney! Nerwica potrafi różne rzeczy robić z ciałem, ja nie mam takich..

Moje boje, czy to na pewno nerwica?

.. ...ogólnym uczuciem słabości, niemożnością złapania oddechu. Pojechałem na izbę, gdzie wykonano podstawowe badania w kierunku sprawdzenia stanu serca ( ekg, enzymy krwi, troponina itp. ) Wszystko wyszło idealnie, jedynym mankamentem był niedobór potasu. Stwierdzono, że to na tle nerwowym,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1026

.. ...wiem, tak samo jak z tą niemożnością głębokiego wdechu, u mnie to jest połączone, może u Ciebie jest podobnie. A wogóle to chciałam Ciebie Dorotko o cos zapytać, podam Ci mój nr gg 6742932, jeżeli masz ochotę i chęć porozmawiać to proszę odezwij się. Freciu fajnie, ze córka pojechała na..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 3

.. ...podobne objawy. Ziewanie, niemożność złapania oddechu a jak już się uda to słyszę świstanie w klatce piersiowej. Mam tę dolegliwośc od kilku lat, od niedawna doszedł jeszcze jeden problem , tak jakbym miała ucisk w krtani. Zrobiłam TSH - jest w normie, USG tarczycy też nic nie wykazało...

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 4

.. ...ataki duszności, tzn. niemożność wzięcia tego tak upragnionego przez wszystkich tutaj głębokiego oddechu, wymuszam ziewanie, co nie zawsze się udaje, a ja mam wrażenie, że w którymś momencie uduszę się... Czasami * to * zaczyna się ostrzeżeniem - tj. czuję silne ukłucie w okolicy serca i..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 7

.. ...które mogą wywoływać * niemożność wzięcia głębokiego oddechu * nie ma jednej...wypadanie płatka zastawki ( mitrialnej bodajże ). Poszukajcie czegoś na ten temat...za długo by pisać. A co do nerwicy? Hmmm, baaardzo możliwe...jest takie coś jak * nerwica serca * lub * nerwica lękowa. Od 3..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 8

.. ...a raczej permanentna niemożność zieeeewnięcia tzw pełną gębą. Ciężkie płuca i kłucie raz z jednej strony raz z drugiej to też norma. Słuchajcie ponieważ od dosyć długiego czasu zajmuję się z zamiłowania tematyką zdrowego trybu życia ( nie widzieliście tych fajek: ) ) postaram się za..

Nerwica w ciąży - Str. 44

.. ...wrażenie nogi jak z waty niemożność skupienia na niczym uwagi tylko lęk lękiem pogania sama siebie sie boje że nie wiem gdzie tą głowe wsadzić żeby było spokojnie tyle strasznych myśli na raz czuje sie wtedy jak w klatce jak nie ja obca sama dla siebie no to na tyle te objawy mam jak nie..

Nerwica w ciąży - Str. 116

.. ...różne. Ja bym wiązała niemożność zajścia w ciąże z napięciami nerwowymi, blokada emocjonalną, spadkiem libido ,a co za tym idzie hormonami, niz z psychotropami...jednak tak jak mowie...zalezy jakie leki sie bierze. Moze ktorys psychotrop uniemozliwia ciąże i lekarze jeszcze o tym nie..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...nerwy w udzie, stąd też niemożność wyprostowania nogi.( cierpie na bóle kręgosłupa lędźwiowego, a raczej przepukliny krążków ). Pozdrawiam.Marek Uważaj bo zkrzepica może przejśću ciebie w zespół pozakrzepowy. Więcej na jego temat i na temat zakrzepicy znajdziesz na stronie:..

Czuję, że mam serce

.. ...dusznościami, dokładnie niemożnością wzięcia głębokiego oddechu. Byłem u lekarza, który powiedział że to z pewnością wpływ stresu. Wziąłem kilka dni wolnego z pracy, dużo odpoczywałem itd. Przeszło jak ręką odjął. - Przeszło na około 2 tygodnie, potem zaczęło się coś innego. Od 5 dni..

Bradykardia?

.. ...niewydolności organizmu i niemożności sompensowania przez organizm reakcji na stres. Jedyna norma dla bradykardii o której słyszałam to sen, późna wieczorna pora w czasie relaksu i ewentualnie przewlekła nerwica ( nie mylić z doraźnym stresem ). No cóz ale to takie luźne dywagacje..

Osłabienie, szybkie męczenie mięśni

.. ...za dnia, zmęczenie, niemożność skupienia uwagi, problemy z pamięcią, otępienie, i przede wszystkim to co mnie najbardziej niepokoi - bardzo szybkie męczenie i drżenia mięśni ( przy wysiłku nawet najmniejszym, zaczynają mi drętwieć kończyny i szybko pojawia się silny ból w mięśniach )...

Nerwica serca?fobia spoleczna?zycie to dla mnie koszmar

.. ...kompleksy, obniżony nastrój, niemożność nawiązania i utrzymania realcji z innymi. Zdobyłeś 33 pkt. To dużo - znaczy to, że jesteś w głębokiej depresji. Szczerze radzę odwiedzić dobrego psychiatrę. Mówię poważnie. On oceni Twój stan, postawi diagnozę ( bo może oprócz depresji i fobii..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 54

.. ...się coś nowego, jakby niemożność chodzenia, cała się trzęsłam itp, i traciłam energię, ale żadnych samobójczych myśli, jedynie większa izolacja od ludzi. I byłam zaskoczona jak kilka tygodni temu lekarka dała mi ulotkę o depresji. Ewuś też mialaś nieciekawe dzieciństwo. Mi mama wbiła do..

Czy ktoś wie co mi dolega? potężne bóle brzucha, wymioty

.. ...dosłowne wicie się w bólu i niemożność normalnego funkcjonowania, co trwa nieraz kilkanaście godzin. Odczuwam coś jakby * skręt * brzucha i ból wręcz paraliżujący i odbierający rozum, połączony z wymiotami nawet mimo pustego brzucha, w którym robię się blady, spocony i niezdolny do..

Bardzo szybkie tetno - Str. 2

.. ...się na taką spiralę niemożności wcale nie jest tak trudno gdy się nie przykłada zbytniej uwagi do swojej kondycji. Postu MIX - a nie będę komentował bo szkoda słów ; - ) pozdrawiam @MIX Masz rację. Takim wysokim, częstym pulsem mogę uszkodzić serce, dlatego muszę coś z tym zrobić. W..

Objawy nerwicy serca (i innych)

.. ...gardle oraz ściskania, niemożność przełknięcia jakiegoś „ciała obcego”, dławienie w gardle i jakby pulsowanie gardła z rytmem serca ( serce wtedy mocno kołata ). 4 )Nieznośne duszności i niemożność wzięcia pełnego oddechu. 5 )Ogólne rozdrażnienie i nerwowość..

Domowe sposoby na nerwicę

.. ...zaburzeń miesiączkowania i niemożności zajścia w ciążę.Zapisz się na basen.fizyczne zmęczenie odwraca uwagę od ,,duszy * * i przenosi ją na ciało.Bieg lub szybki marsz wieczorem przynosi zdrowy sen.A to już mały krok do przodu.Dużo zajęć [koniecznie zapisywać je,planowac i postępowac..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 7

.. ...uświadomionego lęku przed niemożnością panowania nad sytuacją oraz z pragnienia ucieczki. Głównym lękiem kryjącym się za nudą jest lęk przed wyeksponowaniem lub odkryciem się; lęk przed stawieniem czoła czemuś niewygodnemu i niepokojącemu; lęk przed byciem ze sobą. Objawami DEPRESJI są:..

Trudności w złapaniu głębokiego oddechu

.. ...jakiegoś czasu zauważyłem niemożność w złapaniu głebokiego oddechu. nie jest to regułą. rzecz dzieje się czasem raz dziennie, czasem dwa, a czasami raz na 2 dni. sytuacja wygląda tak że kiedy chce złapać głeboki oddech czuję bardzo mocne * kłucie * w okolicach serca. uniemożliwia mi to..

...oddam nerwicę i jeszcze dopłacę...

.. ...wzroku ( brak ostrości i niemożność skupienia uwagi na jednym punkcie ).Ciągłe uczucie lęku i napięcia umiejscowione w górnej części jamy brzusznej. Ciągłę zmęczenie i szybkie męcznie się nawet przy najmniejszym wysiłku fizycznym. Po około tygodniu od pierwszego zajścia przestałem..

Odkrycie tajemnicy

.. ...braku ciepła, porażki, niemożności. Tym samym nie wzmacnia się tego. Nawet jeśli wydarzenie się czegoś wydaje się być nieuniknione, to zamartwianie się tym nie wprowadzi niczego dobrego, a odbierze tylko siły. Stan bycia tu i teraz nazywany jest medytacją dynamiczną. I słusznie, bo to..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 5

.. ...WOLNO, BO MAŁE * , jest niemożność zgodzenia się z jakimikolwiek ograniczeniami, JAKIE STWARZA ŻYCIE WŚRÓD DOROSŁYCH , nieliczenie się z realnością i ciągłe poczucie ograniczenia wolności, zwłaszcza przez tych, którzy mają jakąś władzę lub są autorytetami( np nauczyciele w szkole,..

Bóle w okolicach serca, duszności, kłucia

.. ...klatke,plytkim oddechem i niemożnoscia złapania oddechu oraz kłuciem w okolicach mostka Chociaz ja bym stawiala na oddziaływanie klimatu ( zmeczenie, zawroty glowy, serce ) W tym roku również jade nad morze, po raz drugi dopiero bo sie balam do tej pory i chol * * * * nie się boje,..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...siły wstać z łóżka o niemożności oddychania nie wspominając. Na dodatek zapchał mi się całkowicie nos mimo, że nie miałam kataru i nic nie mogłam przełknąć. Rano lekarz stwierdził, że był to częstoskurcz spowodowany nerwicą, dzień potem poszłam do lekarza i przepisała mi propranalol i..