Nieprawidłowe EKG

WPW (zespół Wolffa - Parkinsona - Whitea)

.. ...pęczka Kenta ( dodatkowy, nieprawidłowy pęczek w układzie bodźcoprzewodzącym ) jest bardzo krótki co u pacjentów z migotaniem przedsionków może sprowokować częstoskurcz komorowy lub migotanie komór ( nagły zgon sercowy ). Rozpoznanie zespołu WPW. objawy kliniczne; zapis EKG; badanie..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...przypadku podejrzenia nieprawidłowej, nierównej pracy serca, zaburzeń rytmu serca, itp. Typowe wskazania do badania EKG metodą Holtera. zaburzenia rytmu serca ( diagnostyka kołatań serca, przyspieszonego bicia serca, nierównej pracy serca zgłaszanej przez pacjenta ); bradykardia - wolna..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...Osoby, u których stwierdzone będą znaczne nieprawidłowości, przejdą dodatkowo badania EKG i będą mogły skorzystać z bezpłatnej porady kardiologa. Ambasadorką VII edycji akcji jest aktorka Małgorzata Socha...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...ablacyjną, czy nie robi nieprawidłowego ruchu, drugi patrzy na zpias ekg, czy nie robi się blok - no więc zgodnie z pismiennictwem medycznym pomimo spełnienia wszystkich zasad bezpieczeństwa u niektórych ludzi mówiąc w przybliżeniu obie drogi leżą tak blisko siebie, że blok się robi...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 58

.. ...nie wykazała żadnych nieprawidłowości, już wtedy lekarze zalecali mi ablację. Niedawno znowu odezwał się czestoskurcz ( prawie półtora roku po zawale miałem spokój ) jak zwykle był wysoki ponad 200 uderzeń na minute, badanie EKG i USG mam dobre oczywiście nie podczas trwania napadu. U..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 69

.. ...rozstraja serce. Najwięcej nieprawidłowości wychodzi mi w nocy.w tamtym roku miałam silne bóle w okolicach serca i ekg wyszło mi źle ale lekarz rodzinny stwierdził że to tylko stres. Ja praktycznie nic nie czuje - czasami tylko kłucie w mostku i stany niepokoju nie wiem czemu. Jedyne co..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 5

.. ...żadnych objawów poza nieprawidłowościam w wynikach ekg i holtera, stąd taka chwila niepewności czy jeszcze nie poczekać. Czekam na zabieg w CK Anin. Ja jestem typem * ruchliwego człowieka * , który biega, pływa, nierobienie nic dla mnie to męczarnia. Czy w trakcie tego leżenie można..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 605

.. ...wyeliminować podejrzenie nieprawidłowości organicznych. Np. jak dokucza Ci notorycznie ból serca i masz kłucia w mostku oraz kołatania, to musisz iść do kardiologa i wziąć skierowania na ekg, echo, holtera itp. Dopiero gdy te wszystkie badania wykażą, że serce masz jak dzwon, to wtedy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 180

.. ...neurologa i miałach nieprawidłowe odruchy? Odezwij się!! słuchajcie dzisiaj sttraszny ból serca poszłam do szpitala tam ekg super inne badania też ordynator który mnie przyjmował na izbie że nerwica mimo że wcześniej nie wiedział że inni lekarze tez to stwierdzili więc chyba w to uwierze..

Pytanie do specjalistów (kardiologów) EKG

.. ...mamy widzicie jakieś nieprawidłowości.Czy można z tych wykresów EKG odczytać jakieś anomalia? Jest to wykres EKG mojej 57 - leniej mamy. Z góry bardzo dziekuję.Monika http://www.kuczus123.prv.pl/3.jpg http://www.kuczus123.prv.pl/4.jpg EKG witam. na moje oko wyniki sĄ dobre. Co jest..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...które wykazało pewne nieprawidłowości, na które leczę się do dnai dzisiejszego. Dlatego uważam, że dla pewności ( możliwe że w jej przypadku jest to ten syndrom białego fartucha ), powtarzam dla pewności zrobić badanie EKG i przejść się do kardiologa aby je zinterpretował. Lekarz może..

EKG i za każdym razem co innego wychodzi - Str. 2

.. ...sobie odczytać każde kolejne ekg bez konieczności zaglądania na forum marta0041Twoje ekg jest prawidłowe rytm jest miarowy, oś serca prawidłowa, brak patologicznych załamków oraz cech nieprawidłowego ekg...

Odczyt z EKG a leki

.. ...patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V4, V6 odcinek ST uniesiony w V2, V3, V4, V5, V6 nieprawidłowy załamek T w V1 Zrobiono mi również rentgen klatki piersiowej - nie wykryto jakichkolwiek zmian, sylwetka serca w normie. Niestety na echo serca musze czekać do czerwca. W..

Dodatkowe skurcze - Str. 142

.. ...w komorach, jest to nieprawidłowe przeskakiwanie impulsu z jednej komory do drugiej. na EKG tez widac to niedokrwienie??? kurcze tak ci lekarze bazgrzą ze sie doczytac nie mozna. co to znaczy EKG 1,2 RZM zapis bez cech... i tu chyba niedokrwienia ale nie jestem pewna. Gabuś wiem ale jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 224

.. ...stale miałam jakieś nieprawidłowości w zapisie ekg. Zresztą 30 lat zyłam z dziurą w sercu i niedomykalnością mitralna stąd zapewne zaburzenia..Jestem już jak wiecie po zamknęciu ubytku ale martwię się tymi nieprawidłościami. W poniedziałek mam echo serca kontrolne więc powiem pani..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...że przez to właśnie nieprawidłowe oddychanie pojawiła sie u mnie ta cholerna nerwica. EKG miałam wprzeciągu tych 5 czy 6 lat ze dwadzieścia razy robione, ale prawie nigdy nic nie wyszło, raz miałam holtera i kardiolog powiedział, że jest troszke nigroźnych dodatkowych skurczy, ale z tym,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 88

.. ...zmiany niedokrwienne, nieprawidłowości w układzie bodżco przewodzącym oraz zagrożenie zawałem w układzie procentowym w stosunku do normy ( zdrowego serca ). Badanie jest nieinwazyjne. Można by rzec, że jest przystawką do EKG, zwiększającą wielokrotnie jego czułość, jednakoż w inny niż..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...słabo. EKG okazało się nieprawidłowe. A przecież zawsze miałam zdrowe serce, nie robiło mi się słabo ani nic! Żadnych bólów! Od czasu EKG ból serca bardzo się nasila. O czym to może świadczyć? Czy powinnam zgłosić się z tym do lekarza? Prosze o pomoc!!! Mam 17 lat w wieku 13 lat zaczolem..

Załamek P w EKG i nieprawidłowość

.. Robiłem ostatnio EKG potrzebne na studia WF. Lekarz rodzinny stwierdził że wszystko jest ok. Natomiast lekarz z komisji powiedział że odchylenie załamka p jest niepokojące odbiega od normy. Zrobiłem usg serca i lekarz powiedział że wszystko ok z sercem. Jednak to odchylenie jest niepokojące i nie wiem co..

Mętlik w głowie, bóle lewej piersi, czy to nerwica?

.. ...sprawdziło,podczas bólu wyszły nieprawidłowości i to nadało tok leczeniu.Kolejne badanie potwierdzające, że to choroba serca to EKG WYSIŁKOWE. Zrobiono KORONOGRAFIE:żyły pozatykane w96 - 98%.Dzięki temu, że trafiliśmy do dr.Mateji w Opolu( on nas pokierował jakie badanie trzeba zrobić..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...po pionizacji , bez nieprawidłowej reakcji ortostatycznej przy pomiarach ciśnienia w różnych pozycjach ciała. Wykonano ECHO serca i Holter EKG24h - bez istotnych nieprawidłowości . Ze względu na bóle brzucha i powiększone węzły chłonne pachwinowe konsultowana chirurgicznie - zalecono..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...zmiany niedokrwienne, nieprawidłowości w układzie bodźco - przewodzącym oraz zagrożenie zawałem w formie procentowej w stosunku do normy ( zdrowego serca ) oraz wiele określających parametrów. Badanie jest nieinwazyjne. Można by rzec, że jest przystawką do EKG, zwiększającą wielokrotnie..

Bóle i kłucie serca

.. ...mieć wyższy puls lub nieprawidłowy wynik EKG. Mierzyłaś sobie puls? Jeśli tak to napisz ile wynosi i w jakiej sytuacji, np w spoczynku. Co do drugiego czyli powiększonych komór jest to tylko widoczne na badaniu UKG serca - czyli echo serca. Jakie przepisał Ci tabletki i w jakiej dawce?..

Wyjaśnienie wyniku EKG

.. ...obniżona w I. III. aVL. V1. V6 patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V2. V3. V4. V6. odcinek ST uniesiony w V3 oraz: RR: 655ms P: 70ms QRS: 80ms PQ: 132ms QT:320ms QTc: 393ms Oś QRS: 88..

Niepokojące objawy, problemy z pełnym oddechem

.. ...Jeśli EKG nie wykazało nieprawidłowości to nie masz się czym martwić na zapas Zgadzam się z Lukasem, ale jest jedno ale. Mi tez nie wyszło nic na ekg a mam arytmię nadkomorową ( częstoskurcz nadkomorowy ). Też mam objawy typu potykanie się serca, szybkie bicie, brak pełnego wdechu..

Złe EKG - proszę o poradę

.. ...dlaczego tak jest.Nie wyklucza również choroby niedokrwiennej serca ale żeby to zweryfikować proponuje mi koronografię.Szczerze powiem trochę się boję tego badania ale chyba nie ma wyjścia. Pozdrawiam..

Nerwica a kłucie serca i EKG

.. ...nieprawidłowy * mam oczywiście na myśli inny od idealnego, z jakimiś anomaliami. w nerwicy często występują kłucia okolicy serca ( nie serca ). Zmiany w ekg zależne od napięcia ukłądu wegetatywnego również...

Wynik RBBB na EKG

.. ...występuje bez innych nieprawidłowości to nie jest groźne. Jeśli moja wypowiedź pomoże Ci w jakiś sposób bardziej niż lekarza... ; ) I nie grzeb o tym za wiele bo niepotrzebnie wpuścisz sie w poczucie choroby - tak jak ja. pozdrawiam stracatella RBBB to dokładnie blok prawej odnogi pęczka..

Kilka skurczy pod rząd

.. ...serce i jeśli stwierdzi nieprawidłowości,zleci wykonanie EKG,wówczas będzie można stwierdzić czy,to jest SVT.Sadzę raczej,że ma to podłoże psychogenne.Pozdrawiam Nie wiem co to jest SVT?Tak,miałam ekg ale ponoć ono nic nie wykrywa..;( u mnie było dobre. tez cierpię na czestoskurcze..

Czy EKG wykryje obecność nieprawidłowości serca?

.. ...ekg wykryje obecność nieprawidłowości nawet gdy serce jest spokojne? EKG wykaże co się dzieje z serduszkiem( czy ma Pani w tym czasie czy nie * sensacje * )O ile lekarz chce sprawdzić inne czynniki,zleca badanie wysiłkowe.Może o ile ma podejrzenia zlecić badanie USG serca( echo ).Jeśli..

Ekg pokaże nieprawidłowości rytmu serca?

.. ...tendencje do występowania nieprawidłowości rytmu serca jeśli badanie robione jest gdy rytm jest prawidłowy?Bardzo dziękuję za odp. Nie wszystko widac w EKG.Mysle sobie ze do takiego badania potrzebny jest dobry kardiolog.Ja mam ubytek miedzyprzedsionkowy z wada zastawki i mialam robione..

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. Nieprawidłowy wynik Ekg, rozlane niespecyficzne zmiany ST - T zwłaszcza w odprowadzeniach znad sciany dolnej serca z wyraznyn wydłuzeniem czasu trwania QT Podejrzewam ze przyczyną jest nieprawidłowa dieta albo zatrucie.Prawie zawsze są takie przyczyny chorób. Do HANA.to jest niedokrwienie ale niespecyficzne..

Częstoskurcz AVNRT, wyniki, a ablacja?

.. ...nie wykazała żadnych nieprawidłowości, już wtedy lekarze zalecali mi ablację. Niedawno znowu odezwał się czestoskurcz ( prawie półtora roku po zawale miałem spokój ) jak zwykle był wysoki ponad 200 uderzeń na minute, badanie EKG i USG mam dobre oczywiście nie podczas trwania napadu. U..

Wynik EKG u 7 latka

.. ...prawą komorą. Zapis nieprawidłowy, nie można podać leku - qtc !!! Co to moze oznaczać? Czy ktoś kompetentny może cos napisac? Wizyte u kardiologa mamy we wtorek. dodam,ze badanie ekg robiliśmy ok 15 - 20 min po pobraniu krwi, gdzie dziecko była bardzo zestresowane i zapłakane. Przy ekg..

Głupia nerwica - Str. 2

.. ...tylko Usg serca znalazło nieprawidłowości?Bo ja miałam tylko EKG i Holter i to wyszło w normie ale boje się ze jakbym zrobiła sobie Usg lub Echo serca to tez pewnie by się coś znalazło,u mnie ponoć wszystkie nierówne bicia serca są od nerwicy i lekarz kazał się tym nieprzejmowac...nie..

Interpretacja wyniku ekg, amplituda zespołu QRS obniżona

.. ...patologiczny załamek Q w aVR, nieprawidłowy załamek R w V2, V3, V4,V5, V6, czas QTc skrócony Wez przeskanuj caly zapis ekg, skoro chcesz zeby zostal zinterpretowany. Tak to nawet o tym nie marz. Pozdrawiam. Ja też prosze: P/PR: 96/146 ms QRS: 90 ms QT/QTc: 372/401 ms P/QRS/T Oś:..

Proszę o interpretacje wyniku EKG

.. ...Nieprawidłowy załamek R w V3 ( 0.75 ). Odcinek ST uniesiony w V3 ( 0.10 ). Nieprawidłowy załamek T w I( 0.16 ), II( 0.14 ), V1( - 0.21 ), V4( 0.22 ). HR:77 RR: 775 P:65 QRS: 102 PQ: 112 QT 370 QTc: 418 Oś QRS:77..

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...zmian strukturalnych i nieprawidłowości w przepływach. Niezmieniony profil napływu mitralnego. Zastawka aortalna trójpłatkowa, VmaxAo 150cm/s Ciągłość przegród zachowana. Prawa komora bez nadciśnienia. Osierdzie wolne. Badania robie aby sprawdzic budowe i funkcjonowanie serca oraz..