Nieregularny rytm

Echo serca - Str. 25

.. ...harmoniczną. EKG wykazało: nieregularny rytm nadkomory RR , niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa Czy jeżeli podejrzenia tej wady przeciekowej potwierdzą się, to oznacza to coś grożnego? Jakie są ewentualne metody leczenia? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc!!! Wada przeciekowa to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...ekg wykazalo ze mam nieregularny rytm zatokowy, ale ze jest to na tle nerwoym i nie mam sie czym martwic, ale wiadomo, [przy nerwicy czlowiek przejmuje sie wszystkim niejednokrotnie wmawiajac sobie rozmaite dolegliwosci. W ten poniedzialek mam miec robione ekg wysilkowe, pozniej..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...okolo dwoch lat odczuwam nieregularne bicie serca. manifestacja objawow jest dosc roznorodna. wszystko zaczelo sie od napadu czestoskurczu nadkomorowego ( tak powiedzieli w szpitalu ) na skutek zazycia amfetaminy ( wtedy to byl ostatni raz ) i wypicia sporej ilosci alkoholu. po tym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 2

.. P.S. Mój nieregularny rytm się wyrownał, z ciesnieniem kloporow rzadnych, kołatania brak. Serce się uspokoilo - teraz to pulsowanie dziwaczne, kóre się włacza gdy podejmuję jakiś wysiłek, gdy sie schylam, lub po prosty samo z siebie. No i bolą mnie oskrzela i czuje ucisk za mostkiem czasami utrudniających..

Po Holterze, pobudzenia, rytmy nieregularne i arte-fakt

.. ...tachykardie - 10 - rytmy nieregularne - 11 i cos takiego jak ( arte - fakt ) - 6803 i komorowe suma - 4 pozdrawiam ja pobudzen mam 118 666, tachykardii 185, 2 pojedyncze przedwczesne pobudzenia komorowe, max rytm hr 190, min 47, i co o tym sadzic:> Witaj. U mnie holter..

Arytmia serca?

.. ...wznak to pochwili czuje nieregularne bicie tzn normalnie serce bije tak ( tyk - - tyk - - tyk ) itd a ja odczuwam tak gdy nagle sie poloze na wznak ( tyk - tyk - - - tyk - tyk - - - tyk ) i strasznie mi serce zwalnia np gdy wstane z lozka to chwile stoje w miejscu i czuje ze serce..

Dodatkowe skurcze - Str. 208

.. ...zatrzymanie serca i nieregularny rytm do wieczora. Przecierz ja tajk dlkugo nie wytrzymam. Dopiero mama dala mi jakis lek i sie tak uspokoilo ze nawet dzisiaj ledwo czuje serce tak delikatnie i wolno bije chyba za bardzo mi cisnienie obnizylo a i tak mam bardzo niskie. Dzisiaj mialem..

Czy to jeszcze nerwica?

.. ...HR<100; Rytm nieregularny:wachaniaHR>15%wśród 8 zesp. Nierówność RR w obrębie PSVT;najwyżej o 25% I jeszcze:arytmie nadkomorowe,komorowe i jakiś ich opis ( chętnie przytoczę, jeśli ktoś zechce ). W badaniu ECHO: zmiany ( chyba ) niewielkie ( wypadanie zastawki - lekarz..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...Lekaz stwierdzil ze mam nieregularny rytm zastawkowy ale mowil ze to nic groznego, ze jest to na tle nerwowym i oddechowym. Nie wiem co mam robic, jak reagowac na takie sytuacje, biore leki na uspokojenie ale nie chce sie od nich uzaleznic.Prosze o pomoc, dziekuje i pozdrawiam Mam to..

Serce bije nieregularnie

.. ...się, że moje serce bije nieregularnie, tzn. tak jakby na chwilę zwolniło swój rytm pracy i zabiło mocniej, tak jakby przeskakiwało, ale dzieje się to przez dwa, trzy, czasami troche więcej odbić i koniec, wszystko wraca do normy. Zdarzenie takie nie jest regularne, tzn. czasami występuje..

Przerwy w biciu serca

.. ...miesiecy odczuwam czeste nieregularne bicia serca.Uczucie fatalne ,nagle przestaje bic i po sekundzie powraca do rytmu ale juz z przyspieszonym biciem 93/min.Czesto to wystepuje 2 - 4 razy na min.Cisnienie natomiast podwyzszone 155/93.Czytajac poprzednie dolegliwosci obawiam sie ze w..

Jak boli! doradzcie! pocieszcie!

.. ...męczeniem się Kaszlem pk Nieregularny rytm serca Poszerzone żyły szyjne Powiększona wątroba Narazie nie mam takich objawow, to sie stalo dzisiaj rano,wiec sama nie wiem. zmiez goraczke cisnienie i udajs ie do lekarza jezeli nei rpzejdzie do jutra jezeli bole beda sie nasilaly i niedawaly..

Interpretacja odczytu z Holtera

.. ...tachykardie utrwalone - 15 nieregularny rytm * 80 : 0 bradykardie 40 - 60: 2410 Lekarz zwrócił uwagę na pobudzenia nadkomorowe i zalecił mi potas oraz lek concor cor 1,25 i za 2tyg. znów mam zrobić sobie holtera. Nie wiem czy ten lek jest dobry ponieważ jego przeciwwskazania to niskie..

Bardzo wysokie tętno o 13 latki! nawet 150

.. ...jest taki,, * Zachowana nieregularna czynność podstawowa z rytmem alfa o częstotliwości ok 10 - 12/ sek. Na jej tle rejestruje sięnieprawidłowe wyładowania zespołów fali wolnej z fala ostrą z okolic skroniowo - potylicznych pókuli mózgu prawej oraz fale fale polimorficzne ostre o..

Blok A-V

.. ...współistnieje z wyraźnie nieregularnymi i dłuższymi odstępami P - P i z bradykardią ( ale nie jest wyzwalany przez bradykardię ), co oznacza, że zarówno blok AV, jak i zwolnienie rytmu zatokowego są wynikiem hiperwagotonii. Blok wyzwalany przez hiperwagotonię różni się od omdlenia..

Pojawienie się dodatkowych skurczy a wysiłek

.. ...dodatkowe objawiające się nieregularnym biciem serca, przeskakiwaniem serca i po chwili w zależności od długości wysiłku ( 1 - 2minuty ) serce powraca do normalnego rytmu. Zaburzenia te nie pojawiają się w trakcie wysiłku tylko po zakończeniu gdzy serce próbuje wrócić do normalnego..

Wysokie ciśnienie tylko jak ktoś mi mierzy

.. ...możliwość wykrywania nieregularnego pulsu ( arytmii ) czy takie wykrywanie arytmii jest wiarygodne przez takie ciśnieniomierze. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam Falcon17 Mógł by ktoś odpowiedzieć proszę, naprawdę nie wiem co robić :( zrób całodobowy pomiar ciśnienia idź do lekarza po..

Niespecyficzne zmiany ST-T i rytm zatorowy na EKG

.. ...i QRS - rytm RR jest nieregularny - rytm PR jest nieregularny - długość interwału PQ jest nieregularna - 411 prawogram patologiczny - 501 obniżenie ST prawdopodobnie wariant normy Z opisu lekarza nic prawie nie można odczytać poza tym, że występują niespecyficzne zmiany ST - T i rytm (..

Napad szybkiego bicia serca

.. ...przydarzył.Są to ataki nieregularne.Czasem 1 w tygodniu,czasem 2 - 3 dziennie 3 razy w tygodniu.Bardzo mnie to niepokoi.Otrzymałam już wynik ,ale do wizyty u lekarza mam jeszcze kilka dni.Bardzo proszę ,jeśli ktoś może mi pomóc zacytuję fragment wyniku: * W 24 godzinnym badaniu rytm..

Codzienny ból z tyłu głowy, zmęczenie, senność, nagły brak tchu - Str. 2

.. ...stomatologicznych ), * nieregularność menstruacji z nieznanych powodów, * nieoczekiwana laktacja, bóle piersi, * podrażniony pęcherz lub zakłócenie działania pęcherza moczowego, * utrata sprawności seksualnej lub libido, * bóle i podrażnienie żołądka, * refluks żołądkowo - przełykowy, *..

Przeskakiwanie serca

.. ...że serce wogóle bije nieregularnie jakby z każdej strony dochodził impuls. Najczęściej po zaprzestaniu wysiłku 2 - 3 minuty takiej arytmi i serce powraca do normalnego rytmu ( szybkie miarowe uderzenia ), ale zaburzenia pojawiają się również podczas wysiłku nie tylko po nim, choć te są..

EKG przez telefon

.. ...nocy ) zwalnia. Każde nieregularne pobudzenie serca jest zaburzeniem rytmu. Skutkiem zaburzeń rytmu są dodatkowe skurcze serca odczuwane przez pacjenta jako przykre zjawisko. Przez wiele lat wszystkie zaburzenia rytmu traktowano jako zjawisko patologiczne i groźne. Leczenie zaburzeń..

Rozlane niespecyficzne zmiany ST-T

.. ...opis na wydruku: 116 nieregularny rytm nadkomorowy rytm RR jest nieregularny rytm PP jest nieregularny położenie załamka P jest nieregularne 420 normogram 506 znaczące obniżenie ST, możliwe niedokrwienie mięśnia sercowego Podkreślam, że parę lat wcześniej przeszłam infekcyjne zapalenie..

Rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów tachykardii

.. ...przedwczesnych - 18 nieregularny rytm * 80 - 12 bradykardie * 40 - 67 40 - 60 - 2168 nagłe obniżenie rytmu - 0 pauzy - 0 i do tego wnioski: stwierdzono rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów tachykardii w czasie dnia, z max. chwilową częstością rytmu 125/min. o 10:23.poza tym..

To nerwica czy co innego?

.. ...). Serce bije mi dość nieregularnie, raz szybko, raz wolno. Byłem u lekarza - serce mam w porządku, rytm zatokowy. Badanie płuc też wykazało, że wszystko jest w normie. Gdy byłem u pulmonologa to zbadał mi objętość płuc i miałem poniżej średniej, ale też w normie. Teraz z kolei czekam na..

Powikłania pogrypowe a arytmia - Str. 3

.. ...kardiologii: ) taka zdawkowa nieregularna wiedza... nie wiem nic , na dobrą sprawę - tyle co usłyszałem, przeczytałem lub czułem przez ostatnie lata; chciałbym w ogóle nie znać tej dziedziny - nawet po łebkach - jak kiedyś .. dobrej nocy , zdrowa1 - Pani Mario, oczywiscie : ) moje imię..