Niewydolność krążenia

Niewydolność serca

.. ...Niewydolność serca ( niewydolność krążenia, Insufficiaentia cordis ( circulatoriae ) ) jest to zespół objawów spowodowanych uszkodzeniem mięśnia sercowego. O niewydolności mówimy gdy pojemność minutowa serca i ciśnienie tętnicze nie wystarczają do pokrycia aktualnych potrzeb..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Przewlekła niewydolność serca

.. Przewlekła niewydolność serca ( CHF ) jest zespołem klinicznym, wywołanym najczęściej przez dysfunkcję lewej komory, cechującym się objawami niedostatecznej perfuzji tkanek obwodowych, zaburzeniami regulacyjnymi oraz retencją płynów. Zazwyczaj rozwija się powoli, co powoduje, że wielu pacjentów nie zdaje..

Genetyczne podłoże przerostu lewej komory serca

.. ...niedokrwiennych serca, niewydolności krążenia i udarów mózgu. Mało dotychczas wiadomo o stanowiących podstawą przerostu procesach patologicznych zachodzących w komórkach mięśnia sercowego. Według naukowców z Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Londyńskiego może tu odgrywać rolę gen o..

Kontrapulsacja wewnątrzaortalna

.. ...międzykomorowej; krańcowa niewydolność krążenia u chorych oczekujących na transplantację serca. Przeciwwskazania kontrapulsacji. niedomykalność aortalna; rozwarstwiający tętniak aorty. Kryteria zastosowania kontrapulsacji oparte na pomiarach hemodynamicznych. wskaźnik pojemności..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...następnie obukomorowej niewydolności serca. Kardiomiopatie rozstrzeniowe można podzielić na pierwotne - gdy przyczyny jej powstania nie są wiadome ( np. zapalenia wirusowe ) i wtórne - np. w wyniku nadużywania alkoholu. Kardiomiopatia rozstrzeniowa występuje dość rzadko, chorują głównie..

Kardiomiopatia przerostowa

.. Kardiomiopatia przerostowa ( hypertrophic cardiomyopathy, HCM ) oznacza idiopatyczny lub pierwotny przerost mięśnia serca ( wzrost masy mięśniowej komór bez zwiększenia wymiarów ich jam ), który anatomicznie charakteryzuje się asymetrycznym przerostem przegrody. Jednak nie wszyscy pacjenci dotknięci chorobą..

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. ...urodzeniu, dochodzi do niewydolności krążenia oraz wstrząsu kardiogennego. Leczenie jest uzależnione od typu wady, rozpoczyna się od operacji kardiochirurgicznej umożliwiającej dziecku przeżycie, to znaczy zapewniającej przepływ płucny i tym samym natlenienie krwi. Dalsze operacje..

Krążenie hiperkinetyczne

.. ...sprawny, wymagana jest prawidłowa kurczliwość. Krążenie hiperkinetyczne może zdekompensować niewydolność serca, dlatego u ludzi z niewydolnością serca każda poważna infekcja stanowi zagrożenie kardiologiczne...

Niedowaga

Niedowaga

.. ...mogą wystąpić zaburzenia miesiączkowania lub nawet zatrzymanie krwawień. Niedowaga wiąże się także z zaburzeniami w funkcjonowaniu układu naczyniowo - sercowego. Może prowadzi do niewydolności krążenia...

Czynniki ryzyka zakrzepicy żył głębokich

.. ...nowotworowe, zakaźne, niewydolność krążenia, choroby układu krwiotwórczego ( czerwienica prawdziwa, trombofilie ). W zależności od charakteru i ilości czynników ryzyka, profilaktyka wystąpienia zakrzepicy żył głębokich ogranicza się do odpowiedniego ułożenia chorego w łóżku, ćwiczeń..

Wskaźnik sercowy

.. ...serca, np. na skutek niewydolności mięśnia lewej komory, pociąga za sobą mechanizmy kompensacyjne mające na celu utrzymanie odpowiedniego przepływu krwi. Aktywowany jest układ współczulny i rytm serca przyspiesza. Wykładnikiem tego jest stała wartość CI. W krążeniu hiperkinetycznym..

Kardiomiopatia gąbczasta

.. ...dojść do niewydolności krążenia. Zmiany gąbczaste dotyczą zwykle fragmentów ściany serca. Zaburzona może być kurczliwość tych fragmentów. Podstawą rozpoznania kardiomiopatii gąbczastej jest badanie ECHO...

Nykturia (oddawanie moczu w nocy)

.. ...jest jednym z objawów niewydolności krążenia. Występuje także u pacjentów przyjmujących leki moczopędne ( diuretyki ), np. furosemid. Nykturia może być także objawem cukrzycy, w przypadku cukrzycy typu pierwszego niemal zawsze wiąże się to z zauważalnie dużą ilością przyjmowanych płynów..

Medytacja obniża ciśnienie krwi

.. ...równe 140/90 mm Hg ( milimetrów słupka rtęci. Utrzymujące się podwyższone ciśnienie tętnicze może doprowadzić do choroby serca, udaru mózgu, niewydolności krążenia oraz uszkodzenia nerek. Paweł Wernicki..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...wady zastawkowe, zawał, niewydolność krążenia, zaburzenia gospodarki mineralnej, nadczynność tarczycy, ale też niektóre leki oraz wzmożone napięcie nerwowe wywołane stresem. Dotychczas arytmię serca leczono przy użyciu całkiem odwrotnej techniki – ablacji. Polega ona na działaniu..

Łóżko dla chorych na serce

.. ...drastycznie maleje. Niewydolność krążenia wymaga dobrej opieki kardiologicznej, a częste pobyty w szpitalu są kosztowne. Stąd pomysł, by wykrywać każde pogorszenie stanu zdrowia pacjenta zanim zacznie ono zagrażać życiu i wymagać hospitalizacji. Finansowany przez Unię Europejską..

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...ryzyko wystąpienia ostrej niewydolności krążenia i zgonu pacjenta. Specjaliści z Górnośląskiego Centrum Medycznego jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych na świecie wprowadzili w latach 90. leczenie zwężenia lewej tętnicy pnia za pomocą stentu, czyli protezy naczyniowej. Kiedyś..

Immunoterapia chorób serca

.. ...pomóc niektórym osobom z niewydolnością układu krążenia - informuje Lancet . Z niewydolnością układu krążenia mamy do czynienia, gdy serce nie radzi sobie z pompowaniem dostatecznej ilości krwi. Powoduje to miedzy innymi łatwe meczenie się, zastój krwi i obrzęki. W niektórych przypadkach..

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...skuteczne w zapobieganiu niewydolności krążenia jak droższe leki - niezależnie od płci i współistniejących chorób w rodzaju cukrzycy bądź zaburzeń funkcjonowania nerek Skuteczne leczenie nadciśnienia wymaga zwykle co najmniej dwóch leków, jednym z nich powinien być środek moczopędny...

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...Jak mówił, chorzy z niewydolnością krążenia trafiają do szpitala bardzo często, to ok. 60 proc. wszystkich przypadków przyjęć na oddziały kardiologiczne. Mechaniczne wspomaganie krążenia służy jednak tylko pewnej grupie chorych, tam gdzie leczenie medyczne okazuje się niewystarczające -..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...kardiologicznej i ciężkiej niewydolności krążeniowo - oddechowej. Na potrzeby leczenia inwazyjnego powstanie blok operacyjny z dwiema salami, w tym jedną hybrydową z angiografem, gdzie wspólnie operować pacjenta będą mogli lekarze różnych specjalności. Prócz tego działać będą trzy sale..

Ściskanie ramienia w czasie zawału może ratować serce

.. ...badania - by przekonać się, czy tak osiągnięte mniejsze uszkodzenia serca przekładają się w dłuższej perspektywie na większe szanse przeżycia i zmniejszone ryzyko niewydolności krążenia. Nauka w Polsce PAP..

Echo serca - Str. 18

.. ...migotania przedsionków i niewydolności krążenia Infekcyjne zapalenie wsierdzia nie stanowi zagrożenia w czystym ubytku międzyprzedsionkowym, jeśli nie wspólistnieje wada zastawki dwudzielnej ( mitralnej ). ASD zdarza sie częściej u płci żeńskiej. ASD : W sercu zdrowym nie ma połączenia..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 152

.. ...się, co to było. Zawał? Niewydolność krążenia? Ale ja miałem wtedy ok. 20 lat. Próbowałem potem zasnąć, ale sytuacja sie powtarzała. Od tego czasu przez kilka miesięcy miałem problem z zasypianiem, bałem się, że coś mi się stanie. Zrobiłem EKG, ale nic nie wykazało. Założyli mi Holtera,..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...idzie niedotlenienie i niewydolność krążeniową. Zostałam odesłana do ŚlCChS w Zabrzu, gdzie leczę się do dzisiaj na kardiologii dziecięcej ( a jak!: ) ). Najpierw ( styczeń * 98 ) zrobili mi walwuloplastykę czyli po prostu balonikowanie, ale niestety podczas zabiegu pękła mi tętnica..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 3

.. ...konkretnie wówczas doszło do niewydolności krążenia IV kl, bo wcześniej miałam tę chorobe w sobie, ale serce radziło sobie bez lekarstw. Kardiomiopatia wystąpiła u mnie w wyniku radio i chemioterapii, której byłam poddawana w dzieciństwie. Po prostu leczenie antynowotworowe uszkodziło mi..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...%Mam tez przewlekłą niewydolność krążenia III stopnia,niedomykalność zastawki mitralnej II oraz niedomykalność I stopnia zastawki trójdzielnej i aorty.Po 4 miesiącach intensywnego leczenia wróciłam do pracy.Wydawało mi się,że już wszystko było dobrze.Niestety po roku nastąpiło..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ...jako współistniejącą - niewydolność krążenia ! Wiesz Mynia ja spacerowałem bardzo wolno , a co do rozmowy niestety meczę się nawet jak nic nie robię i tylko rozmawiam , np na stojąco , i dłużej ( mam taką zadyszkę i muszę chwilę przerwać rozmowę ) pozdrawiam Witam Was!! Ja choruje ok 2..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...Migotanie przedsionków. Niewydolność krążenia. Dolegliwości przed zgłoszeniem się do szpitala to kołatanie serca, duszności i obrzęk w kostkach. Dotychczas bez dolegliwości. zalecone leki to: Acenocumarol, Digoxin, Metocard, Furosemid i Tritace. Ogólnie czuję się dobrze ale lekarz..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...omdleniami, upadkami, niewydolnością krążenia. Czy ktos moze mi wytłumaczyc co oznacza to wyrazenie Niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa Czy to cos gożnego? Cześć. Chciałabym się dowiedzieć czy takie upały mogą pogorszyć stan zdrowia...?Mianowicie mam Całkowity Blok Prawej Odnogi..

CK-MB

.. ...pasowałaby do przewlekłe niewydolności serca!! Dusznosci probowalam leczyc juz dobre parę lat temu ale lekarze zbywali mnie !! Ostatnio nasiły się ,nawet odczuwam je w nocy!! I to że jestem bardzo słaba zmusiło mnie do pojścia do lekarza !! Zauwazylam tez chyba zmiany w krążeniu !! Ja..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia

.. ...kliniczne, a wiec stopień niewydolności krążenia. Informacja o III stopniu niedomykalności bardzo niewiele mówi, istone są także wartości frakcji wyrzutowej LK ( EF ), frakcja niedomykalności, objętość fali zwrotnej ( wszystko oceniane jest w badaniu echokardiograficznym ). A propos..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...np. nitraty ), czy też niewydolnośc krążenia lub spadek rzutu serca i jego zaburzenia w pracy. Dodam,że hipotonia zaczyna sie od RR<100/60 mm/Hg przy co najmniej dwóch pomiarach. Hipotonia objawia sie m.in. sennością, oslabieniem,zmniejszoną aktywnością fizyczną,..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...mitralnej ( bardzo rzadko ) Niewydolność krążenia Zaburzenia rytmu serca powrót Badania dodatkowe Badaniem w pełni diagnozującym i oceniającym zaawansowanie wady jest echokardiografia. powrót Cele leczenia Celem leczenia jest przede wszystkim uspokojenie i zapewnienie pacjenta o łagodnym..

Naświetlanie guza na płucu niebiezpieczne dla chorego serca?

.. ...przerwać bo nastąpiła niewydolność krążenia. W tej chwili jest ok. Czy w tej sytuacji należy kontynuować naświetlania czy odczekać jakiś czas. Jeśli odczekać to jak długo? Czy naświetlania są niebezpieczne dla chorego serca, kruchych żył i rozrusznika. Jakie mogą być skutki uboczne..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 162

.. ...to może być poważna niewydolność krążenia. Teraz siedze sam i staram się coś napisać resztkami sił. W poniedziałek konsultacja z kardiologiem i się okaże co dalej. W końcu mam dostęp do internetu to mogę coś napisać. Będe musiał się cofnąć ze sto stron żeby nadrobić zaległości. Przez..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 167

.. ...trafiła do szpitala z niewydolnością krążenia. Zebrała się jej woda w płucach. Już czuła się zle podczas świąt co było widać, ale nie chciała nic powiedzieć. Wykryto u niej kardiomiopatie serca, dlatego zawsze po południu idę z mamą do szpitala, a pozniej nie mam specjalnie ochoty..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 285

.. ...zastawki zrobiła mi się niewydolność serca i krążenia i arytmia i cholera wie co jeszcze!:P...ale nie, to jest od nerwów. Będę to Wam powtarzać do znudzenia:P ale naprawdę takie objawy są OD NERWÓW a nie od CHORÓB SERCA: ) A ja uparłam się i nie biorę tego citabaxu od lęków...nie chce..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...na typowym leczeniu niewydolności krążenia. Powklejam trochę bo niedawno szukałam innej osobie. Jesli jeszcze na to nie trafiłas może się przyda. ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu otworu drugiego ( ASD II ) Chorzy z ubytkiem przegrody międzyprzedsionkowej często nie mają objawów..

Udar mózgu - Str. 6

.. ...udaru dołączyła również niewydolność krążenia. Do kolana ma siną nogę. Lekarze leczą go obecnie heparyną. Tydzień dzisiaj mija i nie ma żadnej poprawy. Lekarze twierdzą, że stan jest beznadziejny. Największy problem stanowi ta noga, amputacji nie chce się podjąć na chwilę obecną żaden z..

Zaczyna mnie coraz częściej boleć między piersiami

.. ...piersi to może być też niewydolność układu krążenia i wiele wiele innych. Dlatego najpierw lepiej iść do kardiologa. Ja kardiologicznie bylem zdrowy, uprawiałem sport wyczynowy itd Więc w moim przypadku to jest jakaś nerwica. W twoim przypadku to może być sto innych. Ale najczęściej to..

Rehabilitacja po operacji zastawki aortalnej

.. ...sauny,śwaitłolecznictwa ) w przypadku niewydolności krążenia, przebytego zawału serca lub miażdżycy tętnic prezbiegających ze znacznym nadciśnieniem W poradniku pokazane sa przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywac w domu. Sa podzielone na te wykonywane w : pozycji leżącej na..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 4

.. ...serce, czy są objawy niewydolności krążenia, czy są jakieś inne dodatkowe choroby itd. Na przebieg pooperacyjny duży wpływ ma także aktywność fizyczna przed zabiegiem a olbrzymi wpływ ma pozytywne nastawienie. Bardzo ważna uwaga - po operacji NIE porównuj się do innych pacjentów. Nie..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...przedsionków w okresie niewydolności krążenia 3/4 stopnia NYHA. POCHP. Wysłaliśmy jego wyniki do kardiologów w innym mieście,niestety nie zdążyli ich skonsultować. Chciałam spytać,czy te wyniki były aż tak złe i czy Mmożna było jeszcze coś zrobić żeby go ratować. Oto one:Pacjent 63 lata...

Duszenie się - Str. 39

.. ...myslalam ze to jakas niewydolnosc krążenia.. Od kilku dni czuje się bardzo źle. Znowu dusi mnie okromnie mocno. Jezus jak ja nienawidze tego uczucia. Do tego bóle brzucha ,mam mdłości dramat. Czuje się jak warzywo a czeka mnie kilka ważnych wydarzeń w życiu. Jakie jeszcze leki na..

Duszenie się - Str. 47

.. ...powiększoną lewą komorę serca, niewydolność krążeniową serca. Ale...od czasu gdy rozpoznano u mnie ową niewydolność serca oraz nadciśnienie i zaczęłam brać leki to stan mojego zdrowia znacznie się poprawił, wiele z dotychczasowych dolegliwości mi minęło, podniósł się komfort mojego..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 11

.. ...określona byłaby pewnie jako niewydolność krążeniowo - oddechowa czy jakoś tak, bo do tego wszystko się sprowadza. A później ludzie mówią: zdrowy był, trochę przepracowany i nagle umarł... Pewnie, że niektórzy mają nerwicę, ale część ze zdiagnozowanych nerwicowców to po prostu efekty..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...sauny,śwaitłolecznictwa ) w przypadku niewydolności krążenia, przebytego zawału serca lub miażdżycy tętnic prezbiegających ze znacznym nadciśnieniem W poradniku pokazane sa przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywac w domu. Sa podzielone na te wykonywane w : pozycji leżącej na..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 4

.. ...określona byłaby pewnie jako niewydolność krążeniowo - oddechowa czy jakoś tak, bo do tego wszystko się sprowadza. A później ludzie mówią: zdrowy był, trochę przepracowany i nagle umarł... Pewnie, że niektórzy mają nerwicę, ale część ze zdiagnozowanych nerwicowców to po prostu efekty..

Jak boli! doradzcie! pocieszcie!

.. ...zaobserwowalas jakas niewydolności krążenia?? No puls mi skoczyl na 102, ale to mzoe teraz dlatego,ze wbieglam do pracy etc...albo po schodach...akcja jest przyspieszona, ale jej nie odczuwam fizycznie, a jak moge zaobserwowac niewydolnosc krazenia? Nie czuje zawrotow glowy, goraczki..

Zła tolerancja wysiłku - powód - małe serce?

.. ...NS to w tym przypadku niewydolność serca... Prosze ! niech mi ktoś odpowie bo jeszce musze czekac cały weekend bo 26 - ego ide do lekarza Hej! Ja mam ten sam problem - robiłam niedawno usg serca, lekarz powiedział mi że jest ono małe. Mam te same problemy: 1. złe krążenie - zimne ręce,..

Zasłabnięcie po wysiłku, tylko czy...

.. ...mogą to być też oznaki niewydolności krążenia - sam też tego doświadczyłem gdy w dwa tygodnie po zawale wsiadłem na rower i zrobiłem w sumie około 2 km - uważając przy tym na puls i oddech. Mimo że się nie * zmachałem * to po powrocie do domu po około godzinie od zakończenia wysiłku..

Niedomykalność mitralna i aortalna - co robić?

.. ...w szpitalu z rozp.: Niewydolność krążenia. Kardiomiopatia spowodowana wadą i chorobą niedokrwienną. Utrwalone migotanie przedsionków. Niedomykalność zastawki mitralnej i aoralnej. Stan po zawale serca ( 1994 ). Nadciśnienie tętnicze II. Miał wykonane USG serca : LK : 8,3 - 7,2 Ao : 2,9..

ASD2 u noworodka

.. ...objawy prawokomorowej niewydolności krażenia i zaburzenia rytmu 9trzepotanie i migotanie przedsionków ). ASD stanowi wskazanie do leczenia operacyjnego, podejmowane zwykle w wieku przedszkolnym. Operacje przeprowadza się w krążeniu pozaustrojowym. ASD2 zaszywa się najczęściej..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...objawy prawokomorowej niewydolności krażenia i zaburzenia rytmu 9trzepotanie i migotanie przedsionków ). ASD stanowi wskazanie do leczenia operacyjnego, podejmowane zwykle w wieku przedszkolnym. Operacje przeprowadza się w krążeniu pozaustrojowym. ASD2 zaszywa się najczęściej..

Wszczepienie rozrusznika a Parkinson

.. ...Kołobrzegu, gdzie trafił z niewydolnością krążenia, dużymi obrzękami, bradycardią, blokiem III. Bradycardia 30 - 40 uderzeń na minute. Wyniki: sód i potas w górnej granicy, podwyższone CRP około 60. Bezwzględne zalecenie lekarzy wszczepienie rozrusznika. Pytania: 1. Czy jest inna metoda..

Choroba Reina

.. ...skutki.Lekarz wspominał coś o niewydolności ( chyba ) naczyniowo - krążeniowej.Wiąże się to z obrzękami nóg i rąk,zmianami na skórze wskutek zimna i marznięciem.Z góry dziękuję.Pozdrawiam Ja mam to samo lewa dłoń zimna i niekiedy sina byłem u lekarza on odesłał mnie do specjalisty a..

Wszczepienie rozrusznika a praca elektryka

.. ...też załapałem się na niewydolność krążenia. To niestety u mnie wiąże się też właśnie z nadmiernym poceniem się. Co do bólu to mam różne doświadczenia. Pierwszy stymulator w 1985 nic nie bolał ale czasami stymulował na mięsień ramienia. W tej chwili po 4 zabiegu mam bóle ale pocieszam się..

Flekainid w migotaniu przedsionków

.. ...rozstrzeniową.przewlekłą niewydolność krążenia,niedomykalność zastawki mitralnej III * i w wyniku tego doszło jeszcze napadowe migotanie przedsionków.Z leków to stosuję/też na te inne schorzenia/ - digoxin.Atram,spironol,tritace.atacand,milurit i acenocumarol - więc jest tego..

Wysoki puls po wstaniu z łóżka/spaniu

.. ...to moze zaczyna się niewydolnośc krążenia:( Ja dwa miesiące wcześniej zanim miałem pierwsze mroczki w kolejce też miałem wszystko OK. Nawet w tym dniu kiedy mi się te mroczki przytrafiły też się czułem OK !!! Nawet gdy miałem pierwsze symptomy to traktowałem to jako chwilową słabość..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 2

.. ...głóg,kasztanowiec,jemiołę.Wskazania: niewydolność krążenia mózgowego i obwodowego,poprawia stan ścianek naczyń krwionośnych,stosowany przy szumach usznych.Jemioła obniża ciśnienie.Aby był efekt,trzeba zużyć 2 opakowania.ok.10 zł.kosztuje.Moja mama pije.W uchu słyszy tętno.I ma też..

Stan przedzawałowy? mam niedomykalność zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...krążenie * jest bliskie * niewydolności krążenia * . W pierwszym przypadku oznacza, że serce nie pracuje z taka siłą, jak powinno lub są problemy z przepływem krwi. To dosyć powszechna dolegliwość. W drugim, o niewydolności serca mówi się wówczas, gdy serce nie ma już dość siły, aby..

Stenty a ból ręki

.. ...migotanie przedsionków,niewydolność krążenia 4/3 klasa wg NYHA. Niedomykalność zastawki mitralnej 3stopnia.Choroba niedokrwienna serca. Cechy niewydolności krążenia płucnego.Po 12 dniach wyszedł do domu,brał leki,po kilku dniach zaczął się męczyć najpierw przy chodzeniu,a po następnych..

Stymulator - sprawdzenie działania

.. ...rodzinny stwierdził niewydolność krążenia ) powinno się skierować pacjenta na badanie czy stymulator działa poprawnie? Problem dotyczy mojego ojca ( 74 l. ). W styczniu br. wszczepiono mu stymulator z elektrodą umieszczoną w prawej komorze. Termin kolejnej kontroli na wyznaczony na..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...Migotanie przedsionków. Niewydolność krążenia. Dolegliwości przed zgłoszeniem się do szpitala to kołatanie serca, duszności i obrzęk w kostkach. Dotychczas bez dolegliwości. zalecone leki to: Acenocumarol, Digoxin, Metocard, Furosemid i Tritace. Ogólnie czuję się dobrze ale lekarz..

Choroba Kawasaki u osoby dorosłej

.. ...zawału serca ( ok.5 % ), niewydolności krążenia czy zaburzeń rytmu serca. Leczenie zawału serca jest typowe, takie jak u osób dorosłych. Śmiertelność dzieci chorych na chorobę Kawasaki wynosi mniej niż 1%, najczęściej spowodowana jest zawałem serca. Najniebezpieczniejsze są 2 pierwsze..

PDA u noworodka

.. ...kłopotów z oddychaniem i niewydolności krążenia, dzieci te niekiedy muszą być operowane już w pierwszych dniach życia. U części pacjentów objawy mogą wystąpić po kilku tygodniach lub miesiącach życia. Dziecko może szybko męczyć się, mało rosnąć i nie przybywać na wadze, szybko oddychać i..

Co się dzieje???

.. ...palce wskazują na jakąś niewydolność krążenia w nogach.Badanie dopplerowskie żył w nogach może dałoby odpowiedż.Chyba chirurg naczyniowy cipotrzebny,ale musisz mieć te wyniki krwi i dopplera.Tak mi się wydaje.Muisz też serce przebadać - echo serca i próba wysiłkowa.Najlepsza nalewka..

Powikłania po operacji zastawek...

.. ...krwawienia pojawiła się niewydolność nerek oraz krążeniowo - oddechowa. Mama znajduje się w tym momencie w stanie śpiączki farmakologicznej, oddycha za Nią respirator, jest stale dializowana. Dodatkowo, jest cukrzykiem. Lekarze mówią, że stan jest bardzo ciężki, ale niewiele mi to mówi,..

Lek przeciwbólowy na artretyzm a choroby układu krążenia

Lek przeciwbólowy na artretyzm a choroby układu krążenia

.. ...równocześnie na artretyzm oraz niewydolność krążenia. Wpływ leku na lipidy. Przeprowadzając analizę metaboliczną mysiego osocza naukowcy zauważyli, że badany lek powoduje duży wzrost regulującego lipidu, który jest zazwyczaj odpowiedzialny za ataki serca i udary. Na poziomie..