Niewydolność krążenia u dzieci

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. ...urodzeniu, dochodzi do niewydolności krążenia oraz wstrząsu kardiogennego. Leczenie jest uzależnione od typu wady, rozpoczyna się od operacji kardiochirurgicznej umożliwiającej dziecku przeżycie, to znaczy zapewniającej przepływ płucny i tym samym natlenienie krwi. Dalsze operacje..

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...Jak mówił, chorzy z niewydolnością krążenia trafiają do szpitala bardzo często, to ok. 60 proc. wszystkich przypadków przyjęć na oddziały kardiologiczne. Mechaniczne wspomaganie krążenia służy jednak tylko pewnej grupie chorych, tam gdzie leczenie medyczne okazuje się niewystarczające -..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...kardiologicznej i ciężkiej niewydolności krążeniowo - oddechowej. Na potrzeby leczenia inwazyjnego powstanie blok operacyjny z dwiema salami, w tym jedną hybrydową z angiografem, gdzie wspólnie operować pacjenta będą mogli lekarze różnych specjalności. Prócz tego działać będą trzy sale..

Echo serca - Str. 18

.. ...migotania przedsionków i niewydolności krążenia Infekcyjne zapalenie wsierdzia nie stanowi zagrożenia w czystym ubytku międzyprzedsionkowym, jeśli nie wspólistnieje wada zastawki dwudzielnej ( mitralnej ). ASD zdarza sie częściej u płci żeńskiej. ASD : W sercu zdrowym nie ma połączenia..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...idzie niedotlenienie i niewydolność krążeniową. Zostałam odesłana do ŚlCChS w Zabrzu, gdzie leczę się do dzisiaj na kardiologii dziecięcej ( a jak!: ) ). Najpierw ( styczeń * 98 ) zrobili mi walwuloplastykę czyli po prostu balonikowanie, ale niestety podczas zabiegu pękła mi tętnica..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 3

.. ...konkretnie wówczas doszło do niewydolności krążenia IV kl, bo wcześniej miałam tę chorobe w sobie, ale serce radziło sobie bez lekarstw. Kardiomiopatia wystąpiła u mnie w wyniku radio i chemioterapii, której byłam poddawana w dzieciństwie. Po prostu leczenie antynowotworowe uszkodziło mi..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...%Mam tez przewlekłą niewydolność krążenia III stopnia,niedomykalność zastawki mitralnej II oraz niedomykalność I stopnia zastawki trójdzielnej i aorty.Po 4 miesiącach intensywnego leczenia wróciłam do pracy.Wydawało mi się,że już wszystko było dobrze.Niestety po roku nastąpiło..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...omdleniami, upadkami, niewydolnością krążenia. Czy ktos moze mi wytłumaczyc co oznacza to wyrazenie Niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa Czy to cos gożnego? Cześć. Chciałabym się dowiedzieć czy takie upały mogą pogorszyć stan zdrowia...?Mianowicie mam Całkowity Blok Prawej Odnogi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 167

.. ...trafiła do szpitala z niewydolnością krążenia. Zebrała się jej woda w płucach. Już czuła się zle podczas świąt co było widać, ale nie chciała nic powiedzieć. Wykryto u niej kardiomiopatie serca, dlatego zawsze po południu idę z mamą do szpitala, a pozniej nie mam specjalnie ochoty..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 285

.. ...zastawki zrobiła mi się niewydolność serca i krążenia i arytmia i cholera wie co jeszcze!:P...ale nie, to jest od nerwów. Będę to Wam powtarzać do znudzenia:P ale naprawdę takie objawy są OD NERWÓW a nie od CHORÓB SERCA: ) A ja uparłam się i nie biorę tego citabaxu od lęków...nie chce..

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...na typowym leczeniu niewydolności krążenia. Powklejam trochę bo niedawno szukałam innej osobie. Jesli jeszcze na to nie trafiłas może się przyda. ubytek przegrody międzyprzedsionkowej typu otworu drugiego ( ASD II ) Chorzy z ubytkiem przegrody międzyprzedsionkowej często nie mają objawów..

Udar mózgu - Str. 6

.. ...udaru dołączyła również niewydolność krążenia. Do kolana ma siną nogę. Lekarze leczą go obecnie heparyną. Tydzień dzisiaj mija i nie ma żadnej poprawy. Lekarze twierdzą, że stan jest beznadziejny. Największy problem stanowi ta noga, amputacji nie chce się podjąć na chwilę obecną żaden z..

Rehabilitacja po operacji zastawki aortalnej

.. ...sauny,śwaitłolecznictwa ) w przypadku niewydolności krążenia, przebytego zawału serca lub miażdżycy tętnic prezbiegających ze znacznym nadciśnieniem W poradniku pokazane sa przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywac w domu. Sa podzielone na te wykonywane w : pozycji leżącej na..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 4

.. ...serce, czy są objawy niewydolności krążenia, czy są jakieś inne dodatkowe choroby itd. Na przebieg pooperacyjny duży wpływ ma także aktywność fizyczna przed zabiegiem a olbrzymi wpływ ma pozytywne nastawienie. Bardzo ważna uwaga - po operacji NIE porównuj się do innych pacjentów. Nie..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 11

.. ...określona byłaby pewnie jako niewydolność krążeniowo - oddechowa czy jakoś tak, bo do tego wszystko się sprowadza. A później ludzie mówią: zdrowy był, trochę przepracowany i nagle umarł... Pewnie, że niektórzy mają nerwicę, ale część ze zdiagnozowanych nerwicowców to po prostu efekty..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...sauny,śwaitłolecznictwa ) w przypadku niewydolności krążenia, przebytego zawału serca lub miażdżycy tętnic prezbiegających ze znacznym nadciśnieniem W poradniku pokazane sa przykładowe ćwiczenia, które możesz wykonywac w domu. Sa podzielone na te wykonywane w : pozycji leżącej na..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 4

.. ...określona byłaby pewnie jako niewydolność krążeniowo - oddechowa czy jakoś tak, bo do tego wszystko się sprowadza. A później ludzie mówią: zdrowy był, trochę przepracowany i nagle umarł... Pewnie, że niektórzy mają nerwicę, ale część ze zdiagnozowanych nerwicowców to po prostu efekty..

Stan przedzawałowy? mam niedomykalność zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...krążenie * jest bliskie * niewydolności krążenia * . W pierwszym przypadku oznacza, że serce nie pracuje z taka siłą, jak powinno lub są problemy z przepływem krwi. To dosyć powszechna dolegliwość. W drugim, o niewydolności serca mówi się wówczas, gdy serce nie ma już dość siły, aby..

Choroba Kawasaki u osoby dorosłej

.. ...zawału serca ( ok.5 % ), niewydolności krążenia czy zaburzeń rytmu serca. Leczenie zawału serca jest typowe, takie jak u osób dorosłych. Śmiertelność dzieci chorych na chorobę Kawasaki wynosi mniej niż 1%, najczęściej spowodowana jest zawałem serca. Najniebezpieczniejsze są 2 pierwsze..

PDA u noworodka

.. ...kłopotów z oddychaniem i niewydolności krążenia, dzieci te niekiedy muszą być operowane już w pierwszych dniach życia. U części pacjentów objawy mogą wystąpić po kilku tygodniach lub miesiącach życia. Dziecko może szybko męczyć się, mało rosnąć i nie przybywać na wadze, szybko oddychać i..

Co się dzieje???

.. ...palce wskazują na jakąś niewydolność krążenia w nogach.Badanie dopplerowskie żył w nogach może dałoby odpowiedż.Chyba chirurg naczyniowy cipotrzebny,ale musisz mieć te wyniki krwi i dopplera.Tak mi się wydaje.Muisz też serce przebadać - echo serca i próba wysiłkowa.Najlepsza nalewka..

Powikłania po operacji zastawek...

.. ...krwawienia pojawiła się niewydolność nerek oraz krążeniowo - oddechowa. Mama znajduje się w tym momencie w stanie śpiączki farmakologicznej, oddycha za Nią respirator, jest stale dializowana. Dodatkowo, jest cukrzykiem. Lekarze mówią, że stan jest bardzo ciężki, ale niewiele mi to mówi,..