Niewydolność płuc

Powikłania zawału serca

.. ...z zawałem ma objawy niewydolności serca, u ok. 8% występuje wstrząs kardiogenny, a u kolejnych 10% obrzęk płuc ( mechanizmem powstania jest niewydolność lewej komory i zastój krwi w płucach ). Do innych ostrych powikłań zawału serca należy również dysfunkcja lub pęknięcie mięśnia..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...może doprowadzić do niewydolności serca prawokomorowej. Jeśli mechanizmy wyrównawcze w krążeniu płucnym są niewystarczające może dojść do zawału płuca. Objawy zatoru płuc. Zator płucny to nagły stan kliniczny i może objawiać się następującymi objawami: u większości przypadków nagle..

Nieprawidłowy spływ żył płucnych

.. ...Bardzo szybko narasta niewydolność serca. Ostateczne rozpoznanie stawia się na podstawie badania echokardiograficznego z badaniem przepływów metodą Dopplera. Wada ta musi być jak najszybciej leczona operacyjnie. Korekcja wady polega na połączeniu żył płucnych z lewym przedsionkiem...

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...sercowego u pacjentów z niewydolnością serca; zawał serca, ostry stan niedokrwienny mięśniówki serca; nadciśnienie tętnicze; zaburzenia rytmu;wady zastawek serca np. zwężenie zastawki mitralnej powodujące zastój krwi w płucach; udar mózgu ( Insultus cerebri ). płucne. zapalenie płuc;..

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...naczyniowego, zaburzenia rytmu serca, zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, zgon, rzadziej występują reakcje uczuleniowe po podaniu kontrastu, przebicie jamy serca i tamponada, sepsa, odma opłucnowa...

Fala zwrotna

.. ...doprowadzić do jego niewydolności oraz do pojawienia się zaburzeń rytmu. W niedomykalnościach zastawek tętniczych, czyli oddzielających komory serca od aorty lub pnia płucnego, fala zwrotna pojawia się w czasie rozkurczu komór serca. W tej fazie zastawki tętnicze powinny być zamknięte, a..

Duszność

Duszność

.. ...jednym z głównych objawów niewydolności serca ( skala NYHA dzieli niewydolność serca na cztery stopnie właśnie w oparciu o warunki, w których występuje duszność ). Duszność jest również jednym z objawów zatorowości płucnej, zawału, zapalenia mięśnia sercowego, wad zastawkowych czy..

Sarkoidoza

.. ...wapnieć ( doprowadzając do niewydolności serca, uszkodzenia nerek lub płuc itd ). W leczeniu sarkoidozy stosuje się preparatu sterydowe oraz ewentualnie leki immunosupresyjne. Diagnostyka opiera się na ocenie objawów klinicznych, wyniku badań obrazowych takich jak rtg czy tomografia..

Atrezja zastawki trójdzielnej

.. ...urodzeniu, dochodzi do niewydolności krążenia oraz wstrząsu kardiogennego. Leczenie jest uzależnione od typu wady, rozpoczyna się od operacji kardiochirurgicznej umożliwiającej dziecku przeżycie, to znaczy zapewniającej przepływ płucny i tym samym natlenienie krwi. Dalsze operacje..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...ostatnie objawy są wynikiem niewydolności prawej komory serca, która z czasem może się rozwinąć u chorych z niedomykalnością mitralną. Niebezpiecznym powikłaniem niedomykalności mitralnej jest nadciśnienie płucne. Zdarzają się również nagłe zgony sercowe. Podstawa diagnostyki jest..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...płucnym w przebiegu niewydolności lewokomorowej serca, może również być obecny w przypadku zatorowości płucnej. Gdy pacjent zgłasza się z powodu kaszlu, lekarz zbiera dokładnie informacje na temat charakteru dolegliwości ( kaszel suchy, mokry, krwioplucie, kolor odksztuszanej wydzieliny..

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...eliminacji lub zapobiegania obrzękom obwodowym oraz obrzękowi płuc. Preparaty zawierające torasemid dostępne w Polsce ( za indexem leków MP ): Diuver, Trifas. Inne leki z grupy diuretyków pętlowych: furosemid...

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...rozwój prawokomorowej niewydolności serca. Nadciśnienie płucne ma charakter postępujący, dominującym objawem jest duszność wysiłkowa, z czasem dołączają się objawy i powikłania prawokomorowej niewydolności serca ( obrzęki kończyn, powiększenie wątroby - marskość zastoinowa, wodobrzusze..

Kwasica

.. ...alkoholowego, chorób nerek ( niewydolność nerek ) i przewodu pokarmowego, płuc, układu sercowo - naczyniowego ( prawokomorowa niewydolność serca ). Kwasica, zaburza prawidłowy metabolizm organizmu, może stanowić zagrożenie dla życia,w związku z tym musi być odpowiednio wyrównana przez..

Płyn w jamie opłucnowej

Płyn w jamie opłucnowej

.. ...miejsce w przypadku niewydolności serca czy marskości wątroby. Płyn może być także aktywnie wytwarzany, czyli mieć charakter wysięku. Wysięk towarzyszy chorobom zapalnym ( zapalenie płuc z zajęciem opłucnej ), nowotworowym, zatorowości płucnej, oraz, choć rzadko, chorobom układu..

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...skrajnych przypadkach niewydolności serca może dojść do obrzęku płuc. O wysięku mówimy, gdy płyn jest czynnie wydzielany do światła pęcherzyków. Sztandarowym przykładem tego procesu jest zapalenie płuc...

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...rozwijają się objawy niewydolności serca, szczególnie często dochodzi do obrzęku płuc. Istnieje także duże ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Złośliwe nadciśnienie tętnicze może stanowić ewolucję zarówno pierwotnego jak i wtórnego nadciśnienia tętniczego. Częściej jednak rozwija się na tle..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...krążenia ( lewokomorowa niewydolność serca często z obrzękiem płuc ). W badaniu elektrokardiograficznym obserwujemy najczęściej obniżenie odcinka ST. W obrazie ECHO lekarz może stwierdzić hipokinezę niedokrwionego fragmentu mięśnia sercowego. Potwierdzeniem zawału jest podwyższony poziom..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...nadciśnienie płucne, przewlekłą niewydolność nerek, zaburzenia elektrolitowe spowodowane niskim poziomem potasu lub magnezu, nadużywanie alkoholu, kofeiny, otyłość, nadczynność tarczycy, operacje płuc, przełyku, uszkodzenie mózgu, czynniki genetyczne. Dwa zasadnicze rodzaje leczenia to..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...owrzodzeniami i wreszcie niewydolnością żylną. Powikłaniem zatoru tętnicy płucnej ( ZTP ) jest natomiast przewlekłe zakrzepowo - zatorowe nadciśnienie płucne. Skrzepliny przylegają zwykle do ściany naczynia. Ich proksymalna część może się jednak u niektórych chorych oderwać. Taki..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 737

.. ...że dostanę jakiejść niewydolnośći sercowo - płucnej ? Obłęd a do tego do 12,15 mam nic nie jeść tylko rano o 7 dwie małe kanapki. Jak ja przy tych bólach głodowych żrę na potęgę ( a przy wzroście 172 waże 57kg ) to moja waga ze szkoły średniej ale już w tym wieku powinno przybierać się..

Woda w płucach i całkowita niewydolność płuc

.. ...calkowitom niewydolnosc płuc wczoraj wieczorem byl stan krytyczny przez usta i nos wydzielala sie krew.Czy mozecie mi cos wiencej na ten temat powiedzcie chodzi mi o to czy wjdzie z tej śpionczki ??? czekam..

Woda w płucach

.. ...) kiedy dochodzi do niewydolności lewej komory serca. Objawami są duszność i wykrztuszana pienista wydzielina. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej to napisz mi na maila o co chodzi to chętnie pomogę: ) U ojca po operacji kardiologicznej stwierzono, iż zbiera Mu sie woda w płucach...

Woda w płucach - Str. 2

.. ...następujące dolegliwości: Niewydolność serca 4 stopnia, niewydolność wątroby, brak aktywności działania jednego z płuc, WODA W PŁUCACH, uciskające kości na płuco i serce, zwiotczenie płuca. Lekarz stwierdzili, że zrobili wszystko co mogli. Nie dają jej szans na przeżycie. Tak potwiedzili..

Woda w płucach - Str. 3

.. ...trafiła do szpitala z niewydolnością płuc,tam okazało się że ma wodę w płucach w kolorze marchewkowym,ściąganie jednak tej wody nic nie dało,ponieważ wracała spowrotem,dlatego lekarz zlecił dalsze badania,gdzie okazało się że są komórki rakowe rozsiane,po tych wynikach zlecił dalsze..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...śpiączka i kardiowerter nie mają nic wspólnego, ale kardiolodzy twierdza że w takim stanie nie mogą jej wszczepić ICD, a wybudzić jej nie chcą bo jest niewydolność oddechowa, teraz doszło zapalenie płuc...

Dodatkowe skurcze - Str. 156

.. ...na oddział z krańcową niewydolnościa serca i cisnieniem 150: ). i zmarła sobie. w każdym razie gdyby mi się potwierdziło coś takiego jak nadcisnienie płucne to to jest Szanowni Państwo osobisty dla mnie koniec. dziecko brata mam pod opieką na dodatek i on ciągle o coś mnie pyta o..

Dodatkowe skurcze - Str. 159

.. ...choroby, z narastającą niewydolnością prawokomorową, oraz nastepnie ogólną. Oraz uświadomił mi,( nie wiedząc, że ja już to wszystko wiem ), że jestem niestety w grupie ryzyka, pierwotne nadcisnienie płucne wystepuje bardzo rzadko, w grupie przede wszystkim kobiet , w wieku 20 - 40 lat, z..

Naświetlanie guza na płucu niebiezpieczne dla chorego serca?

.. ...przerwać bo nastąpiła niewydolność krążenia. W tej chwili jest ok. Czy w tej sytuacji należy kontynuować naświetlania czy odczekać jakiś czas. Jeśli odczekać to jak długo? Czy naświetlania są niebezpieczne dla chorego serca, kruchych żył i rozrusznika. Jakie mogą być skutki uboczne..

Otwór pomiędzy komorami u noworodka

.. ...nie ma ŻADNYCH oznak niewydolnośći typu : sinienie, zadyszka czy cokolwiek innego i całe szczęście.. Kardiolodzy twierdzą że zamknięcie ubytku jest konieczne ze względu na wiek syna, a także na agenezję tętnicy lewej płucnej. Przez 3 lata życia syna jego organizm sam przystosował się do..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 167

.. ...trafiła do szpitala z niewydolnością krążenia. Zebrała się jej woda w płucach. Już czuła się zle podczas świąt co było widać, ale nie chciała nic powiedzieć. Wykryto u niej kardiomiopatie serca, dlatego zawsze po południu idę z mamą do szpitala, a pozniej nie mam specjalnie ochoty..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 7

.. ...jest to hemodynamiczna niewydolność serca, rozszczep płatka przedniego, fala zwrotna mitralna dość duża, nadciśnienie w tętnicy płucnej...po wymianie zastawki jak ręką odjął - i jak wspominałam wcześniej funkcjonuję - jednak te obiawy - mogą ale nie muszę - dziać się w psychice - do..

Niewydolność zastawki tętnicy płucnej u 9-dniowego niemowlaka

.. ...Mai stwierdził u niej niewydolność zastawki tętnicy płucnej oraz dziurę w przegrodzie międzykomorowej. przepływ przez zastawkę jest przyspieszony. jestem załamana, potrzebuję jakiejkolwiek pomocy, informacji czy to groźne, jak się rozwija i jakie są rokowania co do leczenia. jeśli ktoś..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...stopnia prowadzi do niewydolności prawej komory i jeżeli wystepuje komunikacja międzyprzedsionkowa, do sinicy. Dzieki postepom w kardiologii inwazyjnej łagodne i umiarkowane zwężenie zastawki pnia płucnego nie wymaga obecnie leczenia operacyjnego. Dziecko z ta wadą zazwyczaj jest w..

Bajpassy i niewydolność płuc

.. Mój tata przeszedł operację na serce - 2 bajpassy.Operacja przebiegała poprawnie bez żadnych komplikacji.Kardiologicznie jest ok.Ale tata ma olbrzymie trudności w oddychaniu.Rozmowa sprawia mu ból i się denerwuje. Oddycha samodzielnie ale było zagrożenie a może i jest podłączenia go do respiratora.Ma jakiś..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu

.. ...przyczyną śmierci.Do tego niewydolność płuc,ma obrzęk i zbiera się jej wydzielina którą trzeba odsysać.Więc przypadki są bardzo podobne. Bardzo mi szkoda kiedy widzę jak ona się męczy ale coz można więcej zrobić?? Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę aby dziadek wyzdrowial,sama tego bym..

Nierówna praca serca, przeskoki, czy to nerwy?

.. ...przedsionków, prowadzące do niewydolności serca. * Duszność Pojawia się nawet po niewielkim wysiłku fizycznym. Nasila dolegliwości przy astmie i chorobach płuc. * Drżenie rąk Bardzo krępujące. Budzi podejrzenia o nadużywanie alkoholu. Kiedy trudno utrzymać w ręku łyżkę, włożyć klucz do..

Objawy wskazujące na zatorowość płucną ale i biegunka

.. ...pojawiła się u niego ostra niewydolność oddechowa, spuchła mu cała lewa strona ciała, i praktycznie się dusi. w szpitalu robią mu badania - na razie wszystko wskazuje na zatorowość płucną, ale dziwne jest to że ma też ostrą biegunkę ( dodam jeszcze że ma w wyniku leczenia problemy z..

Ból serca, zawroty głowy i osłabienie - Str. 2

.. ...piersiowej mogą świadczyć o niewydolności płuc bądź ich małej pojemności co prowadzi do ich osłabienia.Wiem iż jako dwunastolatka nie będę słuchana, ale jestem osobą lubiącą pomagać innym.Tomku jedyne co mogę Ci doradzić to wizyta u dobrego lekarza i nadzieja, że są to objawy..

Przy oddychaniu uczucie tarcia o żebra

.. ...doprowadzić w końcu do niewydolności serca i zwiększonego ciśnienia płucnego a potem zostaje tylko przeszczep, natomiast zastawka może prowadzić do nadciśnienia tętniczego. Także, teraz wydaje mi się, że te dwie choroby oddaliłem od siebie. Przynajmniej, jeżeli wystąpią to z mojego..

Prosze o interpretacje wyników UKG - patologiczny przepływ

.. ...może doprowadzić to do niewydolności krązenia i nieodwracalnego nadciśnienia płucnego. Mały ubytek daje objaw właśnie w postaci glosnego szmeru skurczowego. Niewielkie ubytki okołobloniaste mozna zamknąć przy pomocy tzw. parasolki - małoinwazyjnie. Np w Zabrzu. Z tym urkowaniem wstrzymaj..

Niewydolność zastawki płucnej u niemowlaka

.. Witam! mam 2 - miesięczną córeczkę i od 3 doby życia wykryto u niej szmer nad sercem. Po badaniu echokardiograficznym wykryto fizjologiczną niedomykalność zastawki płucnej. Przegrody serca są szczelne a przepływ MPA 1,2 m/s. Lekarka stwierdziła że to nic groźnego ale może ktoś wie więcej na temat tej..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...kardiomiopatię nadciśnieniową , niewydolność serca , nieswoiste zaburzenia procesu repolaryzacji , szmery nad płucami i inne nie mogę rozczytać było nie fajnie . Pozdrawiam Co do Pana pisków w głowie, to pomoże Panu Vicebrol. Zapyta się Pan lekarza neurologa najlepiej.Vicebrol rozszerza..

Stenty a ból ręki

.. ...migotanie przedsionków,niewydolność krążenia 4/3 klasa wg NYHA. Niedomykalność zastawki mitralnej 3stopnia.Choroba niedokrwienna serca. Cechy niewydolności krążenia płucnego.Po 12 dniach wyszedł do domu,brał leki,po kilku dniach zaczął się męczyć najpierw przy chodzeniu,a po następnych..

PDA u noworodka

.. ...kłopotów z oddychaniem i niewydolności krążenia, dzieci te niekiedy muszą być operowane już w pierwszych dniach życia. U części pacjentów objawy mogą wystąpić po kilku tygodniach lub miesiącach życia. Dziecko może szybko męczyć się, mało rosnąć i nie przybywać na wadze, szybko oddychać i..