Niewydolność wątroby

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...rozwój prawokomorowej niewydolności serca. Nadciśnienie płucne ma charakter postępujący, dominującym objawem jest duszność wysiłkowa, z czasem dołączają się objawy i powikłania prawokomorowej niewydolności serca ( obrzęki kończyn, powiększenie wątroby - marskość zastoinowa, wodobrzusze..

Trimetazydyna (Metazydyna, Preductal, Trimetaratio)

.. ...Leku nie należy stosować przy współistniejącej niewydolności nerek lub/i wątroby. Preparaty zawierające trimetazydynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Metazydyna, Preductal, Trimetaratio...

Płyn w jamie opłucnowej

Płyn w jamie opłucnowej

.. ...miejsce w przypadku niewydolności serca czy marskości wątroby. Płyn może być także aktywnie wytwarzany, czyli mieć charakter wysięku. Wysięk towarzyszy chorobom zapalnym ( zapalenie płuc z zajęciem opłucnej ), nowotworowym, zatorowości płucnej, oraz, choć rzadko, chorobom układu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 177

.. ...tego tyle było m.in. niewydolność wątroby,problemy narządów moczowo - płciowych,drgawki,podwójne widzenie,obniża ciśnienie ( a ja i tak mam niskie ) i wiele wiele innych objawów.Muszę chyba zmienić lekarza:/ Witam was. N o i tak wczoraj wspaniały dzien wieczór spedzony na basenie a dzis..

Operacja zakładania bajpasów i wymiana zastawki - Str. 3

.. ...się, że dochodzi do niewydolności wątroby, nerek, itd., ale o ile nigdy nie jest to * dobra * informacja, to w przypadku niewydoloności spowodowanej agresywnym dawkowaniem leków w procesie pooperacyjnym to jest to prawie zawsze proces odwracalny. Wierzę, że właśnie tak będzie z Twoją..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 2

.. ...krytycznie,nastapiła niewydolność nerek,spuchł cały..ale wątroba się regeneruje więc to nie jest taki problem lecz niestety w rezultacie uszkodzenia wątroby wystąpiło równiez zapalenie mieśnia sercowego - jest ono przewlekłe.Skierowano go do kliniki kardiologicznej w Katowicach Ochojcu -..

Woda w płucach - Str. 2

.. ...Niewydolność serca 4 stopnia, niewydolność wątroby, brak aktywności działania jednego z płuc, WODA W PŁUCACH, uciskające kości na płuco i serce, zwiotczenie płuca. Lekarz stwierdzili, że zrobili wszystko co mogli. Nie dają jej szans na przeżycie. Tak potwiedzili lekarz w Jaśle. Proszę o..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...nerczycowy, przewlekła niewydolność nerek; choroby trzustki, jej przewlekłe zapalenia; cukrzyca; niedoczynność tarczycy; szpiczak plazmocytowy; otyłość; ciąża; stosowanie leków ( beta - blokery, diuretyki tiazydowe, doustne preparaty antykoncepcyjne, kortykosterydy, androgeny ). Spadek..

Echo serca i prośba o odczytanie wyników

.. ...to najczęsciej objawy niewydolności serca, a więc dusznośc , obrzęki, powiększenie wątroby przy niewydolności prawokomorowej , spadek toleracji wysilku. Przy powięszeniu lewego przedsionka może wystąpić migotanie przedsionków.Leki jak najbardziej standardowe przy tej chorobie. Czy mama..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 16

.. ...sercowo - naczyniowe ( niewydolność serca, zawał ), nowotwory, osteoporoza, choroby układu immunologicznego, powikłania układu krwionośnego przy cukrzycy i inne. Czy wiesz dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca?. Ich wątroba( poza świnką morską , niektórymi gatunkami nietoperzy )..

Złe samopoczucie po acardzie i tulipie

.. ...przeciwskazaniem jest niewydolność wątroby.Do tego widać że to podejrzana - substancja - podobny wzór do nikotyny. Droga Jolu.Dziwie sie,ze lekarz przy tak małym podwyższeniu cholesterolu przepisał ci leki.Ja miałam 281 chol. całk. i obniżyłam dietą do 210.Już po 3 miesiącach.Cały cas..

Ból podobny do bólu wzdęcia, a może to?

.. ...jelit, dwunastnicy i niewydolność wątroby leczenie lekami było długie i nie dawało efektów( 5 lat ) w końcu zebrałam wszystkie rachunki od przepisanych leków i były tego 2 reklamówki, poszłam do swojej pani doktor i rzuciłam jej to na biurko ! Powiedziałam że mam dość! I co ? Wyleczyłam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 209

.. ...szpiku lub komórek krwi, niewydolność wątroby i nerek, pierwszy trymestr ciąży. Brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci poniżej 16 lat. Ostrożnie stosować w złośliwym zespole neuroleptycznym, leukopenii, padaczce, chorobie Parkinsona, raku piersi,..

Flekainid w migotaniu przedsionków

.. ...rozstrzeniową.przewlekłą niewydolność krążenia,niedomykalność zastawki mitralnej III * i w wyniku tego doszło jeszcze napadowe migotanie przedsionków.Z leków to stosuję/też na te inne schorzenia/ - digoxin.Atram,spironol,tritace.atacand,milurit i acenocumarol - więc jest tego..

Czy bajpasy mają sens?

.. ...dwunastnicy; * ciężka niewydolność wątroby lub nerek; * III trymestr ciąży i okres karmienia piersią; * wiek poniżej 15 lat; * ciężka niewydolność serca; * czynne krwawienie, np. z przewodu pokarmowego lub naczyń mózgu. W informacji szczegółowej leku jest wspomniane, że lek ten powinien..