Niskie ciśnienie objawy

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...przewodnienie pacjenta; zbyt niska podaż białka powodująca spadek ciśnienia osmotycznego a co za tym idzie ucieczkę płynów z naczyń; retencja płynów w przebiegu niewydolności nerek. Objawy obrzęku płuc. duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ), często występuje sinica ( zasinienie..

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...tętnicach podudzia. Objawem, wynikającym z przedłużającego się krytycznego niedokrwienia, jest martwica skóry i mięśni. Niestety często jedynym możliwym postępowaniem jest amputacja części lub całej kończyny...

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...najważniejszych przyczyn niskiej skuteczności terapii nadciśnienia. Z badań przeprowadzonych w Polsce w 2002 r. wynika, że leki na nadciśnienie przyjmuje regularnie tylko 62 proc. pacjentów. Do przyczyn tego stanu rzeczy kardiolog zaliczył brak subiektywnego poczucia choroby -..

Echo serca - Str. 18

.. ...napływa pod stosunkowo niskim ciśnieniem, panującym w lewym przedsionku, w związku z czym wada ta rzadko daje zaburzenia we wczesnym dzieciństwie. Na ogół pierwsze objawy występują w wieku pzredszkolnym i szkolnym. Stosunkowo rzadko dochodzi do powikłania w postaci nadciśnienia płucnego...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 578

.. ...wtedy wyższe, ( jestem niskociśnieniowcem ), a puls jest wysoki. Czy spotkaliście się z takim objawem? Bardzo proszę o odpowiedz. Stokrotko.Przyjmij za pewnik a jesli trzeba to wbij sobie młotkiem do główki,że nie posiadasz czegoś takiego jak guz mózgu.Jeśli chodzi o Twoje przejścia po..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 949

.. ...poza tym słabo mi mam niskie ciśnienie i wogóle wszystko do d... . są dni ze czuję się świetnie ale jest ich znacznie za mało. czasem to już nie wiem czy naprawdę są to objawy lękowe czy naprawde coś mi dolega masakra, te myśli sa okropne. od pewnego czasu moje mysli krążą wokół alergii,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 963

.. ...samopoczucie - zła pogoda, niskie ciśnienie cokolwiek, po jakimś czasie przestaniesz zwracać uwagę na objawy i znikną. Będzie dobrze, mąż napewno Cię kocha i rozumie,że coś się z Tobą dzieje, nie jest mu łatwo bo jest bezsilny i nie wie jak Ci pomóc. Proponuje wspólną wizytę u psychologa..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...nadakl zwalałam to na niskie ciśnienie. Oczywiście magnez i glukardiamid na podniesienie ciśnienia zawsze w kieszonce. Az w końcu zdazyło mi się zasłabnąc na ulicy i lekarka karetki zmobilizowała mnie do zrobienia badań, ponieważ z objawów wynika że to wypadanie płatka. Fart chciał, że 2..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...utrzymuje się u niego niskie ciśnienie ( 90/60 ) oraz dość wysoka temperatura ( ok. 37,5 - 38 ). Czy jest to * normalny * stan pooperacyjny, a może jakiś inny objaw? Bardzo proszę o komentarz i radę, bo lekarze milczą na ten temat. Stwierdzono u mnie na Holterze wypadanie płatka zastawki..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...masz nawet nieco za niskie ( wartośc prawidłowa to ok 120mm/Hg ). Puls rownież jest calkowicie w porządku ( wartości powyżej 100lub ponizej 60/min są u osob niewysprtowanych możliwą patologią ).Jeynie to drżenie rąk,druga wartośc ciśnienia i reszta objawow ktore podaleś wydają sie..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...źle tolerowałam, mam niskie ciśnienie, po betaloku jeszcze spadało, a napady były jak dotąd, zaczęłam uzupełniać potas i magnez, - wszystko ustąpiło, pod koniec drugiej ciąży objawy nawróciły, ale wiedziałam co robić i rzeczywiście pomogło. Aha w każdym puknięciu silny lęk! Witam!Mam te..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. Jakie są przyczyny niskiego ciśnienia tetniczego? Witaj! Hipotonia,czyli inaczej niskie ciśnienie jak wiekszość różnorakich objawow ma kilka przyczyn. Do tych najbardziej znanych należą m.in. proces dojrzewania, u szczupłych i wysokich kobiet jako wartość fizjologiczna, przy malej aktywności ruchowej,..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...holter,który ma wykryś ognisko arytmii ). Wiesz mi,masz szczęście że tego nie masz; ) Co do Twoich objawów to mam je wszystkie i są one spowodowane nerwicą. Wiem,że pewnie trudno Ci w to uwierzyć,bo mnie też czasem jest trudno - przecież to wszystko jest TAKIE FIZYCZNE,prawda? : )..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...obniżyłby mi i tak już niskie ciśnienie...Najgorzej jest właśnie wtedy kiedy siedzę w domu i za bardzo nie mam nic do roboty. Tak wiec objawy trochę inne niz u niektórych z forum: kiedy wychodzę i mam coś do załatwienia zapominam o dolegliwościach - na dworze wszystko jest ok. Najgorzej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 263

.. ...dzisiaj w necie o wpływie niskiego ciśnienia atmosferycznego na samopoczucie człowieka. Jest to wbrew pozorom dosyć istotne. Warto poczytać - polecam Pozdrawiam. Witajcie! nie wiem z jakich okolic jesteście,ale ja takie mocne objawy miałam tak 3 - 4 dni temu,jak przyszedł ten niż.napewno..

Jakby atak serca, uczucie silnego bólu w mostku

.. ...osobą która ma zawsze niskie ciśnienie, to u mnie normalne. Nie wiem co to jest? Czy to moze byc nerwica serca? czy objawy choroby wieńcowej ( dusznica bolesna ) boje sie, bo w mojej rodzinie wszyscy choruja na serce. Moja mama miała 2 lata temu zawał, mój tata ma nadcisnienie tętnicze...

Ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej typu Q 21.1

.. ...napływa pod stosunkowo niskim ciśnieniem, panującym w lewym przedsionku, w związku z czym wada ta rzadko daje zaburzenia we wczesnym dzieciństwie. Na ogół pierwsze objawy występują w wieku pzredszkolnym i szkolnym. Stosunkowo rzadko dochodzi do powikłania w postaci nadciśnienia płucnego...

Plastyka zastawki mitralnej a ciąża

.. ...tętno to norma przy niskim ciśnieniu, ale jak poczytałam to reszta objawów się zgadza, urodziłam zdrowe dziecko siłami natury, bez wsparcia medycznego ( tzn bez żadnych wkłuć, znieczulenia, leków, nacięcia etc ), ciąża była zagrożona ( prawdopodobnie właśnie ze względu na wadę serca )...

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...I jeszcze jedno mam niskie ciśnienie, dwa dni temu 100/60, ale co zrobić zawsze miałam niskie, ale jak mam takie to ciężko mi normalnie funkcjonować. Pozdrawiam. Hej! Hmmm.. takie objawy mogą świadczyć o nerwicy, ale to nie musi być akurat ta choroba. Przyczyn złego tak samopoczucia może..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...tego: mam zazwyczaj niskie ciśnienie, tętno ok.80 Wykonane przeze mnie badania ( 2 lata temu ): EKG - wszystko ok echo serca - w normie, lekko coś nie w porządku z falą zwrotną test wysiłkowy - jak na mój wiek bardzo słabo, ale jednak w normie Jakie badania powinnam wykonać? Holter? Po..

Kłucie w sercu - Str. 3

.. ...spowodowane są te bóle. Są jednak dosyć częste i uporczywe. Często jestem też osłabiona, zmęczona jak po nieprzespanej nocy. Te objawy są skutkiem niskiego ciśnienia ale może powinnam się zacząć martwić?..

Zbyt szybkie bicie serca

.. ...ponieważ z uwagi na moje niskie ciśnienie, po tych tabletkach jeszcze słabiej sie czułam. Póki co jest spokój, a minęło pół roku od ostatniego incydentu. Ja też mam podobne ataki. Choruję na serce już od 18 roku życia, a mam w tej chwili 36 lat. Początkowo moja choroba objawiała się..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 47

.. ...i * szalał * . Takie niskie tętno nie występuje przy napadzie migotania, tzn deficyt tętna jest przy migotaniu przetrwałym a ciebie to nie dotyczy. Ja bym była za stwierdzeniem, że to skok ciśnienia. Objawy mam podobne ( nie zwróciłam nigdy uwagi na stopy ? ) i wtedy natychmiast otwieram..

Kołatanie serca, niskie ciśnienie, wysoki puls, zawroty głowy

.. ...zajęcie witajcie wszyscy niskocisnieniowcy i nie tlyko: )czy przy bardzo niskim cisnieniu mozliwe jest odczuwanie takich objawow,jak zawrpty glowy,przykurcz szyi, problemy z oddychaniem,...podczas wysokiego cisnienia na zewnatrz np 1030 hpa... Domini daj znak, napisz,ja tez mam dusznoci..

Cierpnące ręcę, kołatanie serca, niskie ciśnienie i wysoki puls

.. ...zwłaszcza w nocy, mam niskie ciśnienei i wysoki puls, często też odczuwam kołatanie serca - czy to niepokojace obajwy ANNO - nie jestem lekarzem i nie mogę stawiać Ci żadnej diagnozy.Ja choruję na nerwicę lękową i do wielu objawów mogę zaliczyć również te twoje. Radzę Ci abyś zrobiła..

Dla osób uczciwych i prawdomównych - nerwica - choroba duszy, życie - Str. 205

.. ...wysokich temp.?Ja mam niskie ciśnienie chociaż nie biorę żadnych leków.111/70 lub niższe.Zaczęłam pić kawę ,nie przepadam za nią.Cały czas myślę,że jest za niskie to ciśnienie i od razu mam objawy ,zawroty,ociężałość,senność i nic mi się nie chce robić.Muszę do wszystkiego się zmuszać.A..

Wszyscy, ktorzy maja ochote sie wygadać

.. ...czuję lęk mam do tego niskie ciśnienie nie wiem co robić pracuję ale czasami męczą mnie napady oszołomienia może ktoś miał podobnie i jaki lek mu pomógl pozdrawiam goraco dzięki WAM za wsparcie Witam Cie Igo! kidys pare lat temu mialam takie objawy, ale wtedy przypisano mi jakies leki..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 210

.. ...mlekiem ale dzisiaj chyba niskie ciśnienie a u mnie zawsze słabe 50/100 Blondi to typowy objaw nerwicy lękowej ja też panikowałam na początku jak Ty ale teraz inaczej podchodzę do tego ,trzeba nauczyć się z tym żyć i najważniejsze nie panikować Freedom i co napiłeś się tego browarka?..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 502

.. ...miał mdłości i bardzo niskie ciśnienie. Przeczytałam na temat zawału bardzo ciekawy artykuł ale nie opisano w nim szczegółowo objawów jakie jemu towarzyszą w tym najbardziej krytycznym momencie.Znalazłam w nim jednak coś co mnie zainteresowało - - okazuje się że na 4 zawały 3 mają..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1086

.. ...przekroczyło 120 byłam zawsze niskociśnieniowcem a tu naraz taki skok no nic zobaczymy co będzie dalej :( Seba Bardzo się ciesze że udało Ci się choć w pewnym stopniu pokonać tą chorobe i że zostałeś na forum może za pomocą twoich rad uda nam się złagodzić objawy tej choroby choć wiem że..

Mroczki, uczucie omdlenia i bicie serca

.. ...ciśnienie jest bardzo niskie ok 95/60. Od sylwestra piję 2 kawy dziennie i takich ostrych objawów już nie miałem, czasem przed zaśnięciem serce dziwnie szybciej bije ale szybko to mija. Ciśnienie mam w granicach 130 - 140/90 więc chyba odpowiednie. Czy to mogło spowodować odstawienie..

Jak radzić sobie z nerwicą?

.. ...nadciśnienie czy zbyt niskie ciśnienie ( a to są podobne objawy ) NIŻ NERWICĘ. Robiłęm EKG, Echo serca, krew itp. Wszystko Ok, a słabo robilo się dalej. Trwałem w tym toksycznym związku z nerwicą ponad 2 lata, moje życie było sparaliżowane. Ile razy wyszedłęm na ulicę zaraz wracałem bo..

Ciśnienie 120/43

.. ...masz zdecydowanie za niskie. Powinieneś mierzyć sobie codziennie o stałej porze ciśnienie. Jeżeli taki niski wynik się utrzyma koniecznie zgłoś się do lekarza. A w ogóle ile masz lat i czy masz jakieś dodatkowe objawy, które mogłyby świadczyć o ewentualnej chorobie? Witaj Rodzynka! Jak..

Ciśnienie 150/64

.. ...natomiast rozkurczowe za niskie. Uważam, że powinieneś zgłosić się do lekarza skoro występują u ciebie jeszcze inne objawy. Pozdrawiam Witam mam 24 lata ostatnio mierzyłem sobie cisnienie i tez mam dziwne 135/60 zawsze mialem dobre 120/80 i nic mi nie bylo. co oznacza to drugie ??( 60 )..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 127

.. ...jest.dzisiaj mam strasznie niskie ciśnienie i dodatkowo czuję się fatalnie.zmusiłam się do wyjścia na dwór,ale cały cas mślałam o * ataku * .czy ja powinnam iść do psychiatry?a najgorsze jest to że jak zaczęłam czytać na forum o różnych nerwicach nie mogę przestać o tym myśleć,chociaż..

Ciężkości z oddychaniem

.. ...justyyna a może masz za niskie ciśnienie co powoduje niepokój w organizmie, inna opcja to tarczyca ona też może nam uprzykrzyć życie co daje dziwne objawy mimo że w badaniach jest wszystko ok Ciśnienie mam raczej w normie, 80/120, czasem wieczorem 90/140. Puls zawsze powyżej 80, bardzo..

Wiecznie zimne ręce, niskie ciśnienie i puchnące palce

.. ...wiecznie zimne ręce, niskie ciśnienie, jak jest ciepło to mi puchną palce, a czasem ( niekoniecznie musi być zimno bądź ciepło ) dłonie mi sinieją i pojawia się taka, powiedzmy, pajęczyna czerwono - fioletowa. Nie są to żyły tylko ,no właśnie, co to jest? Czy to wszystko może być objawem..

Apatia, senność, wyobcowanie

.. ...też, tarczyca także. Niskie ciśnienie szybko unormowane kropelkami. Stwiedził depresje, zapisał leki, wysłał do psychiatry. Ta depresji nie potwierdziła, ale leki zostawiła i dołożyła mocniejsze, po czym odesłała dalej. Dziś byłam u endokrynologa i ginekologa, oboje rozkladają ręce...

Skok ciśnienia -* wymioty?

.. ...wymioty. normalnie ma niskie ciśnienie,później mówił, że już wcześniej,w ciągu dnia był osłabiony, ale czy taki skok ciśnienia spowodowany podnieceniem mógł być bezpośrednią przyczyną wymiotów czy to raczej przypadkowa zbieżność? jeśli tak to czy może to oznaczać coś poważnego? witam czy..

Bardzo szybkie tetno - Str. 4

.. ...mlodzi ludzie mamy bardzo niskie prawdopodobienstwo odczuwania bolu wiencowego :D Może to rzeczywiście kręgosłup. Na razie mam wolne i spokój od objawów. Mam jeszcze pytanie. Czy przy ciśnieniu 130/80 można normalnie uprawiać sport. Czy regularny wysiłek obniży ciśnienie do wartości..

Niskie ciśnienie / Wysoki puls

.. ...jakiegoś czasu miewam niskie ciśnienie ( ostatnio 98/56 ) i wysoki puls ( od 90 - 120 ).Od rana do nocy boli mnie głowa. Bezustannie. Czy może to być spowodowane jakąś chorobą?Martwię się,bo ostatnio w mojej rodzinie zmarła kobieta ( co prawda dużo starsza ) o podobnych objawach. Proszę..

Fala duszności i zawroty głowy

.. ...uczucia duszności mam niskie ciśnienie około 70/50 a po chwili skacze mi na 180/120.. Jeśli te objawy nie występuje ciśnienie jest w normie 130/80. Może ktoś ma podobne objawy? Pozdrawiam mialam tak, i wyleczylam dietą i spokojem : ) Tzn jakie miałeś objawy, i dokładnie jaką dietą się..

Garść objawów

.. ...ciśnienie. Było bardzo niski 80... Źle się czuje. Kawa nie pomaga. Jestem bardzo senna, mam zawroty głowy, ogólnie zmęczona. W tym miesiącu okres mi się spóźnił o jakieś 12 dni. Mam wrażenie, że się przewrócę. Boli mnie przy uszach ale to pewnie przez ciśnienie. Głowa niby też boli ale..

Czy to na pewno nerwica? moja historia! jakie macie objawy?

.. ...rezonans.Dodam, że mam niskie ciśnienie a bardzo wysoki puls czasami dochodzi nawet do 120 POMOZCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!! Witaj!ja na tę chorobę choruję już 2,5 roku.leczę się oczywiście.Moja choroba też się zaczęła po rozstaniu z narzeczonym plus to jeszcze miałam upadek - głową o..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...nigdy nie miałam. Mam niskie ciśnienie. Przy dużych bólach dostaje gorączki. Za wszelkie wskazówki i porady z góry bardzo dziękuję. I to jest to nieszczęście ludzi ,którzy szukają przyczyn swojego samopoczucia od innych ludzi a Twoje objawy są bardzo niepokojące,trzeba iść jak..

Niskie ciśnienie wysoki puls, bóle głowy, nerek, czasem nudności

.. ...strasznie wysoki puls i niskie ciśnienie ( 90/60 puls 126 ). Do tego potwornie boli mnie głowa i nerki. Czasem jest mi niedobrze. Wszystkie badania krwi, moczu i serca są ok. Zaden lekarz nie wie co mi jest.. Miał ktos podobne objawy? wie ktos co to moze byc ? U jakiego lekarza powinnam..

Niskie ciśnienie, wolne tętno

.. ...jakiegoś czasu mam bardzo niskie ciśnienie i wolne tętno. wczoraj tętno miałem 48, a ciśnienie 40/120 czego to mogą być objawy? Moja mama miała chorą tarczyce, czy to mogło przejść na mnie przez geny? pewnie ze tak, lepiej zbadaj poziom hormonów tarczycy. Mam podobnie od ponad tygodnia i..

Nałozenie się bisocardu i bemecoru skutki

.. ...insulina 12 j.Objawy niskie 30 tętno ciśnienie 100/48 Czy mozliwe,ze te dwa leki o których powyżej czyli bisocard i bemecor wywołały objawy niskie tętna i osłabienia? Możliwe interakcje leków możesz sprawdzić na stronie: http://www.drugdigest.org/wps/portal/ddigest ( wybierając opcję *..

Dolne ciśnienie 49 a puls 111

.. ...to trochę mi lżej oddychać ale tak chodzić jest trudno.. może coś mi doradzi pomocnego.... Zrób sobie echo. Niskie ciśnienie rozkurczowe jest typowe dla wady zastawki aortalnej. Pozostałe objawy też...