Nitrogliceryna

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...wysiłku lub zażyciu nitrogliceryny w sprayu lub tabletce podjęzykowej. Charakter bólu jest tępy, rozpierający, rozrywający, ściskający, duszący, rwący, palący. Lokalizacja bólu: zwykle za mostkiem lub po lewej stronie klatki piersiowej ( w bardzo rzadkich przypadkach z prawej ). Ból..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...ściśle określone leki. Nitroglicerynę, aby rozkurczyć naczynia wieńcowe i ułatwić przepływ krwi. Kwas acetylosalicylowy, który hamuje agregację płytek i tworzenie skrzepliny uniemożliwiającej przepływ krwi przez naczynie. Morfinę, która chroni pacjenta przed bólem zawałowym. Dodatkowo..

Wstrząs kardiogenny

.. ...): aminy katecholowe, oraz na lekach obniżających opór obwodowy ( afterload ): nitrogliceryna, nitrprusydek sodu. Najbardziej powszechnym standardem terapii jest podawanie dobutaminyy i nitrogliceryny...

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...sercowego. Nitraty - np. Nitrogliceryna, zaprzestanie wysiłku fizycznego łagodzą ból dławicowy. Działanie nitratów polega na rozszerzeniu światła naczyń żylnych i tętniczych. Rozszerzając naczynia żylne zmniejsza napływ krwi do serca a zatem jego obciążenie. Działanie na tętnice polega..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...trombolityczne, dożylnie nitroglicerynę i beta - blokery oraz inhibitory konwertazy angiotensyny. W większości badań wykazano, że kobiety z ryzykiem zawału są w gorszej sytuacji. Należałoby zwrócić uwagę na modyfikację czynników ryzyka w odniesieniu do kobiet i podejmować postępowanie..

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...moczopędne, azotany ( np. nitrogliceryna ) i inne. Inne wskazówki dotyczące hipotonii ortostatycznej. ciśnienie w pozycji leżącej jest zawsze wyższe od ciśnienia w pozycji stojącej; aktywność fizyczna zwiększa objawy hipotonii ortostatycznej, warto pamiętać, że regularny, umiarkowany..

Ból serca

Ból serca

.. ...po podaniu preparatu nitrogliceryny ( najczęściej w postaci tabletki podjęzykowej, możliwe jest też podawanie nitrogliceryny w aerozolu lub w postaci maści wcieranej w skórę klatki piersiowej ). Ból zawałowy jest podobny do bólu wieńcowego, zwykle jednak silniejszy. Ma charakter uczucia..

Niedociśnienie

.. ...wieńcowych, przyjmują doraźnie nitroglicerynę ( np. w postaci tabletek podjęzykowych ), przed kolejnym podaniem leku w krótkim czasie należy skontrolować ciśnienie tętnicze. Przy wartości skurczowej ciśnienia poniżej 100 mmHg nie powinno się podawać kolejnych dawek nitro. Jeśli ból nie..

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...podjęzykowe podanie nitrogliceryny często nie przynosi pożądanych efektów. W toku diagnostyki przeprowadza się zawsze próbę wysiłkową, której wynik najczęściej jest dodatni. To znaczy, wysiłek powoduje przejściowe niedokrwienie mięśnia sercowego ( obniżenie odcinka ST w zapisie EKG..

Kryza nadciśnieniowa

.. ...labetalol i inne. Wyjątkową sytuacją, wymagającą specjalnych leków i umiejętności personelu medycznego, jest kryza nadciśnieniowa u kobiet ciężarnych ( dawniej zwana gestozą, czyli zatruciem ciążowym )...

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...przy sobie aspirynę i nitroglicerynę, a jeśli mogą - klopidogrel. Ich wczesne podanie może polepszyć szanse pacjenta. Na pewno nie warto czekać z dzwonieniem po karetkę, gdy pojawi się charakterystyczny, promieniujący do łopatek i ramion ból w klatce piersiowej. Jak mówi, połowa..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...on nawet po podaniu nitrogliceryny. Chorzy określają go jako piekący, rozrywający, gniotący, ściskający. U 30 proc. pacjentów ból promieniuje do ramienia, ale może też do pleców, żuchwy, brzucha. Niektóre osoby czują się słabo, mają poty i nudności. Pacjenci po zawale powinni pamiętać,..

Szampan może korzystnie wypływać na serce i układ krążenia

.. ...krwi. Zasada działania nitrogliceryny stosowanej przez chorych na dławicę piersiową polega właśnie na zwiększaniu produkcji tlenku azotu w tętnicach. Poza tym, polifenole obniżają aktywność enzymu o nazwie metaloproteinaza 9 ( MMP - 9 ), która m.in. uszkadza ścianki naczyń i nasila..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...wina tego. Przepisał mi nitrogliceryne w sprayu mimo że mam bardzo niskie ciśnienie ( swoją drogą nie zamierzam z niej nawet korzystać. Cała tą wypowiedzią zmierzam do pytania dla Pana Grzegorza. Co w takim razie jest nieetyczne? * Lekarz * który jest imbecylem i człowieka może..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...klatce dopiero po zazyciu nitrogliceryny troche mi przeszlo pani dr nie kazala przejmowac sie tym bolem ale ja zaczynam wpadac w panike bo i cisnienie w tym czasie zaczyna skakac trzymalo mnie wczoraj ponad godzine juz bylam zdecydowana wzywac karetke ale jak wczesniej pisalam po..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...wysokiego ciśnienia. 2 psiki nitrogliceryny obniżyły ciśnienie i puls na jakieś 2 minuty; )więc jeśli coś takiego wam się przydarzy, czego nie życzę nikomu, od razu walcie na pogotowie, na EKG, zastrzyk, a jak nie pomorze to dają kroplówkę zwalniającą pracę serca, co także ja dostałam,..

Echo serca - Str. 9

.. ...minuty i po dwóch dawkach nitrogliceryny wszystko minęło po kilkudziesięciu minutach. Będzie to już trzecia moja koronarografia, jeśli oczywiście do niej dotrwam. Bo jest nieśmiesznie. Ból za mostkiem ( spoczynkowy ) jest już coraz częściej. Jeszcze raz dziękuję!. A.M. Łódź. Ekg_rytm..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 23

.. ...błyskawicznie uspokaja ), nitroglicerynę ( na serce i nagły wzrost ciśnienia ) itd. Świadomość posiadania środków asekuracyjnych z reguły wystarcza. Telefon komórkowy, plan dostępnych w mieście toalet i jeszcze czegoś tam, w zależności od sytuacji, np. założenie, że mój samochód, to mój..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 948

.. ...Propranolol czasami łącznie z nitrogliceryną. Ja się po nim źle czu~łem ponieważ odczuwam skurcze dodatkowe komorowe na tle nerwicowym i jeszcze ten lek zwalnial mi puls aim wolniejszy tym bardziej odczuwa~łem skurcze mam teraz inny lek który nie zwalnia rytmu serca tylko oddzia~ływuje..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...pewnie znowu mu podadzą nitroglicerynę po której będzie miał odjazd. No ale mamy nadzieję że teraz już go nareszcie wypuszczą do domu. W szpitalu jest już prawie 3 tygodnie a miał być kilka dni. Wzięli go na badania ale nie mogli tych badań zrobić dopóki nie * zeszła * mu woda która..

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...starszy pan pomógł mi nitrogliceryną, jakoś wszystko wróciło do normy. Teraz pójdę do kardiologa wydać z kilkaset złotych na wszystkie, szczegółowe badania serca, tamto wydarzenie trochę mnie przeraziło... A stresu, strachu i nerwów dookoła dostatek: same ciężkie egzaminy, nowa praca,..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...codziennie. Ratuje sie Nitrogliceryna. Bierze tez Effox long 75 2x dziennie i reszte .{to juz pisalam}. Czy bede niedyskretna,jezeli zapytam Cie o wiek, bo to tez jest niebagatelna sprawa - prawda? Wydaje mi sie,ze jestes duzo od nas{ 72 lata}. mlodsza .Piszesz, ze bedziesz miala..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 155

.. ...lekami na serce łącznie z nitrogliceryną. Zrobił wszystkie badania, które nie wskazują na to by miał jakieś poważniejsze problemy z sercem, a mimo to ciągle odczuwa bóle. Ciśnieniomierz to przyrząd, z którym się praktycznie nie rozstaje. Teraz zaczęły się diety. Życie staje się horrorem...

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...piersiowej i wtedy bierze nitroglicerynę ( nie mówiąc już o całej gromadzie innych prochów, które musi regularnie brać ), a poza tym kwalifikuje się na bajpasy; czy Ty bierzesz jakieś prochy regularnie na te przypadłości, czy łykasz nitroglicerynę gdy następuje ból?? czy raczej Twoje..

Dodatkowe skurcze - Str. 139

.. ...potem test - tylko z nitrogliceryna,bez reszty paskudztw,bo te dr.Szufladowicz uwaza lepeij podac przy badaniu elektrofizjologicznym polaczonym z ewnt.ablacja,niz przy tym tescie bo ja do zwyklych omdlen nie mam zadnych sklonnosci,niemal mi puls nie drgnal przy pionizacji przy nitro tez..

Dodatkowe skurcze - Str. 193

.. ...a przed ablacją też Nitrogliceryna ( w 1987 roku tak mną * targało * , że dostałam nawet leki przeciwpadaczkowe ). Niestety więcej nie pamiętam a było ich dość dużo. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Nikt tu nic nie pisze, czyżby Wam skurcze dodatkowe przeszły, mnie po tabletkach przestały..

Dodatkowe skurcze - Str. 223

.. ...to mi wypisze jakas nitrogliceryne?? Najgorzejjest ze skokami cisnienia :( Wtedy boli Mnie i glowa i serce :( Paniczny strach ;( Juz nie wiem co amma robic, a do czerwca daaaaaaaaaaaaaaleko :( I moje zapalenie przylyku sie obudzilo :( Wymiotuje od niedzieli ;( Eh ;( plakac sei chce nade..

Dodatkowe skurcze - Str. 265

.. ...Cor, Rymonorm, Isoptin+ Nitrogliceryna, hydroksyzyna. Aktualnie biorę Lokren, nitroglicerynę to doraźnie, ale 3 razy dziennie po 20 mg propranololu, Sedacoron, do tego potas, magnez! Miałam tych leków sporo, testowali jak na króliku xD Wydaję mi się, że te od nadciśnienia bardziej..

Ból w klatce piersiowej

.. ...dopiero po dwóch dawkach nitrogliceryny( dostałam lek od teścia ) pojechałam do przychodni zrobiono EKG , wynik bez zarzutów , ale wtedy czułam się już dobrze , zbadano mi ciśnienie było 134/90 . pani doktor powiedziała , że nie mam się czym martwić.Zrobiłam badania krwi wszystkie są ok..

Choroba Prinzmetala

.. ...Jestem caly czas na nitroglicerynie, dostaje leki rozrzedzajace krew i przeciwbólowe. Nirogliceryna pomaga mi ale na krótko. Pozdrowienia HH Tez mam ta chorobe potwierdzona.Stosuje dilzem,polocard,( i cos na nerwice , w moim przypadku ).Pozdrawiam chetnie porozmawiam z osoba walczaca z..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...Miałem w samochodzie Nitroglicerynę i wziałęm ją pod język, mimo to nie odczułem znacznej poprawy. Wyladowałem na izbie przyjęć - zrobili mi EKG, dali Metocard i mieszankę sedatywną i po pół godziny przy ciśnieniu 150/95 wysłali do domu. Teraz wziałem Neurol i Mianserynę. Jest jakby..

Prince metal (skórcze tętnicy)

.. ...ze niraz mosze zarzyc nitrogliceryne to dopiero mija mowilam pani kardiolog ale kazala sie nie zamartwiac a to zaczyna powtarzac sie coraz czesciej niraz nawet w spoczynku Danka ja takie bóle miałem przed wszczepiniem stentu, ale ponieważ wcześniej się nie leczyłem na serce i nawet nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 41

.. ...późniejszym czasie także nitroglicerynę. Nie chciałam Bioxetiny, bo to przecież lek antydepresyjny ale przekonałam sie,że jednak lekarz ma rację i zaczęłam regularnie zażywać. Z zaburzeniami rytmu walczyłam 2 lata i udało się. Przyznam też,ze wielkie znaczenie miała zmiana pracy na inną,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 100

.. ...zalecenia lekarza ) nitrogliceryny, a tym razem nie ustępuje * przepraszam, że to piszę, ale ja tak miałam wtedy, na lekcji! Przez jakieś 20 min, nagle mnie zaczęło boleć, bardziej w przełyku i żuchwa, ale się strasznie boję!!!!!!!!! Jak myślicie, mogłam mieć zawał? Czy EKG by to..

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy

.. ...ustąpił dopiero po podaniu nitrogliceryny. Po czym lekarze stwierdzili że moę wrócic do normalnego życia , do sportu. Ale z upływem czasu, coraz bardziej dokuczają mi bule z lewej strony, wraz z wiecznym uciskiem. Badania mam ok., lekarze twierdzą że to nerwica, ale najgorsze jest to że..

Zespół wazowagalny wazodepresyjny

.. ...podania małej dawki nitrogliceryny wszystko było ok, później miałam objawy przedomdleniowe, od mroczków przed oczami, przez zaburzenia słuchu po ciśnienie 60/30 i jednoczesne tętno 140 uderzeń/min. Powiedzieli, że to ze względu na nieukształtowany do końca układ nerwowy i że przejdzie mi..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...ustępuje po zażyciu nitrogliceryny, może promieniować do żuchwy i kończyny górnej, może występować też duszność. Należy jak najszybciej wezwać pogotowie, wtedy pacjent ma szansę trafić właśnie na hemodynamikę a tam na zabieg angioplastyki, czyll udrożnienie niedrożnej tętnicy wieńcowej..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe?

.. ...podobne do dzialania nitrogliceryny.Na srodku gornej wargi w odleglosci 1/3 jej dlugosci liczac od dziurek znajduje sie punkt uzywany do przywracania swidomosci ludziom omdlalym.Jak Ci sie zbiera na omdle - nie naciskaj mocno paznokciem,potem mozesz nacisnac tez paznokciem punkt w..

By-passy w Aninie

.. ...to jakie życie - od nitrogliceryny do nitrogliceryny. Człowiek żyje jak kaleka nie mogąc przejść 50m bez bólu. NAPRAWDĘ warto się przemęczyć !!! Tym bardziej, że to co najtrudniejsze trwa zdumiewająco krótko - oczywiście jak po tak ogromnej operacji. W 3 dobie ludzie już powoli się..

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...Podano mamie w koncu nitrogliceryne i bol troche zelzal... Okazuje sie, ze mama chodzila z tym zawalem od kilku tygodni, a w sobote nadszedl nastepny!!! Ale coz - sobota, niedziela - na oddziale dyzuruja studenci, asystenci asystentow i mozna calkiem spokojnie zdechnac, zanim w..

Nerwica w ciąży - Str. 84

.. ...apirynę, a na serce nitrogliceryne. Dlatego z takimi opiniami, tj radami typu * nie bierz leków mi wspaniale pomogła psychoterapia, a leki sa be i uzalezniają * , ostrożnie. Kiedyś nasłuchałam sie takich opinii, prawie rok starałam sie wyjść bez leków, z pomocą psychologa i wewnętrzną..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach

.. ...i Effox Long 75.Bez NITROGLICERYNY jednak nie moze sie nigdzie ruszyc.Teraz maja probowac dostac sie do tego zapchanego by - passa przez lewa reke,ale to b.duze ryzyko. Prosilabym o odpowiedz lekarza,bo nie wiem co dalej robici oczywiscie o opinie uczestnikow Forum.Pozdrawiam. Mój mąż w..

Kłucie w okolicach serca

.. ...żarty. Napsikano mi nitroglicerynę pod język i nie tylko, bo pielęgniarka spanikowała. Uświadomilam sobie wtedy, że w tych górach mogłam trzykrotnie zejść z tego ziemskiego padołu. Okazało się, że mam częstoskurcze komorowe prawej komory tak silne, że mogłam przepłacić życiem. Ablację..

Różnica pomiedzy zawałem a dusznicą bolesną

.. ...ustępują po pierwszej dawce nitrogliceryny, przyjeżdza pogotowie, w szpitalu zawału nie stwierdzono. po podaniu tlenu i dożylnych leków osoba na drugi dzień opuszcza szpital. za jakiś czas dolegliwości się powtarzają, wiec osoba ta unika wezwania pogotowia. po około godzinie od zażycia..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 149

.. ...jak przy zastosowaniu nitrogliceryny. Są też Mudry poprawiające samopoczucie, dające energię i wytrzymałość i wiele wiele innych. Po dużym wysiłku zakwasy występują często...ale jeżeli tego wysiłku nie ma to może być związane z upośledzonym krązeniem w nogach na tle nerwicowym...

Problem sercowo-cisnieniowy

.. ...;lorista,bisokard,aspargin i nitrogliceryna w razie draki, i taka draka przydarzyla mi sie w nocy pre dni temu ,obudzilam sie ze zlym samopocuciem,czulam sie nabrzmiala,jak balon ,po zmierzeniu cisnienia( dwoma aparatami ) nie dowierzalam2 270/130 postawilam na nogi corke i ziecia podali..

Potrzebny dobry kardiolog

.. ...skierowania do kardiologa i sama ja leczy ,mama zazywa loriste,bisokard,aspargin ,tritace,tulip,i w razie draki nitrogliceryne. bardzo zalezy mi na wizycie u dobrego kardiologa z gory dzekuje za odpowiedzi...

Znaczny wzrost cisnienia po poludniu,wieczorem

.. ...utrzymujacego sie cisnienia nitrogliceryna w spraju pod jezyk. na poczatku tych anomali udawalo sie zbijac cisnienie,ale juz dwa razy wzywalam pogotowie poniewaz juz nic nie skutkowalo,ratownicy dawali tabletke pod jezyk i zawozili na izbe przyjec,na izbie przyjec dostawala tez tabletke..

Wysokie ciśnienie, podwyższony puls niewiadome przyczyny

.. ...nawet 220/120 nawet nitrogliceryna nie dawala rady wiec w niedziele zadzwonilam na pogotowie i wyladowalismy na izbie,dostala zastrzyk i mierzono jej cisnienie co jakis czas az unormowali do140/90 i do domu.lekarka z izby dolozyla lek o nazwie tertensif po jego zazywaniu cisnienie jest..

Czy ktoś ma takie dolegliwości

.. ...,,worek tabletek * * ,nitrogliceryna dala rade zbic cisnienie 150/90,na drugi dzien cisnienie w ciagu dnia do przezycia 140,150/90,95,przychodzi wieczor skok 200/110 nitrogliceryna nie dala rady,pogotowie ,izba ,zastrzyk ,cisnienie zbili 140/90 i do domu. wizyta u kardiologa - wyciagam z..

Nadciśnienie a Valzek

.. ...siegaly210/120 i nawet nitrogliceryna pod jezyk nie dawala rady,na izbie dostawala zastrzyk ,normowali cisnienie i do domu. dopiero jak trafilysmy na dobrego kardiologa,to sie zmienilo na lepsze,dal skierowanie do szpitala ,tam zrobiono jej wszystkie badania kardio i dobrano leki, na..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...w tego typu chorobie nitrogliceryna załatwia sprawę doraźnie - to on już bierze na siebie odpowiedzialność za takie postępowanie. Dlatego polecam dokładnie wypytać się lekarza KARDIOLOGA ( a nie zwykłego rodzinnego bez specjalizacji ) o sposób postępowania a w szególności o to kiedy..

Tritace 10, od razu największa dawka?

.. ...Lokren20, molsidomina 2x4mg, nitrogliceryna 2 - 3 razy dziennie. Miałem czarną perspektywę i kostuchę na karku. Dieta, dieta - teraz: tritace1,75mg, effox 10mg i lokren 1/2 tabl. Jak to robię. Proste: ponad 50% jedzenia musi być surowe. Chleb ciemny, wszystko bez cukru i konserwantów...

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca

.. ...farmakologicznie płyny ( nitrogliceryna zastrzyki do brzucha na droznosc zył ) mam obawy czy musze isc na zabiegi ? mam 59 lat czy zawsze sa jakies powikłania po zawale ,czy zabiegi sa konieczne i bezpieczne w moim wieku,oczywiscie ze mysle o zmianie stylu zycia( kawa ,papierosy ,inne..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca - Str. 2

.. ...przekonała ? dopisała potas i nitroglicerynę ! mam pytanie co może być po koronografi czy żyły nie daj Boże z powrotem się zapychają ? czy ktoś z was miał takie doświadczenie ? oraz te problemy z oddechem jakby na raty obecnie przyjmuję kilka leków np Areplex ,napiszcie proszę co o moim..

Nie zgodziłem na zabiegi w okolicy serca

.. ...wynikiem lekow ,lub ( nitrogliceryny dozylnej podawanej przez pompe przez 5 godz ,na zapobiezenie krzpniecia krwi ) ,wasze serdeczne uwagi oczywiscie postaram sie wykorzystac nie wiem z jakim skutkiem ale mam postanowienie zaczne od * Fajek ,cukru ,soli i zobaczymy ? Sugerujecie ze ktos..

Depresja

.. ...tabletkę relanium, nic, nitrogliceryna,nic, zastrzyk relanium i żadnej poprawy.Usnęłam ze zmęczenia. A rano pojawiła się pani psycholog i doradziła psychoterapię i psychiatrę. Skorzystałam. U psychologa byłam 6 razy, tylko. Pani wytłumaczyła czym jest nerwica, wypisała kartki motywacyjne..

Przeszywający ból w klatce piersiowej i duszności

.. ...Czy wiecie może czy nitrogliceryna wydawana jest na receptę, czy nie? Foreveryoung: najpewniej masz to co ja: wada postawy + kyfoza kręgosłupa + skolioza + blokada nerwu międzyżebrowego /do wyboru : )/. Do tego jeszcze się stresujesz i zaraz nerwica gotowa. Idź do ortopedy, niech Cię..

Nitrogliceryna

.. Czy ten lek jest na receptę? no jasne ze na recepte dziękuję tabletki 5mg jedno opakowanie bez..

Chwilowy *postój*serca

.. ...skurcze. Cerff: pomaga Ci nitrogliceryna ? Jak z ciśniem ? nigdy nie brałem takowej, a ciśnienie mam 128/80 średnio, dodam że mam 21 lat i lekką niedowagę... A ten ból... sam przechodzi ? Duszności ? Opuchlizna na nogach ? Poczytaj to:..