Noradrenalina

Patogeneza blaszki miażdżycowej

Patogeneza blaszki miażdżycowej

.. ...pozakomórkową. Stres ciśnieniowy, katecholaminy ( adrenalina, noradrenalina , angiotensyna II ). IV. Pęknięcie blaszki miażdżycowej. Uwolnienie materiału sprzyjającego powstawaniu zakrzepu. V. Zakrzepica...

Klomipramina (Hydiphen, Anafranil)

.. ...zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Są to neurotransmitory, czyli substancje pośredniczące w przekazywaniu pobudzenia między komórkami nerwowymi. Zburzenia stężenia serotoniny są jedną z przyczyn chorób depresyjnych i lękowych ( nerwice natręctw, lęki uogólnione, lęki napadowe itp )...

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...działanie adrenaliny i noradrenaliny ( układ adrenergiczny ) na receptory beta 1 i beta 2. Leki takie jak propranolol, sotalol, pindolol są nieselektywne, to znaczy blokują zarówno receptory beta 1 jak i receptory beta 2. Atenolol, metoprolol czy bisoprolol są kardioselektywne, to znaczy..

Citalopram (Cipramil, Citaratio, Citaxin, Oropram, Cital, Cilon, Aurex)

.. ...na stężenie domapiny, noradrenaliny, wiązały się z receptorami dla histaminy i acetylocholiny - brak wybiórczości powodował liczne efekty uboczne leków. Naturalnie każdy lek może wywołać pewne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, zawsze jest też możliwość wystąpienia reakcji..

Fluwoksamina (Fevarin)

.. ...neurotransmiterów ( noradrenaliny, serotoniny, acetylocholiny, itp. ) przez co posiadają mniejszy wachlarz możliwych działań niepożądanych niż leki niewybiórcze. Pierwsze działanie antydepresyjne fluwoksaminy pacjent odczuwa już po tygodniu stosowania leku. Efekty uboczne to miedzy..

Nadciśnienie wtórne

.. ...katecholowe - adrenalinę i noradrenalinę ) czy choroby miąższu nerek wywołane przewlekłym zapaleniem tego narządu. Nie można przenosić na dzieci norm ciśnienia tętniczego stosowanych dla dorosłych. Wartości ciśnienia ocenia się w oparciu o specjalne siatki centylowe. W przypadku..

Fluoksetyna (Andepin, Bioxetin, Deprexetin, Fluoxetin, Salipax, Seronil)

.. ...neurotransmiterów ( noradrenalina, dopamina, GABA, itd ). Fluoksetyna jest metabolizowana w wątrobie do czynnych farmakologicznie substancji. Przenika do mleka karmiącej kobiety, gdzie osiąga stężenie równe 1/4 stężenia we krwi matki - nie należy więc stosować leku w okresie laktacji...

Wenflataksyna (Efectin, Velafax, Velaxin, Venlectine)

.. ...wenflataksyny odnosi się do noradrenaliny i dopaminy, w tym wypadku mechanizm również polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego tych substancji. Wenflataksyna jest wykorzystywana w leczeniu zaburzeń depresyjnych, również z towarzyszącymi zaburzeniami lękowymi. Terapia wymaga kontroli stany..

Mianseryna (Deprexolet, Lerivon, Mianserin, Miensemerck, Norserin)

.. ...receptora alfa 2 dla noradrenaliny ( działanie względem noradrenaliny jest ośrodkowe, to znaczy, lek wpływa głównie na receptory znajdujące się w mózgu ). Mianseryna blokuje także niektóre receptory dla serotoniny i acetylocholiny. Mianseryna poprawia nastrój, wydłuża i pogłębia sen,..

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. ...związane nie tylko z noradrenalina i serotoniną, ale także innymi neurotransmiterami ( np. dopaminą, GABA, acetylocholiną itd. ) Nieselektywność tych leków wiąże się z licznymi działaniami niepożądanymi. Inhibitory monoaminooksydazy ( inh. MAO - A lub MAO - B ) - to substancję hamujące..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...poziomu adrenaliny, noradrenaliny, cholesterolu oraz wolnych kwasów tłuszczowych w organizmie, przy jednoczesnym spadku poziomu żelaza. Może przyspieszać procesy miażdżycowe i występowanie zmian w naczyniach i mięśniu sercowym, a także przyczynić się do powstania zatoru tętniczego i w..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...min.serotoniny ) oraz noradrenaliny i adrenaliny w tym zaburzeniu, do konca nie jest poznana etiologia tej choroby Prowadzone sa badania głownie w USA nad cała grupa chorob zwiazanych z dusautonomia - Centrum Dysfunkcji Autonomicznych Uniwersytetu Vanderbilda, www.mitralvalveprolapse.com..

Duszenie się - Str. 47

.. ...serotoniny, adrenaliny i noradrenaliny. Niestety często trzeba zrobić to prywatnie, ponieważ lekarze nie są chętni by dawać takie skierowania. Prawdą jest także że krążenie jest tym czym oni interesują się zazwyczaj zbyt późno, ponieważ nie łączą faktu że objawy nerwicowe są skutkiem..

Nerwica w ciąży - Str. 120

.. ...inhibitorem zwrotnego wychwytu noradrenaliny. Co sie tyczy pragnienia dziecka, ktore odczuwasz - po pierwsze - - my kobiety chore na nerwice i depresje nie mozemy traktowac siebie jak niepłodne i niezdolne do macierzyństwa!!! Bo często strach o to czy mozemy zajsc w ciąże popycha nas do..

Amfetamina i wpływ na serce

.. ...- ) silniej uwalnia noradrenalinę, enancjomer S( + ) uwalnia głównie dopaminę, oba enancjomery najsłabiej uwalniają serotoninę. Wskutek tego zwiększa się aktywność układu nerwowego i w efekcie pobudzany jest cały organizm. Amfetamina najczęściej przyjmowana jest w formie siarczanu..

Częste uczucie zimna i nadwrażliwość na niską temperaturę

.. ...jest wpływ adrenaliny i noradrenaliny. Jestem pewien,że w częstych sytuacjach stresowych,które przeżywam mój organizm reaguje obfitym ich * pompowaniem * do krwi. Czy jest jakaś choroba fizyczna,która objawia się * nadreaktywnością * układu nerwowego? Jakie leki mogłby załagodzić tą..

Interakcje tlenku azotu NO ze *spalaczami tłuszczu*

.. ...Adrenaliny, Dopaminy i Noradrenaliny ( niezbędne do prawidłowej pracy układu nerwowego ), działa pobudzająco, wzmaga czujność i koncentrację. Dzięki poddaniu jej procesowi estryfikacji, większa ilość może zastać zaabsorbowana w żołądku bez ulegania wpływowi kwaśnego środowiska. - Etylowy..

Concor cor 2.5

.. ...stresu n.adrenalina i noradrenalina, dlatego min. spowalnia pracę serca i czyni go bardziej * odpornym * na stres.Niestety nic wiecej nie wiem o przyczynach właczenia leku, choć sie domyslam : ) Pozdrawiam Wojtek piska12 - do końca życia lub do momentu aż wynajdą metodę leczenia. Bo beta..

Cymbalta lek czy ktoś go stosował?

.. ...blokowania serotoniny blokuje noradrenaline antagoniste adrenaliny,u niektorych osob z przwaga objawowo somatycznych ten lek sprawdza sie kolzenka mamy na niego poszla swietnie a moja mma np nie ,byla po nim nieco zamulona.lek jest dobry ,sama mam ochote przejsc na niego ale jeszcze..