Norma tętna

Tętno u dziecka

.. ...się w zupełnie innych normach, niż u ludzi dorosłych. Noworodki i niemowlęta mogą w czasie wysiłku osiągać maksymalną częstość tętna przewidzianą przez układ bodźcoprzewodzący ludzkiego serca, to jest 220 uderzeń na minutę. Częstość ta jest limitowana pobudliwością komórek węzła..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...powikłań, niż chorzy z normalnym pulsem - poniżej 70 uderzeń na minutę. Przyspieszona akcja serca u osób z chorobą wieńcową może prowokować nie tylko bóle wieńcowe. Zmniejszenie tętna u osób po zawale - zmniejsza prawdopodobieństwo zgonu. To dlatego u chorych po zawale stosowane są leki:..

Niski puls, często mdleje i jest mi słabo

.. ...problemem isc do lekarza! Normalne tetno miesci sie w granicach 70 - 90 uderzen na minute a Ty masz stanowczo za niskie tetno !!! Przedział prawidłowego pulsu jest szerszy i wynosi 50 - 100 uderzeń na min. Niemniej u osób młodych a zwłaszcza czynnie uprawiających sport za prawidłowe..

Wahania tętna

.. ...w ogolnie przyjetych normach. witaj chciałam Ci powiedziec ze wiele na temat wahan tetna czytałam Opisany przez Ciebie problem nie jest wcale problemem, poniewaz to naturalna obrona serca przed intensywnym wysiłkiem. Każdy człowiek uprawiający sport ma nizsze tętno spoczynkowe ok..

Gwałtowny wzrost tętna podczas treningu

.. ...dolegliwosci, oddech byl normalny, jedynie drobne mrowienie w nogach. Lekarz, do ktorego sie zglosilem wykonal mi EKG, ktore nic nie wykazalo. Nastepnie USG, takze bez rezultatow i dopiero zalozenie Holtera ujawnilo napady czestoskurczu. Lekarz skierowal mnie na test wysilkowy. Jednak..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 44

.. ...obniżenia tętna do w miarę normalnego. Wiem jak wygląda praca serca przy takim szybkim rytmie - mnie zawsze wtedy bolało na wlot od żołądka aż do kręgosłupa i przestawało dopiero kiedy tętno zwolniło poniżej ok 100. Można to wytrzymać kilka godzin, ale nie 2 miesiące. U mnie na..

Kołatanie serca, niskie ciśnienie, wysoki puls, zawroty głowy

.. ...jakaś choroba czy to normalne. Po pierwsze nie mam stałego tętna ( nie mówie tu o przypadku gdy sie wysilam czy jestem zestresowana, chodzi o normalne spokojne dni, wakacje w końcu mam : ) ) z EKG wyszło, że mam rytm zatokowy miarowy i pojedyńcze niestałe pobudzenie dodatkowe..

Różne wyniki pomiarów tętna

.. ...mam skok do 70. Czy to normalne? Najbardziej martwi mnie, że kiedy sobie zmierze puls i ciśnienie w kilkakrotnie w odstępach 3min. różnice w pulsie dochodzą nawet do 10 uderzeń na minutę, ciśnienie też się zmienia. Czy to możliwe aby w spoczynku tak skakało? pozdrawiam s. jest to jak..

Problem z ciśnieniem, czy ciśnienie zależy od tętna (pulsu)?

.. ...)? WItam CIę! To jest normalne,że gdy się zdenerwujesz to ciśnienie gwałtownie skacze do góry. Postaraj się przed zmierzeniem cisnienia wyciszyć się i pamiętaj aby nie pić kawy około godziny przed pomiarem.Nie stresuj się przecież to nic strasznego.POZDRAWIAM! Witaj!!! Ja mam ten sam..

Gwałtowne zwolnienie pracy serca podczas wysiłku

.. ...za mostkiem... czy to normalny stan przed omdleniem z wysiłku? czy może jeszcze chwila i serce w ogóle by mi stanęło? szczerze mówiąc nie był to pierwszy raz, ale zawsze byłem z siebie zadowolony że tak ostro trenuje i nigdy nie mierzyłem sobie tętna. Witaj .Człowieku, czy ty potrafisz..

Przyspieszenie tętna w trakcie nagłego wysiłku

.. ...wybrać się do kardiologa, skoro twoje serce w ten sposób reaguje na wysiłek. Pozdrawiam mnie sie wydaje ze po wysilku to normalna reakcja organizmu jezeli nie odczuwasz zadnego bolu ani dusznosci pozdrawiam..

Tętno a spalanie tłuszczu

.. ...na pewno nie jest to normalne. No chyba, że się jest częścią amerykańskiego stylu życia, czyli waga przekracza 160 kg : ) Jeśli masz trenera, który wylicza ci coś tam ze wzorów, to zmień jego i klub na taki, który ma jakikolwiek sprzęt. Choćby bardziej rozbudowany pulsometr : ) Wzorów do..

Bardzo silne i bardzo szybkie bicie serca

.. ...konsultacja u psychologa ) 3. Norma dla tętna spoczynkowego: 60 - 80 ( osoby wysportowane mają często tętno poniżej 60 ); oprócz nerwicy, może to być * genetyczna * skłonność do tachykardii albo np. skutki siedzącego trybu życia i/lub używek tytoniowo - kofeinowych i/lub nadwagi. P.S...

Ile trwa leczenie tachykardii?

.. ...tu podjesz - to jest normalny puls ! jeżeli masz taki po jakiś lekach to inna sprawa ale samymi lekami nie zmienisz tętna na stałe - leki zwalniają ale jak je odstawisz to znowu ci przyspieszy tętno Wydaje mi się, że ten 93 to jednak jest zbyt wysoki :( dobrze, załóżmy, że zaczynam..

Skoki tętna i skoki ciśnienia tętniczego

.. ...ponizej 60 - czy to jest normalne. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy jestem po wysiłku czy nie, a poza tym też skoki ciśnienia - raz np. 113 / 80; 97 / 69, natomiast innym razem np. 120/90 , 120 / 100, 150 / 105 i do tego spadki poziomu cukru, ogolne osłabienie i zapieranie w..

Nerwica i częste badanie tętna na tętnicy szyjnej

.. ...wiele podejrzeń nawet do normalnych reakcji naszego ciała. Mam pytanie: Czy częste mierzenie sobie pulsu na tętnicy szyjnej, może mieć jakieś następstwa? Częste czyli jakie 20 - 30 raz na dzień... Zostaw szyję w spokoju. Usiąć na dłoniach i też zmierzysz tetno. Czasami wystarczy wsunąc..

Tachykardia. Szybki puls i mocne, wyczuwalne bicie serca. Nerwica.

.. ...lat. To uniemożliwia mi normalne życie. Boję się robić prawo jazdy. Proszę o pomoc. Ja od lekarza dostałam propranolol na zbyt szybką pracę serca, u mnie wzrost tętna i trachikardia zatokowa ma podłoże nerwicowe. Powinnaś się zastanowić, czy przypadkiem nie miałaś albo byłaś świadkiem..

Holer EKG intepretacja

.. ...domu, bo tam funkcjonuję normalnie. W szpitalu jedynie siedziałam na łóżku i nie odczuwałam nic szczególnego. Męczę się jak wchodzę po schodach na przykład, czuję jakby serce nie mogło nadążyć :( Dziwne uczucie. A co ciekawe, mam skoki tętna. O 5 rano ( spałam! ) najmniejszy puls miałam..