Norma tętna u dzieci

Tętno u dziecka

.. ...się w zupełnie innych normach, niż u ludzi dorosłych. Noworodki i niemowlęta mogą w czasie wysiłku osiągać maksymalną częstość tętna przewidzianą przez układ bodźcoprzewodzący ludzkiego serca, to jest 220 uderzeń na minutę. Częstość ta jest limitowana pobudliwością komórek węzła..

Wahania tętna

.. ...w ogolnie przyjetych normach. witaj chciałam Ci powiedziec ze wiele na temat wahan tetna czytałam Opisany przez Ciebie problem nie jest wcale problemem, poniewaz to naturalna obrona serca przed intensywnym wysiłkiem. Każdy człowiek uprawiający sport ma nizsze tętno spoczynkowe ok..

Różne wyniki pomiarów tętna

.. ...mam skok do 70. Czy to normalne? Najbardziej martwi mnie, że kiedy sobie zmierze puls i ciśnienie w kilkakrotnie w odstępach 3min. różnice w pulsie dochodzą nawet do 10 uderzeń na minutę, ciśnienie też się zmienia. Czy to możliwe aby w spoczynku tak skakało? pozdrawiam s. jest to jak..

Tętno a spalanie tłuszczu

.. ...na pewno nie jest to normalne. No chyba, że się jest częścią amerykańskiego stylu życia, czyli waga przekracza 160 kg : ) Jeśli masz trenera, który wylicza ci coś tam ze wzorów, to zmień jego i klub na taki, który ma jakikolwiek sprzęt. Choćby bardziej rozbudowany pulsometr : ) Wzorów do..

Skoki tętna i skoki ciśnienia tętniczego

.. ...ponizej 60 - czy to jest normalne. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy jestem po wysiłku czy nie, a poza tym też skoki ciśnienia - raz np. 113 / 80; 97 / 69, natomiast innym razem np. 120/90 , 120 / 100, 150 / 105 i do tego spadki poziomu cukru, ogolne osłabienie i zapieranie w..

Nerwica i częste badanie tętna na tętnicy szyjnej

.. ...wiele podejrzeń nawet do normalnych reakcji naszego ciała. Mam pytanie: Czy częste mierzenie sobie pulsu na tętnicy szyjnej, może mieć jakieś następstwa? Częste czyli jakie 20 - 30 raz na dzień... Zostaw szyję w spokoju. Usiąć na dłoniach i też zmierzysz tetno. Czasami wystarczy wsunąc..