Normokineza

Akineza

.. ...używa się terminów: normokineza - kurczliwość prawidłowa, hipokineza - kurczliwość zmniejszona w stosunku do normy,najczęściej świadczy o niedokrwieniu danego segmentu, akineza - brak kurczliwości, dotyczy najczęściej blizn po zawale serca, dyskineza - kurczliwość nieprawidłowa, niektóre..

Kardiomiopatia restrykcyjna

.. ...może być prawidłowa ( normokineza, prawidłowa EF ). Upośledzony jest natomiast proces napełniania komór krwią, która zalega w przedsionkach, powodując ich znaczne poszerzenie. Z czasem może rozwinąć się nadciśnienie płucne. Objawy odczuwalne dla chorego to zwykle duszność i spadek..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...usg:miesien sercowy w calosci normokinetyczny.niedomykalnosc zastawiki trójdzielnej śladowa.niedomykalnosc zastawki płucnej śladowa i mitralnej 1+.. z kolei holter odnotowywal od 180 do 3200 skurczów dodatkowych nadkomorowych oraz kilka kilkanascie komorowych. dominowal rytm zatokowy. w..

Echo serca - Str. 52

.. ...zmian kurczliwośc: - normokineza - frakcja wyrzutowa 72 % we wnioskach jest napisane : lewy pzredsionek nieco powiększony, niewielkie niedomykalności zastawek mitralnej i trójdzoelnej bez znaczenia hemodynamicznego ( reszta jest o.k. ) z góry dziekuję. na wizyte u kardiologa musze..

Echo serca - Str. 60

.. ...PMK i PMP Kurczliwość: normokineza Frakcja wyrzutowa: 70% LK niepowiększona o prawidłowej funkcji skurczowej i rozkurczowej. Dwupłatkowa zastawka Ao z niedomykalnością. Fizjologiczną niedomykalność zastawki trójdzielnej. Echo miałam robione bo bardzo szybko się męczę, zdarzało mi się..

Częste zasłąbnięcia

.. ...min trwało góra 5 min, ale pociesza mnie to że nie wykryto nic złego. Pomimo że na wynikach napisane jest * Normokineza * niepokoją mnie troche parametry FS = 27% i FW = 53% - to chyba na granicy normy?..

Badanie UKG

.. ...czym właściwie jest normokineza i czy jest to poważne ? Proszę o wyjaśnienie badania i odpowiedź na pytanie czy jest to poważne Z góry dziękuję Ef to frakcja wyrzutowa, 65 - 70 to wynik w normie, co do reszty nie odpowiem ale skoro robiłaś badanie to może warto, żeby je lekarz obejrzał w..