Normy fT4

fT3 (trijodotyronina) i fT4 (tyroksyna)

.. ...poziom TSH odbiega od normy, następnym krokiem diagnostycznym jest oznaczenie stężenie właściwych hormonów tarczycy we krwi. Oznacza się fT3 oraz fT4. Litera f pochodzi od angielskiego słowa free - wolny. We krwi większość substancji jest transportowana w postaci związanej z białkami (..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 622

.. ...leczenia, w nawiasach normy: TSH - 3.30 ( 0.4 - 4.0 ), FT3 - 2.18 ( 1.7 - 5.0 ), FT4 - 1.42 ( 0.65 - 1.9 ). Jak widać, wszystko w normie. Ale wynik aTPO fatalny: 524,5 ( * 12 ). Miałam jeszcze usg tarczycy, w opisie: * struktura miąższu niejednorodna, obraz może odpowiadać początkowej..

Niedoczynność tarczycy - Str. 20

.. ...tsh spadło mi poniżej normy - niewiele ale zawsze 0,198 a norma jest od o,200 a ft4 w normie z kolei ft3 nieco ponad normę.Mój endokrynolog delikatnie zmiejszył mi dawkę euthyroxu i całkiem spokojnie zareagował na wyniki.Ja natomiast jestem w panice ,czy to ,że z niedoczynnosci teraz..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 159

.. ...dolnej lub górnej granicy normy, to oznacza że tarczyca nie funkcjonuje prawidłowo. No i żeby mieć pewność co do tarczycy, warto zrobić badanie przeciwciał aTPO. Pozdrawiam. Do Barbarella,wiem,ze na pewno robiono mi tsh,co do ft3,ft4 i przeciwcial nie jestem pewna. Mam jeszcze o tyle..

Zaburzenia nerwowe lub nerwica

.. ...TSH u skraju gornej normy ale mieszczace sie w skali, FT3,FT4 po srodku normy takze idealnie. Czy pomimo takich wynikow powinienem jeszcze zbadac przeciwciala aTPO i aTG ??? Czy ta choroba moze przebiegac bez wyraznych zmian w gospodarce hormonalnej Tarczycy? Witaj, Mart! * Urok * tej..

Wyniki badań tarczycy

.. ...jest podwyzszony? Podaj normy, będzie łatwiej coś powiedzieć. tsh 2,17 ( norma 0.470 - 4.640 ) ft4 * 6 ( norma 0.71 - 1.85 ) ft3 2,81 ( norma 1.45 - 3.48 ) prosze o interpretacje Witaj, Anka. FT4 to tzw. wolny hormon tyroksyny. Twoje wyniki mogą wskazywać na nadczynność tarczycy...

Puls a wysokie fT4

.. ...ciut nizsze niz 50% normy T4 - 88,7 norma 45 - 125 Po tych wynikach stwierdzilem ze ide do endokrynologa tylko zrobie jeszcze USG tarczycy. z racji ze Ft4 w pierwszych badaniach bylo wysokie o ogolnie sie rzadko kiedy tsh zmienia z 3.8 na 2.0 w ciagu miesiaca ( nie liczac vitamin z jodem..

Niedobór magnezu czy coś poważniejszego?

.. ...Od dawna wiadomo, że normy dla tego hormonu są zawyżone, a samo badanie nie jest miarodajne. Liczą się badania hormonów tarczycy FT3 i FT4. Nie wiem czy to jest przyczyną Twoich problemów, ale na wszelki wypadek radzę to sprawdzić. A lekarze lubią zwalać wszystko na nerwicę, kiedy nie..

Prośba o interpretację wyników

.. ...normie, ale u nas te normy są niestety zaniżone. W wielu krajach zostały zmienione, np. w Niemczech górna granica to 2,5. Radzę zrobić kolejne badania pod kątem tarczycy: FT3, FT4 i aTPO. Oczywiście powinno być: * u nas te normy są niestety zawyżone * . Witam, Dziękuję bardzo za..

Tarczyca wyniki czy są OK?

.. ...wynik - dolna granica normy ): ( górna granica normy - dolna granica normy ) x 100. Najlepiej, aby wyniki oscylowały mniej więcej w połowach norm, ale to nie jest reguła. Chodzi o to, żeby nie były zbyt niskie, lub zbyt wysokie. Także duża różnica poziomów, np. FT3 - 15% i FT4 - 70%..

Wyniki: TSH, morfologia, cukier, mocz

.. ...nerek. nie podałaś norm dla tsh, ale wynik jest chyba powyżej górnej normy. zrób dalsze badania pod kątem tarczycy: FT3, FT4 i przeciwciała aTPO. Norma TSH jest od 0.400 - 4.0 ;/ Dziękuję za odpowiedź: )..