Normy wyników tarczycy

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 72

.. ...TSH czasami poniżej normy a czasami w dolnej granicy ,pozostałe f3 i f4 w normie.Lekarz poiedział mi że te objawy które mam nie są od nadczynności i nie zlecił zadnych leków na tarczyce.A Ty masz w normie i masz nadczynność?Napisz co bierzesz na tarczycę i czy pozostałe wyniki masz..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 398

.. ...podany jest wynik,a obok normy.Jeśli nawet TSCH jest niskie,ale mieści się w normach to jest w porządku,jeśli nie trzeba iść do endokrynologa i on ustawia leczenie.Ja przy niedoczynności tarczycy zaczęłam zażywać letrox,najpierw 25mg,obecnie potrzebuję już dawki 100 i dopiero przy jego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 622

.. ...leczenia, w nawiasach normy: TSH - 3.30 ( 0.4 - 4.0 ), FT3 - 2.18 ( 1.7 - 5.0 ), FT4 - 1.42 ( 0.65 - 1.9 ). Jak widać, wszystko w normie. Ale wynik aTPO fatalny: 524,5 ( * 12 ). Miałam jeszcze usg tarczycy, w opisie: * struktura miąższu niejednorodna, obraz może odpowiadać początkowej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 704

.. ...10 minutach wraca do normy a niedaj Boże bylabym poza domem i nie miała go pod ręką to koniec ... * * .umieram * * .Nie pracuje siedze w domu i szczerze mówiac mam wszystkiego dośc.........Inne wyniki typu tarczyca ,magnez ,potas mam dobre juz nie wiem jak sobie z tym poradzic witam..

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...leczenie,aby dojść do normy i po jakim czasie może nastąpić poprawa samopoczucia. Witam,jestem facetem( 34 )z niedoczynnością tarczycy.Rok temu mój wynik TSH to UWAGA 435.Lekarz zapisał mi EUTHYROX n100.Różnice poczułem po ok. 2 miesiącach gdzie TSH spadło do 30 a teraz ostatnio( styczeń..

Niedoczynność tarczycy - Str. 15

.. ...od razu wróciłam do normy i fizycznie i psychicznie.Wyniki tez mialam w normie.Niestety glodzenie nic nie da skoro TSH takie, widac że potrzebujesz jeszcze wiekszej dawki leku.Naprawde bardzo mi przyrko bo wiem jak sie czujesz , mam nadzieję ze szybko wrocisz do zdrowia. {Do..

Niedoczynność tarczycy - Str. 16

.. ...łapie porównując do normy.Czy jest źle czy nie?Oto one: TSH - 16,81 ulU?ml F T4 - 10,92 pmol/l F T3 - 3,72 pmol/l Pozdrawiam i czekam na odpowiedz. Mariolka, podaj normy, każde laboratorium ma je trochę inne. Na pewno wynik TSH jest fatalny. mariolka no masz niedoczynnosc, i co dalej nie..

Niedoczynność tarczycy - Str. 20

.. ...tsh spadło mi poniżej normy - niewiele ale zawsze 0,198 a norma jest od o,200 a ft4 w normie z kolei ft3 nieco ponad normę.Mój endokrynolog delikatnie zmiejszył mi dawkę euthyroxu i całkiem spokojnie zareagował na wyniki.Ja natomiast jestem w panice ,czy to ,że z niedoczynnosci teraz..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 210

.. ...jeszcze nie przekroczył normy, he he. Próby wątrobowe w normie. Przeswietlenie kręgów szyjnych wykazało dyskopatię kręgów C5/C6 i C6/C7 z drobnymi osteofitami krawędzi trzonów. Nie byłam z wynikami jeszcze u lakarza bo w poniedziałek odebiore wynik poziomu hormonów na tarczyce. Chyba mam..

Dodatkowe skurcze - Str. 9

.. ...Tarczyca wraca mi powoli do normy, wyniki są lepsze, powoli zmniejszam leki i mam tzw. pomyślne rokowania. Spotkałam u endokrynologa pana lat 54, który skurcze ma od 21 lat, tętno średnio 150, tarczyca szwankuje, a on się dookoła uśmiecha i mówi, że wiele można znieść. Więc się nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 85

.. ...wszystko wróciło do normy i do dnia dzisiejszego pojawiają się ewentualnie kilka razy na dobę. Zrobiłam większość wymaganych badań, nie mam kłopotów z tarczycą, magnez potas przyjmuję regularnie, a te skurcze jak były tak są. Zrobiłam holtera, wynik wskazał na kilka w trakcie doby..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 251

.. ...10 minutach wraca do normy a niedaj Boże bylabym poza domem i nie miała go pod ręką to koniec ... * * .umieram * * .Nie pracuje siedze w domu i szczerze mówiac mam wszystkiego dośc.........Inne wyniki typu tarczyca ,magnez ,potas mam dobre juz nie wiem jak sobie z tym poradzic..

Nadczynność tarczycy i mam problemy z sercem - Str. 2

.. ...będzie i tak przekracza normy ustalone przez lekarzy/naukowców. Skutki są takie, że sól w znacznym stopniu podnosi ciśnienie tętnicze a co za tym idzie wpływa na pracę serducha, może mieć też wpływ na działanie tarczycy - zaburzać równowagę hormonalną. POZDRAWIAM wszystkie pikawy na..

Zaburzenia nerwowe lub nerwica

.. ...TSH u skraju gornej normy ale mieszczace sie w skali, FT3,FT4 po srodku normy takze idealnie. Czy pomimo takich wynikow powinienem jeszcze zbadac przeciwciala aTPO i aTG ??? Czy ta choroba moze przebiegac bez wyraznych zmian w gospodarce hormonalnej Tarczycy? Witaj, Mart! * Urok * tej..

Wyniki badań tarczycy

.. ...jest podwyzszony? Podaj normy, będzie łatwiej coś powiedzieć. tsh 2,17 ( norma 0.470 - 4.640 ) ft4 * 6 ( norma 0.71 - 1.85 ) ft3 2,81 ( norma 1.45 - 3.48 ) prosze o interpretacje Witaj, Anka. FT4 to tzw. wolny hormon tyroksyny. Twoje wyniki mogą wskazywać na nadczynność tarczycy...

Wyniki badań tarczycy - Str. 2

.. ...chodzi, hallo !!!?? Normy różnią się trochę w zależności od laboratorium. Dla Ciebie liczą się normy jakie masz podane przy wynikach. Przy okazji, polskie normy są zawyżone, wynik tsh powyżej 2,5 jest już * podejrzany * i wskazuje na konieczność dalszej diagnostyki tarczycy. Dzięki za..

Puls a wysokie fT4

.. ...ciut nizsze niz 50% normy T4 - 88,7 norma 45 - 125 Po tych wynikach stwierdzilem ze ide do endokrynologa tylko zrobie jeszcze USG tarczycy. z racji ze Ft4 w pierwszych badaniach bylo wysokie o ogolnie sie rzadko kiedy tsh zmienia z 3.8 na 2.0 w ciagu miesiaca ( nie liczac vitamin z jodem..

Tężyczka, co robić?

.. ...Natomiast tsh masz powyżej normy, czy neurolog to zignorował? Chociaż to mnie akurat nie dziwi, sama leżałam w szpitalu na neurologii i nikt nie zauważył złych wyników hormonów. Nasi lekarze lubią leczyć wszystko oprócz tarczycy. Nie ma znaczenia, że norma jest przekroczona niewiele,..

Nie wiem co mi jest! Opisuje swoją historię i czekam na wypowiedzi!

.. ...lubilem sobie wypic ! On, normy TSH są zawyżone. U zdrowego człowieka tsh powinno wynosić ok 1 - 1,5. Dla dobrego endokrynologa wynik powyżej 2,0 może wskazywać na niedoczynność. Nie wiem czy to jest przyczyna Twoich problemów, tym bardziej że nie napisałeś o innych objawach, ale i tak..

Tarczyca i Anty tpo

.. ...hashimoto to powyzej normy a moj wynik to prawie zero. Czy to cos nie tak jesli jest prawie na dolnej granicy? ????bo nie wiem czy robic dodatkowe badania, pozniewaz mam niesamowite zawroty glowy, niskie cisnienie ale za to wysokie tetno nawet do 130 na min,. Serce wporzadku. bardzo..

Już mi ręce opadają.

.. ...kwestionować dotychczasowe normy hormonów tarczycy, mówi się, że trzeba leczyć pacjentów, którzy badania mają w normie, ale klinicznie są w niedoczynności * . Więcej można przeczytać tutaj: http://www.medicus.lublin.pl/2000/08/tarczyca.htm. Mroweczka, jeżeli Twoje wyniki są w normie i..

Prośba o interpretację wyników

.. ...normie, ale u nas te normy są niestety zaniżone. W wielu krajach zostały zmienione, np. w Niemczech górna granica to 2,5. Radzę zrobić kolejne badania pod kątem tarczycy: FT3, FT4 i aTPO. Oczywiście powinno być: * u nas te normy są niestety zawyżone * . Witam, Dziękuję bardzo za..

Tarczyca wyniki czy są OK?

.. ...wynik - dolna granica normy ): ( górna granica normy - dolna granica normy ) x 100. Najlepiej, aby wyniki oscylowały mniej więcej w połowach norm, ale to nie jest reguła. Chodzi o to, żeby nie były zbyt niskie, lub zbyt wysokie. Także duża różnica poziomów, np. FT3 - 15% i FT4 - 70%..

Tarczyca wyniki czy są OK? - Str. 2

.. ...powienien wiedzieć, że normy przy tarczycy nie są najważniejsze. Powtórz te badania za parę miesięcy, może jak spadną poniżej norm, ktoś zacznie Cię leczyć. Nadnercza warto sprawdzić, napisz co wyjdzie w badaniach. BARBARELLA bardzo dziękuję za odpowiedż. Pokazałam wyniki lekarzowi..

Częstoskurcze i zbyt mało potasu

.. ...są w dolnej granicy normy,to i tak musisz z nimi iść do endokrynologa.Sensacje z sercem mogą być tym spowodowane. zbadaj jeszcze raz poziom magnezu i potasu. Wyniki tarczycy mam bardzo podobne jak opsuje * andre * kilka tematów nizej. moim zdaniem to jest nadczynność, lekarz rodzinny..

Prawidłowe tsh a objawy tarczycy

.. ...mieścił się w granicach normy ) przypominał poziom hormonów u kobiety 60 - letniej,a ja miałam wówczas ok.35 lat.Jeden z hormonów był zbyt blisko minimalnej granicy,a drugi za blisko granicy maksymalnej.Tak więc nie radzę samodzielnie odczytywać wyników badań,tylko zapytać SPECJALISTĘ...

Wyniki: TSH, morfologia, cukier, mocz

.. ...nerek. nie podałaś norm dla tsh, ale wynik jest chyba powyżej górnej normy. zrób dalsze badania pod kątem tarczycy: FT3, FT4 i przeciwciała aTPO. Norma TSH jest od 0.400 - 4.0 ;/ Dziękuję za odpowiedź: )..

Tarczyca - interpretacja wyników

.. ...niskie,w dolnej granicy normy.Musi lekarz to ocenić .Mam nadzieję,że nie palisz papierosów biorąc tabletki antykoncepcyjne...Tabletki na dłuższa metę są szkodliwe dla zdrowia.Warto zrobić co jakiś czas kilkumiesięczna przerwę.Branie latami tych samych tabletek beZ kontroli hormonów..

Kobieta/23 lata, puls ponad 130, czasem nawet do 160

.. ...tarczyca może być chora. Normy dla tsh są u nas zawyżone, dla dobrego endokrynologa wynik tsh wyższy niż 2,5 jest niepokojący i jest wskazaniem do dalszych badań, zwłaszcza gdy występują takie objawy. no tak... ale wysokie wyniki hormonów tarczycy, mogłyby ewentualnie swiadczyc o..

Nadczynność tarczycy - Str. 2

.. ...RBC jest tuz poniżej normy, MCH tuż powyżej, LYM bardzo blisko górnej granicy - sporo chorób do diagnozowania. I bardzo mnie ciekawi w jakiej fachowej literaturze przeczytałeś, że TSH będące w granicach normy z wynikiem 1,4 można interpretować jako nadczynność tarczycy bo jest blisko 1...

TSH- prosze o interpretacje wyników

.. ...7,1] to w nawiasie to normy więc wszystko jest ok monitorować zarazie ok TSH jest za wysokie, blisko górnej granicy normy. Zgrubienie na szyi to może być wole, nie ma na co czekać, zrób usg tarczycy i idź do dobrego endokrynologa. Dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam Tak, masz górną granicę..