Nowotwór płuc

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...po gruźlicę i choroby nowotworowe. Przewlekły kaszel z odpluwaniem wydzieliny jest codzienną dolegliwością palaczy. Kaszel może być także objawem zastoju w krążeniu płucnym w przebiegu niewydolności lewokomorowej serca, może również być obecny w przypadku zatorowości płucnej. Gdy pacjent..

Rak płuc

Rak płuc

.. Rak płuc to nowotwór złośliwy wywodzący się z nabłonka dróg oddechowych - jest chorobą ciężką, rokowania jest zwykle niepomyślne. Istnieje kilka typów histologicznych tego raka, jednak najistotniejszy jest podziała na raka drobnokomórkowego i niedrobnokomórkowego. Durgi typ jest we wczesnym stadium zmianą..

Transplantacja serca (przeszczep serca)

Transplantacja serca (przeszczep serca)

.. ...lub wątroby, nadciśnienie płucne, zaawansowana cukrzyca. Te wszystkie choroby stwarzają na tyle niesprzyjające warunki w organizmie biorcy, że utrzymanie się przeszczepionego serca jest wysoce wątpliwe...

Płyn w jamie opłucnowej

Płyn w jamie opłucnowej

.. ...zajęciem opłucnej ), nowotworowym, zatorowości płucnej, oraz, choć rzadko, chorobom układu pokarmowego. Jeżeli objętość płyny w jamie opłucnej jest niewielka, można chorego leczyć zachowawczo, płyn ma szansę wchłonąć się samoistnie po wyeliminowaniu przyczyny. Jeśli jednak ilość płynu..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...układzie żylnym ), choroba nowotworowa , niewydolność krążenia, choroby płuc, choroby zapalne, a także ciąża, połóg oraz duże zabiegi ortopedyczne, jak wymiana stawu biodrowego czy kolanowego. Po zabiegu operacyjnym należy jak najszybciej wstać z łóżka ponieważ unieruchomienie może..

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...chorych niż udary mózgu, nowotwory płuc, piersi oraz AIDS łącznie. Jak poinformował szef Kliniki Kardiologii Interwencyjnej, Kardiodiabetologii i Rehabilitacji Kardiologicznej Centralnego Szpitala Weteranów w Łodzi prof. Andrzej Lubiński, szacuje się, że w Polsce co tydzień ginie w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 316

.. ...towarzyszyć chorobie nowotworowej płuc. Moje obawy się potwierdziły - a jako, że paliłem przez jakiś rok - półtora, to zacząłem się obawiać najgorszego i zacząłem nakręcać sam siebie, pojawily się też bóle w boku, bóle serca, ciągły stres, zacząłem się bać, że umieram, że już jest po..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 15

.. ...radioterapi,mam tez nowotwor płuc,przed wszczepieniem byłem 9 razy w smierci klinicznej dzieki ICD zyje.Musze uwazac na kontakt z urzadzeniami ktore wytwazaja pole elektromagnetyczne.Cały czas jestem w kontakcie z Poradnia elektrostymulacji we Wrocławiu przy ul. Trauguta.Kontakt ze..

Rak płuc (przerzuty z piersi)

.. ...bo jest to juz trzeci nowotwór w jej życiu - 30 lat. Organizm jest wykończony chemią, która tym razem nie daje efektów. Czy są juz nowe metod leczenia nowotworu płuc. Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu jakiejs metdody która może jej pomóc.Może ktoś wyleczył sie z tej choroby i może cos..

Woda w płucach - Str. 2

.. ...nie wykazują ani zmian nowotworowych ani gruźliczych.Echo serca nie wykazuje zmian.Mąż choruje na cukrzycę typu II.Ogólnie jest w dobrej kondycji.Ostatnio w Poradni Konsultacyjnej Chorób Płuc we Wrocławiu zaproponowano chirurgiczne otwarcie płuca i talkowanie.Nie zgodziliśmy się ponieważ..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD)

.. ...radioterapi,mam tez nowotwor płuc,przed wszczepieniem byłem 9 razy w smierci klinicznej dzieki ICD zyje.Musze uwazac na kontakt z urzadzeniami ktore wytwazaja pole elektromagnetyczne.Cały czas jestem w kontakcie z Poradnia elektrostymulacji we Wrocławiu przy ul. Trauguta.Kontakt ze..

Woda w płucach? apatyczność, brak apetytu

.. ...szpitalu wykluczyli u niego nowotwór krtani ( w naszej rodzinie zdarzaly się przypadki nowotworu )a teraz podejrzewają wodę w plucach. Jednak czytając informacje zawarte na Państwa portalu byly zamieszczone zupelnie inne objawy tej dolegliwości. Dziadek nie ma duszności,a zmiana w jego..

Zatorowość płucna - co to jest? jak się leczy? powikłania?

.. ...kilku lat chora nan nowotwor piersi.Jest po oeracji usuniecia pierwsi oraz wezlow chlonnych.Przeszla kilka kursow chemi a takze radioterapie.Wydawalo sie ze jest w porzadku, jednak sa problemy... Kilka dni temu odwiazlem ja do szpitala z silna dusznoscia,rozpoznanie:zatorowosc plucna. Co..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 211

.. ...Oczywiscie wmawiam sobie nowotwór skóry, płuc, gardła badź mózgu( tak na zmiane, w zależnosci od tego co boli ). Strasznie mnie to paralizuje, ciagle o tym myśle, w pracy, w domu, ciągle co innego mnie boli:/ byłam ostatnio u lekarza ropdzinnego, stwierdził, że osłuchowo mam zdrowe..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 212

.. ...jeszcze bardzo młoda,więc nowotwór płuc jest mało prawdopodobny. Przeczytaj w google temat rak płuc a przekonasz się ,że mam rację! Pozdrawiam Ciebie serdecznie! Nati zgadzam sie z Dorota. Jest tu ktos? droga fabienn nie słuchaj co ci wmawiaja ze to nerwica ja mam podobny problem 2 dni..

Ucisk, gula w gardle - Str. 11

.. ...świadczy o nieoperacyjności nowotworu.Powiększone węzły chłonne szyjne świadczą o przerzutach do mózgu i kości, duszności i bóle barku to objaw towarzyszący,zmęczenie,brak apetytu,zawroty głowy,utrata równowagi,błędnik szaleje drodzy moi :D Dobra nie straszę,choć dałem tu książkowy..

Potrzebny kardiochirurg

.. ...operację. W wyniku choroby nowotworowej usunięto jej całe lewe płuco. Dwa tygodnie temu trafiła do szpitala z powodu stanu zapalnego który pojawił się w miejscu wyciętego płuca. W płynie, który został z niego ściągnięty wykryto komórki nowotworowe. Lekarze nie dawali jej już żadnych..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...sercowo - naczyniowe: nowotworów lub chorób płuc. Jako przyczyny zbyt niskiego ciśnienia uznaje się kłopoty psychiczne - wyczerpanie. Także wystawianie organizmu na działanie upału, choroby serca i naczyń, chorób zakaźnych lub leków, chorób neurologicznych i chorób wymagających..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 382

.. ...teściowa ma złośliwy nowotwór płuca prawego ale ani jeden z objawów które napisałaś u niej nie występuje.Myśle,że to jednak Twoja psychika a nie rak.Nie martw się tym bo to może są zwykłe nerwobóle. Napisz lepiej jak Twoje maleństo się czuje i ile waży? Pozdrawiam Ciebie serdecznie!..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 483

.. ...miała wznowę choroby nowotworowej i przeżuty do płuc to był mi wstyd ,że sie tak nad sobą rozczulam.Zaczełam się gorąco modlić o jej zdrowie i po pół roku walki wygrała po raz drugi .Wtedy pomyślałam ,że niewiem jak by dokuczała mi nerwica to inni mają gorsze problemy.A dzięki wam , wiem..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1228

.. ...lekarzy - - - złosliwy nowotwór płuca lewego. Powiedziano nam wówczas ,że teściowa nie pożyje długo , co najwyżej 6 tygodni. Jak widać lekarze też się mylą czasem bo teściowa do dziś jest wśród nas. W chwili obecnej poddana jest kolejny raz chemioterapii ale nic złego się nie dzieje więc..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1234

.. ...diagnoze rozległe procesy nowotworowe w nerkach ,nadnerczach watrobie i płucach.dzis juz tesciu pojechał na kroplówke ,ale juz wszystko co nawet wypije czyli herbate wraca. musze miec siły zeby ten czas przetrwac ,bede sie starac. Pa kochani! Witam kochani Freciu nie wiem co Ci..

Ból klatki piersiowej, również przy nacisku

.. ...to być nowotwór płuc. Czy wszyscy zaraz mają mieć nowotwór płuc?Należy wykonać badania ,jak zdjęcie klatki piersiowej , USG jamy brzusznej i serca.Bardzo możliwe że może to być na tle gastrologicznym...

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 44

.. ...na gruźlicę. Potem 2 nowotwory - wycięte płuco, nerka, nadciśnienie, ostatnio już cukrzyca insulinowa i przypałętałą się białaczka tzw. ludzi starszych... a mimo to daje sobie radę,...mieszka sama, nie chce nikoomu siedziec na głowie, ma 78 lat, co tydzień jesteśmy u niej na..

Usunięte płuco prawe - rehabilitacja

.. ...wszystkich mięśni odpowiednie po takiej operacji ? Nie znam takich ale mam pytanie czy to po nowotworze płuc?Bo w razie czego trzeba spożywać odżywki lub mieć dietę w celu zapobieżenia powrotowi choroby...

Zadyszka, drętwienie oraz chrapanie i kichanie

.. ...organizmie, także na zmiany nowotworowe.Twoje dzieci beda mialy wieksza szanse cie zapamietac jak jednak udasz sie do lekarza. Tylko wczesne rozpoznanie daje szanse na wyleczenie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_p%C5%82uca OB sobie zrób i CRP,może to powikłanie po chorobie,EKG - bo może..

Rak płuc a naturoterapia

.. ...to akurat jest taki nowotwór.Lekarz odrazu nam powiedział do roku czasu i tak tez się stało a byl to rak drobnokomórkowy szybko postępujący jak masz pytania to pytaj.Trochę przeszłam więc trzymaj się musisz byc silna.A ile lat ma tata mój miał 54. Tata ma 73 lata . Ma raka nabłonkowego...

Nerwica serca

.. ...robiłam nawet markery nowotworowe, bo nie wiedziałam co się ze mną dzieje. Zmiany wyszły w EKG ( chociaż dwóch kardiologów powiedziało mi, że nic się nie dzieje, wszystko jest ok... ), w ekg podobno ( nie jestem lekarzem ) są zapisy rejestrujące ciśnienie w naczyniach płucnych ( u mnie..

Obrzęk naczyniwo - ruchowy a wydolność serca

.. ...alergiczne z krwi, markery nowotworowe, niczego nie wykazały. 2. Podczas wysiłku na wysokości stwierdził zaburzenia widzenia w prawym oku. Z upływem czasu zaburzenia zaczęły występować również na niższych wysokościach. Serce i płuca były kilkukrotnie badane bez zmian, również badany na..

Płuca w stenozie aortalnej

.. ...czy może wiązać się z nowotworem???Prośba o interpretację Opisywane zmiany nie mają związku ze stenozą aortalną i nie swiadczą o niczym grożnym: ) nie mają również zwiazku z chorobą nowotworową. Należy raczej skupić sie na leczeniu choroby zasadniczej - czyli stenozy aortalnej, która o..

Wykrycie raka

.. ...ktoś ma raka...markery nowotworowe oznacza się z krwi ,ale to nie badanie morfologii tylko trzeba mieć skierowanie na oznaczenie tych markerów RTG wykrywa raka płuc najczęściej w dość póżnym stadium .....