Nowotwór serca

Przewlekła niewydolność serca

.. ...stwierdzanego w chorobie nowotworowej. Częstość niewydolności serca wyraźnie narasta z wiekiem i to niezależnie od płci. W związku ze starzeniem się społeczeństw i dalszym wydłużaniem przeżycia również ogólna liczba chorych z niewydolnością serca stale wzrasta. Rzeczywista częstość..

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...histologicznego pod kątem choroby nowotworowej. W przypadku bólów w nadbrzuszu należy wsiąść pod uwagę możliwość choroby narządów znajdujących się w okolicy żołądka, nie tylko tych z obszaru jamy brzusznej ale również z klatki piersiowej. Zawał serca może zamiast typowym bólem..

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...po gruźlicę i choroby nowotworowe. Przewlekły kaszel z odpluwaniem wydzieliny jest codzienną dolegliwością palaczy. Kaszel może być także objawem zastoju w krążeniu płucnym w przebiegu niewydolności lewokomorowej serca, może również być obecny w przypadku zatorowości płucnej. Gdy pacjent..

Śluzak serca

.. ...pierwotny, niezłośliwy nowotwór serca, umiejscawiający się najczęściej w obrębie lewego przedsionka. Śluzak jest najczęstszym guzem serca, choć w ogólnej populacji jest to patologia wyjątkowo rzadka. Może występować rodzinnie. Objawy śluzaka. Objawy śluzaka można podzielić na..

Transplantacja serca (przeszczep serca)

Transplantacja serca (przeszczep serca)

.. ...lub wątroby, nadciśnienie płucne, zaawansowana cukrzyca. Te wszystkie choroby stwarzają na tyle niesprzyjające warunki w organizmie biorcy, że utrzymanie się przeszczepionego serca jest wysoce wątpliwe...

Biopsja mięśnia sercowego (biopsja serca)

Biopsja mięśnia sercowego (biopsja serca)

.. ...podejrzenie procesów nowotworowych serca oraz konieczność ocena przeszczepionego serca pod kontem ewentualnych procesów odrzucania. Biopsja wykonywana przez doświadczonego lekarza jest zabiegiem bezpiecznym, zawsze niestety istnieje możliwość powikłań. Przypadkowe przebicie ściany serca..

Nowotwory serca

.. Nowotwory serca, szczególnie nowotworowy pierwotne, są zjawiskiem rzadkim. Nowotwory pierwotne to takie, które wywodzą się z komórek danego narządu. W przypadku serca, najczęstszym nowotworem pierwotnym jest śluzak. U dzieci najczęściej występuje mięśniak poprzecznie prążkowany. Śluzak umiejscawia się zwykle..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...pacjentów z chorobą nowotworową. Nodraparynę lub inne heparyny drobnocząsteczkowe stosuje się także u niektórych chorych z ostrym zawałem serca oraz u kobiet w ciąży ze wskazaniami do leczenia antykoagulacyjnego ( ciąża stanowi przeciwwskazanie do stosowania doustnych preparatów..

Badanie CRP

.. ...przebiegu chorób nowotworowych, reumatycznych, w ostrym zawale serca, po rozległych urazach. Pomiar poziomu CRP jest także wykorzystywany w ocenie ryzyka wystąpienia incydentów sercowo - naczyniowych...

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...Polcard ( Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo - Naczyniowego ). W Polsce technikę krioablacji stosuje się już do niszczenia małych guzów nowotworowych. Katarzyna Pawłowska..

Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji

.. Operacja nowotworu serca metodą autotransplantacji zakończyła się sukcesem. Pacjent został wybudzony i rozmawia z lekarzami i rodziną - poinformował na konferencji prasowej szef kliniki kardiochirurgii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dr Marek Jemielity...

Światowy Dzień Serca 2008

.. ...powodują więcej zgonów niż nowotwory. Większości chorób układu krążenia udałoby się uniknąć poprzez obniżenie ciśnienia tętniczego i poziomu cholesterolu, rzucenie palenia czy zwalczenie otyłości. Według danych World Heart Federation, do 2025 r. ponad 1,5 mld ludzi, czyli co trzecia..

Chipsy szkodzą sercu

.. ...zachorowania na różne nowotwory. Najnowsze badania po raz pierwszy dowodzą, że wywołuje także przewlekły stan zapalny w organizmie, przez co podnosi ryzyko miażdżycy i choroby wieńcowej serca. DIABEŁ TKWI W AKRYLAMIDZIE Jak wyjaśnił prof. Naruszewicz, akrylamid jest obecny w pieczywie..

Rezygnacja z palenia i umiarkowane picie pomaga profilaktyce chorób serca

.. ...rozwojem złośliwych nowotworów i chorób układu naczyniowego. Z uzyskanych danych wynika, że zgodność wagi z normą, obliczoną według formuły indeksu masy ciała ( BMI ) - waga w kilogramach podzielona przez wzrost w metrach do kwadratu - nie jest tak korzystna dla człowieka, jak rezygnacja..

Wszczepienny defibrylator serca

.. ...chorych niż udary mózgu, nowotwory płuc, piersi oraz AIDS łącznie. Jak poinformował szef Kliniki Kardiologii Interwencyjnej, Kardiodiabetologii i Rehabilitacji Kardiologicznej Centralnego Szpitala Weteranów w Łodzi prof. Andrzej Lubiński, szacuje się, że w Polsce co tydzień ginie w..

Przeszczep wspomagającego serca

.. ...latach usunąć przeszczep. Wówczas okazało się, że Hannah nie wymaga juz podawania leków, a jej niegdyś chore serce prawidłowo pracuje. Teraz jest prawie całkiem zdrowa - przyjmuje tylko leki na astmę...

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...podczas gdy choroby nowotworowe - za 23 proc. Mimo to Polacy ciągle boją się bardziej nowotworów niż zawału - podkreślił kardiolog. Często wydaje nam się, że zawał przydarza się ludziom starym, ale statystyki wskazują, że 50 proc. zgonów z jego powodu dotyczy osób w wieku produkcyjnym -..

27 września Światowy Dzień Serca

.. ...są w naszym kraju nie nowotwory, ale właśnie choroby sercowo - naczyniowe - mówił lekarz. Banasiak podkreślił, że głównymi czynnikami zwiększającymi ryzyko zawału serca są m.in. siedzący tryb życia, palenie tytoniu, nadwaga i otyłość, ale nie jest trudno samemu zadbać o swoje zdrowie...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 97

.. ...się śmierci i chorób nowotworowych, a wszystko zaczęło się od tego, że dwa lata temu nagle zaczęłam sobie wmawiać, że mam raka wątroby ( jestem Hbs+ - ale tylko nosiciel ), przestałam normalnie funkcjonować, kołatania serca, wariujący puls, skoki ciśnienia, bóle żołądka i brzucha,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 316

.. ...towarzyszyć chorobie nowotworowej płuc. Moje obawy się potwierdziły - a jako, że paliłem przez jakiś rok - półtora, to zacząłem się obawiać najgorszego i zacząłem nakręcać sam siebie, pojawily się też bóle w boku, bóle serca, ciągły stres, zacząłem się bać, że umieram, że już jest po..

Woda w płucach - Str. 2

.. ...nie wykazują ani zmian nowotworowych ani gruźliczych.Echo serca nie wykazuje zmian.Mąż choruje na cukrzycę typu II.Ogólnie jest w dobrej kondycji.Ostatnio w Poradni Konsultacyjnej Chorób Płuc we Wrocławiu zaproponowano chirurgiczne otwarcie płuca i talkowanie.Nie zgodziliśmy się ponieważ..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...Przerabiałam już różne nowotwory, wylewy i ataki. Dodatkowo do tego serca wychodowałam sobie nadżerki żołądka. W efekcie jestem przebadana jak mało który człowiek a pomimio to co parę m - cy powtarzam badania. Samych Holterów mam już ok. 10. Pomimo, że wiem, że to tylko nerwica nie mogę..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD)

.. ...radioterapi,mam tez nowotwor płuc,przed wszczepieniem byłem 9 razy w smierci klinicznej dzieki ICD zyje.Musze uwazac na kontakt z urzadzeniami ktore wytwazaja pole elektromagnetyczne.Cały czas jestem w kontakcie z Poradnia elektrostymulacji we Wrocławiu przy ul. Trauguta.Kontakt ze..

Nerwicowcy a co z alkoholem? - Str. 2

.. ...myslalem ze to jakis nowotwor czy cos, nie bylem jeszcze u lekarza ale to raczej nerwica serca poniewaz zaczelo sie to od kiedy zaczely sie moje problemy w rodzinie. Ja jak popije to czuję się też nieznośnie boli serce ale najgorsze to jest to sciskanie w głowie i kiedy czuje lęk..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...Przerabiałam już różne nowotwory, wylewy i ataki. Dodatkowo do tego serca wychodowałam sobie nadżerki żołądka. W efekcie jestem przebadana jak mało który człowiek a pomimio to co parę m - cy powtarzam badania. Samych Holterów mam już ok. 10. Jak więc widzicie jestem niestety..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...mama zachorowała na nowotwór a mnie bolała ciągle głowa a więc wymyśliłam sobie guza tetniaka i wszystkie choroby jakie mogą być. Siedząc w pracy zdrętwiała mi ręka wyladowałam na SOR podali potas bo miałam go mało i podali lek uspokajający ale moja gechennna trwa Mam wspaniałego męż..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 4

.. ...chwilę nowe choroby, nowotwory, mało tego zaczęłam to przekładać na swoje córki. Badam, macam, obserwuję i sama się nakręcam. Na szczęście mam wspaniałego, wyrozumiałego męża. Moje dzieciństwo nie było łatwe, ale mam dobre relacje z rodzicami. Mam dom, zdrowe dzieci, szczęśliwe..

Praca serca przy niskim poziomie wapnia

.. ...http://video.google.com/videoplay?docid=6169050139483021263 Poza tym na nowotwory polecam konserwant e303 czyli askorbinian potasowy. A cp do operacji to myślę że to był błąd.Tu coś na ten temat: http://www.bioter.pl/prasa/niezywi.htm .Polecam łykać chociaż ten konserwant.Podobno..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...na szczęście to nie nowotwór zlośliwy np. Moze to głupie ale dodaje mi sił. Trzymam kciuki za meża i mam prośbę abys odezwała sie juz po jak czuje sie mąż. Jest praktycznie moim rówieśnikiem. Pozdrawiam Was. Ola Dzien dobry! Sprobuje się odnieśc do pytań. Z opisu echo , choć dość..

Płyn w osierdziu

.. ...niewydolnoscia nerek czy choroba nowotworowa , moze wystepowac w zespole pokardiotomijnym po CABG itd Witaj Izabelo! dziękuje za odpowiedź!! mam jeszcze jedną prośbę, podam Ci cały wynik badania echa serca z prośbą o opinię Wymiary jam serca: lewa komora - skurcz 32 mm, lewa komora -..

Śluzak?

.. ...skrzeplina , to lagodny nowotwor serca, czasem sie zdarza,ze * drobinka * się oderwie i dochodzi do niedokrwienia , w przsypadku istnienia drożnego PFO jest mozliwośc niedokrwienia mózgu. Czy byla pani konsultowana przez kardiochirurga? Tak byłam, tylko narazie wykonuje wszystkie badania..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 7

.. ...drzewo. Tak jak chemia w nowotworze to juz przezytek, tak tu farmakologia powinna byc skuteczna bo jak na razie trafnej diagnozy nie widze. Wiesz Wiolu, można się męczyć bez leków bez wsparcia, ale w imie czego? Ja w międzyczasie biorę Validol i Deprim dostępny bez recepty w aptekach i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 36

.. ...krył,że to mogą byc objwy nowotworu.Ta diagnoza zwaliła mnie z nóg.Zrobiłam kolonoskopię.Okazało się,że jestem zdrowa jak ryba i od dnia tego badania wszystkie objawy ustąpiły( objawy jelitowe ).Przeniosło się na serducho.Z tym też zaczęłam sobie radzic( Validol mi pomagał ), a teraz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 55

.. ...straciłam.Mam okrutny lęk przed nowotworem( bo na ten okrutny rak zmarła moja mama )Co do tej nerwicy to mam ciagle pieczenie w klatce piersiowej i tak jak u Was ekg jest ok,poza tym ten brak tchu mnie wykańcza.Dziś np miałam atak dusznosci połączony z zasłabnięciem ,biegłam do lekarza i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 106

.. ...mialam 14 lat zmarla na nowotwor piersi ale wtedy medycyna nie byla tak rozwinieta mysl o synku mnie to utrzymalo aby pokonac te wszystkie przeciwnosci a tato Twoj musi pokonac to chorobstwo dodawaj mu sily aby uwierzyl ze i te chorobe mozna pokonac pozdrawiam Cie serdecznie i uwierz ze..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 16

.. ...niewydolność serca, zawał ), nowotwory, osteoporoza, choroby układu immunologicznego, powikłania układu krwionośnego przy cukrzycy i inne. Czy wiesz dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca?. Ich wątroba( poza świnką morską , niektórymi gatunkami nietoperzy ) produkuje dużą ilość..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...wielu groźnych chorób ( nowotwory, padaczka, jaskra, cukrzyca, choroby układu naczyniowo sercowego, osteoporoza, migrena, bóle głowy, zawał serca, choroba Altzheimera, choroba Crone * a, choroba Parkinsona, udary mózgu, pęknięcia naczyń krwionośnych, zaćma, alergia, astma, zwyrodnienia i..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...sercowo - naczyniowe: nowotworów lub chorób płuc. Jako przyczyny zbyt niskiego ciśnienia uznaje się kłopoty psychiczne - wyczerpanie. Także wystawianie organizmu na działanie upału, choroby serca i naczyń, chorób zakaźnych lub leków, chorób neurologicznych i chorób wymagających..

Dwa zawały serca u 23-latka

.. ...dokarmil przez ten okres nowotwor, ktory w krotkim zcasie urosł do sporych rozmiarow. Jakoby tego bylo malo w styczniu tata przeszedl dwa zawały...alveo nie spełniło swej roli. By dojsc do siebie po zawala nalezy pzede wszystkim zmienic swoje zycie i przejsc na diete a nie faszerowac sie..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...cierpia tak jak ludzie na nowotwory,zawaly serca,kardiomiopatie.Tez maja powiekszone serce dlatego leczy sie je lekami dla ludzi z apteki.Nie chce pisac na ten temat bo moglabym tak dlugo.Ale uwierz psy tez maja zawal i pewnie inne zwierzeta tez np.ktore zyja w zoo. Wiesz mam..

Mocne bicie serca i podwyższone ciśnienie

.. ...stwierdzenia chyba zalążków nowotworów i żebra ok. nie pamiętam dokładnie tego opisu bo nie mam zdjęcia i dostałem skierowanie do Kardiologa w ziołem oczywiście wszystkie badania ze sobą i opowiedzialem też o swoich dolegliwościach no i o tym że jak se wypije to mi wszystko przechodzi hi..

Kłucie serca?

.. ...przeżywałem że to można być nowotwór albo coś ,że na tomograf trza iść itp. takie stany miałem jak miałem 16 - 17 lat. teraz wszystko minęło ale nerwobóle dalej się pokazują :/ kiedyś były tylko z prawej strony ( ale takie wielkie ze oddychać się nie dało ) teraz mam po prawej i polewej..

Nowotwór żyły głównej dolnej

.. ...grudniu 2007 wykryto nowotwór żyły głównej dolnej, się gający aż do serca ( strzępy wchodzą do komory serca ). żyła jest poszerzona ( 4cm ). Lekarze nie kwalifikują tego na operacje, bo podobno się nie da. Część lekarz jest odmiennego zdania i twierdzi, że potrzeba tylko kompetentnych..

Ból klatki piersiowej, również przy nacisku

.. ...to być nowotwór płuc. Czy wszyscy zaraz mają mieć nowotwór płuc?Należy wykonać badania ,jak zdjęcie klatki piersiowej , USG jamy brzusznej i serca.Bardzo możliwe że może to być na tle gastrologicznym...

Czy to nerwica serca?

.. ...Panicznie boję się śmierci i nowotworów. Parę lat temu zmarł na raka mój kolega i długo sie nie mogłem z tego otrząsnąć. Miewam napady lęku do tego stopnia że sie zaczynam dusić, spokojnie idę ulicą i mimowolnie wracając myślami czy coś do tego że mi duszno itd. zaczynam się dusić i..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 71

.. ...moja mama zmarla na nowotwor,ale po kilku latach to sie stalo, ale podchodze z rezerwa,i mam nieraz chwile zwatpienia, ale chyba oswoilam sie z choroba,i mam zamiar ja pokonac,nie pisze duzo bo czlowiek zacznie sie rozczulac nad soba,pozdrawiam Wszystkich z calego serca. Witam..

Nerwica serca

.. ...robiłam nawet markery nowotworowe, bo nie wiedziałam co się ze mną dzieje. Zmiany wyszły w EKG ( chociaż dwóch kardiologów powiedziało mi, że nic się nie dzieje, wszystko jest ok... ), w ekg podobno ( nie jestem lekarzem ) są zapisy rejestrujące ciśnienie w naczyniach płucnych ( u mnie..

Drętwienie i mrowienie w kończynach i biodrze

.. ...następujących schorzeń: 1. nowotwory łagodne i złośliwe, 2. miażdżyca, 3. atak i zawał serca, 4. arytmia, 5. obtłuszczenie wątroby, 6. astma oskrzelowa, 7. problemy trawienne, 8. wrzody żołądka, 9. wady wzroku i słuchu, 10. choroba Alzheimera, 11. artretyzm, 12. problemy dermatologiczne,..

Nerwica serca

.. ...nerwicy lękowej, choroby nowotworowej itd.Wiele moich przemysleń psychologicznych zapisuję wierszem.Oto próbka: Wolimy w ślepych tkwić zaułkach, uciec w chorobę, bawet w śmierć, byle nie stawiac czoła problemom, byleby tylko nie zmieniaę sie ! - - - - - - - - - - - - - Jestem *..

Obrzęk naczyniwo - ruchowy a wydolność serca

.. ...alergiczne z krwi, markery nowotworowe, niczego nie wykazały. 2. Podczas wysiłku na wysokości stwierdził zaburzenia widzenia w prawym oku. Z upływem czasu zaburzenia zaczęły występować również na niższych wysokościach. Serce i płuca były kilkukrotnie badane bez zmian, również badany na..

Kołatanie serca, które czuję aż w gardle

.. ...babcia, chorując na nowotwór żołądka miała te objawy, to była złosliwa anemia. Ciągle boję się że spotka mnie to samo, co babcię i to dodatkowo potęguje mój problem. Nie cieszy mnie nic po prostu, bo ciągle wali serce. :( Proszę o pomoc, jeżeli ktoś ma lub miał podobne objawy. Co to może..

Nerwica sercowa czy choroba wieńcowa?

.. ...następujących schorzeń: 1. nowotwory łagodne i złośliwe, 2. miażdżyca, 3. atak i zawał serca, 4. arytmia, 5. obtłuszczenie wątroby, 6. astma oskrzelowa, 7. problemy trawienne, 8. wrzody żołądka, 9. wady wzroku i słuchu, 10. choroba Alzheimera, 11. artretyzm, 12. problemy dermatologiczne,..

CO TO JEST... POMOCY

.. ...zostaine inwalida, ze mam nowotwor, - wydaje mi sie ze niektore zeczy robie podswiadomie i dopiero jak sie ockne robie to juz swiadomie, - kiedy zamykam oczy widze zdjecia kobiet ( ? ) - bole serca, mostku. - nie pije , nie pale - czasami miewam lekkie dusznosci i musze wstac i calymi..

Jak to dobrze ze to nerwica

.. ...zeby w 100% wykluczyc nowotwor? P.S. jesli Twoja odpowiedz ma miec charakter ublizajaco - szydzacy to nie pisz nic Jeszcze dodam ze wlasnie w tej chwili czuje jakby bicie serca tylko ze po prawej stronie :/ Dokladnie na wysokosci prawego sutka, pulsujace uczucie, cos jak mocne bicie..