Nowy

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...Vasosan ) i stosunkowo nowy lek o nazwie ezetymib ( Ezetrol ). W ramach profilaktyki uszkodzeń narządowych, w tym naczyń krwionośnych i serca, pacjenci chorzy na cukrzycę muszą regularnie przyjmować leki kontrolujące stężenie glukozy we krwi. Farmakoterapia tego schorzenia jest bardzo..

Leki przeciwdepresyjne

Leki przeciwdepresyjne

.. ...na noradrenalinę. Wymienione grupy są najczęściej stosowane w leczeniu depresji lub ich mechanizmy są najlepiej poznane. Obecnie prowadzone są badania nad nowymi, alternatywnymi preparatami leczniczymi...

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa

.. ...neowaskularyzacji - tworzenia nowych, nieprawidłowych naczyń krwionośnych; pojawia się także rozrost włóknisto - naczyniowy który może doprowadzić do odwarstwienia siatkówki i ślepoty. Retinopatia cukrzycowa jest przyczyną pogarszania się wzroku osób chorych na cukrzycę, z czasem może..

Ezetymib (Ezetrol)

.. ...Ezetymib jest relatywnie nowym lekiem zmniejszającym stężenie lipidów we krwi. Redukcyjny skutek jego działania odnosi się do cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i trójglicerydów oraz do stężenia apolipoproteiny B. Stosowanie leku wiąże się także ze wzrostem poziomu HDL, potocznie..

Aliskiren

.. ...blokerów receptora dla angiotensyny drugiej. Dyskutowana jest też strategia leczenia nadciśnienia tętniczego polegająca na potrójnym blokowaniu układu RAA. W Polsce nowy lek nie jest jeszcze dostępny...

Właściciele kotów mają zdrowsze serca

.. ...Stroke Association w Nowym Orleanie. Naukowców z University of Minnesota doprowadziły do takiego wniosku badania prowadzone przez 10 lat na ponad czterech tysiącach Amerykanów. Zdaniem badaczy, podobny efekt być może wywołują również psy. Naukowcy tłumaczą jednak, że nie mieli dostępu do..

Badanie śliny pomoże rozpoznać zawał serca

.. Nowy nano - bio - chip będzie mógł rozpoznać wczesną postać zawału serca na podstawie badania kilku kropli śliny - poinformowano na zjeździe American Association for Dental Research. Metodę opracował zespół naukowców z University of Texas w Austin, University of Kentucky oraz University of Louisville. U..

Nowe kanony rehabilitacji kardiologicznej

.. ...polega na wdrażaniu nowych nawyków dotyczących stylu życia, sposobu żywienia i aktywności fizycznej. Celem tego etapu jest podtrzymanie efektów leczenia oraz zmniejszenie ryzyka nawrotu choroby. Powinien on trwać do końca życia pacjenta. W KRK można wykorzystywać specyficzne metody..

Terapia genowa w kardiologii

.. ...pacjentów np. do wytworzenia nowych naczyń. Terapia może być też pomocna w przypadku pewnych rzadkich chorób uwarunkowanych defektem pojedynczych genów, np. hipercholesterolemii rodzinnej. Defekt genu w tym przypadku prowadzi do tego, że chory ma tak wysoki poziom cholesterolu, który..

Serce na miarę 21 wieku bije w laboratorium

.. ...transplantologii. Teraz można będzie stworzyć dowolny organ - nerki, wątrobę, płuca, trzustkę. Pacjent powie nam czego potrzebuje, a my, miejmy nadzieję, będziemy w stanie mu to dać - cieszy się profesor Taylor...

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...naukowcy ciągle poszukują nowych leków, które skutecznie obniżałyby tętno i miały mniej działań ubocznych. Jednym z ostatnich owoców tych poszukiwań jest iwabradyna - lek, który w 2006 roku został uznany za standard w leczeniu choroby wieńcowej przez Europejskie Towarzystwo..

Pszczeli jad w leczeniu nadciśnienia

.. ...działanie kanałów jonowych, które wpływają między innymi na ciśnienie krwi - informuje pismo Proceedings of the National Academy of Sciences . Naukowcy z University of Pennsylvania School of Medicine tak zmodyfikowali toksynę występującą w pszczelim jadzie, że może znaleźć zastosowanie w..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...się także znaczenie nowych markerów tego ryzyka, zebranych w publikacji Polskiego Forum Profilaktyki. Wśród nich są wskaźniki dotyczące m.in. uwapnienia tętnic wieńcowych ( badanie tomografem ), grubości błony wewnętrznej i środkowej tętnicy szyjnej ( badanie usg ) oraz częstość rytmu..

Przeszczep serca od tej samej płci jest lepszy

.. ...30 procentach przypadków ). Jak jednak wynika z nowych badań takie przeszczepy mogą nie być najlepszym rozwiązaniem - chyba że stan pacjenta jest tak ciężki, że szybki przeszczep jest jedynym wyjściem...

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...obciążeniem. Z pewnością nowy sposób leczenia upowszechni się teraz również w innych ośrodkach - powiedział w środę PAP dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu prof. Marian Zembala. Zwężenie zastawki aorty jest obecnie najczęstszą nabytą wadą serca na terenie Europy i Ameryki..

Zawał serca bez blizn?

.. Nowy lek mógłby ograniczyć zniszczenia, spowodowane przez zawał serca - informuje pismo Nature Cell Biology . W czasie zawału serca dopływ krwi do mięśnia sercowego ulega poważnemu ograniczeniu - zwykle z powodu zablokowania jednego z naczyń wieńcowych. Początkowe uszkodzenie odprowadza do reakcji zapalnej,..

Gen ataku serca

.. ...przesiewowym i rozwojowi nowych terapii. Według dr. Chrisa Tylera - Smitha, również z fundacji Wellcome, który uczestniczył w pracach ośrodka w Hajderabadzie, mutacja genu MYBPC3 rozwinęła się w Indiach ok. 30 tys. lat temu i rozprzestrzeniła się po tym, jak ludzie osiągnęli wiek..

Białko PKC alfa sposobem na zakrzepy krwi

.. Nowy mechanizm działania przeciwzakrzepowego powinien zabezpieczyć pacjenta przed zawałem czy udarem, nie narażając go na wykrwawienie - informuje Journal of Clinical Investigation. Proces krzepnięcia pozwala nam uszczelniać zniszczone naczynia krwionośne. Bez niego każde skaleczenie prowadziłoby do utraty..

Lepsza diagnostyka choroby wieńcowej serca

.. Nowy kompleks technetu pozwala na znacznie lepszą diagnostykę choroby wieńcowej serca. Substancja ta może być wykorzystana jako czynnik kontrastujący dla zobrazowania pracy serca, co uwidacznia ewentualne dysfunkcje układu wieńcowego serca, donosi Dalton Transactions. Choroby serca, w tym dusznica bolesna..

Lepszy monitoring pracy serca

.. ...dostosowaniu urządzenia do nowych typów badań, niemożliwych do wykonania z wykorzystaniem standardowych rejestratorów Holtera - wyjaśniają eksperci. Rejestrator Holtera monitoruje rytm serca na podstawie jego aktywności elektrycznej. Jest to możliwe dzięki elektrodom umieszczonym na..

Prace nad bezpieczniejszymi stentami wieńcowymi

.. ...Równolegle do badań nad nowymi polimerami, Laboratorium Inżynierii Biomedycznej wspólnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym poszukuje nowego leku, który zapobiegnie zarastaniu naczynia, a jednocześnie nie będzie spowalniał naturalnych procesów gojenia się jego ścianek. Unowocześnione..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...nadciśnienia. Niektóre z nowych genów nie mają związku z dotychczas znanymi mechanizmami regulacji ciśnienia tętniczego, co daje nadzieję, że powstaną nowe leki na nadciśnienie. Na przykład gen kodujący białko SH2B3 wydawał się być związany tylko z układem odpornościowym. Nadciśnienie..

Gen ZFHX3 zwiększa ryzyko migotania przedsionków serca

.. Odkryto nowy wariant genu o nazwie ZFHX3, który zwiększa ryzyko migotania przedsionków serca, zaburzenia które często poprzedza zawał i niewydolność serca - informują dwie niezależne grupy naukowców na łamach pisma Nature Genetics . Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzenie rytmu serca, polegające na..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...zdolność do formowania nowych naczyń krwionośnych w tkankach pozbawionych dopływu krwi i niedotlenionych, jak mięsień sercowy po zawale. Poszukując wyjaśnienia tych różnic badacze zmierzyli u gryzoni tradycyjne wskaźniki ryzyka miażdżycy, jak poziom cholesterolu i trójglicerydów; poziom..

Wszczepiono zastawki aortalne nowego typu

.. ...dziedzinie wymaga postępu i nowych technologii po to, by zminimalizować ryzyko i zwiększyć sukces. Ale jednocześnie wymaga analizy medyczno - ekonomicznej, a więc kosztów i bezpieczeństwa dla chorego. Z tego względu ta metoda jest tak starannie analizowana i zarezerwowana tylko dla..

Nowy zły cholesterol

.. Odkryta przez naukowców nowa odmiana złego cholesterolu także zwiększa ryzyko chorób serca - informuje serwis BBC News/Health . Od dawna znany jest zły cholesterol LDL, który zwiększa ryzyko miażdżycy i zawału serca. Można się przed nim chronić odpowiednią dietą i przyjmowaniem statyn. Niestety, w przypadku..

Nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

.. ...chorzy zostaną przyjęci w nowym budynku Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu ( ŚCCS ). Obecnie wykańczany i wyposażany obiekt o powierzchni ok. 12 tys. m kw. umożliwi zwiększenie liczby pacjentów zabrzańskiego ośrodka o blisko połowę. Według dyrektora ds. medycznych ŚCCS prof...

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...Alberta Einsteina w Nowym Jorku przebadali 6.102 pacjentów cierpiących na migreny oraz 5.243 osób, u których nie stwierdzono tych ciężkich bólów głowy. Uczestnicy byli w wieku od 18 do 80 roku życia. Poproszono ich o wypełnienie ankiet na temat ogólnego stanu zdrowia, jakichkolwiek..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...czyli clopidogrel jest nowym lekiem który nieco hamuje działanie płytek krwi. W dużym uproszczeniu ma działanie nieco podobne do aspiryn, polopiryn itp. W zaleceniach europejskich o profilaktyce powikłań zatorowych w migotaniu przedsionków nie jest jednak wymieniony na takim poziomie jak..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...chcę czegoś przespać. Nowy, nie jstem lekarzem, ale o ile wiem to koło tysiąca może być wskazaniem do leków. Natomiast powiem Ci że ja najpierw bardzo źle się czułam, a na holterze powychodziły różne dziwne rzeczy, nie tylko dodatkowe skurcze, ale i bloki i inne takie. Natomiast gdy..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...Niestety zaczął się nowy problem, trzepotanie przedsionków. jestem po kardiowersji, biorę leki i czeka mnie ablacja. Czy w takiej sytuacji moge zacząć ubiegac się o rentę. Jestem nauczycielką, od 17 lat pracuje w przedszkolu i przyznam ,że jest co raz gorzej.Pozdrawiam ja tez mam pytanie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 34

.. ...właśnie mi się wydawało,że nowy dr zagościł na forum: ) Do OK: bardzo dziekuję za odp. Do Słonko: pozdrawiam również z uśmiechem: ) Do Dr: Chyba z godzinę mnie stymulowano, aby wywołać częstoskurcz więc chyba raczej mój szlak nie jest taki widoczny.Niestety nie posiadam EKG z..

Operacja zastawki aorty - Str. 2

.. ...skierowanie do Zabrza. Nowy lekarz chciał mnie dokładnie zbadać i kilka miesięcy po pierwszej wizycie przyjechałem do szpitala na szczegółowe badania. Po 3 dniach postawiono diagnozę. Wymiana zastawki aortalnej i aorty wstępującej ( podczas badań wykryto tętniaka ). Termin wyznaczono na..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 8

.. ...tez wykonany tylko po nowym roku i nie wiem czy czestoskurcze pojawiaja sie na tle nerwowym czy jest to WPW.Nie obawiaj sie. Nie zastanawiaj sie i zgodz sie na ten zabieg.MOzesz pozbyc sie tego cholerstwa na całe zycie.U mnie ataki przebiegaja nieco lzej i bardzo rzadko, ale sa.tRzymaj..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 16

.. ...czestoskurcz napadowy czy ktos moze mi powiedziec czy jest to grozne dla zycia i jak to sie leczy mam nararzie tabletki * bisocard * niewiem co mam dalej robic mam dopiero 23 lata pomuzcie! * pozdrawiam *..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 23

.. ...uznałem że szkoda zakładać nowy temat, Pozdrawiam wszystkich ...tych przed i tych po i tych ( jak ja ) jeszcze nie zdecydowanych. Mam na imię Piotr 48 lat ( tylko ) i od dwudziestu paru lat zdiagnozowane WPW. Nie powiem że zdominowało to moje życie, ale parę razy wystraszyło mnie nie na..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 32

.. ...do rodzinnego ( już nowy, poprzedni nie chciał dawać nawet skierowania na badanie poziomu potasu, choć było w zaleceniach w karcie z SOr - u ), zrobiłam badania na hormony tarczycy i w ogóle wszystkie inne... i są dobre! Do kardiologa kolejka, termin wizyty 21.04, więc zapisałam się..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...pluca : ) Ale zaloz nowy temat, bo tutaj pisza ludzie o pulsie... Pozdrawiam! * inka * moze zjarałaś blanta przed mierzeniem sobie tych oddechów?? * lol * ludzie po co sie takimi glupotami przejmujecie...... zamiast usiąść po cięzkim dniu pracy, wieczorem przed tv z zimnym desperadosem..

Echo serca - Str. 24

.. ...Planują wszczepić mi nowy wykonany ze złota stymulator. W tym tyg. miałam Echo. Dr podczas badania spytała czy przypadkiem nie gorączkuję. Powiedziałam nie i była wyraźnie zdziwiona. niestety nie pow. dlaczego. LVdD 4,5 cm RVdD 2,7 cm LVsD 2,6 cm LA 3,4 cm IVSd 0,8 cm Aorta 2,3 cm PWd..

Echo serca - Str. 44

.. ...26,8 Witam, zalozylem nowy watek i dopiero zauwazylem, ze podobny juz jest. Bede wdzieczny za kilka slow na ponizsze. od 1,5 roku diagnozuje sie bezskutecznie z licznymi falowymi objawami. Bole kosci i stawow, oslabienie miesni glownie nog, kolatania serca, powiekszone odczynowow do 19..

Echo serca - Str. 60

.. ...badania. najlepeij maja nowy w Unicardii w Krakowie to jest Centrum leczenia chorob serca i naczyn obok szpitala JANA PAWLA II w KRAKOWIE Prosze o interpretację wyników maż wczoraj był u lekarza i to ci usłyszał jest straszne. Aorat w opuszce 28 mm Pień płucny 24 mm Lewy przedsionek AP..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...objawow ale pojawil sie nowy i to jzu chyba ostatni bo umiem nad nia panowac ale nad tym ostatnim nie moge problem lezy w tym ze nerwami doprowadzasm sie do pulsu 180 - 220 w roznych sytuacjach kilka lary nawet do czestoskurczu nadkomorowego ktorego sam uspokoilem a wsyzsko opiera sie na..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 9

.. ...powiedzil ze mam sobie nowy ciuch sprawic inny wpychal mi psychotropy mialam wrwzenie ze zyje za szyba modlilam sie o noc bo wtedy spalam i nie czulam leku tego wiecznego przyspieszenia balam sie ludzi nie pracowalam bo i jak nie umialam sie nad niczym skupic poza tym nie wychodzilam z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 10

.. ...nas nauczyło się opanowywać. Po drugie - zastanawiam się, dlaczego nerwica, to nasze * umieranie * nadchodzi niespodziewanie?! Bywają dni, że jestem odprężona, radosna, pełna energii, a tu przychodzi wieczór, a wraz z nim stopniowo narastający niepokój, który kończy się wiadomo czym...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...zastanawiam się, co przyniesie nowy dzień, jak się czuję i jak się będę czuła przez cały dzień. Ta myśl jest jak uderzenie pioruna, nagła, niespodziewana. Przez taką myśl dziś zepsułam sobie poranek, ale nie dam się A POSZłA WON!!!: ) Faktycznie, może ten lęk trzeba oswoić, jak drapieżnę..