NYHA

Niewydolność serca

.. ...niewydolności serca. - według NYHA - New York Heart Assotiation. I. bez dolegliwości przy zwykłych czynnościach, choroba serca bez niewydolności; II. umiarkowane dolegliwości przy zwykłych czynnościach, upośledzenie wydolności fizycznej; III. znaczne upośledzenie wydolności fizycznej..

Frakcja wyrzutowa

.. ...określa się według skali NYHA oceniającej, przy jakim wysiłku chory odczuwa duszność: I stopień niewydolności jest dla chorego nieodczuwalny, o chorobie świadczą zmiany w badaniu ECHO serca, IV stopniu chory odczuwa duszność w spoczynku i nie jest w stanie wykonywać prostych czynności (..

Duszność

Duszność

.. ...niewydolności serca ( skala NYHA dzieli niewydolność serca na cztery stopnie właśnie w oparciu o warunki, w których występuje duszność ). Duszność jest również jednym z objawów zatorowości płucnej, zawału, zapalenia mięśnia sercowego, wad zastawkowych czy zaburzeń rytmu serca. Z przyczyn..

Niewydolność serca u dzieci

Niewydolność serca u dzieci

.. ...określa przy pomocy skali NYHA. U noworodków i niemowlaków sytuacja jest jednak inna. Nie tylko z uwagi na przyczyny niewydolności serca. W tej grupie wiekowej główne przyczyny to wrodzone wady serca, podczas gdy u starczych dzieci i osób dorosłych przyczynami są raczej choroby nabyte (..

Echo serca - Str. 33

.. ...nie ma podanej klasy NYHA,Stąd moje pytanie. W tym przypadku tak. EF jest niestety bardzo niska, leczeniem farmakologicznym , dobrze kontrolowanym nadciśnieniem można trochę * podnieść * frakcję. Nie wiemy tez czy jest to stan ostry , czy stopniowa dekompensacja. Z opisu to najpewniej..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 19

.. ...mitralnej i trojdzielnej i NYHA 4/2,i napadowy czestoskurcz pochdzenia komorowego,wszczepino mi ICD ktory od maja do lipca zadzialal 6 razy,niestety przeszczep serca jest nie unikniony ale najwazniejsze jest to by o tym nie myslaec.Lezalem w szpitalu w Zabrzu u doc.Kozielskiej,opieka..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...odczytać.Niewydolność serca II st. w/g NYHA.Mam wszczepiony w 2005r. stymulator DDDR. Cukrzyca II typu leczona insuliną,polineuropatia i retinopatia diabeyica.Czuję się zależnie od pogody,ale ogólnie słabo.Cały mój wysiłek to spacer z pieskiem po osiedlu,ewentualnie małe zakupy,a latem..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...niewydolności serca NYHA II. Niedomykalność zastawki dwudzielnej 2 st. Komorowe zaburzenia rytmu Lovn Ii . Nerwica neurosteniczna. Czuje się źle mam częste bicie serca i boli mnie głowa w skroniach. Proszę o poradę Witaj Lusia 1.1! Skoro czujesz się żle, wybierz się do kardiologa, może..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...krążenia 3/4 stopnia NYHA. POCHP. Wysłaliśmy jego wyniki do kardiologów w innym mieście,niestety nie zdążyli ich skonsultować. Chciałam spytać,czy te wyniki były aż tak złe i czy Mmożna było jeszcze coś zrobić żeby go ratować. Oto one:Pacjent 63 lata. EKG - PAT Wolne trzepotanie..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...określa się według skali NYHA oceniającej, przy jakim wysiłku chory odczuwa duszność: I stopień niewydolności jest dla chorego nieodczuwalny, o chorobie świadczą zmiany w badaniu ECHO serca, IV stopniu chory odczuwa duszność w spoczynku i nie jest w stanie wykonywać prostych czynności (..

Zastawka trójdzielna

.. ...st.niewydolności serca IV/III NYHA. Cokolwiek to znaczy jedziemy z mamą w najbliższy poniedziałek do Instytutu Kardiologii w Aninie, co będzie dalej - napiszę. UWAGA !!! mama jest już po operacji wymiany zastawki trójdzielnej, wkrótce ma przejść z sali intensywnej terapii na zwykłą salę..

Infekcyjne zapalenie wsierdzia sercowego

.. ...Klasa czynnościowa II wg NYHA. Został wypisany do domu. W epikryzie pisze * w stanie dobrym * . Daleko meszkamy od kliniki. Po przyjeździe miał ciśnienie 80/49, po jakimś czasie wzrosło do 91/50. Termin operacji jest na 17 czerwca. czy to nie jest zbyt odległy termin przy takiej..

Operacja serca i interpretacja wyników

.. ...Klasa czynnościowa II wg NYHA. UKG: IVS - 12/20( mm ), LV - 65/46( mm ) RV - 26/( mm )LVPw - 11/16( m ) Ao - 37( mm ) LA - 44( mm ) EF - 60 MV: Fala zwrotna ciężka II typ Carpentiera, zerwanie nici ścięgnistych do PPM ( A2 ) z jego głębokim wypadaniem AV: Duże zwapnienia w obrębie..

Bardzo szybkie tetno - Str. 2

.. ...jest to mowia ze nadpobudliwosc miesnia sercowego.Mi to np wyglada na niewydolnosc serca wg tej skali nyha na 2 a czasami nawet 3 stopien ale lekarze mowia ze to nie jest niewydolnosc. A Wy co sądzicie..

Stenty a ból ręki

.. ...krążenia 4/3 klasa wg NYHA. Niedomykalność zastawki mitralnej 3stopnia.Choroba niedokrwienna serca. Cechy niewydolności krążenia płucnego.Po 12 dniach wyszedł do domu,brał leki,po kilku dniach zaczął się męczyć najpierw przy chodzeniu,a po następnych kilku dniach spał juz tylko na..