OB w ciąży

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...wykonuje się badań u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Aby uzyskać jak najbardziej wiarygodny i diagnostyczny wynik badania, pacjent powinien: zapytać lekarza prowadzącego o konieczność czasowego odstawienia niektórych leków; powstrzymać się przez minimum dobę przed badaniem..

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

Nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży

.. ...się u 5% wszystkich kobiet w ciąży, stanowiąc największą przyczynę zgonów matek i płodów. Rozpoznanie nadciśnienia tętniczego w ciąży sugeruje wzrost wartości ciśnienia tętniczego powyżej 140/90 mmHg lub 15 mmHg i więcej w porównaniu do wartości mierzonych przed ciążą lub w pierwszym..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...w trzecim trymestrze ciąży. 60 - 70% tętniaków rozwarstwiających aorty lokalizuje się w aorcie wstępującej. Łuk aorty zajęty jest w 10 - 25% przypadków. Charakterystyczną cechą rozwarstwienia aorty jest występowanie dwóch kanałów przepływu krwi, które się wzajemnie komunikują. Wytwarzany..

L-tyroksyna (Letrox, Eltroxin, Euthyrox N)

.. ...niedoczynnością tarczycy będące w ciąży muszą przyjmować większe dawki leku ( tak aby zaspokoić potrzeby swojego organizmu i rozwijającego się dziecka ). Przedawkowanie L - tyroksyny wywołuje objawy tożsame z nadczynnością tarczycy, z punktu widzenia kardiologi: wzrost częstości rytmu..

Wyciąg z ziela melisy (Nervosol)

.. ...wchodzić w interakcje z innymi, przyjmowanymi lekami, stąd nie należy zażywać tego leku bez wiedzy lekarza prowadzącego. Bezpieczeństwo stosowania preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią jest niepewne...

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. W czasie trwania ciąży w organizmie kobiety zachodzą liczne zmiany. W ujęciu kardiologicznym, najważniejsze jest rozwinięcie się krążenia hiperkinetycznego. Wzrasta rzut serca, wzrasta również objętość krwi krążącej. Znaczna część kobiet odczuwa w czasie ciąży kołatania serca. Kontrolne EKG nie wykazuje..

Leczenie arytmii w ciąży

Leczenie arytmii w ciąży

.. ...dawki leku. W czasie ciąży leki gorzej wchłaniają się w jelitach. Ponadto, z uwagi na zmiany hormonalne, leki są szybciej metabolizowane w wątrobie. Krążenie hiperkinetyczne związane jest z większym przepływem przez nerki, a więc większą filtracją i większą ilością wydalanego moczu, a z..

Leki antyarytmiczne w ciąży

Leki antyarytmiczne w ciąży

.. ...antyarytmicznego w czasie ciąży określa się za pomocą pięciostopniowej ( kategorie: A, B, C, D i X ) klasyfikacji amerykańskiej FDA ( Food and Drug Administration ). Kategoria A określa leki, z którymi przeprowadzono kontrolowanie badania i nie wykazano niebezpieczeństwa dla płodu w..

Migotanie przedsionków u ciężarnych

Migotanie przedsionków u ciężarnych

.. ...zabiegiem bezpiecznym w ciąży. Jeśli kobieta jest hemodynamicznie stabilna, leczenie powinno się skupić na kontroli rytmu komór serca i zapewnieniu odpowiedniego rzutu serca ( poprzez poprawę kurczliwości mięśnia sercowego ). Stosuje się digoksynę oraz preparaty beta - blokerów i..

Nadciśnienie ciążowe

Nadciśnienie ciążowe

.. ...ciąży. Wyjątek stanowią kobiety w ciąży bliźniaczej ( lub mnogiej ), u których nadciśnienie ciężarnych może rozwinąć się wcześniej niż przed upływem 20 tygodni. Bardzo istotne jest ustalenie, czy u ciężarnej nie zaobserwowano nadciśnienia tętniczego przez okresem ciąży. Jeśli kobieta z..

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

.. ...konwertującego angiotensynę są w ciąży przeciwwskazane z uwagi na szkodliwe działanie w stosunku do płodu. Lekiem stosowanym w czasie ciąży jest natomiast hydralazyna. Inne leki, podawane w zależności do potrzeb, to preparaty magnezu, labetalol oraz urapidyl. W drugiej kolejności sięga..

Opipramol (Pramolan)

.. ...może wpływać negatywnie na koncentrację i refleks, stąd nie należy prowadzić pojazdów w czasie przyjmowania leku. Nie należy również pić alkoholu. Pramolan to nazwa handlowa leku zawierającego opipramol...

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

.. ...w I i III trymestrze ciąży oraz u dzieci do 12 roku życia ( istnieje ryzyko wystąpienia zespoły Reye ). Działania niepożądane wspólne dla grupy NLPZ. Preparaty zawierające kwas acetylosalicylowy ( za indexem leków MP 2007 ): Acard, Acesan, Alka - Seltzer, Aspiryn, Bestpirin, Cardiopiryn,..

Paroksetyna (ParoMerc, Paxeratio, Paxtin,Rexetin, Seroxat, Xetanor)

.. ...stosować w czasie trwania ciąży. Po rozpoczęci terapii przez jakiś czas mogą występować zaburzenia potliwości, osłabienie i senność, drżenia mięśniowe, zaburzenia ze strony układu pokarmowego, zaburzenia potencji. Objawy te są przejściowe. Należy zachować ostrożność przy stosowaniu..

Temazepam (Signopam)

.. ...drobnymi zabiegami chirurgicznymi. Temazepam nie wolno podawać dzieciom oraz kobietom w ciąży. Podczas leczenie nie wolno spożywać alkoholu. Signopam to nazwa handlowa preparatu zawierającego temazepam...

Hematokryt

Hematokryt

.. ...adaptacji układu krążenia kobiety ciężarnej do wymogów płodu. Inną często przyczyną spadku wartości hematokrytu ( wraz z spadkiem stężenia hemoglobiny i ilości czerwonych krwinek ) są stany niedokrwistości...

Moklobemid (Mobemid)

.. ...stosowany w czasie trwania ciąży. Nie należy natomiast stosować tego leku u dzieci. Moklobemid może wywoływać pobudzenie, powodować rozdrażnienie, uczucie niepokoju, zawroty głowy i drżenia kończyn. Jest natomiast pozbawiony działania sedatywnego, przyjmowanie leku nie ma wiec wpływu na..

Prometazyna (Diphergan)

.. ...Podawanie prometazyny kobietom w ciąży jest zarezerwowane dla sytuacji, gdy lek jest konieczny. Prometazyna jest przede wszystkim stosowany w przypadku reakcji alergicznych o różnej postaci i nasileniu, włączając w to wstrząs anafilaktyczny. Prometazynę wykorzystuje się także w leczeniu..

Mebeweryna (Duspatalin)

.. ...należy stosować leku u kobiet w ciąży, jeśli nie ma ku temu bezwzględnych wskazań. Preparat może spowalniać szybkość reakcji, stąd należy zachować szczególną rozwagę w przypadku prowadzenia samochodu lub innych pojazdów mechanicznych. Duspatalin to nazwa handlowa preparatu zawierającego..

Nadroparyna (Fraxodi, Fraxiparine)

.. ...zawałem serca oraz u kobiet w ciąży ze wskazaniami do leczenia antykoagulacyjnego ( ciąża stanowi przeciwwskazanie do stosowania doustnych preparatów antykoagulacyjnych, np. acenokumarolu ). Działania niepożądane związane z nodraparyną to przede wszystkim krwawienia i krwotoki. Możliwe..

Bromazepam (Lexotan, Sedam)

.. ...Nie wolno stosować u kobiet w ciąży ani w trakcie karmienia piersią. Lek może uzależniać, terapia zawsze pod kontrolę lekarza. W trakcie przyjmowania bromazepamu nie wolno spożywać alkoholu ani prowadzić pojazdów mechanicznych. Inne preparaty zawierające bromazepam dostępne w Polsce ( za..

Kardiomiopatia połogowa

Kardiomiopatia połogowa

.. ...w trzecim trymestrze ciąży lub do 5 miesiąca po porodzie. Istotne jest wykluczenie obecności kardiomiopatii rozstrzeniowej przed okresem ciąży. Przyczyną uszkodzenia kardiomiocytów jest prawdopodobnie nieprawidłowa reakcja układu immunologicznego matki na antygeny płodu. Powstałe..

Objawy zajścia w ciąże

Objawy zajścia w ciąże

.. ...trzepotania . Prawdopodobne objawy ciąży to powiększenie się obwodu brzucha, zmiany w obrębie szyjki macicy stwierdzone podczas badania ginekologicznego oraz dodatni wynik próby ciążowej. Za pewne objawy ciąży uważa się możliwość wysłuchania tętna płodu przez powłoki brzuszne matki (..

Skurcze macicy w czasie porodu

.. ...rozwiązaniu. W drugiej połowie ciąży ( zwykle po 20 tygodniu ) pojawiają się dwa typy aktywności skurczowej macicy: nieskoordynowane, chaotyczne, słaba - rzez ginekologów nazywane skurczami Alvareza; silniejsze ale bezbolesne, rzadsze skurcze Baraxtona Hicksa. Skurcze przepowiadające,..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. ...zagrożonych około 7 procent kobiet w ciąży. Objawia się wysokim ciśnieniem krwi i wzrostem poziomu białka w moczu lub obrzękami pomiędzy 20. tygodniem ciąży a końcem pierwszego tygodnia po porodzie. Zmniejsza się dopływ tlenu do płodu, co - jak wynika z badań prowadzonych na..

Cukrzyca ciążowa zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca

.. ...nietolerancja glukozy podczas ciąży może być wczesnym sygnałem ostrzegawczym dla kobiet. Jak wykazali naukowcy z Kanady nawet łagodna cukrzyca ciążowa zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca w przyszłości. Wyniki badań opublikowano na łamach pisma Canadian Medical Association Journal ...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...sie nasilić w okresie ciąży i wtedy jest problem bo leki w ciąży to zawsze jednak nienajlepsze rozwiązanie. A ablacja w ciąży - nie bardzo, zabieg wykonuje się w promieniowaniu rentgenowskim szkodliwym dla płodu. Więc w ciąży tylko wówczas gdy bezwzględnie trzeba. Ośrodki które wykonują..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...konieczne w czasie trwania ciąży jest dość skomplikowane. Przez internet nie sposób tutaj mądrze pomóc... pytanie do pana doktora. na poczatku chcialbym powiedziec iz jestem mile zaskoczony ze na takim forum mozna spotkac lekarzy. jak wiadomo z kontaktem ze spaecjalistami jest roznie a..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...położniczego z kardiologiem? W ciąży nie jestem jeszcze, ale wolałabym się upewnic. Serdecznie pozdrawiam i... ma pan niezwykłe poczucie humoru, doktorze! P.M: przyczyn kołatań serca jest dużo. Nie tylko wpw. Niemal każdy ma pojedyncze skurcze dodatkowe, większość z nas jednak ich nie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...się przestawić na czas ciąży. Co Pan sądzi, czy ciąża jest bezpieczna dla mnie? I jeszcze jedno pytanie c zy kwalifikuję sie do ablacji, i czy w Szczecnie są przeprowadzane te zabiegi? Z góry dziekuję za odpowiedź. Z tego co wiem wSzczecinie dwa szpitale wykonuja ablacje Arkonska bo tam..

Operacja zastawki aorty

.. ...interesuje mnie też kwestia ciąży przy tej wadzie. Pozdrawiam 2 miesiące temu trafilam do szpitala z zawałem serca, okazalo sie po dokładnych badaniach mam wrodzoną wadę serca: zastawka aortalna dwupłatkowa z niedomykalnością I stopnia i poszerzenie aorty wstępującej do 44mm. Lekarz..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 5

.. ...maleństwem, najpierw chodzić w ciąży rodzić to znaczy,że dasz radę.Ja nie jestem taka wydolna.Mam cały czas nadzieję że będzie lepiej ,że może jak się wygoi...Czas dla kobiety działa na niekorzyść .Ja będąc w ciąży miałam atak częstoskurczu ok. 5 min Nic się dziecku nie stało ale nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 23

.. ...nie odmówi prośbie kobiety w ciąży. Możesz zadzwonić do CK Anin i poprosić o telefoniczne połączenie z nim lub po prostu pojechać któregoś dnia do Instytutu Kardiologii, aby się z nim spotkać. To naprawdę jest taki człowiek, że można to spokojnie zrobić ( istnieje jednak ryzyko, że go..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 28

.. ...i fakt, że jestem w ciąży( 5 miesiąc ), narazie czuje się dobrze, mam takie pojedyńcze skurcze serca - ale to jak mi mówiono normalne po ablacji i powinno się unormować w ciągu około 3 miesięcy, więc sie pocieszam : ) sam zabieg to nic strasznego, dla mnie gorsze było leżenie po zabiegu,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 41

.. ...dziecko, gdy w trakcie ciąży nie można brać tabletek, jak biegać za dzieckiem, bawić się i dotrzymywać mu kroku? Ja teraz pomimo 27 lat czuję się jak emerytka - samolotem nie chcę latać na dłuższe odległości, bo co to za przyjemność, jak jest napad częstoskurczu, większość sportów odpada..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...Jeszcze nie byłam w ciąży i na razie nie planuję, ale też zastanawiam się, jak to będzie. Niedługo chcę iść do kardiologa prywatnie ( bo na panstwowych juz nie mam sil ) i wypytać dokładnie, jak najlepiej przygotować się do ciąży. Jak się czegos dowiem, na pewno napisze w tym wątku. OK..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...nie wolno przyjmować w ciąży ponieważ może to źle wpłynać na dziecko. Może lekarz dobrze Ci radził ? Z drugiej strony, piszesz że czujesz się lepiej, ale to na tym betalok zoku ? no tak na tym betalok zoku czuje ze jak bym go nie brala to ataki byly by ): dziewczyny, byłam wczoraj u..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 5

.. ...obecnie mam 2 dzieci w ciąży nie brałam leku w czasie ciąży miałam może jeden lub dwa ataki ale to nie zaszkodziło dzieciom porody odbyły się metodą naturalną wszystko było ok. więc nie ma co się przejmować tą chorobą zawiele. Z częstoskurczem to jest taki problem że jak już wystąpi to..

Echo serca - Str. 20

.. ...echo serca teraz po ciąży. Prosze o interpretacje i informacje jakie badania, może krwi powinnam zrobić. Lewa komora: 41 Grubość mięśnia LK: PMK 6 TŚlk 6 Aorta: 26 Prawa komora: 19 Zastawka mitralna: 0.6m/s E/A= 1.3 fala zwrotna - nb Zastawka aortalna: 1.0m/s fala zwrotna - nb Zastawka..

Echo serca - Str. 30

.. ...mama paliła w czasie ciąży lub nabyta - przebyte zapalenia płuc w wieku do 2 lat, Pacjent narzeka na przewlekłe kłopoty z swędzeniem i infekcjami uszu , - zrobić posiew na bakterie? problemy z krwawieniem dziąseł - parodontoza - możliwośc zakażenia wsierdzia przez taki stan rzeczy ? dwa..

Echo serca - Str. 50

.. ...rozumiem Ty byłaś w 1 ciąży już z ciśnieniem płucnym jak teraz?napisz mi cos więcej o jak przechodziłaś ciąże?pozdrawiam w takim razie od jakich wartosci rozpoznaje się to całe nieszczęsne nadcisnienie płucne???czy samo echo wystarczy by je jednoznacznie rozpoznać. ??? Kasia30, nie wiem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 8

.. ...ktoś miał podobny problem w ciąży. Do Emi!Ja w ciąży też miałam te przeboję.Nerwicę mam własciwie od dziecka,a silne objawy od 7 lat( właśnie w ciąży sie zaczęło ).Tak potwornie bałam się wszystkiego,że ciągle wsłuchiwałam się w swoje ciało.Nie wiem w którym miesiącu ciąży jesteś,ale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...wlasnie w tedy zaszlam w ciąży naszczęscie dziecku nic sie nie stalo. Najdziwniejsze jest to że, w czasie ciąży te lęki ustaly,wiedzialam że, nie moge brać żadnych leków i bylo ok. Gdy urodzilam jak by piorun szczelil wszystko wrucilo nie w takim nasileniu, ale wrucily bóle w mostku,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 21

.. ...któraś z Was była w ciąży już chorując ( ja mam 4 - letnią córkę i miałam super ciążę, ale wtedy byłam zdrowa ), to proszę o podzielenie się tym, jak było i czy choroba dawała się bardziej we znaki. Miniu, Dharmo i Doro cieszę się Waszymi sukcesami i życzę ich więcej! I sobie też : - )..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 22

.. ...się całej fizjologii, ciąży, porodu, zmian. Tak jak pisała Dora do Małej, musiałabym chyba wpaść, ale ja też zawsze mam spaontaniczność kontrolowaną. Mój narzeczony bardzo chce mieć dzieci w niedalekiej przyszłości, tymbardziej, że oboje mamy po 26 lat, a ja nie potrafię się na to..

Acenocumarol i wskaźnik INR

.. ...przeciwzakrzepowe w czasie ciąży W ciąży wzrasta poziom wielu czynników krzepnięcia, w tym fibrynogenu, obniża się aktywność plazminogenu; rozwija się stan zwiększonej krzepliwości krwi. Stąd niezbędna jest kontynuacja leczenia przeciwzakrzepowego. Doustne antykoagulanty przenikają przez..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 3

.. ...nie zagrażałby mojej ciąży a jednocześnie uchronił mnie przed zakrzepem? Witam, Jestem ze sztuczną zastawką aortalną 4 lata ( SJM 25 ). Nikt nie poruszał tutaj tematu wpływu acenokumarolu na kości. Po 3 latach zażywania tego leku stanąłem na granicy osteoporozy i od roku leczę się..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 4

.. ...przeciwzakrzepowych i ciąży... Mam 23 lata i migotanie przedsionków, Acenocumarol zażywam od jakiś 4 lat. W marcu tego roku zaszłam w ciążę, przez pierwszy miesiąc nie wiedziałam, że jestem w odmiennym stanie i nadal zażywałam Acenocumarol w dawce 1 - 3/4 - 3/4. W momencie, kiedy ciąża..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...będzie mi łatwo podczas ciąży. Już teraz mam kołatania serca, bardzo szybko się męczę, samo wyjście na słońce latem jest dla mnie koszmarem a co dopiero będzie w czasie ciąży? Latem jak jest upał automatycznie robi mi się słabo kręci mi się w głowie i chowam się do cienia jeśli już muszę..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...stosować. Ostatni trymestr ciąży byłam na zwolnieniu ponieważ do pracy musiałam dojeżdżać zatłoczonym tramwajem a w Polsce coraz mniej jest dżentelmenów, którzy ustępują miejsca ciężarnej. Pozdrawiam Witam, Dorotka dzięki za odpowiedź. Byłam dziś u kardiolog, która stwierdziła, że ta..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 9

.. ...ją u mnie jak byłam w ciąży. Właściwie oprócz duszności wieczorem przy zasypianiu - i to nie zawsze, tylko jak jestem przemęczona pracą, albo wykończona stresami. Normalnie żyję, bardzo dużo pracuję i kompletnie nic nie zażywam. Oczywiście przy tych objawach - uczuciu duszności, czasem..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...operacji nie mogłabym być w ciąży,ponieważ jest to za duże ryzyko.I się zdecydowałam na operację.Po operacji nie miałam w ogóle apetytu,byłam osłabiona i obolała.Teraz jest już o wiele lepiej.Ból nadal jest,ale to normalne.Rana bardzo ładnie się goi.Muszę nosić gorset przez 3..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...zok odstawić na czas ciąży i raczej żadnych nie brac. Ostatecznie w II lub III trymestrze. Powiedział, że praktcznie każde tego typu leki są szkodliwe dla płodu. Troche mnie to przeraziło, bo wiem jak czuje się bez leków koszmar uniemożliwiajacy funkcjonowanie, podobnie było kiedy..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja?

.. ...częstoskurcze przed i podczas ciąży, były uciążliwe ale nie było tragicznie.. Mała urodziła sie przez cesarskie cięcie, jest zdrowa( w czasie ciąży brałam leki ). Teraz jestem po ablacji ( która sie udała )jestem bez leków i wszystko jest super...Bardzo sie cieszę że zdecydowałam sie na..

Napadowy częstoskurcz - kiedy ablacja? - Str. 2

.. ...lekarzy na usg jak byłam w ciąży ani pani profesor ginekolog - położnik podczas wizyt co miesiąc nie usłyszała na ktg żadnych szmerów. Ponoć są bardzo głośne. Trafiłyśmy do ICZMP w Łodzi. Wiozła nas erka na sygnale z Sieradza. To był koszmar. Akcja serca Gabi to 240 uderzeń na minutę...

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...hemodynamicznego. W pierwszej ciąży było ok pod względem skurczy ale tętno miałam bardzo wysokie. Teraz jestem w 23tc drugiej ciąży i tym razem skurcze bardzo się nasiliły. Raz obudziłam się w nocy i przez godzinę miałam jeden za drugim, przeszło dopiero po Isoptinie40, chociaż byłam..

Duży puls

.. ...100, czy to normalny objaw ciąży? witam a ja mam puls 60 i boje sie czy nie jest oby za niski, mam 21 lat. pozdrawiam eeee - mój kolega dobrze wysportowany ma 56 - raz sobie mierzyliśmy : ) ja mam nadcisnienie tetnicze i przy tym puls od80 do 120 prawie codziennie czym moze byc..

Duży puls - Str. 2

.. ...wysiłku nawet 120 - 143, czuję takie ogólne poddenerwoanie ale nic poza tym i to cisnienie prawidłowe...? jestem w 17 tygodniu ciąży,mam puls 100,czy to jest normalne,kilka dni temu miałam 57,pozdrawiam..

Duży puls - Str. 3

.. ...jestem w 17 tygodniu ciąży i puls mi skacze w granicach 90 - 110. Wcześniej miałam nerwicę lękową i brałam cital. W tej chwili mija 2 miesiące od odstawienia citalu. Czy podwyższony puls może oznaczać nawrót choroby czy to zwykła przypadłość ciążowa. Nie ukrywam że miałam w tym tygodniu..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...zabieg teraz, bo podczas ciąży nie można brać leków a sam częstoskurcz może być pewnym zagrożeniem dla dziecka. Dlatego naprawdę nie bój się niczego i zdecyduj się na ablacje już teraz!!! Jak byś miała jakieś pytania albo chciała pogadać to to mój numer gg: 1122069 dzieki za odpowiedz..

Prof. Walczak - Anin - Str. 2

.. ...zaproponowal ablcje po ciąży, jęsli mi to nie przejdzie...a moja Pani AKrdiolog zapytana przeze mnie o ablcje powieidzła, ze nikt normlany mi jej nie zrobi przy pojedyńczych skurczach...... Uważam, że jest Prof Walczak ma więcej szcżęscia i uśmiechu na twarzy niż konkretnej wiedzy na..

Acenocumarol a inne narządy - Str. 2

.. ...pierwszego trymestru ciąży ( 43 ). Jednocześnie, Pastoureau i wsp. zaobserwowali, że otrzymujące warfarynę owce już po kilku miesiącach wykazywały wyraźne cechy osteopenii ( 44 ), zaś analiza wyników badań u pacjentów poddanych długoterminowej terapii przeciwzakrzepowej ujawniła znaczne..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 16

.. ...bo wspomniałam jej o ciąży ze chciałabym zająć a odstawienie lekow na zamienniki( brałam isoptin 120 ) sie nie udalo musiałam wrócić do beta - blokera.Niestety na zabieg musze czekać od 2,5 roku do 3 lat,a niestety lata uciekają bo mam 26. Czy ma ktoś jakąś rade dla mnie co mam..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 26

.. ...zawsze. Na pewno w czasie ciąży lekarze nie zalecają przyjmowanie Betalocu. W ciąży objawy arytmii mogą się nasilić. Dlatego też lepiej pozbyć sie problemu ( oczywiście o ile się da ) jeszcze przed zajściem w ciążę. Z podstawowych badań, które Ci pewnie lekarz zleci powinnaś zrobić..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 16

.. ...wiem czy to normalne w ciąży - zaczynam się bać - pomóżcie , bo moze nie potrzebnie sie czegoś boję to szkodzi mojemu dzidziulkowi:( anula ja bym na twoim miejscu udala sie do lekarza,tylko on rozwiaze twoje obawy.Pozdrawiam i zycze powodzenia. Już rozwiane - lekarz powiedział, ze po..

Po ablacji - Str. 6

.. ...ale wiem że ablację u kobiet w ciąży przeprowadzał już dr. Szumowski http://www.ckanin.pl/lekarze/szumowski.html Ja bym nie czekał Hej dziewczęta! Ja już jestem po ablacjach ( 2 ). Bałam się jak cholera. Ataki początkowo też miałam żadko - ok. 3 w ciągu 10 lat, ale od października..

Po ablacji - Str. 8

.. ...marwić na zapas!Ja w ciąży miałam częstoskurcz, że strach!a synek prawie 5 kilo sie urodził i wszystko było ok!Zyczę owocnych starań,Pozdrawiam! Do Kasi: Będąc w ciąży migotania przedsionków zdarzały mi się, niestety, codziennie, a nawet i kilka razy dziennie ( to już w ostatnim..

Po ablacji - Str. 14

.. ...ujawniło się u mnie w ciąży.Jedna sugestia:najpierw ablacja potem ciąża. Pozdrawiam prosze o pomoc szukam dokladnego adresu do warszawy annin do prf walczaka czy ktos mi pomorze prosze podaje moje gg 3560309 cześć Iwonko, Jest to ulica Płowiecka 37 w Warszawie. Ja właśnie wczoraj..

Po ablacji - Str. 21

.. ...,że pewnie jestem w ciąży a mam 49 lat, spanikowałam i testy, lekarz. Także widocznie tak bywa ja też o tym nie wiedziałam a nawet nie pomyślałam o ewentualnym związku.Serducho trochę daje znać o sobie, nawe5t przed chwilą tak dziwnie mi pulsowało i trochę poleżałam.jestem na zwolnieniu..

Zespół WPW a ciąża

.. ...zespół wpw. Bez ablacji o ciąży mogę pomarzyć, tak dała mi do zrozumienia pani doktor. częstoskurcze miałam rzadko. 3 poważniejsze w ciągu 10 lat.Teraz za to mam je często, gdyby nie leki to najprawdopodobniej codziennie. Pani dr powiedziała, że raczej bez ablacji się nie obejdzie, ale..

Zespół WPW a ciąża - Str. 2

.. ...forum gdzie przez okres ciąży gadałam z dziewczynami które maja podobne problemy do nas: ) http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20515&w=35793656 Aldonko, przepraszam, że nie odpisałam. Już to robię: ) Pozdrawiam!!! Ola Witam Powiec mi do kogo mam sie tam odezwać na tym forum bo..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka? - Str. 3

.. ...jestem w 16 tygodniu ciąży i wykryto u mnie zespół Barlowa. Moja kardiolog bardzo dobry lekarz z ogromnym doświadczeniem ) powiedziała, że te wada nie ma wpływu na ciążę, ale poród będzie cesarką. Osób nawet z tak małą wadą serca nie należy narażać na dodatkowy stres, a lekarze nie chcą..

KTG u płodu i tętno 160 dziecka

.. jestem w 37tyg ciąży na ktg dzidziuś ma cały czas tętno 160 czy to nie za wysoko zaodp dziekuje http://www.sercedziecka.org.pl/..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród

.. ...wpw i bez ablacji o ciąży mogę pomarzyć, tak dała mi do zrozumienia pani doktor. częstoskurcze miałam rzadko. 3 poważniejsze w ciągu 10 lat.Teraz za to mam je często, gdyby nie leki to najprawdopodobniej codziennie. Pani dr powiedziała, że raczej bez ablacji się nie obejdzie, ale za..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 2

.. ...sobie dajesz radę w ciąży? a co do isoptinu - to z 10 lekrzy zapewnieało mnie ,ze nie ma wpływu na dzidzię...ja go barąłm 5 tygodni, ale neesty mnie nie pomagał:( Ja mam arytmie odkąd pamiętam od szkoły.Zaczęłam coś z tym robić jak skończyłam 20 lat, miałam holtera i badania ale lekarze..

Nadciśnienie płucne a ciąża

.. ...życ a moze ktos był w ciąży i moze mi doradzić!!! Prosze pomóżcie ja mam 20 lat i tnp w III klasie czynnościowej. Z tego co wiem kobieta z tnp nie powinna zachodzić w ciąże Nie piszesz czym jest ono spowodowane i czy ma charakter pierwotny czy wtórny. Wiem, że dzieci ale równiez dorośli..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...wykarze to albo jestem w ciąży albo choruję na nerwicę. Wydaje mi się, iż to drugie jest bardziej prawdopodobne. Jeszcze godzinę temu nie chciałam się do tego przyznać... A teraz... Po tym co przeczytałam od Was wnioskuję iż mamy podobne objawy. Więc może to nerwica???? Jutro sprawdzimy...

Czy mam nerwicę serca? - Str. 2

.. ...radę. Teraz jestem w ciąży : - ) Czułam się cudownie szczęśliwa, ale mój ukochany wyjechał do pracy w stolicy. Samotne noce mi nie służą, w pierwszym tygodniu nie przespałam 4 nocy, dopóki nie przyjechał. Znowu znajome objawy - kołatanie, strach. Teraz jest drugi tydzień jego..

Niedoczynność tarczycy - Str. 2

.. ...tym? Napewno nie. Do ciąży też musisz być dobrze przygotowana, właściwie dożywiona ( to, że nie chodzimy głodni nie oznacza właściwego dożywienia organizmu ) aby dziecko było zdrowe. Naturalne terapie są jeszcze wyszydzane i potępiane;korzystając z nich, na początku wstydzimy się do tego..

Niedoczynność tarczycy - Str. 5

.. ...tamtym roku jak byłam w ciąży, robiono mi badania na wszystko nagle zaczęłam okropnie tyć. Z wagi jakieś 65 kg zrobiło mi się w ciągu 2 miesięcy 80 nie jadłam wcale więcej ani nie piłam. Wykryto u mnie „lekką niedoczynność tarczycy” tak powiedział lekarz, nie kazał..

Niedoczynność tarczycy - Str. 10

.. ...poleciała właśnie z tego powodu - wyrok operacja usunięcia całej tarczycy teraz jest mała niedoczynność ale da sie żyć jak bym się narodziła Więc ty nie lekceważ tego bo to jest wyleczalne pa pozdrawiam;..

Niedoczynność tarczycy - Str. 19

.. ...brałąm 100 euthyroxu w ciąży 150 euthyrox, urodziłam w końcu dużą , zdrową, silną dziewczynke. Mmineło 5 m - c od porodu brałam cały czas dawke z przed ciąży zrobiłam badanie TSH 0,036 ( norma 0,270 - 4,200 ) I NIE ROZUMIEM - co to oznacza ??????? MAM NADCZYNOŚĆ !!!!!!!!????????? CZY CO..

Ablacja - Str. 7

.. ...tych beta blokerów w ciąży nie jest wskazane, więc ablacja na przyszłość uratowała mnie od tego problemu : ) Bardzo bym prosiła o opisanie wyniku. Robiłam holtera i mam takie wyniki!! Zarejestrowano 103530 pobudzeń Rytm prowadzAcy zatokowy o czestosci 74/min zarejestrowano 33 pojedyncze..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...okazało się,że jestem w ciąży.Panika totalna i strach o dziecko,brałam przecież psychotropy nie wiedząc,że jestem w ciąży.Sama nie wiem jak to się stało ale te wszystkie objawy prawie z dnia na dzień przeszły mi.Na szczęście urodziłam zdrową,śliczną dziewczynkę,która za parę dni kończy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 28

.. ...piszesz jest drugi raz w ciąży.Czy przy pierwszym dziecku miałaś podobne dolegliwości i czy Twój lekarz ginekolog wie,że masz nerwicę lękową,A jeśli tak,to co na to mówi? ja kiedys bralam fluoksetyne,czula sie zle po tym leku,mialam nudnosci,wieksze lęki,ogolnie zle samopoczucie,od 5 lat..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 141

.. ...czasupodejrzewam ze jestem w ciąży a ja zaczełam dopiero leczenie jestem załamana nie wiem co zrobie jak sie potwierdzą moje obawy co ze mną bedzie i z moim leczeniem niewiem czy mi odstawią leki czy co narazie nic niewiem i chyba niechce wiedziec....na leku który mam brac przez pol..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 144

.. ...jestem w 7 tygodniu ciąży pewnie leki mi odstawią a ja dopiero zaczełam leczenie nie wiem jak to teraz bedzie co z moimi objawami dosyc ze teraz mam mdłosci jestem senna to jeszcze boje sie ze wrócą objawy nerwicy ....i niewiem czy dam se rade na samą mysl jestem zmęczona ... boje sie..

Ablacja i ciąża

.. ...mexicortu zwłaszcza w czasie ciąży. Witam!!! Jestem po trzech operacjach serca. Ostatnią miałam w październiku 2004 roku. Pół roku później dostałam pozwolenie na zajście w ciąże. W tej chwili mam 7 miesięczną córcie i w ciągu kilku miesięcy zamierzam zajść w następną ciąże. W okresie..

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...przynajmniej na początku ciąży ( tzn. min. 3 mies ) konieczne jest odstawienie leków. Prawdę mówiąc, nie wyobrażam sobie tego. Czasem wystarczy, że spóźnię sie 2 h i juz zaczyna się koszmar. Kiedyś zwyczajnie zapomniałam tabletki to po 5 h od momentu kiedy pownnam wziąć, mało nie..

WPW co to takiego? - Str. 2

.. ...ma zespół WPW. Juz w ciąży miał arytmię, bradykardie. brałam sterysy i wszystko sie unormowało. Co tak naprawdę jest przyczyna zespolu WPW. Przyczyna WPW i innych czestoskurczow moze byc np. grypa a scislej piszac powiklania po niej. Grype trzeba wyleczyc natychmiast przy sklonnosciach..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...tak bo 1 atak miałam w ciąży a teraz mam zaburzenia miesiaczkowania.Też nie mogę spać na lewym boku i na plecach ani siedzieć wyprostowan Jestem po operacji L5 - S1 i wymusza to określoną pozycję .Też gorzej jest gdy kończę wysiłek i siadam np zaraz po wejściu na 2 piętro.Proszę o..

Wysokie tętno spoczynkowe w ciąży

.. Jestem obecnie w 21tc moje tetno w spoczynku wynosi srednio 105,od 13tc lecze sie na nadczynnosc tarczycy,czy takie wysokie tetno jest normalne w ciazy? Na pewno najlepiej zapytać lekarza ale pamiętam, że po porodzie długo utrzymywało mi się podwyższone tętno i kardiolog powiedział mi, że to normalne z..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...nieudanej próbie donoszenia ciąży,w następnej ciąży prawdopodobnie nastąpiło jednego z dwóch płodów,na skutek zażywania tego leku Witam, a to się wystraszyłem właśnie dziś dałem żonie do wykupienia moją pierwszą receptę po wypisie ze szpitala , miałem wszczepiony rozrusznik. Coś mnie..

Pulsowanie w brzuchu

.. ...odczuwalne ok. 20 tygodnia ciąży - przy pierwszym dziecku - i nie wygląda to jak pulsowanie brzucha , tylko czuje się w brzuchu malutkie ruchy - na początku można pomyśleć ,ze to wzmożone ruchy jelit - myślę ,ze USG Cię uspokoi . pozdrawiam robilam usg po niecalych 4 tyg...po stosunku z..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 3

.. ...test i USG nie wykazało ciąży to możesz oddalić ten wariant bez obaw. puls w brzuchu to albo ciąża albo tętniak aorty brzusznej albo pieron wie co. Mam podobne odczucia. Pół roku po urodzeniu dziecka zaczęłam odczuwać ruchy w brzuchu. Robiłam testy, badałam się i nic. Przestało... ale od..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 4

.. ...wrazenia jak bym była wciąży... Prosze doradzcie coś na to bo się długo na tym zastanawiam co mam zrobić... prosze o wiadomośći na nr gg 17482540 Z góry dziękuje ; * * Pozdrawiam Sluchajcie u mnie jest taki problem. Od kilku dni pulsuje mi w brzuchu. Tzn tak jakby kopie. Zdarza się to co..

Nerwica serca po ciąży

.. witam mam 28 lat urodzilam dziecko pol roku temu i od konca ciazy mam takie objawy zaznaczam ze niekiedy dusznosci serce kolacze jak szalone nie moge wziac powietrza mam uczucie ze moge zemdlec. lekarz pierwszego kontaktu stwierdził że słyszy szmer serca natomiast ekg wyszło prawidłowe??nie wiem co mi..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 2

.. ...mieć mame w 12 tygodniu ciąży miałam zapaść małe szanse na donaszenie ciąży ,jeżeli chcesz porozmawiać to napisz wikifox@op.pl Ja choruje na rzadką kardiomiopatię - Arytmogenna dysplazja prawej komory serca. Kardiowertera na razie nie będę miał ponieważ nie miałem omdleń a boję się..