Objaw ciśnienia w głowie

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...nad ciśnieniem krwi. Objawy hipotonii ortostatycznej. zawroty głowy, zaburzenia równowagi; mroczki przed oczami; ból wieńcowy; tzw. ból wieszakowy - ból karku w pozycji stojącej. Łagodzenie objawów hipotonii ortostatycznej jest łatwiejsze gdy pacjent jest świadomy co ma wpływ na..

Betaadrenolityki (beta-blokery)

Betaadrenolityki (beta-blokery)

.. ...rytmu czy w leczeniu objawowym nadczynności tarczycy. Do działań niepożądanych beta - blokerów należą między innymi zaburzenia rytmu serca o charakterze bloków przewodzenia, skurcz oskrzeli i duszność ( szczególnie niebezpieczne u astmatyków ), impotencja, zawroty głowy i nadmierne..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...odpowiednią ilość tlenu. Objawy niedotlenienia mózgu mogą wystąpić nagle jako zawroty lub bóle głowy, zaburzenia widzenia, omdlenia i utrata przytomności. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku nagłego spadku ciśnienia ( np. hipotonia ortostatyczna ), wystąpienia ciężkich zaburzeń..

Doksazosyna (Apo-Doxan, Cardura, Doxar, Kamiren, Prostatic, Zoxon)

.. ...serca. Najczęstszym objawem niepożądanym wywoływanym przez doksazosynę jest ortostatyczny spadek ciśnienia. Mogą występować zawroty głowy, bardzo rzadko omdlenia. Czasem występują zaburzenia żołądkowo - jelitowe. Bardzo rzadkim działaniem niepożądanym jest nietrzymanie moczu. Preparaty..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...przypadków, rozwija się bezobjawowo albo daje skąpe i mało charakterystyczne objawy, takie jak bóle głowy, osłabienie, gorsza tolerancja wysiłku, wyjaśniał prof. Januszewicz. Pierwszą manifestacją tego schorzenia u większości pacjentów są niestety groźne powikłania. Jak ocenili..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...dawać symptomów. Rzadko objawia się złym samopoczuciem, rozdrażnieniem, silnym pobudzeniem, bólem głowy - powiedział prof. Głuszek. Jest to duży problem, gdyż schorzenie to znacznie zwiększa ryzyko groźnych dla życia powikłań, jak udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca czy nerek. Z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 557

.. ...Hej : ) mam podobne objawy - tzn. czasami mam gwałtowne skoki ciśnienia i zawroty głowy, mrowienie lewej ręki( dokładniej to 2 palców - małego i serdecznego )mam wrażenie,że zaraz zemdleję, z tego powodu nie lubię przebywać w zatłoczonych miejscach( np. autobus, sklep )Co do stresów -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 712

.. ...okazał się że to nerwica objawy kołatanie serca zawroty głowy bule głowy ściskanie w klatce nie biorę żadnych leków od 3 miesięcy mam metod po prostu robię jej na przekór . W najgorszym samopoczuciu poszedłem na prawko możecie sobie wyobrazić co się działo serce waliło ciśnienie ,zawroty..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 790

.. ...mam prawie wszystkie objawy : ) a co do szczepionki to chyba że tak powiem jesteśmy już na nią za stare : ) teraz z wieczora zaczęła mnie boleć głowa i chyba się położę trochę spać. Być może to od ciśnienia ale już sama nie wiem bo boli mnie nad oczami. a jeśli chodzi o tabletki to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 911

.. ...działnia leków tych objawów niepożadanych których tak się biomy. Otóż wszystko wypływa z naszej głowy niestety. Może po kolei. Ja kiedyś moje bóle głowy, zawroty, złe ogólnie samopoczucie skadalam na spadające ciśnienie ale pomyślcie przez chwilę czy nie macie takich objawów również..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...mnie się zaczęło sie od objawów, a nie od postawienia diagnozy. M.in. miałam okropne zawroty głowy uniemozliwiajace normalne funkcjonanowanie, a nawet czasem chodzenie, bóle głowy i podwyższone ciśnienie. Wartości 155/95 - 145/90 w wieku 30lat. Poczatkowa diagnoza to nadcisnienie i lek..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...wypadanie płatka i wszelkie objawy ustały. witam 10 lat temu stwierdzono u mnie wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - zemdlałam przed egzaminem , karetka zabrała mnie do szpitala, dwa dni nie mogłam wstać z łóżka - duszności, gorąco, zawroty głowy , podwyższone ciśnienie , tętno 160 na..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...niedoczynnosc tarczycy sie objawila? Moje podstawowe pytanie to czy szybkie tętno to to samo co częstoskurcz??Zaczęłam się dzisiaj obserwować tzn.mierzyć ciśnienie i tętno, ponieważ od jakichś 3 m - cy mam takie dziwne objawy:kręci mi się w głowie ( nawet jak siedzę ), trzęsą mi się..

Zespół wazowagalny

.. ...wazowagalny? czym sie objawaia? leczy sie to ? jak ? jak mozna go wykryc ? pomocy Związany z nerwem błędnym... Występuje np. u pacjentów po zabiegach koronarografii i koronaroplastyki. Objawy to spadek tętna, ciśnienia tętniczego, zawroty w głowie, osłabienie, bladość... Podaje się..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...masz; ) Co do Twoich objawów to mam je wszystkie i są one spowodowane nerwicą. Wiem,że pewnie trudno Ci w to uwierzyć,bo mnie też czasem jest trudno - przecież to wszystko jest TAKIE FIZYCZNE,prawda? : ) Zawroty głowy,senność,i ta panika kiedy cośjest nie tak...doskonale Cię rozumiem...

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...NERWICA( bo ma takie objawy, a ja jestem okropnie nerwowy ), LORDOZA ( RTG wykazało skrzywienie kręgosłupa szyjnego ) i SPOŻYWANIE ALKOHOLU. Więc reasumując stwierdził, że są to NAPI ECIOWE BÓLE GŁOWY w wyniku podanych przeze mnie przyczyn. Biorę na to Cinnarizinum i Xanax, jakoś żyje..

Uderzenia ciśnienia krwi do mózgu

.. ...rzdkie ale dokuczliwe objawy.jest to mianowicie krótkotrwały zawrót głowy, uczucie bicia serca w gardle oraz co najgorsze uczucie uderzena ciśnienia do głowy. Nie dzieje się to po wysilku fizycznym.Czasami po schyleniu się i szybkim wstaniu, czasami gdy siedzę, róznie i w róznych..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 119

.. ...mam podobnie, wiele objawów się pokrywa, tylko ja odczuwam jeszcze nieprzyjemny szum w uszach gdy boli mnie głowa. Mam obsesje i caly czas kontroluje ciśnienie.Jak tylko ciśnienie się podnosi cała machina zaczyna sie nakręcać. Serce zaczyna przyśpieszać, głowa zaczyna mnie boleć i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 142

.. ...Dobrze że chociaż żadnych objawów nerwicy nie ma. Nawet głowa nie boli: ) Oby tak dalej. Ja bardzo dużo obrywam od ludzi za to że palę w ciąży, ale nie mam silnej woli. W pierwszej ciąży też paliłam. Ale wtedy nie miałam żadnych wyrzutów sumienia. Teraz jest inaczej. Do tego przy tym..

Dziwnie niskie ciśnienie rozkurczowe po wysiłku

.. ...i mam jeszcze gorsze objawy. Od czasu do czasu ( powiedzmy co 3 - 4 dni ) robi mi sie bardzo słabo kołuje sie w głowie a ciśnienie wynosi 120/48 z tendencją do spadku.. jak widać ciśnienie rozkurczowe jest BARDZO niskie. Co mam z tym zrobić? jakie są tego przyczyny? Skurczowe w normie,..

Odstawienie leków na nadciśnienie

.. ...skutkach ubocznych nie ma objawow ktore masz. ja na prestarium fatalnie reagowałam, moj lekarz ktory od 50 lat ma do czynienia z nadcisnieniem powiedzial ze to pierwszy przypadek, ze po prestarium cala sie trzęsę, jest mi słabo itp. to miażdzenie w głowie i dretwienie konczyn to mogą być..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy

.. ...nie muszą świadczyć o objawach raka mózgu, ale jeżeli są bardzo dokuczliwe nie zaszkodzi jak pójdziesz z tym do lekarza. Możliwe jest, że bóle głowy to efekt niskiego ciśnienia, ale może to być także na przykład migrena, albo * uroki * dojrzewania * . I jeszcze jedno - kiedy masz te bóle..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 390

.. ...nerwicy nie mam takich objawów ,mam namyśli tu zawroty głowy.Pojawiają się u mnie tylko wówczas jak mam bardzo niskie ciśnienie ale po lekach dość szybko to przechodzi. Chyba dobrze byłoby udać się do lekarza i zrobić jakieś konkretne badania w tym kierunku.Po co masz się męczyć i..

Wysokie ciśnienie a bóle głowy i nudności

.. ...krótko bo wymienione objawy pojawiają się już po 2 - 3 tabl. - cisnienie owszem spada. Witam.U mnie sytuacja jest podobna, chociaż mam inne leki ,wcześniej czułam się dobrze ,ale czasami podskoczyło mi ciśnienie w czasie ciąży stwierdzili nadciśnienie i od tamtej pory biore już leki na..

Bardzo wysokie tętno o 13 latki! nawet 150

.. ...częstoskórcz serca, objawia się to tym, że co jakiś czas bez powodu uderzenia serca ( puls ) wynosi nawet ponad 150 uderzeń na minute przy dość słabym ciśnieniu, uczucie duszności, słabnięcia, ból głowy i drgania ciała przy tym mam... może córka choruje na to samo...myślę że to nie..

Czy to nerwica? bóle brzucha

.. ...dłuższego czasu mam objawy nerwicowe - przyspieszone tętno, podwyzone ciśnienie, napady lękowe... Serce w porządku. Krew, mocz itd - wszystko ok. Oprócz tego wszystkiego miewam dziwne dolegliwości w okolicach brzucha. Ucisk ok 10 cm nad pępkiem, kłócia pod żebrami, lekkie kłócia w..

Szumy uszne - pisk 24/7 - Str. 2

.. ...przysadki. A czytając objawy przy gruczolaku przysadki mam nadzieję że po leczeniu to cholerne bicie zniknie... Witajcie... ja również od kilku lat mam problemy z uchem albo ciśnieniem w głowie. Pykanie przerodziło sie w szum, a szum w * pisk z czajnika * jak to określacie. W 2008 we..

Nerwica lękowa wewnętrzna

.. ...pół roku temu pierwsze objawy były kłucie w plecach potem potem przez 3 tygodnie nie mogłam dobrze złapać powietrza była u lekarza wykryli mi ciśnienie tętnicze wysokie zaczełam brać tabletki zaczełam odychać normalnie ale coś mi sie stało z głową moje objawy są takie jak drentwienie w..

Ciśnienie i tętno

.. ...mierzenia cisnienia moje objawy to kołacze mi serce ,mam kule w gardle dusi mnie nie moge oddychac ,uderzenia gorąca do głowy az sie spoce, zawroty głowy ,bole głowy ,,słabo mi sie robi ze bałam sie wyjsc na ulice bo myslałam ze sie przewrocew srodku w zołądku mam tak jak by mi było..

Moja historia. Czy to nerwica?

.. ...dziś.Czułem się coraz gorzej.Objawy: - zawroty głowy - lęk - słabe widzenie - jakby szybsze bicie serca - potliwość - ciągłe zmęczenie i senność - niechęć do czegokolwiek - ciągły strach o życie swoje i bliskich - wydaje mi się często jakbym miał zaraz umrzeć,że tracę kontakt ze światem..

Wysoki puls, ukłucia w okolicy serca, dusi mnie w klatce piersiowej

.. ...wrześniu do szpitala. Teraz objawy są o tyle silniejsze ze odczuwam drętwienie lewej nogi ( w czasie kiedy te objawy następują mam lekko spuchnięto lewą nogę ),lewej ręki,czasem zawroty głowy,kołatania serca i podwyższone ciśnienie krwi bywa rożnie w zależności od pory dnia 149/101,..

Zawroty głowy, ból serca, duszności, wysokie ciśnienie

.. ...bezrobotna. Czego to mogą być objawy? od 3 miesiecy jestem mieszkam w anglii... a od 2 tygodni mam takie same dolegliwości... straszne zawroty głowy, czuje sie bardzo dziwnie, chodze jak bym byl cały czas pijany, wszystko zaczeło mnie draznic, nie moge sie na niczym skupic, jestrem jakby..

Zawroty głowy, nudności i dziwne ciśnienie

.. ...FT4 i aTPO. Podobne objawy występują przy chorobach nadnerczy, więc warto też zrobić usg jamy brzusznej. Witaj: - )Masz to od kregosłupa szyjnego.SAM NAPISAŁES ZE WYNIK JEST ZŁY.nie martw sie.potrzeba Ci nastawic kregi. Przepraszam nie wiem czy szyjnego.napisales dyskopatia c5.w kazdym..

Złe samopoczucie i problemy z ciśnieniem

.. ...wszystkim. Z dodatkowych objawów, ktore towarzyszą mi od dziecka to problemy przy gwałtowniejszej zmianie pozycji ( zawroty głowy i czarno przed oczami ), zasłabnięcia jak zbyt długo stoję, zwłaszcza jak jest duszno, ale nigdy nie zemdlałam na szczęście, zwasze zdążyłam się wyratować. I..

Skok ciśnienia -* wymioty?

.. ...przy tych objawach były zawroty głowy,bo ja miałam podobne objawy i przy tym zwroty głowy,serce mam w porządku okazało się że to błędnik to może być to.Wskazują na to objawy które opisujesz.Pozdrawiam...

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone

.. ...powiedzcie dlaczego mam takie objawy ?? :( ( Tak jak powiedział Ci lekarz najbardziej prawdopodobnie jest to nerwica. Z powodu zadawnionych konfliktów emocjonalnych ( często nieuświadomoionych w podświadomości ), konfliktów moralnych czyli najporściej mówiąc chorych emocji ciało..

Drętwienie rąk, nóg, biegunka, wysokie ciśnienie, zmęczenie...

.. ...wami podzielić moimi objawami, może ktoś z Was miał jakieś podobne dolegliwości i udzieli mi porady. Do lekarza co prawda wybieram się w poniedziałek, ale warto przeczytać wasze odpowiedzi. Często dretwieją mi ręce i nogi, do takiego stopnia że nie mogę się ruszyć. Przy tym wszystkim..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 2

.. ...czekał. masz podobne objawy jak ja, robiono mi tomografię głowy... i nic. może to byc pewna odmiana padaczki, piszę odmiana, bo jest ich całe mnóstwo. dobrze by było iść również z wizytą do endokrynologa. nie lekceważ tego, jestes zbyt młody na takie wysokie ciśnienie. pamiętaj że..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 3

.. Mam podobne objawy pomimo brania leków wysokie cisnienie cholerny pisk w głowie dochodzi nawet do188/141 po lekach i co z tym zrobić?!Nadciśnienie już pokićkało mi serce podobno dość poważnie i to się pogłębia a frakcja spada Witam mam tak samo... :( w nocy spać nie mogę i nie wiem co robić... martwi mnie to..

Ucisk w glowie, szum w uszach, wysokie cisnienie, dziwny wzrok - Str. 7

.. ...zaczeły sie u mnie dziwne objawy,uciski w głowie wysokie ciśnienie,trudności z oddychaniem,kołatanie serca,duszności,dezorientacja,bezsennosć,stany depresyjne,spadek kondycji fizycznej,nadmienie ze ostro trenowałem na siłowni ale też biegałem i grałem w noge,ogólnie byłem nie do zdarcia..

Ból głowy, drżenie rąk, zmęczenie, smutek, lekliwość

.. ...ktoś ma lub miał takie objawy? Jaka choroba się z tym wiąże. Moja dziewczyna od 2 miesiecy, nie może sobie z nimi poradzić. Wcześniej występowały zawroty głowy i bóle brzucha, bóle w okolicy serca, nadwrażliwość na ciepło, ale już się nie pojawiają. Na początku myśleliśmy, że to anemia,..

Czy uczucie ciśnienia w głowie i w oczach to objaw nerwicy?

.. ...napisać ale taki mam objaw.. Wczoraj gdy kładłam sie spać szumiało mi w uszach i tak jak pisze mialam uczucie cisnienia w glowie, a cisnienie w ogole mam normalne.. Juz sie stresuje czy nie mam czegoś z głową.. I jeszcze jedno.. do ludzi chorych na nerwice i mających * dziwne mysli *..

Nerwica, na tę chorobę się nie umiera

.. ...ona bardzo uciążliwa. Objawami nerwicy są: Kołatanie serca , potliwość , trzęsienie rąk nóg jak i drętwienie kończyn , bóle w mostku , podwyższone ciśnienie na tle nerwowym , zawroty głowy , lęk obawy przed śmiercią , duszności w klatce piersiowej , uczucie zimna i ciepła ,..

Brak tchu

.. ...pogotowie trzeba wezwac, to objawy udaru. Może to po prostu typowy migrenowy ból głowy. Często przy migrenie tak boli, że nic nie pomaga i ból utrzymuje się nawet do kilku dni. Może promieniować na jedną część twarzy i oko, powodować zawroty głowy i uczucie wysokiego ciśnienia w..

Fala duszności i zawroty głowy

.. ...czasu mam bardzo dziwne objawy. Występowały w pierwszej kolejności w pracy. Nachodziła na mnie fala duszności, do tego zawroty głowy, że myślałem że zaraz zemdleje. Serce zaczęło bić jak oszalałe. Teraz te objawy nasiliły się. Zacząłem często sprawdzać sobie ciśnienie i zauważyłem że w..

Drętwienia głowy nie dające mi żyć

.. ...chodzi ska się biorą moje objawy , więc wylądowałem u psychiatry. Początkowe objawy były Zawroty głowy Zaburzenia równowagi Ciemności przed oczami Skoki ciśnienia Szumy w uszach Lęki , bałem się z domu wychodzić, właściwie lęk towarzyszył mi cały czas, w tym że z rożnym nasileniem. Ucisk..

Niskie ciśnienie wysoki puls, bóle głowy, nerek, czasem nudności

.. ...jest.. Miał ktos podobne objawy? wie ktos co to moze byc ? U jakiego lekarza powinnam zasięgnąć porady ? Pozdrawiam jesli było USG nerek i inne badania,to moze to nie nerki,a zapalenie mięśni od chodzenia z gołym pępkiem w przykrótkich bluzeczkach.W takim wypadku - pomoże grzanie i maści..

Czy ja kiedyś poczuje się lepiej?

.. ...co sądzicie o moich objawach: Pierwsze niepkojące objawy to lekkie zawroty głowy problemy z koncentracją lekkie duszności. Po jakimś czasie skoki ciśnienia, lęk niepokój, napiecie i drgawki po przemijającym ataku. Póżniej po zazywaniu leków ciśnieniowych brak skoków ciśnienia ale uczucie..

Ucisk w glowie

.. ...roku, martwi mnie jeden objaw właściwie nie do końca wierze ze jest to przyczyna tego zaburzenia chodzi o to ze przy zasypianiu odczuwam silne kilkusekundowy ucisk w głowie w okolicy ciemieniowej i potylicznej czy to może być coś innego jak nerwica ?? mierz 2 x dziennie ciśnienie i..

Dętwienie kończyn, zawroty i bóle głowy, zmęczenie...

.. ...może ktoś ma podobne objawy i wie co może być przyczyną... Zaczęło się to bólami głowy, bardzo ciężko zaczynało przychodzić mi przyswajanie informacji, nie potrafiłam się skupić... Udałam się do lekarza, okazało się, że mam podwyższone ciśnienie. 2 tygodnie obserwacji i padła diagnoza -..

Lekki ból głowy w części potylicznej i wysokie ciśnienie...

.. ...utrzymuje? Witaj. U mnie objawy bardzo podobne. Nigdy tak nie się nie czułem, jak obecnie. Ból o różnym nasileniu w tylnej części głowy i sztywnienie karku. Ponadto miałem mdłości żołądkowe, szybkie i mocne uderzenia mięśnia sercowego, do kłucia w klatce piersiowej włącznie. Początkowo i..