Objaw Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...szyjnym ( żebro szyjne ). Objawy mogą także pojawić się jako działanie niepożądane niektórych leków. Leczenie polega na eliminacji przyczyny, jeśli jest możliwe doszukanie się jej, oraz na unikaniu zimna ( rękawiczki ) i bezwzględnym zaprzestaniu palenia. Początkowo, pomiędzy atakami,..

Choroby tkanki łącznej

Choroby tkanki łącznej

.. ...większości kolagenoz jest objaw Raynauda. W przebiegu chorób tkanki łącznej prawie zawsze obserwuje się różne zmiany skórne. Częste jest także zajęcia mięśni oraz narządów wewnętrznych ( płuca, serce, nerki, jelita ). Leczenie jest niestety jedynie objawowe, w zależności od konkretnej..

Propranolol

.. ...osób może pojawić się objaw Raynauda. Propranolol można podawać kobietom ciężarnym tylko, gdy jest on absolutnie konieczny. Propranolol przenika przez łożysko, nie ma badań na temat jego wpływu na płód...

Co sie ze mną dzieje? ostre kłucie serca, duszności, zasłabnięcia

.. Objawy: * ostre kłucie serca i okolic( promieniujące czasem w dół ) * duszności( nie uciska mnie w klatce, ale nie można wziąć oddechu ) * częste skurca okolic pach i stóp * niedokrwienie kończyn( palce u rąk i stop )i pocenie sie dłoni - stwierdzony zespół Raynauda * zasłabnięcia( od czasu do czasu ) *..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a

.. ...depresję.Jestem bardzo wrażliwa. Objawia się sinieniem rąk i kolan,mam zimne dłonie i stopy,w bardzo niskiej temperaturze trace czucie w rękach,mam również czasem skurcze z bólami:serca,płuc i okolic mostka.Najczęściej pojawia się to wszystko gdy jest zimno,zestresuję się,zdenerwuję lub..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a - Str. 2

.. ...,czy to mam ,choć część objawów faktycznie się zgadza. Mam 18 lat , moim problemem są oczywiście zimne ręce , zimne stopy , a czasami ( tak jak i wy piszecie ) nadmiernie ciepłe i spuchnięte i w żadnym stopniu nie zależy to od pogody. Mam ogromny problem z czerwienieniem się na twarzy i..

Zimne nóżki (marnące stopy, dłonie)

.. ...takie objawy? Nie sinieja mi dłonie, wiec choroba Raynaud raczej odpada. Niedokrwistosc? A cisnienie krwi sprawdzilas? A masazu stop probowalas? A kawe pijesz.?A ...jest jeszcze wiele mozliwosci i pytan...