Objawy bradykardii

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...Jeżeli pacjent ma groźne objawy związane z bradykardią w najbliższym czasie nie można założyć stymulacji stałej, można zastosować stymulacje czasową , aby zabezpieczyć go w okresie oczekiwania. Ostry zawał serca. W ostrym zawale ściany dolnej serca zamknięcie tętnicy zaopatrującej węzeł..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...niektórych leków nasercowych. Objawy zespołu tachy - brady to zwykle napadowe utraty przytomności. W lżejszych postaciach: zawroty głowy, uczucie nierównego bicia serca, zmniejszenie tolerancji wysiłku. Jeśli nie jest możliwe wyeliminowanie przyczyny dysfunkcji węzła zatokowego ( np...

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...występują inne niepokojące objawy. Bradykardia, czyli zwolnienie rytmu serca poniżej 60 na minutę jest zjawiskiem znacznie rzadszym. Jeśli występuje, jest zwykle efektem odruchu ortostatycznego lub wynika z ucisku ciężarnej macicy na żyłę główną dolną ( główna żyła zbierająca krew z..

Zespół MAS

.. ...komorowego z towarzyszącymi objawami, najczęściej w postaci omdlenia lub utraty przytomności. Zespół MAS to zaawansowana postać zaburzenia rytmu serca. W bloku przedsionkowo - komorowym drugiego lub trzeciego stopnia mogą mieć miejsce dwie sytuacje: W odpowiedzi na blok przewodzenia..

Leki na Alzheimera mogą spowalniać akcję serca

.. ...które mają łagodzić objawy choroby Alzheimera. O bradykardii mówi się, gdy częstość akcji serca wynosi poniżej 50 - 60 uderzeń na minutę. Stan ten bywa bezobjawowy. Jeśli jednak występują omdlenia, zawroty głowy czy utrata przytomności, oznacza to, że pacjent wymaga leczenia. Jak..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...stymulatora. Jeśli chodzi o objawy choroby to ich nie mam żadnych! Z tego co mi lekarz powiedział to wysiłek fizyczny może mnie zabić czy to prawda?? Jeśli chodz o moj wiek to mam 18 lat. Mam pytanie czy da sie tą chorobe wyleczyc?? czy juz bede miał ja do końca zycia?? czy jak bede imał..

Niskie tętno - Str. 2

.. ...leczona powinna być jesli jest objawowa ( omdlenia ). U mężczyzn wieczorem w trakcie wyciszania się może być w okolicach 48, u kobiet 51. Powinnaś iść do kardiologa, bradykardia grozi zatrzymaniem krążenia...

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...tam było że mam liczne objawy bradykardi zatokowej oraz hipotonie ortostatyczną )Lekarze stwierdzili że to może być kwestia psychiczna - co od razu wykluczam chyba ???? .Musze dodać ze od czasu do czasu pale papierosy. Od stycznia tamtego tego roku - kołatanie serca ,lecz to ustąpiło a..

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...mnie o tym lekarz nie uprzedził, ze to tak uzaleznia a tak z ciekawosci ktory jestes rocznik? dzieki za słowa otuchy, a na termin niestety nie miałam wpływu - taka juz jest ta nasza słuzba zdrowia he he..

Zaburzenia rytmu serca u 21 latka

.. ...widze, ze masz takie same objawy jak ja tylko ze u mnie po badaniu HOLTERA na oddziale kardiologi wyszło jeszcze bradykardia zatokowa, moje objawty tez zaczeły sie od omdlenia, mrowienie w lewej rece, bóle głowy, zawroty, do tego doszło jeszcze doszło ból w klacie okolice mostka - jak..

Bradykardia zatokowa

.. ...prosze o pomoc Właśnie przeczytałem opowiadanie o twojej chorobie.mam takie same objawy i chciałbym dowiedzieć się o leczeniu oraz leku który Ci przepisali.Jeśli możesz odpisz lub podaj swój numer gg...

Bradykardia i przerośniecie lewej komory serca

.. ...nie miarowe tętno ( serce bije raz mocniej raz wolniej, staje na chwilkę ). kobieta u której występują te objawy ma ponad 60 lat. Zastanawia się potrzebne jest leczenie szpitalne i czym to może grozić?..

Problemy w sercem, 17 lat

.. ...stąd te dziwne wieloobjawowe dolegliwości. Tak szczerze to nie jestem lekarzem, ale tak samo jak ty mam bradykardie ( około 40 uderzeń na min ) w nocy i też mam takie nagłe drgnienia całego ciała ( nie wiem co to ). I wiesz co.. nikt nie robi z tego tragedii, żaden lekarz ( a zwłaszcza..

Alkohol a bradykardia

.. ...zrozumcie * Młody jestem, szarość życia tłamsze * : ) W Twoim przypadku zrezygnuj z alkoholu. CALKOWICIE!!! Bo bradykardia jest objawem choroby a nie choroba. ( np. Blok tj. zagrozenie zycia ) Pozdrawiam..

Bradykardia a betablokery i nerwica

.. ...nerwica nie tylko powoduje objawy w postaci podwyzszonego tetna ale charakterystyczne jest tez to ze czesto tetno jest ponizej normy czyli ponizej 50, to jest nasz ukad wegetatywny a raczej jego napiecie powoduje te rozbieznosci od tachycardii do badycardii jest mase osob cierpiacych na..

Osłabienie, omdlenia, bradykardia, bóle głowy

.. ...roku życia dokuczaja mi objawy takie jak w tytule... byłam juz u wielu lekarzy poczatkowo przypisywano to okresowi dojrzewania kilku lekarzy stwierdziło ze taka moja natura i słaby organizm ogólna wrażliwosc. pozniej wykonano mi EKG oraz echo serca wszystko było ok. Jakies 2lata temu..

Złe EKG - proszę o poradę

.. ...osoby,które miały podobne objawy tzn: - opis EKG:ujemne załamanie T w V2 - V3 - ucisk lewej ręki w okolicach barku,drętwienia lewej dłoni,wewnętrzny niepokój,bóle zamostkowe. Dodatkowe badanie: - Holter EKG z natępującym opisem: 107091QRS * ÓW,14 pojedyńczych nadkomorowych pobudzeń..

Bradykardia, a ćwiczenia na siłowni

.. ...swojego serca, żadnych objawów nie zauważyłem, typu zasłabnięcia itp. Mam około 45 - 50 uderzeń na minutę. Od kilku lat gram amatorsko w piłkę nożną. Echo serca, próba wysiłkowa wyszły dobrze. I teraz moje pytanie... czy w takiej sytuacji ćwiczenie na siłowni 2 - 3 razy w tygodniu może..