Objawy choroby wieńcowej

Przerost mięśnia sercowego (przerost lewej komory serca)

.. ...zdecydowanie częstszą przyczyną objawów choroby niedokrwiennej serca. Objawy choroby niedokrwiennej serca spowodowane są przyspieszeniem rozwoju miażdżycy w naczyniach wieńcowych i zwiększonego zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen ( wzrasta masa mięśnia sercowego a naczynia wieńcowe..

By-passy

.. ...wieńcowych; klinicznie objawowa choroba 2 naczyń wieńcowych z tzw. ekwiwalentem zamknięcia głównego pnia, czyli zwężeniem LAD ( t. zstępująca przednia - gałąź lewej t. wieńcowej ) i Cx ( gałąź okalająca lewej t. wieńcowej w pobliżu pnia głównego ). Przeciwwskazania do by - passów...

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...choroba wieńcowa ) to objawowy okres miażdżycy naczyń wieńcowych. Spowodowana jest zmianami morfologicznymi w naczyniach wieńcowych lub naczyniach ich odgałęzień. Choroba niedokrwienna serca to ostre lub długotrwałe pogorszenie czynności serca wywołane zaburzeniem równowagi między..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...naczyniach. Pierwsze objawy choroby niedokrwiennej mają u kobiet częściej postać ostrą, podczas gdy choroba wieńcowa u mężczyzn ma w pierwszym okresie częściej charakter stabilny. Zawał u mężczyzn manifestuje się przeważnie bólem zamostkowym, a u kobiet - bólami w nadbrzuszu, dusznością,..

Hibernacja mięśnia sercowego w chorobie wieńcowej

.. ...niedokrwienia, czy też objawem mechanizmów degeneracyjnych. Pewne jest, że dochodzi dochodzi do komórkowych zmian wstecznych, polegających na zaniku włókien mięśniowych, pojawieniu się małych mitochondriów oraz powstawaniu skupisk glikogenu. Mimo, że nie poznano do końca mechanizmów..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...ścianie lewej komory. Objawy kardiomiopatii przerostowej. Objawy przedmiotowe i podmiotowe Przybliżona wartość występowania ( % ) Czynniki Duszność 80 zaburzenia funkcji rozkurczowej Dławica 60 zmniejszona rezerwa wieńcowa, choroba drobnych naczyń Niepełna utrata przytomności 50 nawet w..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...gdy wystąpią konkretne objawy. Próba wysiłkowa jest głównie wykorzystywana do diagnostyki pacjentów podejrzanych o chorobę wieńcową posiadających prawidłowy zapis EKG w spoczynku, do oceny wydolności wysiłkowej u chorych z rozpoznaną choroba wieńcową, po zawale serca oraz po leczenie..

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...wieńcowych. Jedynym objawem choroby są bóle zamostkowe, podobne do tych w chorobie niedokrwiennej serca ( tzw. bóle wieńcowe ). Nasilenie dolegliwości może być jednak większe, a podjęzykowe podanie nitrogliceryny często nie przynosi pożądanych efektów. W toku diagnostyki przeprowadza się..

Trudniejsze leczenie kobiet na choroby krążenia

.. ...ponieważ są starsze, a objawy choroby wieńcowej pojawiają się u nich później i są trudniejsze do zdiagnozowania. Pacjentki ŚCCS mają również znacznie więcej dodatkowych chorób. W tej sytuacji, na podstawie dwuletniej analizy trzech tysięcy pacjentów hospitalizowanych w Zabrzu, tamtejsi..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...serca jest niepokojącym objawem - ostrzegali podczas konferencji prasowej w Warszawie profesorowie Andrzej Rynkiewicz i Krzysztof Filipiak. Choroba wieńcowa jest podstępna - aż w 35 proc. przypadków zaczyna się ( i kończy ) nagłym zgonem z powodu zatrzymania krążenia. W pozostałych..

Koronarografia na podejrzenie choroby niedowieńcowej serca

.. ...temu bóle piersiowe i objawy niedokrwienia serca. Ma 69 lat, nigdy wczesniej na srce nie chorował. W ogóle jest w dobrej formie fizycznej. Tak jak u ciebie, jeden lekarz nie panikował i zapisał leki, a drugi skierował na koronografię. Okazało się, że tętnice zatkane są w bardzo dużym..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 275

.. ...ostatnio siły Aha, mam nadciśnienie tetnicze, które regularnie leczę BETALOC 25 i LISINORATIO 20 i mam cisnienie 120/70. ale te objawy mnie trzymaja, boje się że to choroba wieńcowa, ale w tym wieku...?..

Jakby atak serca, uczucie silnego bólu w mostku

.. ...byc nerwica serca? czy objawy choroby wieńcowej ( dusznica bolesna ) boje sie, bo w mojej rodzinie wszyscy choruja na serce. Moja mama miała 2 lata temu zawał, mój tata ma nadcisnienie tętnicze. Napiszcie czy ktos kiedys miał cos takiego i co to moze być? Czy powinnam isc z tym do..

Wynik badania echokardiograficznego EKG

.. ...wykluczone, chociaz po objawach mozna by podejrzewac chorobę wieńcową( oczywiście nie znam paniw ieku i innych czynników ryzyka ) Pani Izo w marcu przeszlam na wczesniejsza emeryture wiec domysli sie pani ile mam lat bylam ostatnio u kardiologa nie kazala sie denerwowac tymi bolami moze..

Czy mam chorobę wieńcową?

.. ...się godnym zaufania. Objaw pierwszy: duszność „od zawsze”. Najmniejsza w pozycji leżącej, silniejsza w pozycji siedzącej i stojącej, najbardziej dokuczliwa podczas ruchu ( chodzenia ). Idąc „chwytam” powietrze. Objaw drugi: średnio co kilkanaście..

Rentgen w oczach lekarzy?

.. ...na internecie takich objawów i wyskoczyła choroba wieńcowa. Od razu zaczalem sie bać i myslalem ze lada chwila dostane zawału. Po wizycie lekarz stwierdził ze to wszystko z nerwow. Postaraj sie obniżyć poziom stresu i nie przejmuj się za bardzo swoim zdrowiem to Ci na pewno przejdzie...

Powiększenie sylwetki serca

.. ...ta,,przepuklina moze dawać podobne objawy jak przy chorobie wieńcowej ,,, Wiec moze nie ma sensu mnie męczyć z tą koronografią .. sama nie wiem ,,,, tak sobie pomyślałam ,ale nie znam sie !!! pozdrawiam basia . Witam serdecznie ,i pozdrawiam , Chciałam was prosic o ocene badania,,..

Klinika Zaburzeń Rytmu

.. ...tę aortę, tak jakby aorta przechodziła trochę przez serce, a nie jak powinna na nim. Dlatego czasem samo serce ( ten mostek ) zaciska aortę. Objawy jak przy chorobie wieńcowej. Tak mi to wytłumaczono...

*To tylko chwilowe niedotlenienie* a potem zawał i zgon

.. ...dniu chory dostał nagle objawów zawału serca,i szybki zgon.Długa reanimacja pogotowia nie przyniosła efektu.W karcie napisał i nagłe zatrzymanie krążenia w chorobie wieńcowej. Do tej pory dręczą nas wyrzuty sumienia,że może trzeba było zażądać karetki mimo,iż dyspozytorka delikatnie..

Nerwica sercowa czy choroba wieńcowa?

.. ...dziwna dolegliwość! Objawy: Ucisk na mostku, lekkie palenie - trwa codziennie do kilku godzin. Pojawiły się bule w klatce ukłucia i nacisku ; rożne najczęściej górne części klatki piersiowej, czasem szyja,bark - bule te minęły ( po kilku dniach ),ale duszność pozostała. Ulgę na chwilę..