Objawy kardiomiopatii

Kardiomiopatia rozstrzeniowa

.. ...wyższa niż u kobiet. Objawy zależą od pogorszenia kurczliwości serca co w konsekwencji prowadzi do powstania niewydolności krążenia. Podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie jest badanie ultrasonograficzne - echo serca. Dokładne określenie rodzaju kardiomiopatii czasami jest..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...ścianie lewej komory. Objawy kardiomiopatii przerostowej. Objawy przedmiotowe i podmiotowe Przybliżona wartość występowania ( % ) Czynniki Duszność 80 zaburzenia funkcji rozkurczowej Dławica 60 zmniejszona rezerwa wieńcowa, choroba drobnych naczyń Niepełna utrata przytomności 50 nawet w..

Kardiomiopatia restrykcyjna

.. ...nadciśnienie płucne. Objawy odczuwalne dla chorego to zwykle duszność i spadek wydolności wysiłkowej. Z czasem pojawiają się zaburzenia rytmu serca, bardzo często migotanie przedsionków. Kardiomiopatia restrykcyjna może występować bez uchwytnej przyczyny, jest jednak bardzo rzadka (..

Kardiomiopatia tachyarytmiczna (tachykardiomiopatia)

.. ...frakcji wyrzutowej serca i objawy niewydolności lewokomorowej. Jest to jednak stan do pewnego stopnia odwracalny. Po przerwaniu migotania przedsionków zabiegiem kardiowersji i skutecznym utrzymywaniu prawidłowego rytmu serca ( rytm zatokowy ), wymiary komór ulegają normalizacji, frakcja..

Kardiomegalia

.. ...choroba sama w sobie, lecz objaw pewnych nieprawidłowości. Przyczyną powiększenia sylwetki serca może być kardiomiopatia ( rozstrzeniowa, przerostowa, tachyarytmiczna ). Do kardiomegalii może doprowadzić szereg chorób metabolicznych. Dla przykładu, serce dzieci urodzonych przez matki..

Kardiomiopatia połogowa

Kardiomiopatia połogowa

.. ...zachodzenia w ciążę. Objawy kardiomiopatii popołogowej to przede wszystkim ból w klatce piersiowej, zaburzenia rytmu i dolegliwości związane z niewydolnością serca. W leczeniu stosuje się leki moczopędne, beta - blokery i naparstnicę. Kardiomiopatia połogowa jest niebezpieczna przez..

Echo serca - Str. 33

.. ...kardiochirurgiczną P. kasia - objawy kardiomiopatii ( czyli uszkodzenia serca ) częsciowo zdekompensowanej , to znaczy z objawami umiarkowanie nasilonymi , z ktorymi organizm częściowo sobie nie radzi. Czy tata mial robione jakieś badania inwazyjne typu koronarografia? Podwyższone..

Echo serca - Str. 34

.. ...patologii P. Minio - objawy najpewniej kardiomiopatii rozstrzeniowej , w sumie echoa porownywalne , przynajmniej w tych parametrach , ktore sa podane. Moze konsultacja w ośrodku leczenia niewydolnosci serca? ( nie weim czy jest to kardiomiopatia pozapalna czy niedokrwienna ) P. Roxanno..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 5

.. ...połowy pacjentów pierwsze objawy wystepuja przed 2 rokiem życia. Początej choroby często jest nagły po prezbytej infekcji wirusowej. Postepowanie polega na leczeniu objawów prezwlekłej niewydolności serca. W tym celu podaje sie leki moczopędne np. Furosemid., preparaty naparstnicy (..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 6

.. ...zołądka a sercowych objawów nie miał,chociaż od tamtej pory 2 razy stracił nagle przytomność. nie powiedział lekarzowi i ma to wszystko w nosie.nie ma objawów nie ma choroby. . Moj synek zachorowal na kardiomiopatie majac poltora roku. W wieku 6lat mial przeszczep serca. Czul siew bardzo..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 8

.. ...nieprzyjemne sa tego objawy.No cóż - badać poziom potasu moge sama,ale co z digoxyna,którą muszę niestety brać - i bądz tu mądry?????? Do Tomka - dzięki za informację - nie wiem jak to się stało,ale odpisywałam przed południem i do tej pory nie widzę na forum mojej wypowiedzi./gdzie ja..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...dochodzą bardzo nasilone objawy żołądkowe - mdłości, wymioty. Strasznie się męczy :( Lekarz prowadzący wrócił do tematu przeszczepu i w lipcu idzie do szpitala żeby powtórzyć badania które będą potrzebne do zabrza. Od 2 dni bierze Insprę; Te żołądkowe sensacje akurat się nasiliły ale nie..

Kardiomiopatia gąbczasta prawej komory

.. ...kardiomiopatii jakie są objawy jak to się leczy jakie mogą być powikłania w trakcie choroby i czy gdzieś w kraju lub za granicą coś takiego leczy się skutecznie bardzo prosze o jakieś wskazówki bo wiem ze jest to bardzo niebezpieczna choroba jak ją mozna zdiagnozować na 100 procent..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 2

.. ...mówią lekarze.Głównymi objawami są * szmery nad sercem * , czasami też bóle lewej strony ciała...jeśli chodzi o leki to przyjmuje Dilzem retard.Myślę że najgorsze w tej chorobie jest to ,że z jej powodu umierają kompletnie nieświadomi jej ludzie, tak jak w przypadku mojej przedmówczyni:/..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 3

.. ...towarzyszących temu objawów. Czasem tylko odczuwałem raz lekkie, raz troche mocniejsze kłucia w okolicach serca... W szpitalu swierdzono że mam właśnie ten przerost, arytmię i zawężoną jamę odprowadzającą krew z lewej komory. Najgorsze jak dla mnie jest to, że Pani kardiolog i..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...Zdarza się,że pierwszym objawem choroby jest śmierć. Znałam dwoje młodych, blisko spokrewnionych ze sobą ludzi którzy umarli zupełnie nie wiedząc o chorobie. Jest to choroba genetyczna, z dominujacym zmutowanym genem, przy czym zawsze w rodzinie musi być ten pierwszy przypadek[ po prostu..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 5

.. ...daty. Dobrze poznać objawy, zagrożenia i rady innych osób doświadczonych na tym polu. Dlatego jutro pewnie popiszę do kogoś na gg: ) i pomęczę trochę o różne info. Chciałem trochę uspokoić niektórych, szczególnie nowo przybyłe osoby, którym niedawno przyszło zmierzyć się z tą..

Dodatkowe skurcze - Str. 279

.. ...Narazie dostal leczenie objawowe - ACEI, cos tam moczopednego i aspirynke. Chcialbym tylko zeby to byla niewydolnosc spowodowana np. nadczynnoscia tarczycy, albo kardiomiopatia alkoholowa. NIE CHCE ZEBY ZOSTAWIL MNIE I MOJA MAME! Mam dopiero 20 lat i studiuje... . ANULA - - - - - radzę..

Kardiomiopatia zastoinowa u 2-latka

.. ...powiedziec nam co bedzie dalej jak ta choroba przebiega jestem zrospaczona prosze jezeli ktos ma do czynienia z kardiomiopatia u dzieci prosze o kontakt pestka82@buziaczek.pl a jakie synek ma jeszcze objawy ???..

Arytmogenna kardiomiopatia prawej komory

.. ...ktoś to ma - jakie sa objawy - poza komorowymi zaburzeniami rytmu - czy echo wykaże? Tak, echo wykaże zmiany w prawej komorze serca. Tyle, że choroba może spowodować nagłą smierć sercową zanim pojawią sie zmiany w sercu. Choroba uaktywnia się w okresie dojrzewania lub wczesno dorosłym...

Kardiomiopatia czy nerwica?

.. ...moze być nerwica.Do jej objawów należy m.in.kołatanie serca,potliwośc, zawroty głowy,duszności a nawet omdlenia.Jednak zanim zaczniesz sie leczyc w tym kierunku,skonsultuj się z jeszcze innym kardiologiem.Przede wszystkim wyluzuj!!! Nie możesz ciągle myśleć o tym ,że dostaniesz..

Kardiowersja

.. ...raczej nasilenie się objawów kardiomiopatii rozstrzeniowej o której piszesz tym bardziej, że jak piszesz tata miał frakcję wyrzutową na poziomie 9 - 10 %. Przy takiej frakcji bardzo łatwo o dekompensację krążenia, a w konsekwencji zatrzymanie akcji serca i śmierć pacjenta. Rokowanie co..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...tachykardia może być objawem przewlekłego stresu, przemęczenia, obniżonego poziomu elektrolitów, czasem anemii lub zaburzeń w czynności tarczycy. Wymaga spokojnej konsultacji u lekarza prowadzącego i ewentualnie dalszej diagnostyki. Proszę się nie zamartwiać!!! dziękuję Megan prosze o..

Zawał serca a przeziebienie

.. ...serca o przebiegu bezobjawowym ( rozpoznanie głównie na podstawie EKG ); * zapalenie mięśnia serca i osierdzia ( z * objawami osierdziowymi * ); * zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); * postać klasyczna zapalenia mięśnia serca (..

Serce starcze a kardiomiopatia gąbczasta

.. Proszę o objaśnienie czy * serce starcze * ( tak określono chorobe serca u kuzynki 35 lat temu )a kardiomiopatia gąbczasta to może być to samo?Dziecko ma taki rodzaj kardiomiopatii więc skoro jest..

Kardiomiopatia a ciąża

.. ...kardimiopatię i jakie są jej objawy. jestem w ciąży podczas której dotkneła mnie arytmia komorowa......boję się żeby to się ie przeodzoiło w coś innego:( Echo mam dobre więc czy powinnam się martwić? Tak powinnas byc w szpitalu na dokladnych badaniach.zaburzenia pochodzenia komorowego..