Objawy nerwów

Kamica pęcherzyka żółciowego

.. ...przez długi czas bezobjawowa. W takim wypadku, nawet jeśli stwierdzi się kamicę w badaniu USG jamy brzusznej, nie ma wskazań do operacji. Wyjątek stanowią chorzy na cukrzycę. W przebiegu cukrzycy dochodzi do uszkodzenia nerwów i obniżenia się progu bólowego, dodatkowo istnieje tendencja..

Fenobarbital (milocardin)

.. ...pobudliwości nerwowej, przy objawach somatycznych zaburzeń nerwowych ( np. w bólach wieńcowych związanych z wzmożonym napięciem nerwowym ), także w zespołach bolesnego miesiączkowania. Fenobarbital może wchodzić w różnego typu interakcje i innymi, przyjmowanymi farmaceutykami, stosować..

Winpocetyna (Cavinton, Viecbrol, Vinpocetine, Vinpoton)

.. ...pochodzenia błędnikowego, przy objawach zaburzeń krążenia mózgowego ( szczególnie po udarze mózgu lub przy stwierdzonej miażdżycy naczyń mózgowych ). Winpocetyny nie należy stosować jednocześnie z heparyną. Przed rozpoczęciem terapii należy także wykluczyć możliwość krwawienia do..

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego

.. ...przyczyny tych nieswoistych objawów. Przyczyny zespołu jelita drażliwego. Dokładne przyczyny i mechanizmy powstawania choroby nie są znane. Uważa się, że dochodzi do zaburzenia odczuwania wrażeń bólowych z obszaru jelit, zaburzenia ich motoryki oraz być może pewnych zmian w..

Nadciśnienie wrotne

.. ...ośrodkowego układu nerwowego. Najczęstszą przyczyną nadciśnienia wrotnego jest marskość wątroby na tle zapalnym ( wirusowe zapalenia wątroby ), alkoholowym lub związanym z innymi chorobami ogólnoustrojowymi...

Dystonia (ruchy dystoniczne)

.. ...genetycznie, może być także objawem uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego ( udar mózgu, uraz ). Dość często ruchy dystoniczne są spowodowane działaniami niepożądanymi niektórych leków neurologicznych. Zaburzenia tego typu obserwuje się czasem w trakcie przyjmowania leków na chorobę..

Neurastenia

.. ...osłabienia. Taki zespół objawów jest nazywany astanią. Mogą się one pojawić w przebiegu lub po różnych chorobach, szczególnie dotyczących ośrodkowego układu nerwowego ( zapalenie opon mózgowych czy zapalenie mózgu ). Względnie często astenie obserwuje się po przejściu mononukleozy..

Nerwice (zaburzenia lękowe)

.. ...przebiegu których głównymi objawami są różne postacie lęku, rozumianego jako negatywny stan emocjonalny związany z poczuciem zagrożenia, dyskomfort, trwożliwe wyczekiwanie. Istotnymi aspektami zaburzeń lękowych jest brak racjonalnego uzasadnienia źródła lęku, brak organicznych uszkodzeń..

Objawy guza mózgu

Objawy guza mózgu

.. ...różne dolegliwości. Objawy zależą przede wszystkim od umiejscowienia guza oraz od tempa w jakim wzrasta. Czaszka jest zamkniętą przestrzenią w której ciśnienie zależy od masy objętości mózgu, objętości krwi w naczyniach oraz płynu mózgowo rdzeniowego w komorach ośrodkowego układu..

Tężyczka utajona

.. ...charakterystycznych objawów: Objaw Chwostka. Objaw jest dodatni, jeśli po uderzeniu ( opukiwaniu ) w okolice pnia nerwu twarzowego ( do przodu od ujścia przewodu słuchowego zewnętrznego ) obserwujemy skurcz mięśni twarzy. Objaw Ibrahima - Lusta. Wykonując tę próbę, lekarz uderza w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 27

.. ...zaczęłam się do swoich objawów przyzwyczajać. Przyzwyczajać do myśli, że mój strach ma wiele twarzy, przykleja sie do wielu narządów i potrafi imitować wiele chorób. Etykietka - * nerwica, hipohondria * jest wstydliwa. moje cierpienie nie jest dla otoczenia ( również lekarzy )..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 39

.. ...lat, ale w ciąży zwykle objawy sie nasilają. Nigdy jednak nie miałam tak wysokiego tętna i to tak długo. Próbowałam przeczekać jak zwykle, al ew końcu poszłam do przychodni no i tam po ekg od razu wezwali karetkę. Dramatycznie to wyglądało, strasznie trudno wtedy wierzyć że to tylko..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 52

.. ...dla mnie, doszly nowe objawy bol glowy ( jakby cierpniecie ) zimne stopy i dlonie oraz dusznosci, oslabienie i czasem mam takie uczucie jakby serce wogole nie bilo. Myslalam nawet ze to nerwica. Dodam ze juz jako dziecko czulam ze cos sie dzieje z sercem tylko zawsze konczylo sie na ekg..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...endokrynologie z powodu kolatan i objawoow nerwicowych bo mam zawyzone hormony stresu i os reninowa Pani Paula 87 - Ja myślę, że potrzebuje Pani normalnej konsultacji kardiologicznej - niezbędne badania dodatkowe to test wysiłkowy, Echo serca ( nazywane też UKG lub USG serca ), oraz..

Zastawka trójdzielna i nerwica wegetatyna

.. ...populacji nie daje zadnych objawow na prace serca ani jego wydolnosc. Co do zastawek to stwierdzono ze mam sladowe fale zwrotne w zastawce mitralnej i trojdzielnej ale nie I stopnia!!!!, mam rowniez ugiecie przedniego platka zastawki mitralnej ale nie wypada mi tylko sie ugina, zastawka..

Echo serca - Str. 15

.. ...stress moze nasilac objawy Bardzo dziękuje Pani Izo za odpowiedż.Co do hormonów tarczycy są w porządku.Byłam wczoraj u kardiologa, który przepisał mi Metocard 2x1/2 tabl.i Hydroksyzyne 2x1 tabl.Stwierdził że przyczyną moich problemów z secem może być nerwica wegetatywna,dał również do..

Echo serca - Str. 37

.. ...czy mogą dawać jakieś objawy do tego chyba mam dosyć silną nerwice bardzo proszę o odpowiedz pozdrowienia Miła Pani Izo ! Niestety na innych wątkach nie mogę doczekać się odpowiedzi - spróbuję zatem tutaj choć nie na temat. Mój tato ma mieć wszczepiane bajpasy. Jutro mamy konsultację i..

Echo serca - Str. 56

.. ...frakcji wyrzutowej, bo objawowa niewydolnosc jest zwykle wtedy, kiedy spada ponizej 45%. Nie skoczyl Ci czasem puls podczas badania ( zdenerwowales sie lub cos w tym stylu ), podniesiony puls wplywa na wyniki odnosnie frakcji wyrzutowej, gdyz po prostu zmienia sie pojemnosc minutowa..

Echo serca - Str. 58

.. ...tu nie pomoze! Twoje objawy wskazuja na postepujaca niewydolnosc krazenia! Taa do lekarza,oczywiscie ze ide ale dopiero termin bede miałwe wrzesniu a wczesniej tez chodziłem i facet mi tylko tak dał dla świetego spokoju skierowanie na Echo bo mi w ogole nie wierzył że cos moze mi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...nastawieniu, zracjonalizowaniu objawów już nigdy do mnie to nie wroci. Czego i tobie koleżanko życzę : ) : ) : ) Dzięki za odpowiedż i pozdrawiam serdecznie. mam ten sam problem mam 27lat i przez nerwy kłopoty ze zdrowiem.robiłem wszyskie mozliwe badania hormony w porzadku serce w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...Barlowa? Zauwazylem ze objawy przy nerwicy lekowej jak i przy wypadaniu platka sa podobne z tym ze owo wypadanie platka jest w zasadzie ignorowane przez wielu lekarzy.A wystepuja przy nim objawy rzekomonerwicowe.Mi wyszlo wypadanie platka i dostalem jakies leki ale wczesniej wszyscy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...niczym przemować. A objawy choc strasznie stresujące i uciążliwe powinny stopniowo ustapować wraz ze wrostem twojego spokoju wewnetrznego. I głowa do góry - większośc uzytkowików tego forum ma jakies nieprzyjemne objawy, ale wszyscy żyjemy. Nie widziałem by ktoś napisał, że na to umarł :..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 4

.. ...lekarz... ja mam podobne objawy od 2 tygodni raz nawet zabrala mnie karetka bo mtslalem ze umieram ... mam 23 lata i strasznie mnie ta nerwica strasuje mam przepisane od lekarza Metaprolol , Hydroxyzinum , Promolan , Ketonal Forte i Asentre ale boje sei brac te wszystke leki na raz..