Objawy neurologiczne

Niedotlenienie

.. ...Poniżej 6 g% pojawiają się objawy neurologiczne wynikające z niedotlenienia mózgu. Istnieje możliwość niedoborów tlenu we krwi, mimo wysokiego poziomu hemoglobiny i czerwonych krwinek. Dzieje się tak w chorobach płuc ( POChP, pylice itd ), w których w znacznym stopniu upośledzona jest..

TIA  (przemijające ataki niedokrwienne)

TIA (przemijające ataki niedokrwienne)

.. ...samych naczyń mózgowych. Objawem zespołu TIA jest chwilowy, odwracalny deficyt neurologiczny. Jednym z możliwych, i chyba najczęstszych objawów są: uczucie drętwienia połowy twarzy lub ciała, przejściowe niedowłady połowicze, afazja ( zaburzenia mowy polegające niemożności zrozumienia..

Dystonia (ruchy dystoniczne)

.. ...genetycznie, może być także objawem uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego ( udar mózgu, uraz ). Dość często ruchy dystoniczne są spowodowane działaniami niepożądanymi niektórych leków neurologicznych. Zaburzenia tego typu obserwuje się czasem w trakcie przyjmowania leków na chorobę..

Drżenia

.. ...Drżenia mogą być objawem różnych chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona, zespół Wilsona czy stwardnienie rozsiane. Zaobserwowanie tego typu zaburzeń powinno skłaniać do wizyty u specjalisty...

Akromegalia

.. ...Mogą pojawić się także objawy neurologiczne. Ze strony układu sercowo - naczyniowego najważniejsze zmiany to nadciśnienie tętnicze, kardiomegalia i niewydolność serca. Podstawą leczenie akromegalii jest usunięcie gruczolaka przysadki. W niektórych wypadkach stosuje się farmakoterapię..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...czyli krótkotrwałymi objawami neurologicznymi, które poprzedzają atak bólu migrenowego. Najczęściej są to zaburzenia wzroku - mroczki, błyszczące zygzaki, gwiazdki przed oczami, ale mogą też wystąpić zaburzenia czucia, jak mrowienie lub drętwienie ust i ręki; zaburzenia mowy i niedowład..

Echo serca - Str. 50

.. ...krzepliwości krwi ). Objawy, które opisujesz wydają się wskazywac na jakiś problem neurologiczny, ale przetrwały otwór owalny wraz ze skłonnością do zakrzepów może spowodować udar niedokrwienny ( i objawy mogą być podobne ). http://www.ikard.pl/przetrwaly - otwor - owalny.html..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 180

.. ...się interesuję sm i objawami ale tk nic nie pokaże, trochę zbyt szybko napisali na skierowniu podejrzenie sm, tak bez żadnych neurologicznych badań? Chyba że jesteś już po wizycie u neurologa i miałach nieprawidłowe odruchy? Odezwij się!! słuchajcie dzisiaj sttraszny ból serca poszłam do..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 186

.. ...mam żadnych zmian a objawy neurologiczne takie jak zawroty i bóle głowy, swoją drogą - dużo nas tutaj... mam bole glowy i zawroty co mam z robici magda guz Diagnoza: uszkodzenie/owrzodzenie DWUNASTNICY. Leczenie: RANIGAST ( na początku kroplówki a następnie tabelki przez 3 miesiące )..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 228

.. ...nie widzę podstaw pani objawów, mogę zapisać coś na krążenie ale nie ma u Pani nic neurologicznego co mogłoby dawać takie objawy. ???Dziewczyny jestem świntucha ale miałam ubaw. Na koniec mówie a kęgi szyjne?Lekarz mówi nie sa idealne, jest zwężenie ale Tomografia wyklucza ucisk na rdzen..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 232

.. ...uświadomiłam ze to są objawy w mojej głowie, bo neurologicznie jest ok, musiałam najpierw to sprawdzic i czas oczekiwania na wynik Tomografii głowy był czasem straszliwego stresu. Biorę leki antydepesyjne i zaczełam psychoterapię, działaj i nie zwlekaj. Moze pojdz do psychaitry..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 4

.. ...posty i większość z objawów mam takich samych,ale jest jeszcze coś co mnie niepokoi.Często w ciągu dnia odczuwam drżenie całego ciała. To z zewnątrz jest niewidoczne.Nie muszę oczywiście mówić, że zaraz pomyślałam o różnych choróbskach neurologicznych. Czy ktoś z was też to ma? Szukałam..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 21

.. ...jakie masz wszystkie objawy, jak nie chcesz na forum to na adres, który podałam wyżej Gosi... Ja mam dużo objawów neurologicznych, które lekarz początkowo traktował jako nerwe... choć ja byłam pewna, że to nie to... ...ja mam słabe nogi, drgania mięśni całego ciała ( w tym twarzy ),..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 10

.. ...ani się uczyć. I setki objawów neurologicznych, sercowo - naczyniowych itd. Z domu prawie nie wychodziłam oczywiście, no bo jak. Zaczęłam się leczyć homeopatycznie jakieś 8 lat temu. Ale to jest tak, ze jak po dobranym leku nie widać poprawy, to się dobiera nowy - i tak mi pani doktor..

Problem ze stabilnością czyli zachwianie równowagi - Str. 3

.. ...będziesz się czuła lepiej i objawy ustąpią, to będzie znaczyło że znalazłaś przyczynę i leczenie neurologiczne nie będzie potrzebne. Ale oczywiście decyzja należy do lekarza. No i ostrożnie z tym alkoholem : ) Pozdrawiam. no wlasnie mam nadzieje ze to minie bo nie mam zamiaru pic zeby..

Ekstrasystolia komorowa i wypadanie płatka zastawki mitaralnej

.. ...choroby? Jakie są jego objawy i jak sobie radzi - czy bierze jakieś lekarstwa? Moja * przygoda * zaczęła się kilka lat temu kiedy zemdlałam po ciężkim wysiłku. Wtedy skierowano mnie na oddział neurologii i zrobiono mi tam szereg badań - oczywiście neurologicznych. Nic nie wykryto więc..

Niskie ciśnienie 76/45, ciągle mi słabo

.. ...ciśnienie często jest objawem poważnych schorzeń o innym podłożu niż sercowo - naczyniowe: nowotworów lub chorób płuc. Jako przyczyny zbyt niskiego ciśnienia uznaje się kłopoty psychiczne - wyczerpanie. Także wystawianie organizmu na działanie upału, choroby serca i naczyń, chorób..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1228

.. ...walczy z rakiem. Jakie ma objawy? Witajcie kochani Wnusia wczoraj wyszła ze szpitala A dzisiaj była w Klinice Kardiologi Dziecięcej Katowicach okzało się że ze serduszkiem jest wszystko w porządku kamień mi spadł z serca jeszcze zostało konsultacja neurologiczna jest troszkę słaba ale..

Nie mogę normalnie żyć, normalnie funkcjonować i mam tego dość - Str. 3

.. MOJE OBJAWY OD pół roku - Miękkie nogi z mrowieniem w części z tyłu za kolanem - ZAROTY GŁOWY ,zachwiania postawy ,nie zawsze dziwne ciągnięcie w plecach jak i szyji - słabe ręce nie zawsze - zmęczenie KARDIOLOGICZNIE NIBY OK konsultacja dwóch lekarzy ! Neurologicznie został mi tylko tomograf ! LEKI Polocard..

Drętwa ręka, zawrity głowy i stwierdzona nerwica

.. ...nerwicą nazywać można objawy, których pochodzenie organiczne zostało wykluczone, a wykluczyć je mogą ( lub potwierdzić ) badania szczegółowe: badania neurologiczne, laryngologiczne, kardiologiczne, endokrynologiczne, okulistyczne i specjalistyczna diagnostyka ze standardowym badaniem..

Bardzo męczący problem ze zdrowiem

.. ...występującymi opisanymi objawami/szkoda że nie podałeś wieku i czy wspomniana impreza była mocno zakrapiana i b.wysiłkowa/Należy zrobić USG Holtera,USG serca,badanie neurologiczne,być może będzie potrzeba wykonania badania TK ,RTG klatki piersiowej,ale o tym zadecyduje już lekarz..Bez..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku

.. ...układu pokarmowego, jak i objawy neurologiczne oraz podwyższenie temperatury to * zasługa * tej choroby. Jednakże trzeba wykluczyć nadczynność tarczycy u Ciebie, bo podwyższona temperatura, tachykardia, zaburzenia rytmu, mogłyby wskazywać na problemy z tarczycą. Poproś lekarza o..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 58

.. ...nie wymienilam. MOJE OBJAWY OD pół roku - Miękkie nogi z mrowieniem w części z tyłu za kolanem - ZAROTY GŁOWY ,zachwiania postawy ,nie zawsze dziwne ciągnięcie w plecach jak i szyji - słabe ręce nie zawsze - zmęczenie KARDIOLOGICZNIE NIBY OK konsultacja dwóch lekarzy ! Neurologicznie..

Częste westchnienia i wzdychanie

.. ...dziwne przecież to jakiś objaw... ( na marginesie, ten anty spam to kretyński pomysł bo wyklucza ludzi horych neurologiczne ) ja mysle ze to moze byc nerwica ale takie objawy moze wywolac niedobor elektrolitow w organizmie czyli magnezu przede wszystkim. przeczytaj sobie ten artykul:..

Ból głowy - NIEUSTANNY

.. ...stwierdziła, że nie ma żadnych objawów * neurologicznych. Rezonans wyszedł prawidłowo, prześwietlenie zatok * też. RTG kręgosłupa szyjnego wykazało jedynie * wyrównaną lordozę * szyjną * , EEG też prawidłowe ( * zapis wysokonapięciowy. bez stanów * napadowych ani drgawkowych * ). * W..

Stres - Str. 2

.. Chyba moje objawy nie mają nic wspólnego z masturbacją, a raczej z zaburzeniami psychologicznymi i neurologicznymi. To co mnie dopadła to najprawdopodobniej nerwica. Wcześniej waliłem i serce było OK. Teraz wiele czynności wywołuje u mnie ataki przyspieszonej akcji serca. Nie wiem co robić, żeby wyjść z..

Mam dziwne bóle w okolicach serca

.. ...wymienione przez Ciebie objawy.Skoro wyniki wszystkich badan sa w normie, przyczyną mogą byc zmiany neurologiczne, np nerwica...taki wątek został już poruszony na tym forum...coraz więcej ludzi ma tą przypadłość - i to w młodym wieku.Może jesteś akurat w jakiejś niekomfortowej sytuacji..

Mrowienia w nogach a kręgosłup

.. ...Cholesterolu nie badałem. Martwią mnie te dolegliwości, mam nadzieję, że to nie SM. Umówiony jestem na początek z ortopedą, bo być może to sa problemy z kręgosłupem i stąd jakieś objawy neurologiczne...

Objawy neurologiczne

.. ...jest? Czy to jakieś objawy neurologiczne? Choroba psychiczna?nerwica? Czy to tylko moja wyobraźnia? Nie wiem co mam robić i proszę o poradę. Pozdrawiam od naciągania cięciwy nadwyrężyłeś sobie kark.Lepiej weż się za pływanie .To rozwija wszystkie mięśnie i ulży ci w nerwicy. ja myślę,że..

Przepychanie (czyszczenie) żyły szyjnej

.. ...pacjenta.Nawet w przypadku braku objawów neurologicznych.,jeśli tętnica szyjna jest zatkana 60 - do 99%.Przeczytaj artykuł,,Cholesterol i trójglicerydy * * .Zastosuj tacie dietę obniżającą cholesterol jeśli mu gotujesz.Ja też mam cholesterolowca,,na garnuszku * * i stosuję tę dietę dla..

Straszny ból serca i omdlenie

.. ...pogotowie? przy takich objawach powinno być wezwane. mógł to być zwykły stres, niedotlenienie, wynik infekcji, przypadek ale mógł to być częstoskurcz i inne zaburzenia w tym niekoniecznie kardiologiczne, może neurologiczne?? moim zdaniem do lekarza marsz Takie rzeczy mogą się dziać w..

Holter - jak zinterpretować?

.. ...rozmowę z lekarzem o objawach, obawach i wynikach badań! Zakres badań, które zostaną Ci tutaj zaproponowane w ramach diagnostyki chorób serca ( o ile to serce jest odpowiedzialne za zawroty głowy - pozostają jeszcze choroby tętnic szyjnych, ucha, neurologiczne, acha i nerwica, dość..