Objawy przy wypadaniu płatka zastawki

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...na płatku zastawki. Objawy kliniczne zespołu Barlowa. U większości pacjentów z zespołem wypadania płatka zastawki dwudzielnej przebieg jest bezobjawowy; u niewielkiej liczby chorych mogą wystąpić następujące objawy: zawroty głowy, kołatanie serca, utraty przytomności ( objawy te są..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...skupic )...moglabym tych objawow wymienic bardzo duzo...ale uwazam, ze z lekkiego sportu nie powinnismy unikac...!pozdrawiam...: ) mam 29 lat od 3 lat mam problem z serduszkiem dowiedziałam się o tym w miesiąc po tym jak przestłam palić 3 razy było u mnie pogotowie okazało się że mam..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...mnie się zaczęło sie od objawów, a nie od postawienia diagnozy. M.in. miałam okropne zawroty głowy uniemozliwiajace normalne funkcjonanowanie, a nawet czasem chodzenie, bóle głowy i podwyższone ciśnienie. Wartości 155/95 - 145/90 w wieku 30lat. Poczatkowa diagnoza to nadcisnienie i lek..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...przypadłość w 2000 roku. Objawy są dość gwałtowne tj.zawroty głowy, zasłabnięcia. Najgorszy jest jednak ten lęk przed omdleniem na ulicy,w tramwaju lub w czasie upału. Przyjmowałam doraźnie propranolol. 29 marca urodziłam zdrowego synka - ciąża przebiegała bez powikłań ale leku nie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...blokerów. U pacjentów bezobjawowych, po wykluczeniu innych patologii serca oraz zaburzen jego rytmu w badaniu holterowskim, nie ma przeciwskazań do podjęcia pracy, z wyjątkiem ciężkiej fizycznie. Zwykła rekreacyjna aktywnośc fizuczna też nie jest pzreciwskazana. Nie wolno natomiast..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem - Str. 2

.. ...gdy powoduje groźne objawy. Jeśli wszystko jest ok to nie ma sie co martwić, nerwy w tym przypadku ( chyba w każdym: ) ) mogą wszystko jedynie pogorszyć. Jakieś 5 lat temu po echo zdiagnozowanu u mnie wypadanie płatka zastawki mitralnej I stopnia. Lekarze powiedzieli, że to nic groźnego,..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...pooperacyjny, a może jakiś inny objaw? Bardzo proszę o komentarz i radę, bo lekarze milczą na ten temat. Stwierdzono u mnie na Holterze wypadanie płatka zastawki mitralnej, z tego powodu miewam dosyć często skurcze dodatkowe komorowe i nadkomorowe.Niekiedy mam je cały dzień, pojedynczo i..

Niedomykalność mitralna I stopnia i wypadanie płatka

.. ...dwudzielnej.Na początku objawiały sie bóle głowy ,duszności oraz kręciołki jak mój synek mówił i na twarzy robił sie bardzo blady. Wykryto to za pomącą ECHO serca bo Hollter nie wykazał nic.Natomiast EKG wykryło wiotki przedni płatek zastawki mitralnejz cechamiwypadania do LA.Znaleziono..

Wypadanie płatka zastwaki dwudzielnej a arytmia

.. ...wypadanie płatka i podobne objawy? Jakie macie wyniki Holtera ? JA mam kilka dziesiąt pobudzeń nadkomorowych i komorowych bez zaburzeń rytmu. W opisie Holtera - nie pełny przenijający zespół WPW ( a moze to ten płatek miesza? ). Jestem osobą nadpobudliwą i zestresowaną. Napiszcie proszę..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...zdarzają się opisane wyżej objawy oraz podwyższone ciśnienie. Dzięki za odpowiedź. Witam,też mam wypadanie płatka zastawki mitralnej i też zauważyłam ,że przerwy w biciu,potykanie się serca ( arytmie )zdecydowanie nasilają się po wypiciu alkoholu( co prawda i bez niego występują,ale po..

Odczyt z EKG a leki

.. ...mitralnej ktora daje objawy bardzo czesto polaczona z niedomykalnoscia tej zastawki, zrob te badanie jak najszybciej daj znac co Ci wyszlo trzymam ksciuki pozdrowienia Witam!!! Nie sądze żebyś musiał sie obawiać na razie. Wypadanie płatka zdarza sie dość często a objawy takie jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 205

.. ...wadzie serca, wszystkie objawy nasiliły się. Wiem,że część z nich spowodowana jest nerwami oraz towarzyszącymi emocjami ale u mnie niestety większość jest wynikiem niedomykalności zastawki mitralnej oraz wypadaniem płatków zastawki oraz ich wiotkością i pogrubieniem.Ale faktycznie kiedy..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...na likwidowanie tych objawow i wreszcie czy jest to grozne? Wybieram sie z wynikiem do kardiologa lecz pragne zasiegnac informacji od innych.Czekam na rady : ) ) Pozdrawiam goraco ( mam oczywiscie nerwice stad prawdopodobnie ta choroba ) Opis Jest to dość częsta i zwykle niegroźna..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej a ciąża

.. ...dobrego ginekologa jak i kardiologa, często robić badanie elektrolitów ( potas jest najważniejszy ) i oczywiście o wszystkich objawach im dokładnie opowiedzieć. Wtedy nie powinno być kłopotów. Pozdrawiam: )..

Koszmary napadów lęku sercowego

.. ...sercowego i rozmaitych objawów z tym powiązanych. Mam wypadanie płatka zastawki trójdzielnej, czyli zespół barlowa ( ? ) Męczę się z extremalnymi przeżyciami już 12 lat, a mam 32. Proszę o kontakt w celu wzajemnego wsparcia tudzież wymiany doświadczeń. Pozdrawiam. Siema : - ). Chyba mój..

Nerwica serca z wadą w tle

.. ...sercowego i rozmaitych objawów z tym powiązanych. Mam wypadanie płatka zastawki trójdzielnej, czyli zespół barlowa ( ? ) Męczę się z extremalnymi przeżyciami już 12 lat, a mam 32. Proszę o kontakt w celu wzajemnego wsparcia tudzież wymiany doświadczeń. Pozdrawiam. Mam 27 lat.Od dwóch lat..

Ugięcie płatka przedniego do lewego przedsionka

.. ...mitralnego moga towarzyszyć objawy kliniczne, takie jak bóle w okolicy serca, kołatanie serca i arytmie, zawroty głowy, zaslabnięcia, a nawet utraty przytomności. Współistnienie powyższych objawów z wypadaniem płatka określa się zespołem wypadania płatka, zespołem wiotkiej zastawki lub..

Niedomykalność zastawki mitralnej a wypadanie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...aortalnej, wad serca. Objawy kliniczne niedomykalności zastawki mitralnej zależą od prędkości jej powstania. Najczęściej wada ta jest stosunkowo łatwo rozpoznawalna przez lekarzy i poddaje się leczeniu. Istota wady polega na cofaniu sie krwi do przedsionka w czasie skurczu komory. Wiele..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 79

.. ...płatka może potęgować objawy nerwicy, ale do infekcji raczej nie może to doprowadzić. Silne stany zapalne organizmu np. zęba moga uszkadzać serce, jego zastawke. Bardzo często tak jest że przy wypadaniu płatka przy ataku czy nie wielkim stresie serce szaleje, to raczej normalne bo..

Nieznaczne skurczowe wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej

.. ...nie odczuwasz żadnych objawów, typu kołatania serca itp. to niekonieczne jest leczenie. Jest to wada kosmetyczna serca, praktycznie nie groźna. Bardzo dużo osób z tym zyje... Naprawdę, nie masz sie czym przejmować. Poczytaj sobie więcej o zespole barlowa. : - ) Miałam tą samą diagnozę...

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację? - Str. 2

.. ...może ktos miał takie objawy i podpowie mi coś. Witajcie kochani: ) Jakieś ponad pół roku temu dowiedziałam się że mam wypadanie płatka zastawki mitralnej:/ Jakoś nauczyłam się z tym zyc i przyzwyczaiłam się.Kardiolog powiedziała mi że można z tym normalnie żyć i jedyne co mogę zrobić to..

Ekstrasystolia komorowa i wypadanie płatka zastawki mitaralnej

.. ...choroby? Jakie są jego objawy i jak sobie radzi - czy bierze jakieś lekarstwa? Moja * przygoda * zaczęła się kilka lat temu kiedy zemdlałam po ciężkim wysiłku. Wtedy skierowano mnie na oddział neurologii i zrobiono mi tam szereg badań - oczywiście neurologicznych. Nic nie wykryto więc..

Wypadanie płatka przedniego zastawki mitralnej

.. ...Czy to są jedyne twoje objawy jakie opisujesz?? Tętna nie sprawdzaj co chwile bo jest ok. tylko będziesz se wyszukiwać problemy no jeszcze jeden objaw to takie napiecie w organizmie ,a teraz np jestem spokojny i nie czuje tego a bicie serca jest troche wolniejsze i slabsze aha i gorace..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej I stopnia i nerwica

.. ...10% ludzi z tą wadą ma objawy właśnie takie jak ty piszesz i dziesiątki innych. Piszę bo sam to mam i znam problem. W moim przypadku na pewno odpada dzwiganie zwłaszcza podnoszenie czegoś z ziemi. Twoje pytanie co mam robić??? a co można zrobić na to leku nie ma trzeba sobie radzić choć..

Setki badań i nic poza nadciśnieniem nie wyszło

.. ...Mial ktos z Was podobne objawy? Serdecznie pozdrawiam. Mój brat miał do tego dochodzi lęk.Ma robione wyniki w klinice hypertensjologii czy to nie guz nadnercza,do tego stwierdzili - wypadanie płatka zastawki mitralnej.Poproś lekarza o skierowanie na taki oddział! Ale co Ci tam wycieka..

Ugięcie płatka zastawki dwudzielnej na granicy wypadalnosci.

.. ...ze od tego mam takie objawy jak dusznosci, oslabienia( tak jakbym mial stracic przytomnosc ), robi mi sie nie dobrze. Oprocz tego przeszedlem duzo badan: krew, tarczyca, neurolog, alergolog - wszystkie wyszly dobrze. Czekam na odpowiedzi Witaj, jesli poczytasz na tym forum znajdziesz ze..

Prosze o pomoc

.. ...ktos mial tegorodzaju objawy Witaj Kasiu. Czy lekarz powiedział Ci, które z odczuwanych przez Ciebie objawów moga byc nastepstwem ( moga miec zwiazek ) z arytmia, z wypadaniem płatka zastawki mitralnej. Niektóre z objawów moga wskazywać na problemy nerwicowe ( lęki, sciskanie w gardle )...