Objawy tętniaka aorty

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...podatną na pęknięcie. Objawy tętniaka rozwarstwiającego aorty. Pacjenci z tętniakiem rozwarstwiającym aorty zgłaszają zwykle nagły, rozdzierający ból w klatce piersiowej ( lokalizacja bólu zamostkowa w rozwarstwieniu bliższego odcinka aorty lub ból w okolicy międzyłopatkowej w przypadku..

Tętniak aorty brzusznej

.. ...długo nie daje żadnych objawów. Niestety, często pierwszym objawem jest wstrząs z powodu utraty krwi po pęknięciu tętniaka. Inne objawy to ból w śródbrzuszu, uczucie tętnienia w brzuchu. Często dolegliwości pochodzą z okolicznych narządów uciskanych przez rosnący worek tętniaka. Leczenie..

Oznaka tętniaka aorty?

.. ...nie mam innych objawów poza nerwicą sercową.. prosze o pomoc!! to normalny objaw mocnego bicia serca, szczegolnie patrzac na to ze posiadasz nerwice, takie falowanie jest jak najbardziej zwyklym objawem...

Tętniak aorty piersiowej - Str. 6

.. ...taka operacja niesie za sobą jakieś konsekwencje?? Prosze pomóżcie mi... Pozdrawiam. Witam od jakiegoś czasu mam bóle górnego odcinka kręgosłupa i klatki piersiowej - czym objawia się tętniak aorty ??..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 7

.. ...przemęczać się i nie dźwigać. Objawy daje pęknięcie tętniaka. Ponoć czuje się wtedy silny i długotrwały ból w klatce. W takiej sytuacji trzeba natychmiast udac się do szpitala. Mój brat miał tętniaka rozwarstwiającego aorty.Nikt o tym nie wiedział nawet on sam;( zmarł 9 dni temu na..

Tętniak aorty piersiowej - Str. 8

.. ...piersiowej to normalny objaw, nasilają się przede wszystkich podczas oddychania, zmiany pozycji podczas snu. Może to jest spowodowane zrastaniem się klatki piersiowej? Nie wiem - dlatego pytam. Nie odsyłajcie mnie do lekarza bo niedługo jedziemy na wizytę, chcę poprostu usłyszeć opinię..

Tętniak aorty wstępujacej

.. ...po zapoznaniu sie z objawami zespolu Marfana dochodze do wniosku ze mozliwe ze to wlasnie to ( m.in.skrzywienie kragoslupa, szybko roslam, bylam zawsze wyzsza niz rowiesnicy i badzo chuda ). W tej chorobie tkanka laczna aorty jest slabsza niz zwykle. czy nie jest to wskazaniem do..

Tętniak aorty wstępujacej - Str. 2

.. ...tez mialyscie takie objawy i jak trzeba bedzie operowac to gdzie najlepiej sie udac.dziekuje i pozdrawiam. Witaj aniu, tak naprawde to nie wiem ktore moje objawy to tetniak. Nie umiem ci powiedziec czy te dolegliwosci to od niego. z tego co udalo mi sie dowiedziec ( tak tez pisze izabela..

Życie z tętniakiem aorty piersiowej i brzusznej - Str. 2

.. ...chorował,nie bylo żadnych objawów choroby.Jeśli znacie już diagnozę ,to róbcie wszystko żeby pomóc choremu.Tęniak jeśli pęknie zabija błyskawicznie.Powodzenia! Tylko jak dałej zyc bez kochanej osoby :( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( ( moja mama zmała 9/2/2009 .tętniak pekł , tykajaca bomba..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1234

.. ...wyczytałam, ze takie objawy może dać też tętniak, ale aorty brzusznej... Męczą mnie te myśli, nie wiem jak sobie pomóc. Cokolwiek szukam w sieci, zawsze natrafię na wzmiankę o jakimś tętniaku ;( ( Chcę zaznaczyć, ze jedyne co mi wyszło w badaniach, które miałam od początku swoich..

Tętniak aorty, leczenie tylko poprzez rozcięcie klatki?

.. ...chyba tydzień miał takie objawy ale nie mieszkał z nami i dowiedzieliśmy się jak było już za późno... lekarz nie dawał większych szns... dziadzia był transportowany samolotem... ale po co ja to pisze...??? tak mi smutno..... pozdrawiam To zalezy . Tętniak aorty wstępujacej jest..

Ból po prawej stronie pod żebrem, promieniujący do pleców

.. ...dziadzia miał podobne objawy... to był tętniak aorty brzusznej... niestety... więc lepiej się nie denerwuj tylko idż na badanie usg!!! pozdrawiam: ) Przepraszam bardzo ale ten ból to występuje po LEWEJ stronie.Teraz to wszystko zmienia postać problemu,wiem.Jeszcze raz przepraszam za..

Do Microbi! nt. zastawka aortalna i tętniak aorty

.. ...Jesteśmy w podobnym wieku 2 tygodnie temu przeszedłem tą samą operację ( zastawka aortalna i tętniak aorty ) na razie czuję się fatalnie tj. kołatania serca, zaburzenia rytmu itd. Czy miałeś podobne objawy!..

Podejrzenie rozwarstwiania aorty

.. ...dlaczego...tak jak mówiłem objawy miała od samego rana.o 12 stwierdzono zator tętnicy udowej przez usg.o 14 podejrzewają rozwarstwianie aorty,o 17 podejmują decyzje o badaniu tomografem ,cztery godziny szukają po wrocławiu sprawnego sprzętu.o 21.30 stwierdzono tętniaka aorty.nagle o..

Tętnienie w brzuchu w ciąży

.. ...brzusznych może być objawem tętniaka aorty brzusznej.Do tego prawie codziennie odczuwam pojawiający się nagle ból w klatce piersiowej o charakterze rozrywania.Który równie szybko przemija jak się pojawił.Ból jest przeszywający do pleców.Uznawałam to jako nerwoból.Nie wiem proszę o jakąś..

Operacja tętniaka aorty wstępującej

.. ...tyle. Jak mi lekarze objaśnili, rozwarstwienie się aorty objawia się silnym bólem w klatce, promieniującym do szyi i do brzucha. Grozi osobom z nieleczonym nadciśnienie i dźwigającym rzeczy o wadze powyżej 5 kg. Zosiu. Myślę że nalezy słuchać lekarzy. Jeśli nie poganiają to chyba wiedzą..

Szanse na przeżycie po operacji usunięcia tętniaka aorty

.. ...ma lat i jakie miala objawy? właśnie też vym chciała wiedzieć jakie są objawy tętniaka. Szanowna Pani, siostra moja ma 55 lat, a jeśli chodzi o objawy to nie miała żadnych. Tego tętniaka wykryto przy badaniach, lekarz poinformował ją w Lublinie, że musi poddać się operacji, bo inaczej..