Objawy udar

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...dużych ilości alkoholu. Objawy udaru mózgu. nagłe osłabienie siły kończyny ( górnej lub dolnej ); sztywnienie kończyny; jednostronne pogorszenie widzenia; trudności w mówieniu lub rozumieniu mowy; nagle pojawiający się ból, zawroty głowy. Każdy pacjent po udarze mózgu powinien być..

Angioplastyka (PTCA)

.. ...od stanu ogólnego osoby badanej i stopnia zaawansowania choroby, ich częstość nie przekracza 0.05%. Powikłania przy angioplastyce. Zawał serca Udar mózgu Zaburzenia rytmu serca pęknięcie ściany naczynia..

Genetyczne podłoże przerostu lewej komory serca

.. ...Amerykanów stwierdza się objawy przerostu lewej komory serca, który jest jednym z czynników ryzyka ostrych epizodów niedokrwiennych serca, niewydolności krążenia i udarów mózgu. Mało dotychczas wiadomo o stanowiących podstawą przerostu procesach patologicznych zachodzących w komórkach..

Chwilowa utrata wzroku

Chwilowa utrata wzroku

.. ...ciśnienia tętniczego krwi, objawom niedokrwienia mózgu mogą towarzyszyć chwilowe utraty wzroku. Do równie poważnego zaburzenia widzenia może dojść w przebiegu migotania przedsionków. Powstające w sercu skrzepliny stanowią materiał zatorowy szczególnie niebezpieczny dla naczyń mózgu (..

Zwężenia tętnic szyjnych

.. ...uogólnionej miażdżycy naczyń. Objawy choroby zależne są od stopnia zwężenia. Mogą sprowadzać się do zawrotów i bólów głowy. Częste są także omdlenia, utraty przytomności, zaburzenia widzenia. Przy zwężeniach znacznego stopnia może wystąpić zespół TIA lub nawet może dojść do udaru..

Winpocetyna (Cavinton, Viecbrol, Vinpocetine, Vinpoton)

.. ...pochodzenia błędnikowego, przy objawach zaburzeń krążenia mózgowego ( szczególnie po udarze mózgu lub przy stwierdzonej miażdżycy naczyń mózgowych ). Winpocetyny nie należy stosować jednocześnie z heparyną. Przed rozpoczęciem terapii należy także wykluczyć możliwość krwawienia do..

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...szybko rozwijają się objawy niewydolności serca, szczególnie często dochodzi do obrzęku płuc. Istnieje także duże ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Złośliwe nadciśnienie tętnicze może stanowić ewolucję zarówno pierwotnego jak i wtórnego nadciśnienia tętniczego. Częściej jednak rozwija się..

Dystonia (ruchy dystoniczne)

.. ...genetycznie, może być także objawem uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego ( udar mózgu, uraz ). Dość często ruchy dystoniczne są spowodowane działaniami niepożądanymi niektórych leków neurologicznych. Zaburzenia tego typu obserwuje się czasem w trakcie przyjmowania leków na chorobę..

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

.. ...została już zniszczona, objawy udaru zależą nie tyle od jego typu ( niedokrwienny, krwotoczny czy zatokowy ) co od lokalizacji uszkodzenia. W przypadku udaru krwotocznego najczęściej dochodzi do uszkodzenia jąder podstanych i wzgórza z uszkodzeniem struktury nazywanej torebką wewnętrzną...

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...występowały niepokojące objawy. U 574 osób badanie wykazało istotne zmiany miażdżycowe - toteż po sześciu lub dziewięciu miesiącach powtórzono je. Jak się okazało, ryzyko zawału serca czy udaru mózgu oraz prawdopodobieństwo operacji sercowo - naczyniowej było związane nie tylko ze..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...godzin od wystąpienia objawów - później leki przyniosłyby już więcej szkody niż pożytku. Najlepiej poradzili sobie z szybką pomocą Austriacy - transportują chorych z udarem helikopterami. W Polsce przeszkodą są głównie problemy z transportem, podczas gdy w Wielkiej Brytanii - brak..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...wiele lat nie daje ona objawów, ale nieleczona lub leczona źle znacznie zwiększa ryzyko udarów mózgu i zawałów serca. Niestety, w Polsce skuteczność leczenia nadciśnienia jest znacznie niższa niż w wielu krajach Europy Zachodniej i w USA - podkreślił specjalista. Nadciśnienie zaliczamy..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...dawać symptomów. Rzadko objawia się złym samopoczuciem, rozdrażnieniem, silnym pobudzeniem, bólem głowy - powiedział prof. Głuszek. Jest to duży problem, gdyż schorzenie to znacznie zwiększa ryzyko groźnych dla życia powikłań, jak udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca czy nerek. Z..

Echo serca - Str. 50

.. ...krzepliwości krwi ). Objawy, które opisujesz wydają się wskazywac na jakiś problem neurologiczny, ale przetrwały otwór owalny wraz ze skłonnością do zakrzepów może spowodować udar niedokrwienny ( i objawy mogą być podobne ). http://www.ikard.pl/przetrwaly - otwor - owalny.html..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 733

.. ...Nie wiem czy to były objawy odstawienne czy reakcja na uzależnienie. Wyłam w głos dwa bite tygodnie, bardzo xle się czułam , myślałam że umieram, w w głowie miałam takie odczucie jakby ktoś wiercił mi udarem rozrywał ją na części. Trwało to prawie 2 tygodnie. Byłam załamana i pewna że po..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 965

.. ...spanie to tez moze byc objaw depresji, natomiast od samego rana juz sie nakrecam , pierwsze pietnascie minut po obudzeniu juz jestem jak sprezyna. Jestem obecnie na urlopie - w domu , mieszkam we wroclawiu niby duze miasto ,ale posluchajcie... we wtorek rano dostalam okropnego ataku..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 996

.. ...piersiach * też jest objawem nerwicy.Jeżeli wyniki nie nic nie wykazały oznacza to,że od strony fizjologicznej jesteś zdrowa.Problem tkwi w głowie.Podobał mi się tekst z wylewem i udarem.Ja też miałam takie myśli. Edziu, Nic,powtarzam nic nie jest twoją winą.Ani fakt,że mama piła,ani..

Zaburzenia przewodzenia w sercu

.. ...tatu zbagatelizowano te objawy o których piszesz i dostał znacznego udaru . Byc moze u Ciebie jest cos zupełnie innego i nie chce siac paniki ale lepiej wykluczyc nie mozna sie opierac na ocenie okulisty ale radze dostac sie prywatnie do kardiologa a on pokieruje dalszym leczeniem jestem..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...niedotlenienia mózgu tzw.udaru co objawiło się niedowładem lewej strony ciała.na szczęście sprawność powraca bo rusza już ręką i nogą i to na tyle sprawnie że ma je przywiązane bo strasznie nerwowy po tym udarze się stał i wyrywa sobie wszystkie kroplówki,cewnik a ostatnio z tętnicy..

Udar mózgu - Str. 7

.. ...02.05.2010 i identyczne objawy jak Twoja mama. myśleć pozytywnie jest trudno, pięć lat temu ( 3 tygodnie po moim ślubie )mój Tatuś miał udar krwotoczny=tzw. krwotok podpajęczynówkowy, spowodowany pęknięciem tętniaka, stracił przytomność, dostał obrzęku mózgu i po 3 dniach, usłyszałyśmy z..

Drentwienie palca u nogi - Str. 2

.. ...u neurologa... To są objawy chorób serca i możliwe że mózgu. Jeśli ktoś pali proponowałbym to odstawić również kawę 1 dziennie I do kardiologa - skutek tego może być taki że skończy się na udarze mózgu, wylewie itp to przejdzie! mi przeszło. łykaj magnez koniecznie i tyle. sie nie bój,..

Jak leczyć udar mózgu?

.. ...niedokrwiennym udarze mózgu miała dzine objawy - wciąz uskarązała sie na pieczenie stóp :( . Masaz stóp, nacieranie spirytusem salicylowym, maścią dla sportowców, moczenie w masażerze dawało tylko chwilowa ulgę...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1092

.. ...wcześniej ujawniła by swoje objawy. Paradoksalnie moja nerwica uratowała mnie przed zawałem a być może udarem. Dłużej poprostu bym tego nie uniósł. Mój pierwszy atak paniczny tak mnie wystraszył, że w południe rzuciłem papierosy, odstawiłem piwo, kawę, cole. Tak - z dnia na dzień. A..

Bypassy i udar mózgu

.. ...całkowite ustąpienie objawów. Tylko najczęsciej zajmuje to miesiące ( zależy od rozległości niedokrwienia mózgu, ogólnej sprawności i stanu chorego itd. ) Ankafa,masz dużą wiedzę. Mama ma mieć koronografię przed operacja zastawki aortalnej. Ma 70 lat, nadciśnienie, niedoczynność..

Tętniak IAS

.. ...20% a nawet 30% procent ludzi. Często nie daje żadnych objawów. Najpoważniejszym możliwym jej skutkiem są nawracające epizody zatorowe ( udary ) i jeśli się z tym wiąże to się ją leczy. Dziękuję bardzo..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 3

.. ...rodzinnych, którzy widząc objawy udaru u pacjenta w wieku 80 lat, przepisują mu jakiś lek i każą * poczekac * w domu, bo może samo przejdzie ( tak było u nas zanim do interwencji wkroczyli rodzice ). Wiem też i to, że pozostawianie większości chorych w szpitalach ( mimo zapewnianej tam..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 23

.. ...paraliżujący lęk. U mnie objawy nerwicowe zaczęły się po wypadku - zaczęłam się bac, że coś mi się stanie, że zemdleje na ulicy i nikt mi nie pomoże. Pół roku temu byłam świadkiem udaru mózgu, który dostała moja sąsiadka ( opiekowałam się ją ) i zaczełam przeraźliwie bac się śmierci ....

DEPRESJA CZY UDAR MÓZGU?????

.. ...tygdonie temu i pierwszym objawem u mojej mamy była utrata pamięci. Mama nie umiała nazwac pewnych przedmiotów po imieniu, myliła się jak sie przedstawiała nie pamiętała swoich obowiązków które wykonywała wpracy. Czasami coś się jej przypomniało i powiedziała , ale nie byo to odekwatne..

Czy to mógł być niedokrwienny udar mózgu?

.. ...przechodzi z innymi objawami. Moja babcia miała chyba ze 3 po pierwszym wyszła z niego pomimo że około 2 tyg leżała sparaliżowana,. rehabilitowałyuśmy ją z mamą, drugi przeszedł łagodnie, chodziła, sama załatwiła swoje potrzeby jadła, wiadomo że trzeba było jej ugotować pomóc do sklepu..

Przechodzony zawał serca - Str. 2

.. ...to są dopalacze, ale objawy które opisujesz mogą ( choć pewnie nie muszą ) świadczyć o poważniejszym zaburzeniu albo krążenia mózgowego ( udar, zator ), albo kardiologicznie. Chyba sam widzisz że to nie były normalne objawy zwykłego zatrucia. Jeśli te dopalacze to jakiś środek odurzający..

Brak tchu

.. ...pogotowie trzeba wezwac, to objawy udaru. Może to po prostu typowy migrenowy ból głowy. Często przy migrenie tak boli, że nic nie pomaga i ból utrzymuje się nawet do kilku dni. Może promieniować na jedną część twarzy i oko, powodować zawroty głowy i uczucie wysokiego ciśnienia w..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. ...zabrała erka z podobnymi objawami zawałowymi. Okazało się, że w stendzie powstał zakrzep krwi. Ale tym razem doszło do reanimacji i niestety nie wiem ile trwała. Ponownie wykonano koronografię. Tata 5 dni był w śpiące. Po wybudzeniu ma problemy z wykonywaniem ruchów i mową. Mamy..

Udar mózgu - niedotlenienie. PŁACZ w stanie śpiączki.

.. ...słyszy.Życzę twojej babci powrotu do zdrowia. Niestety babcia zmarła w nocy ( 5 dzień śpiączki ).. moja babcia ma takie same objawy niewiadomo czy przezyje lekarze licza na cud a ja niemoge jej go dac pomuszcie..

Po bajpasach komplikacje psychologiczne

.. ...9 dobie po zabiegu a objawy są podobne jak w przypadku Teścia z tym, że okolo 15 lat temu przeszedł pierwszy zawał i udar podczas robienia koreonografii co zkończyło się pobytem dwu miesięcznym na rehabilitacji. w przypadku mojego Ojca podobno nastopił nawrót ze lub do stanu poudarowego...

Przeciek międzyprzedsionkowy

.. ...wada nie dawała żadnych objawów? Z tego, co wiem, takie ubytki trzeba zamknąć, bo źle przepływająca krew może prowadzić np. do udaru. U nas, w Koszalinie, kilka miesiecy temu kardiochirurg dziecięcy z Krakowa zamykał przezskórnie takie ubytki kilkunastu osobom, z których 19 - latka, była..

PFO Z PRZECIEKIEM ZAGRAZA ŻYCIU?

.. ...mówiących, że u osób bezobjawowych PFO należy zamykać. Standarów nie polskich lecz ogólnoświatowych. Opracowanych na podstawie wieloletniej obserwacji tysięcy pacjentów. Nie udowodniono, że zamknięcie PFO u osób bezobjawowych redukuje ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Zabieg zamknięcia PFO..