Objawy udaru

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...dużych ilości alkoholu. Objawy udaru mózgu. nagłe osłabienie siły kończyny ( górnej lub dolnej ); sztywnienie kończyny; jednostronne pogorszenie widzenia; trudności w mówieniu lub rozumieniu mowy; nagle pojawiający się ból, zawroty głowy. Każdy pacjent po udarze mózgu powinien być..

Zwężenia tętnic szyjnych

.. ...uogólnionej miażdżycy naczyń. Objawy choroby zależne są od stopnia zwężenia. Mogą sprowadzać się do zawrotów i bólów głowy. Częste są także omdlenia, utraty przytomności, zaburzenia widzenia. Przy zwężeniach znacznego stopnia może wystąpić zespół TIA lub nawet może dojść do udaru..

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...szybko rozwijają się objawy niewydolności serca, szczególnie często dochodzi do obrzęku płuc. Istnieje także duże ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Złośliwe nadciśnienie tętnicze może stanowić ewolucję zarówno pierwotnego jak i wtórnego nadciśnienia tętniczego. Częściej jednak rozwija się..

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

.. ...została już zniszczona, objawy udaru zależą nie tyle od jego typu ( niedokrwienny, krwotoczny czy zatokowy ) co od lokalizacji uszkodzenia. W przypadku udaru krwotocznego najczęściej dochodzi do uszkodzenia jąder podstanych i wzgórza z uszkodzeniem struktury nazywanej torebką wewnętrzną...

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...występowały niepokojące objawy. U 574 osób badanie wykazało istotne zmiany miażdżycowe - toteż po sześciu lub dziewięciu miesiącach powtórzono je. Jak się okazało, ryzyko zawału serca czy udaru mózgu oraz prawdopodobieństwo operacji sercowo - naczyniowej było związane nie tylko ze..

Zaburzenia przewodzenia w sercu

.. ...tatu zbagatelizowano te objawy o których piszesz i dostał znacznego udaru . Byc moze u Ciebie jest cos zupełnie innego i nie chce siac paniki ale lepiej wykluczyc nie mozna sie opierac na ocenie okulisty ale radze dostac sie prywatnie do kardiologa a on pokieruje dalszym leczeniem jestem..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 3

.. ...rodzinnych, którzy widząc objawy udaru u pacjenta w wieku 80 lat, przepisują mu jakiś lek i każą * poczekac * w domu, bo może samo przejdzie ( tak było u nas zanim do interwencji wkroczyli rodzice ). Wiem też i to, że pozostawianie większości chorych w szpitalach ( mimo zapewnianej tam..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 23

.. ...paraliżujący lęk. U mnie objawy nerwicowe zaczęły się po wypadku - zaczęłam się bac, że coś mi się stanie, że zemdleje na ulicy i nikt mi nie pomoże. Pół roku temu byłam świadkiem udaru mózgu, który dostała moja sąsiadka ( opiekowałam się ją ) i zaczełam przeraźliwie bac się śmierci ....

Brak tchu

.. ...pogotowie trzeba wezwac, to objawy udaru. Może to po prostu typowy migrenowy ból głowy. Często przy migrenie tak boli, że nic nie pomaga i ból utrzymuje się nawet do kilku dni. Może promieniować na jedną część twarzy i oko, powodować zawroty głowy i uczucie wysokiego ciśnienia w..

Przeciek międzyprzedsionkowy

.. ...wada nie dawała żadnych objawów? Z tego, co wiem, takie ubytki trzeba zamknąć, bo źle przepływająca krew może prowadzić np. do udaru. U nas, w Koszalinie, kilka miesiecy temu kardiochirurg dziecięcy z Krakowa zamykał przezskórnie takie ubytki kilkunastu osobom, z których 19 - latka, była..

PFO Z PRZECIEKIEM ZAGRAZA ŻYCIU?

.. ...mówiących, że u osób bezobjawowych PFO należy zamykać. Standarów nie polskich lecz ogólnoświatowych. Opracowanych na podstawie wieloletniej obserwacji tysięcy pacjentów. Nie udowodniono, że zamknięcie PFO u osób bezobjawowych redukuje ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Zabieg zamknięcia PFO..