Objawy zakrzepów

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...skrycie i jej pierwszym objawem jest epizod zatorowości płucnej. Diagnostyka opiera się na ocenie objawów oraz wynikach badań laboratoryjnych ( D - dimery ) i badaniu USG układu żylnego. Zakrzepica żył głębokich ma tendencję do nawracania po wyleczeniu. Powtarzające się epizody..

Choroba Buergera (zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń)

.. ...nóg. Często pierwszym objawem jest tzw.wędrujące zapalenie żył. Pozostałe objawy odpowiadają przewlekłem niedokrwieniu kończyn, pojawia się chromianie przestankowe, z czasem bóle spoczynkowe i zmiany martwicze. Choroba jest postępująca. Leczenie chirurgiczne polega na wszczepianiu protez..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...przypadków rozwija się bezobjawowo, śmierć przychodzi w ciągu kilku sekund. Fundacja pragnie stworzyć - dostępny dla lekarzy - elektroniczny system łatwej i efektywnej oceny ryzyka rozwoju ŻChZZ u wszystkich potencjalnych pacjentów. Jak wyjaśnia profesor, u podstaw choroby leży zwężenie..

Echo serca - Str. 50

.. ...krzepliwości krwi ). Objawy, które opisujesz wydają się wskazywac na jakiś problem neurologiczny, ale przetrwały otwór owalny wraz ze skłonnością do zakrzepów może spowodować udar niedokrwienny ( i objawy mogą być podobne ). http://www.ikard.pl/przetrwaly - otwor - owalny.html..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 245

.. ...stwierdziłam że mam wszystkie objawy zakrzepicy,co moze skonczyc się zawałem i odkleiłam plaster po ok. 20 minutach noszenia.Takze wszyscy mamy ten sam problem - doszukiwanie się chorób których nie mamy. Ale co zrobic,jak strach czesto bywa silniejszy od zdrowego rozsądku... Czarnaska..

Zakrzepowe zapalenie żył

.. ...szczególnie dramatyczne objawy. Zakrzepowe zapalenie żył głębokich najczęściej lokalizuje się w żyłach kończyn dolnych – około 60% przypadków i w 30% – w żyłach miednicy. Bardzo rzadko spotykane jest w innych naczyniach żylnych. Może występować w każdym wieku, lecz..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 31

.. ...Witaj, A miałaś jakies objawy tej zakrzepicy? jak to wyszło???na ECHO?czy mialas jakies inne objawy? Ile lat bylas po operacji?? pozdrawiam serdecznie!!! Witam wszystkich...mam wielką prośbę bo jestem w kropce...chciałabym porozmawiać z kimś o zastawce... i życiu z nią...bliska mi osoba..

Zatorowość płucna

.. ...chorob przedtem, zadnych objawow? Czy moglby ktos odpowiedziec? to ciekawy temat. W moim przypadku początkowo obustronne zapalenie płuc a następnie zawał płuca. Zatorowość powstała w wyniku tego zawału Gajka, zator powstaje najczęściej z powodu zakrzepicy żył głębokich, u osób chorych na..

Bóle łydek, antykoncepcja i Polocard

.. ...miałam żadnych poważnych objawów ubocznych, jednak od tygodnia odczuwam nieprzyjemne pulsowanie i silny ból lewej łydki. Wiem, że te tabletki mogą powodować zakrzepicę, ale nie mogę ich odstawić, bo wtedy problemy z okresem wrócą. U kardiologa termin mam dopiero za tydzień i boję się, że..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...u niektórych chorych objawy pojawiają się na długo przed zakrzepem.Są określone symptomy zakrzepicy, tylko nie wszyscy chorzy właściwie je interpretują. Tak było w moim przypadku. Dlatego też, mimo tych objawów, ja lekceważyłem je, pamiętnego dnia udałem sie rano na targ po zakupy,..

Po koronografi powstał zakrzep

.. ...znalazła się wszpitalu z objawami silnej biegunki z krwią bólami brzucha i wymiotami trafiła na oddział wew 1w zawierciu tam durne lekarki nie zrobiły nic żeby zdiagnozować mamę położyli ją i leczyli jak zatrucie nifuroksazydem i końską dawką ketonalu pomimo iż mama była po zawale..

Przyczyna ostrych bóli głowy

.. ...* Chyba na odwrót.A objawy moga sugerować guz mózgu.W każdym razie polecam kurację likwidującą zakrzepy.Niestety z tego co czytałem wynika że dobrze przeprowadzona daje likwidację około 100% zakrzepów w naczyniach krwionośnych dopiero po conajmniej roku. szok migreny miałam raz na..

Czy to udar mózgu? po zawale i zakrzepie w stencie

.. ...zabrała erka z podobnymi objawami zawałowymi. Okazało się, że w stendzie powstał zakrzep krwi. Ale tym razem doszło do reanimacji i niestety nie wiem ile trwała. Ponownie wykonano koronografię. Tata 5 dni był w śpiące. Po wybudzeniu ma problemy z wykonywaniem ruchów i mową. Mamy..

Mrowienie w udach

.. ...dziekuje!!!!!! Takie objawy może dawać zakrzepowe zapalenie żył, nie oznacza to ,że choroba jest już groźna i zaawansowana, może oznaczać tylko predyspozycje do niej. Na pewno warto wprowadzić profilaktykę: dużo ruchu, nie przebywać długo w pozycjach, które tamują dopływ krwi do kończyn...

Zakrzepica

.. ...lekceważyły jakichkolwiek objawów duszności czy tachykardii i nie dały wmawiać sobie,że wszystko jest od stresu,ale żeby walczyły o swoje i wszystko dokładnie przebadały.Dopiero na końcu może pojawić się to słowo,które jest wygodne dla niektórych lekarzy * stres * . Pozwolę sobie na..

Kobieta/23 lata, puls ponad 130, czasem nawet do 160

.. ...tabletek i może to byc objaw zakrzepicy lub zatorowosci plucnej. Wysoki puls może rowniez byc od problemów z tarczycą, może zrób echo serca? Badania na tarczyce miałam robione niedawno, wszystko wyszło w górnych granicach, ale miesciło sie w normie. Tabletek antykoncepcyjnych nie biorę...

Zakrzepica

.. ...niektórych osób przebiega bezobjawowo bo tak wyczytałem w artykułach w internecie a czasami jedynym objawem jest właśnie zatorowość płucna która prowadzi do śmierci jestem młodym człowiekiem mam prawie 22 lata wyczytałem że choroba ta częściej atakuje ludzi po 50 roku życia ale może też..

Niskie ciśnienie, wysoki puls spoczynkowy.

.. ...anty..naprawde,majac takie objawy,naprawde ryzykujesz..:( Ja uwazam,ze to wszystko jest typowe od tabl.anty,zauwazylas u siebie jakis kaszel bez przyczyny? czy cos? www.zakrzepica.blog.pl ,zaczelam prowadzic ten blog i jesli chcesz uzyskac jakies informacje to mozesz tam zajrzec; )..

Problemy z oddychaniem.

.. ...antykoncepyjne? Mam takie same objawy( przyspieszona akcja serca,u mnie okolo 170 w spoczynku )i kaszel,jak sie okazalo jest to zakrzepica i zatorowosc plucna. Nie nie biorę żadnych tabletek.Robiłaś badania w tym celu.Jak tak to jakie?I od kiedy masz takie problemy.Dziękuje za odpowiedż...

Niedokrwienie serca

.. ...odpowiedz,porady,czy na echo jesli to wyjdzie to czym to sie objawia dokladnie?tzn,cos nie tak z lewa komora czy co?barddzo mi zalezy na odpowiedzi. Przyczyna moze byc zatorowosc plucna i zakrzepica( leczona )?..