Objawy zawał

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...przez inną przyczynę. Objawy zawału serca. Zawał serca objawia się przede wszystkim bardzo silnym, długotrwałym ( z reguły ponad 20 min. ) bólem zamostkowym. Pacjent opisuje ten ból jako rozpierający, ściskający, duszący. Wystąpienie zawału często jest sprowokowane dużym wysiłkiem..

Powikłania zawału serca

.. ...pacjentów z zawałem ma objawy niewydolności serca, u ok. 8% występuje wstrząs kardiogenny, a u kolejnych 10% obrzęk płuc ( mechanizmem powstania jest niewydolność lewej komory i zastój krwi w płucach ). Do innych ostrych powikłań zawału serca należy również dysfunkcja lub pęknięcie..

Angioplastyka (PTCA)

.. ...od stanu ogólnego osoby badanej i stopnia zaawansowania choroby, ich częstość nie przekracza 0.05%. Powikłania przy angioplastyce. Zawał serca Udar mózgu Zaburzenia rytmu serca pęknięcie ściany naczynia..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...sercowego - co może objawiać się upośledzeniem kurczliwości lewej komory. Odejście lewej tętnicy wieńcowej jest poważną anomalią i ujawnia się zwykle jako niewydolność lewej komory w młodym wieku, niedomykalność zastawki dwudzielnej ( mitralnej, czasami jako zawał mięśnia sercowego u..

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...Jeżeli pacjent ma groźne objawy związane z bradykardią w najbliższym czasie nie można założyć stymulacji stałej, można zastosować stymulacje czasową , aby zabezpieczyć go w okresie oczekiwania. Ostry zawał serca. W ostrym zawale ściany dolnej serca zamknięcie tętnicy zaopatrującej węzeł..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...naczyniach. Pierwsze objawy choroby niedokrwiennej mają u kobiet częściej postać ostrą, podczas gdy choroba wieńcowa u mężczyzn ma w pierwszym okresie częściej charakter stabilny. Zawał u mężczyzn manifestuje się przeważnie bólem zamostkowym, a u kobiet - bólami w nadbrzuszu, dusznością,..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...jednostek chorobowych objawia się bólami w klatce piersiowe, a kilka z nich daje objawy łudząco podobne do dławicy. Diagnostyka różnicowa dławicopodobnych bóli klatki piersiowej obejmuje następujące choroby ( choć nie jest ograniczona do ): dławica zawał serca zapalenie osierdzia..

Duszność

Duszność

.. ...Duszność może więc być objawem bardzo wielu chorób. Duszność jest jednym z głównych objawów niewydolności serca ( skala NYHA dzieli niewydolność serca na cztery stopnie właśnie w oparciu o warunki, w których występuje duszność ). Duszność jest również jednym z objawów zatorowości..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy maską brzuszną zawału serca. Masce brzuszna zawału serca mogą towarzyszyć mdłości i wymioty. Ból może lokalizować się w środkowym nadbrzuszy lub w okolicy prawego łuku żebrowego. Istniej więc w takiej sytuacji możliwość pomylenia zawału..

Stan przedzawałowy

.. ...w oparciu jedynie o objawy kliniczne ( ból ) oraz wynik badania ECHO serca obrazujący spadek kurczliwości danego fragmentu mięśnia. Można powiedzieć, że jeśli mimo długo utrzymującego się bólu świadczącego o niedokrwieniu mięśnia sercowego nie zaobserwowano zmian w zapisie EKG, wzrostu..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...niespecyficznie, niemal bezobjawowo. Wynika to ze znacznej ilości różnych leków, miedzy innymi uspakajających i przeciwbólowych, które przyjmuje pacjent w okresie pooperacyjnym. Często chory nie skarży się na charakterystyczny ból w klatce piersiowej. Na ostre niedokrwienie mięśnia..

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...jądrem miażdżystym. Objawy dyskopatii szyjnej zależą od poziomu, na którym dochodzi do przemieszczenia, obrzęku lub ucisku. W typowym obrazie choroby pojawiają się bóle barku promieniujące do okolicy międzyłopatkowej. Tego typu dolegliwości należy różnicować z takimi groźnymi jednostkami..

Badanie śliny pomoże rozpoznać zawał serca

.. ...serca, zwłaszcza kobiet, objawy są niespecyficzne, toteż szukają pomocy dopiero wtedy, gdy już doszło do uszkodzeń komórek mięśnia sercowego. Dlatego tak ważne jest szybkie i precyzyjne, a przede wszystkim łatwo dostępne rozpoznawanie zawału. Nowa metoda opiera się na oznaczaniu szeregu..

Wcześniejsze przewidywanie zawałów serca

.. ...nawet w sytuacji, gdy objawy takich zaburzeń nie są jeszcze zauważalne. Wychwytując taką anomalię dzięki stosunkowo prostemu badaniu poziomu protein w krwi, można więc będzie dużo wcześniej niż obecnie podjąć działania zapobiegawcze. Studia nad tym problemem rozpoczęto dziesięć lat temu,..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...występowały niepokojące objawy. U 574 osób badanie wykazało istotne zmiany miażdżycowe - toteż po sześciu lub dziewięciu miesiącach powtórzono je. Jak się okazało, ryzyko zawału serca czy udaru mózgu oraz prawdopodobieństwo operacji sercowo - naczyniowej było związane nie tylko ze..

Polskie masło z kwasami omega-3 obniża ryzyko zawału serca

.. ...komórek nerwowych. Łagodzą objawy depresji i zaburzeń pamięci. Kwasy te można kupić w aptece jako farmaceutyk. Spółdzielnia Mleczarska Sudowia w Suwałkach jest kontynuatorką tradycji pierwszej spółdzielni mleczarskiej powstałej na Suwalszczyźnie w 1925 roku. Obecną nazwę przyjęła w 1986..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...u których wystąpiły objawy zawału, jak np. ostry ból w klatce piersiowej, czekają ze zgłoszeniem się na pogotowie średnio 2,5 godziny - alarmowali lekarze na konferencji prasowej w Warszawie. Jak przypomniał konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii prof. Grzegorz Opolski, zawał jest..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...jest znajomość jego objawów - zaznaczył prof. Filipiak. U niemal połowy pacjentów jest to ból w klatce piersiowej, umiejscowiony za mostkiem, ośrodkowo. Nie mija on nawet po podaniu nitrogliceryny. Chorzy określają go jako piekący, rozrywający, gniotący, ściskający. U 30 proc. pacjentów..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...wiele lat nie daje ona objawów, ale nieleczona lub leczona źle znacznie zwiększa ryzyko udarów mózgu i zawałów serca. Niestety, w Polsce skuteczność leczenia nadciśnienia jest znacznie niższa niż w wielu krajach Europy Zachodniej i w USA - podkreślił specjalista. Nadciśnienie zaliczamy..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...dawać symptomów. Rzadko objawia się złym samopoczuciem, rozdrażnieniem, silnym pobudzeniem, bólem głowy - powiedział prof. Głuszek. Jest to duży problem, gdyż schorzenie to znacznie zwiększa ryzyko groźnych dla życia powikłań, jak udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca czy nerek. Z..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...czyli krótkotrwałymi objawami neurologicznymi, które poprzedzają atak bólu migrenowego. Najczęściej są to zaburzenia wzroku - mroczki, błyszczące zygzaki, gwiazdki przed oczami, ale mogą też wystąpić zaburzenia czucia, jak mrowienie lub drętwienie ust i ręki; zaburzenia mowy i niedowład..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...strasznie i szukam u siebie objawów zbliżającego się zawału lub nagłej śmierci : ) Pozdrawiam Mikelek! Nie świruj tylko zbierz się na cierpliwość i czytaj wykład: - ) bedę przynudzać ale sam chciałeś. Acard - to nic innego tylko mała dawka aspiryny - jest stosowany jako lek..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 23

.. ...pieczenie, to zwykłe objawy nerwicowe - nerwobóle, być może masz też zagagę. Twoje samopoczucie pogarsza też nadwaga. Ja również, kiedy przytyję nawet 4 kg czuję się fatalnie. Tak to już jest z nami, kobietami: ) Pomyśl sobie, że skoro do tej pory zawału nie dostałaś, to go nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...kobiet właśnie może objawić się bólem ramion . Moja znajoma właśnie tak umarła na zawał w wieku 44 lat , była miesiąc wcześniej u lekarza z takimi bólami i lekarka jej powiedziała że to bóle od kręgosłupa a to jej serce dawało już znać że coś nie tak . Jeżeli chodzi o mnie to właśnie mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 65

.. ...niestety wzmacnia u mnie objawy nerwicy * Pati! Nic minie wiadomo na temat zawału u osoby chorej na nerwice. To normalne ze przy zaburzeniach lękowych serce przyspiesza,dodatkowo hiperwentylacja ( szybki oddech ) poteguje taki stan. Nie wiem czy palisz,spozywasz alkohol b nic na ten..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 95

.. ...tych wszystkich moich objawów nerwicy najbardziej boję się tego * galopującego * serca, zaraz wyobrażam sobie , że umrę na zawał. Ale wracając do tego co właściwie chciałam napisać: Tak więc biorę czasem ten Metoprolol. Ale sama nie wiem czy on tak dobrze na mnie działa. Serce nadal bije..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...bo ja miałem tysiące objawów i dolegliwości w tym zawały. Wczoraj w nocy myślałem ze ktoś mi dusi serce nie mogłem nabrać powietrza bo nie było gdzie masakra. nie wiem jak to opisać. Próbowałam już posta wyżej. Coś jakby mi się przetaczało przez serce co powoduje że ono nagle przestaje..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 21

.. ...Oszalec idzie z tymi objawami naszymi! Pozdrawiam - napiszcie czy tez nie mysleliscie juz nad wizyta u psychoanalityka! Marar1980. Nad wizytą u psychiatry się nie zastanawiałem, ale dwa dni temu myślałem że mam zawał. Bardzo fatalnie się czułem ogólnie i poszedłem pierwszy raz od roku na..

Nerwica? stwierdzono nerwicę wegetatywną ale nie miałam problemów

.. ...cześć mam identyczne objawy do Twoich kilka razy wylądowałem nawet w szpitalu i też mi mówią że to nerwica, biorę tabletki jak mam taki atak i jakoś mija, ale czasami to jest tragedia i myslę że zejdę na jakiś zawał. odpisz jak możesz ): droga Ewo kto ci naopowiadał takich bzdur,..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 100

.. ...słabości,łapały mnie objawy zawału serca łącznie z drętwieniem szczęki.Drzenie mięsni mam na okrągło i co jakiś czas problemy z żołądkiem.Obecnie mieszkam we Wloszech z moją dziewczyną i niby jest wszystko ok ale bóle głowy nie do wytrzymania.Praktycznie 24h na dobę.Dostaem w aptece..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 173

.. ...czy mieliście podobne objawy i czy rzeczywiście może to być nerwica. Agatka, ale to naprawde wygląda na zawał serca...na jekiej podstawie lekarz stwierdził, ze to nie to? Agatka leć do innego lekarza i to szybko z sercem nie ma żartów lepiej jak zbadają 10 razy za dużo niż raz za mało ...

Zawał serca bez zapchanych żył albo żołądek?

.. ...nerwica nie ma nic oprócz objawów wspólnego z sercem . Ile lat ma Twój mąż ? 44 bedzie mu przyjeto go na podstawie zawalu doszli do serducha od nogi stwierdzili wszystko ok i teraz pytanie od czego mial zawal ktory stwierdzili dosc dlugo go ratowali aby przywrocic normalny puls lezy tam..

Arytmia zatokowa

.. ...przejmowac!! Reszta objawow podobna jak u mnie, pozdrowionka PAPAP Dzięki za odpowiedź. Mam 20 lat, a anginy swego czasu miałam też bardzo często ( nawet 2 razy w miesiącu ), więc może to też jest przyczyną. Mam tylko nadzieję ze to nic poważnego( boję się cały czas ze to moze być zawał..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe? - Str. 2

.. ...dawno, ale fizyczne objawy nerwicy ( kołatanie serca, uczucie lęku jakby obawa przed śmiercią, uczucie ogromnego ciezaru na klatce piersiowej, wrazenie zawału serca, mroczki, osłabienie, wymioty, uderzenia gorąca potem potworne zimno i dygotanie całego ciała, zaciśnięcie wszystkich..

Tętniak serca

.. ...tutaj o rokowaniu i objawach ) od tego czy jest pozawałowy, jaki jest duży, jak zachowuje sie w UKG i jescze od kilku spraw. Nie każdy tętniak musi być groźny choć zawsze ogranicza pracę serca. Pozdrawiam mój syn ma tętniaka IAS to jest po prostu dziurka w sercu w jego przypadku..

Napady lęku panicznego

.. ...panicznego , które u mnie objawiają się sercowo - ciśnienie mi skacze 200/120 i puls 150 ( normalnie ciśnienie mam w normie ) poza tym ucisk w lewej piersi i ogromny lęk przed zawałem .Moje pierwsze pytanie dotyczy właśnie zawału , czy rzeczywiście mogę go dostać w czasie takiego ataku ?..

Szybkie tetno II - Str. 7

.. ...monia! ja miałem podobne objawy związane z jedzeniem po zjedzeniu czegokolwiek wydawało mi się , że zaraz dostanę zawału a w mostku gniotło jakby ktoś mi położył ogromny głaz na klatkę bałem się jeść ( nie wspomnę o seksie.. ) i w ciągu jednego miesiąca straciłem 8 kg wagi wszystko..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...masz; ) Co do Twoich objawów to mam je wszystkie i są one spowodowane nerwicą. Wiem,że pewnie trudno Ci w to uwierzyć,bo mnie też czasem jest trudno - przecież to wszystko jest TAKIE FIZYCZNE,prawda? : ) Zawroty głowy,senność,i ta panika kiedy cośjest nie tak...doskonale Cię rozumiem...

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...ostra reakcja alergiczna objawiajaca się opuchnięciem gardła, obrzękiem płuc...mało brakowało, aby się udusiła. Miała bardzo wysokie ciśnienie. Pogotowie zabrało ją na OIOM przy oddziale kardiologicznym, tam po podaniu haków i tlenu reakcja powoli ustąpiła. Na drugi dzień miała..

Kardiomiopatia czy nerwica?

.. ...moze być nerwica.Do jej objawów należy m.in.kołatanie serca,potliwośc, zawroty głowy,duszności a nawet omdlenia.Jednak zanim zaczniesz sie leczyc w tym kierunku,skonsultuj się z jeszcze innym kardiologiem.Przede wszystkim wyluzuj!!! Nie możesz ciągle myśleć o tym ,że dostaniesz..

Psychika pacjenta po operacji na by-passy

.. ...Ocenia się, że osoby z objawami depresji obarczone są 1.5 - 4.5 - krotnie większym ryzykiem wystąpienia w przyszłości zawału mięśnia sercowego, w porównaniu do osób bez zaburzeń emocjonalnych. Rozpowszechnienie objawów depresji u chorych po zawale serca jest szczególnie wysokie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...człowiek ma nerwicę, a ona objawia się głównie poprzez kłopoty z sercem, a przynajmiej nam się tak wydaje, bo mamy takie objawy. Ja również nie napisałam, że mój wujek miał nerwicę mięśnia sercowego, tylko, że miał zawał przez stres. I naprawdę dużo osobom, które miały nerwicę pomógł..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 49

.. ...napisz jakie miałaś objawy ? Czy też miałaś kołatania serca ? do Danusi.Mam pytanie czy jak mialas poczatki nerwicy to czy nie balas sie o swoje zycie, zdrowie?czy nie zastanawialas sie czy to nie jest od serca? od razu wiedzialas ze to nerwica? nikusia a skad wiesz ze to od nerwicy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 51

.. ...Ataki serca są typowym objawem psychosomatycznym. Wiążą się z tym oczywiście niesamowite lęki, jak właśnie lęk przed śmiercią. Dodać do tego panikę i już mamy wrażenie, że koniec - umieramy. Gdy miałam takie ataki czułam, że to już zawał. Dusiłam się, trzęsłam się, a nawet paraliżowało..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 61

.. ...Takie przeplatane te objawy. Chyba się wybiorę do tego psychologa czy tam psychiatry bo już padam. Ledwo co widze na oczy, znowu jakieś mdłości jak by od serca, a głowa nie będe już mowił bo prawie ją nie ruszam momentami. Bardzo zle się czuje i boję się najgorszego że jakiegoś wylewu..

Jakby atak serca, uczucie silnego bólu w mostku

.. ...byc nerwica serca? czy objawy choroby wieńcowej ( dusznica bolesna ) boje sie, bo w mojej rodzinie wszyscy choruja na serce. Moja mama miała 2 lata temu zawał, mój tata ma nadcisnienie tętnicze. Napiszcie czy ktos kiedys miał cos takiego i co to moze być? Czy powinnam isc z tym do..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 25

.. ...miałam te wszystkie objawy nerwicy cały czas myślałam że umieram na zawał serce tak mi waliło że myślałam że mi wyskoczy do tego zawroty głowy odczucia że zaraz padne oczywiście do tego wielki strach i panika , napady paniki ,nie mogłam wyjść sama z domu bo na dworze miałam wrażenie..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...wykonanie badania EKG, objawy opisane przez Ciebie sugerują raczej silna nerwice ale chcąc być pewną powinnaś przejść diagnostyke kardiologiczną. Niskie ciśnienie tętnicze nie chroni przed zawałem serca , zmniejsza co prawda ryzyko jego wystąpienia ale nie może byc mowy o braku..

Zatorowość płucna

.. ...chorob przedtem, zadnych objawow? Czy moglby ktos odpowiedziec? to ciekawy temat. W moim przypadku początkowo obustronne zapalenie płuc a następnie zawał płuca. Zatorowość powstała w wyniku tego zawału Gajka, zator powstaje najczęściej z powodu zakrzepicy żył głębokich, u osób chorych na..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...niedotlenienia mózgu tzw.udaru co objawiło się niedowładem lewej strony ciała.na szczęście sprawność powraca bo rusza już ręką i nogą i to na tyle sprawnie że ma je przywiązane bo strasznie nerwowy po tym udarze się stał i wyrywa sobie wszystkie kroplówki,cewnik a ostatnio z tętnicy..

Mam problem z ciśnieniem

.. ...)mogą powodować takie objawy o jakich piszesz! Może więc warto dokładniej przebadać się pod kątem właśnie trzustki ! Ja kiedy miałam pierwsze ataki woreczka żółciowego myślałam ,że to zawał ! Teraz jestem już 4 lata po operacji ale dolegliwości miewam , co prawda innego rodzaju ! Na tym..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...zawały bez wcześniejszych objawów. Coraz częstszym zjawiskiem są tzw ciche ( nieme ) mikro zawały gdy nagle robi się nam słabo, która to słabość mija po kilkunastu - kilkudziesięciu minutach i pozostajemy nieświadomi przebytego właśnie zawału. Jakkolwiek taki mikro( i nie tylko mikro )..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...bez żadnych uprzednich objawów, pomijając ostatni tydzień przed, kiedy to czułam się źle.Cały czas biorę standardowy zestaw leków pozawałowych, ale zdarzają się takie * małe powtórki z rozrywki * łudząco przypominające zawał, połączone ze złym samopoczuciem.Mój kardiolog po czasie uznał,..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...kregow szyjnych daje objawy do zludzenia podobne do sercowych. dodam jeszcze ze wielu lekarzy sugeruje sie pierwszym wywiadem z pacjentem i stawiaja faktycznie diagnoze kardiologiczna. znajdz dobrego lekarza i zasuwaj do niego,mnie te wyimaginowane dolegliwosci ( niby sercowe )przeszly..

Zadziwiająco rozbieżne wyniki badań serca

.. ...metodą Cardiocar( autokar objazdowy ). Ludzie wykonujący to badanie orzekli, że mam tak niedotlenione serce, iż zawał jest kwestią niedługiego czasu. Właściwie już powinienem nie żyć.Tymczasem w klinice kardiologii zapewniono mnie, że nie mam żadnych cech niedokrwienia. Cierpię * jedynie..

Rentgen w oczach lekarzy?

.. ...na internecie takich objawów i wyskoczyła choroba wieńcowa. Od razu zaczalem sie bać i myslalem ze lada chwila dostane zawału. Po wizycie lekarz stwierdził ze to wszystko z nerwow. Postaraj sie obniżyć poziom stresu i nie przejmuj się za bardzo swoim zdrowiem to Ci na pewno przejdzie...

Zawał serca a przeziebienie

.. ...serca o przebiegu bezobjawowym ( rozpoznanie głównie na podstawie EKG ); * zapalenie mięśnia serca i osierdzia ( z * objawami osierdziowymi * ); * zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); * postać klasyczna zapalenia mięśnia serca (..

Do rozsądnych! wątki histeryków na forum

.. ...pozdrawiam Cześć Minia, objawy psychosomatyczne mają ludzie w czasie zawału. To najprostszy przykład, aby zrozumieć co mam na myśli. Idąc dalej, także nerwice i wiele innych chorób zaliczamy do psychosomatycznych. Pozdrawiam. Hmm według mnie te forum jest dla ludzi z chorobami serca a..

Zawał serca, miałem czy nie miałem?!

.. ...parametrow w postaci objawow klinicznych plus enzymow ( głownie troponiny ) plus zmian w ekg Iza ok tylko dlaczego każdy kardio - lekarz pyta mnie przebyty zawał o którym nic nie wiem mimo moich pobytów na Internie /pogotowiu/ z bólami ewidentnymi dla bólów lub zawału serca.Rozumiem,że..

Ucisk w mostku, a badania EKG nic złego nie wykazały

.. ...pomoc moga.Moga to byc objawy nerwicy,ale powinien zdecydowac najlepiej lekarz co w takiej sytuacji bedzie dla Ciebie najlepszym rozwiazaniem. ja też tak kiedyś miałam, Wpadałam w panikę , bo wydawało mi sie , że za chwile umrę. W końcu poszłam do lekarza - kardiologa. Diagnoza - nerwica..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 23

.. ...mam pojęcia jakie są objawy zawału ,może gdybym to wiedziała to nie wpadałabym w taką ogromną panikę. Aga jeżeli chodzi o sprawę z jaką się do nas zwróciłaś// Agunia // to ja nie mam prawa nikomu zabronić wchodzenia na tę stronę .Ona jest stworzona dla wszystkich ,którzy mają..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 442

.. ...spokojna bo to są typowe objawy tej choroby. Ja rozumiem ,że się boisz ,że to moze być zawał bo sama na tym punkcie mam świra ale pani doktor wytłumaczyła mi ,że to tylko w naszej głowie kłębi się strach i nie pozwala nam racjonalnie myśleć. Niczego się nie bój ,połóż się spać a jutro..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 471

.. ...znikną lub zmniejszą się objawy nerwicy, lęków, depresji, a później jak zajmę się maleństwem to nie będę myślała o chorobie i będzie lepiej. Dodam że mam lęki przed dużymi sklepami, jazdą autobusem, oddaleniem się za bardzo od domu, zawałem i wylewem. Tak więc w lipcu dowiedziałam się,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 478

.. ...denerwujące,już z tymi objawami kilka razy byłam u lekarza i byłam pewna że to zawał, zrobił mi ekg i stwierdził że to na tle nerwowym.Stwierdzam ,że nerwica to wredna i podstępna choroba ,dopada wtedy kiedy myślisz że wszystko jest OK , zmora jedna , no ponarzekałam pora się położyć..

Drętwość ręki, bóle w lewej stronie klatki piersiowej

.. ...po zawale serca. Moje objawy przed zawałem to własnie drętwienie rąk. Mam 36 lat i do tej pory nigdy nie chorowałem.Ogólne osłabienie i to dretwienie w rekach nasiliło sie po przebytej grypie tydzień przed zawałem.Okazuje się że zawał serca może wystąpić również u osób młodych ,..

Łapanie powietrza - czy to coś poważnego?

.. ...odpowiedź. U mnie jednym z objawów zawału było właśnie * łapanie powietrza * . Nie byłam w stanie wykrztusić słowa, tylko chwytałam powietrze. Położyłam się na podłodze i tak czekałam na pomoc pogotowia, które zabrało mnie w stanie agonalnym. Nie należy więc lekceważyć tych objawów i..

Czy to był zawał serca?

.. ...zdarzają się nawet bezobjawowe zawały. Jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza zleci pewnie echo i test wysiłkowy - lub koronografię jeśli będzie uzasadnione. pozdrawiam A nie masz alergii? może po prostu nie możesz pić mięty i tyle;( Mięta, a zwłaszcza olejek miętowy ( zawierają go m.in...

Śmierć po bajpasach

.. ...nie wiedział, że to są objawy zawału ), zgłosiliśmy to wszystko do pielęgniarek, dlatego że lekarza nie mogliśmy znaleźć - pewnie dlatego, że to akurat był dzień kobiet więc pewnie świętowali. Pielęgniarki uspokajały nas, że to tak jest po operacji, że jedni przechodzą ją ciężej a inni..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...wyjasniona. Ja mam podobne objawy i badz pewna ze to nie zawał bo choruje na to od dawna i juz bym chyba ze 100 zawałow miala , to nerica takie figle płata , takze sie tym nie przejmuj. Pozdrawiam: ) Miranda,to bardzo pocieszajace co napisalas,mam nadzieje,ze to9 faktycznie nerwica,ale u..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 3

.. ...ale mialy one swoje objawy zawze po 50... witam. ja miałem ostatnio ból w klatce piersiowej, ból za mostkiem,. przyjechało pogotowie po mnie. na miejscu zrobili mi EKG i jakies inne badania. niby wszystk odobrze. dostałem także zastrzyk na rozkurcz mięśni. czy bóle w klatce mogą też byc..

Niskociśnieniowiec cukrzyk zawałowiec - mieszanka leków

.. ...drugich obniżenie ) co objawia się w coraz gorszym samopoczuciu - słabość w niektóre dni taka, że ciężko się podnieść z łóżka. Drugim bardzo ważnym objawem są skoki poziomu cukru ( np. po zjedzeniu jednej kanapki cukier powyżej 200 ) w tych lepszych dniach poziom cukru jest prawidłowy i..

Niby zawał a tu nic?

.. ...Mnie sie wydaje , ze to objawy na tle nerwowoym ,bo mam podobnie tez cisnienie skacze ( emocjonalne ), dretwienie rąk, uczucie osłabienia, jak po realanium przeszło to widac ze cos nie tak na tle nerwowym sie dzieje , wiem jak to jest bo nerwica potrafi czynic rozne rzeczy i byc moze ze..

Ból w klatce, który trzyma od miesiąca

.. ...za mostkiem i zawał,objawy rexima sa takie jak ja miałam, po wszystkich badaniach wyszło ze jednak na tle nerwowym, zacznij brac magnez i leki ziołwe na uspokojenie i zobacz czy pomaga ,jezeli dalej bedzie bol to zmien kardiologa,i bierz potas,ale mi to wyglada na nerwice,niedawno moj..

Zawał utajony - ukryty?

.. ...przypadku zawału ukrytego objawy nie są tak oczywiste jak w przypadku zawału ostrego. Mogą np nie występować bóle za mostkiem, a zamiast tego występować bóle w okolicach żoładka. Mówi się wtedy że zawał przyjmuje postać utajnioną brzuszną. Bywa też tak że pacjent nie odczuwa w ogóle..

Rozległy zawał serca

.. ...ściany serca, bez żandych objawów bólowych, bez dusznosci, czuła się normalnie, dopiero wieczorem gdy nagle kontakt z nią zrobił się utrudniony, zaburzenia świadomości wezwałam karetkę. W tym czasie przez te wszystkie godziny gdy czuła się dobrze rozwijał się masywny obrzek płuc i..

Mój sposób na nerwicę i może Wasze rady?

.. ...są znane, każdy mój objaw zbadany, zdefiniowany. Na tym forum wypowiadają się osoby żyjące z tym od wielu lat. Więc wystarczyło zmienić podejście. Skoro wszyscy mamy podobnie i żyjemy z tym to znaczy, że to wszystko kwestia psychiki. Nie mamy zawałów, nie dusimy się, nie szalejemy, to..

Zapalenie aorty - skrzep - zawał

.. ...reanimowany, przynajmniej 2 x elektrowstrząsami, i to długo. Skrzepy usunięto przez koronoskopie. Wcześniej brak jakichkolwiek dolegliwości, żadnych objawów czy złego samopoczucia. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc!..

Ból, pieczenie szyji i mostka

.. ...żadne inne rady!!!!!! ( objawy takie jak przy zawale serca ) A Tobie Andrzeju wielkie dzięki , bo ten ostatni Twój wpis odczytuję jako ostrzeżenie dla potencjalnych zawałowców - pozdrawiam ! dzięki za odp. - nie byłem jeszcze u lekarza biorę leki nasercowe i uspok. moż się poprawi ,ale..

Zawał serca 3-go stopnia

.. ...ma mniej więcej takie objawy więc trzeba działać jak najszybciej... NIe wolno zwlekać bo może się to źle skończyć!!!! A za granicą? Hmmm jeśli pracujesz legalnie to możesz zajść dop każdego szpitala i oni Cie zbadają, jeśli nie pracujesz legalnie ale masz wykupione ubezpieczenie w..

Czy kilka dodatkowych skurczy naraz to już arytmia?

.. ...gdy występuje opisany objaw?Proszę podać wiek,wagę,czy występują jakieś inne choroby.Czy został przypisany do jakiejś grupy ryzyka( w rodzinie były jakieś zawały,udar ) Sytuacja ta ma miejsce niespodziewanie najczęsciej gdy jestem w spoczynku,spokojna. Czasem gdy gwałtownie zmienię..

Konkretne sposoby na nerwicę - Str. 2

.. ...dobry właśnie na te objawy związane z biciem serca. dzieki. wybieram sie do kardiologa w przyszłym tygodniu. czytam w necie głupoty i boje sie ze dostane zawału moj tesc sw.pamieci miała zawał ja to wdziałam:9 i od tamtej pory mam te leki. ze człowiek tk nadle moz odejsc. ja teraz biore..

Różnica pomiedzy zawałem a dusznicą bolesną

.. ...bolesną i zawał serca. objawy są jak mi wiadomo bardzo podobne. założmy że osoba ma bóle zamostkowe, nie ustępują po pierwszej dawce nitrogliceryny, przyjeżdza pogotowie, w szpitalu zawału nie stwierdzono. po podaniu tlenu i dożylnych leków osoba na drugi dzień opuszcza szpital. za jakiś..

Co mi się stało? dziwne omdlenie przypominające zawał w wieku lat 20

.. ...wydziela Kochani, opisane objawy są częste dla nerwic... ale prawda jest taka że są równie częste dla innych przypadłości ( TIA i inne powodujące niedotlenienie mózgu, padaczka, hiperwentylacja, tachykardia, problemy z ciśnieniem, kręgosłupem szyjnym - i pewnie jeszcze innych sto ) Ja po..

Nerwica lękowa - wasze porady

.. ...Nie obce są mi wasze objawy.Jak miałam paniczny napad lęku,że zaraz będę mieć zawał lub tym podobne,sięgałam po hydroxizinum.Wkrótce napięcie zniknęło,był całkowity błogostan ciała i duszy.Przespana cała noc.wiedzcie jednak że jak każdy lek tak i ten uzależnia,dlatego brałam go już tylko..

Mocne uderzenie serca, a przed tym dziwne uczucie

.. ...mnie wystąpiły podobne objawy kilkanaście lat temu. Gdy lekarzom o tym mówiłem zachowywali się jak by nie rozumieli o co chodzi kwitując najczęściej * jakiś dodatkowy skurcz * . Jak oni bagatelizowali, to ja też. Skończyło się w 2006r zawałem. Nie ma cudów, serce zatrzymuje się i mocnym..

Digoxin

.. ...po około 2 dniach od skonczenia sie tego leku trafiłem na izbe przyjęć gdzie lekarka po wysluchaniu mnie co mi jest i co bralem powiedziała że nagłe odstawienie tego lekarstwa może skonczyć sie zawałem...

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 90

.. ...nie pamiętam od kiedy, objawy zmnieniają się w zalezności od pory roku i pogody wrrr, wciąż się nabieram na * zawał * i te duszności...ataki paniki ale co będę pisać, sami wiecie, afobam nie pomagał, Validol - rewelacja, działa na mnie najlepiej, od dziecka mam astmę, podejrzewam że z..

Duszności, wysoki puls i osłabienie

.. ...miałem bardzo podobne objawy. Wiem o czym mówisz, ale zawał ci nie grozi tylko sama się nakręcasz w momencie,gdy robi ci się słabo czy też serce np. samo przyspiesza i wali bardzo mocno. Zrób badania na tarczyce, krew,cukier,mocz tak na wszelki wypadek, a i usg serca bo u mnie winą tych..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 89

.. ...forum.Mam identyczne objawy tej choroby jak większość tu osób.Raz jest lepiej raz gorzej.No i właśnie na początku było wsłuchiwanie się w swój organizm,jak przyszedł napad to byłam pewna że zaraz umrę,myślałam że dostane zawału albo wylewu albo coś takiego.Po zrobieniu badań okazało się..

Zawał serca, czy naprawdę jestem na to za młoda?

.. ...dolega, że mam jakieś objawy. A objawów tak naprawdę nie mam. Owszem czasem wydaje mi się że mam duszności, że czuję ucisk w klatce piersiowej, ale być moze to tylko fobia. Zapomniałam napisać najważniejszego, a właściwie zapytać: CO ROBIĆ? Nie denerwuj się i nie nakrecaj - porób..

*To tylko chwilowe niedotlenienie* a potem zawał i zgon

.. ...dniu chory dostał nagle objawów zawału serca,i szybki zgon.Długa reanimacja pogotowia nie przyniosła efektu.W karcie napisał i nagłe zatrzymanie krążenia w chorobie wieńcowej. Do tej pory dręczą nas wyrzuty sumienia,że może trzeba było zażądać karetki mimo,iż dyspozytorka delikatnie..

Zawał czy atak nerwicy?

.. ...spokoju, po paru minutach objawy prawie ustąpiły powracając jeszcze na chwilę ale już troszeczkę słabsze ogólnie całość nie trwała więcej niż kilkanaście minut, ale do dziś nie wiem co to mogło być, przetrząsnołem cały internet ale nie mam pewności co to było, może ktoś z Was miał..

Mogę być nieobliczalna - Str. 2

.. ...takie coś jest w spisie objawów nerwicy? Chodzi o to ze codziennie rano gdy ziewam , nigdy nie moge wykonać pełnego ziewnięcia, przez to czuję że moj mozg się nie dotlenia,za chwilę uczucie dusznosci, płytki oddech no i idące za tym mysli : ziewanie jest zazwyczaj przed zwałem, wiec co..