Objawy zawału

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...przez inną przyczynę. Objawy zawału serca. Zawał serca objawia się przede wszystkim bardzo silnym, długotrwałym ( z reguły ponad 20 min. ) bólem zamostkowym. Pacjent opisuje ten ból jako rozpierający, ściskający, duszący. Wystąpienie zawału często jest sprowokowane dużym wysiłkiem..

Powikłania zawału serca

.. ...pacjentów z zawałem ma objawy niewydolności serca, u ok. 8% występuje wstrząs kardiogenny, a u kolejnych 10% obrzęk płuc ( mechanizmem powstania jest niewydolność lewej komory i zastój krwi w płucach ). Do innych ostrych powikłań zawału serca należy również dysfunkcja lub pęknięcie..

Angioplastyka (PTCA)

.. ...od stanu ogólnego osoby badanej i stopnia zaawansowania choroby, ich częstość nie przekracza 0.05%. Powikłania przy angioplastyce. Zawał serca Udar mózgu Zaburzenia rytmu serca pęknięcie ściany naczynia..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...sercowego - co może objawiać się upośledzeniem kurczliwości lewej komory. Odejście lewej tętnicy wieńcowej jest poważną anomalią i ujawnia się zwykle jako niewydolność lewej komory w młodym wieku, niedomykalność zastawki dwudzielnej ( mitralnej, czasami jako zawał mięśnia sercowego u..

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...Jeżeli pacjent ma groźne objawy związane z bradykardią w najbliższym czasie nie można założyć stymulacji stałej, można zastosować stymulacje czasową , aby zabezpieczyć go w okresie oczekiwania. Ostry zawał serca. W ostrym zawale ściany dolnej serca zamknięcie tętnicy zaopatrującej węzeł..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...naczyniach. Pierwsze objawy choroby niedokrwiennej mają u kobiet częściej postać ostrą, podczas gdy choroba wieńcowa u mężczyzn ma w pierwszym okresie częściej charakter stabilny. Zawał u mężczyzn manifestuje się przeważnie bólem zamostkowym, a u kobiet - bólami w nadbrzuszu, dusznością,..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...jednostek chorobowych objawia się bólami w klatce piersiowe, a kilka z nich daje objawy łudząco podobne do dławicy. Diagnostyka różnicowa dławicopodobnych bóli klatki piersiowej obejmuje następujące choroby ( choć nie jest ograniczona do ): dławica zawał serca zapalenie osierdzia..

Duszność

Duszność

.. ...Duszność może więc być objawem bardzo wielu chorób. Duszność jest jednym z głównych objawów niewydolności serca ( skala NYHA dzieli niewydolność serca na cztery stopnie właśnie w oparciu o warunki, w których występuje duszność ). Duszność jest również jednym z objawów zatorowości..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy maską brzuszną zawału serca. Masce brzuszna zawału serca mogą towarzyszyć mdłości i wymioty. Ból może lokalizować się w środkowym nadbrzuszy lub w okolicy prawego łuku żebrowego. Istniej więc w takiej sytuacji możliwość pomylenia zawału..

Lipemia

Lipemia

.. ...tych dwóch frakcji, objawia się białawym lub mlecznym zabarwieniem osocza krwi. Kolor ten wynika z wysokiej zawartości tłuszczy i jest nie tylko objawem zaburzenia gospodarki lipidowej organizmu, ale również może fałszować wyniki niektórych badan laboratoryjnych. Najczęstszą przyczyna..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...gdy wystąpią konkretne objawy. Próba wysiłkowa jest głównie wykorzystywana do diagnostyki pacjentów podejrzanych o chorobę wieńcową posiadających prawidłowy zapis EKG w spoczynku, do oceny wydolności wysiłkowej u chorych z rozpoznaną choroba wieńcową, po zawale serca oraz po leczenie..

Stan przedzawałowy

.. ...w oparciu jedynie o objawy kliniczne ( ból ) oraz wynik badania ECHO serca obrazujący spadek kurczliwości danego fragmentu mięśnia. Można powiedzieć, że jeśli mimo długo utrzymującego się bólu świadczącego o niedokrwieniu mięśnia sercowego nie zaobserwowano zmian w zapisie EKG, wzrostu..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...niespecyficznie, niemal bezobjawowo. Wynika to ze znacznej ilości różnych leków, miedzy innymi uspakajających i przeciwbólowych, które przyjmuje pacjent w okresie pooperacyjnym. Często chory nie skarży się na charakterystyczny ból w klatce piersiowej. Na ostre niedokrwienie mięśnia..

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...jądrem miażdżystym. Objawy dyskopatii szyjnej zależą od poziomu, na którym dochodzi do przemieszczenia, obrzęku lub ucisku. W typowym obrazie choroby pojawiają się bóle barku promieniujące do okolicy międzyłopatkowej. Tego typu dolegliwości należy różnicować z takimi groźnymi jednostkami..

Nadciśnienie - dobre leki, złe leczenie

.. ...tylko do ustąpienia objawów. - mówili uczestnicy konferencji. Warunkiem skutecznego leczenia jest też walka z czynnikami ryzyka - paleniem, otyłością, brakiem ruchu, nadmiarem soli w diecie. Niestety, w tym ostatnim przypadku nie wystarczy samo wyrzucenie solniczki - 80 procent soli w..

Badanie śliny pomoże rozpoznać zawał serca

.. ...serca, zwłaszcza kobiet, objawy są niespecyficzne, toteż szukają pomocy dopiero wtedy, gdy już doszło do uszkodzeń komórek mięśnia sercowego. Dlatego tak ważne jest szybkie i precyzyjne, a przede wszystkim łatwo dostępne rozpoznawanie zawału. Nowa metoda opiera się na oznaczaniu szeregu..

Wcześniejsze przewidywanie zawałów serca

.. ...nawet w sytuacji, gdy objawy takich zaburzeń nie są jeszcze zauważalne. Wychwytując taką anomalię dzięki stosunkowo prostemu badaniu poziomu protein w krwi, można więc będzie dużo wcześniej niż obecnie podjąć działania zapobiegawcze. Studia nad tym problemem rozpoczęto dziesięć lat temu,..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...występowały niepokojące objawy. U 574 osób badanie wykazało istotne zmiany miażdżycowe - toteż po sześciu lub dziewięciu miesiącach powtórzono je. Jak się okazało, ryzyko zawału serca czy udaru mózgu oraz prawdopodobieństwo operacji sercowo - naczyniowej było związane nie tylko ze..

Polskie masło z kwasami omega-3 obniża ryzyko zawału serca

.. ...komórek nerwowych. Łagodzą objawy depresji i zaburzeń pamięci. Kwasy te można kupić w aptece jako farmaceutyk. Spółdzielnia Mleczarska Sudowia w Suwałkach jest kontynuatorką tradycji pierwszej spółdzielni mleczarskiej powstałej na Suwalszczyźnie w 1925 roku. Obecną nazwę przyjęła w 1986..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...u których wystąpiły objawy zawału, jak np. ostry ból w klatce piersiowej, czekają ze zgłoszeniem się na pogotowie średnio 2,5 godziny - alarmowali lekarze na konferencji prasowej w Warszawie. Jak przypomniał konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii prof. Grzegorz Opolski, zawał jest..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...jest znajomość jego objawów - zaznaczył prof. Filipiak. U niemal połowy pacjentów jest to ból w klatce piersiowej, umiejscowiony za mostkiem, ośrodkowo. Nie mija on nawet po podaniu nitrogliceryny. Chorzy określają go jako piekący, rozrywający, gniotący, ściskający. U 30 proc. pacjentów..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...wiele lat nie daje ona objawów, ale nieleczona lub leczona źle znacznie zwiększa ryzyko udarów mózgu i zawałów serca. Niestety, w Polsce skuteczność leczenia nadciśnienia jest znacznie niższa niż w wielu krajach Europy Zachodniej i w USA - podkreślił specjalista. Nadciśnienie zaliczamy..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...dawać symptomów. Rzadko objawia się złym samopoczuciem, rozdrażnieniem, silnym pobudzeniem, bólem głowy - powiedział prof. Głuszek. Jest to duży problem, gdyż schorzenie to znacznie zwiększa ryzyko groźnych dla życia powikłań, jak udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca czy nerek. Z..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...czyli krótkotrwałymi objawami neurologicznymi, które poprzedzają atak bólu migrenowego. Najczęściej są to zaburzenia wzroku - mroczki, błyszczące zygzaki, gwiazdki przed oczami, ale mogą też wystąpić zaburzenia czucia, jak mrowienie lub drętwienie ust i ręki; zaburzenia mowy i niedowład..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 16

.. ...strasznie i szukam u siebie objawów zbliżającego się zawału lub nagłej śmierci : ) Pozdrawiam Mikelek! Nie świruj tylko zbierz się na cierpliwość i czytaj wykład: - ) bedę przynudzać ale sam chciałeś. Acard - to nic innego tylko mała dawka aspiryny - jest stosowany jako lek..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 23

.. ...pieczenie, to zwykłe objawy nerwicowe - nerwobóle, być może masz też zagagę. Twoje samopoczucie pogarsza też nadwaga. Ja również, kiedy przytyję nawet 4 kg czuję się fatalnie. Tak to już jest z nami, kobietami: ) Pomyśl sobie, że skoro do tej pory zawału nie dostałaś, to go nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 25

.. ...kobiet właśnie może objawić się bólem ramion . Moja znajoma właśnie tak umarła na zawał w wieku 44 lat , była miesiąc wcześniej u lekarza z takimi bólami i lekarka jej powiedziała że to bóle od kręgosłupa a to jej serce dawało już znać że coś nie tak . Jeżeli chodzi o mnie to właśnie mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 51

.. ...objawy szybkiego bicia serca i ciezko mi sie oddycha przy tym kardiolog mówi że to nerwica lękowa.iprzy tym sie boje ze umre na zawal serca.ekg i echo ok.biore lek afoban.czy to napewno są objawy nerwicy...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 65

.. ...niestety wzmacnia u mnie objawy nerwicy * Pati! Nic minie wiadomo na temat zawału u osoby chorej na nerwice. To normalne ze przy zaburzeniach lękowych serce przyspiesza,dodatkowo hiperwentylacja ( szybki oddech ) poteguje taki stan. Nie wiem czy palisz,spozywasz alkohol b nic na ten..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...bo ja miałem tysiące objawów i dolegliwości w tym zawały. Wczoraj w nocy myślałem ze ktoś mi dusi serce nie mogłem nabrać powietrza bo nie było gdzie masakra. nie wiem jak to opisać. Próbowałam już posta wyżej. Coś jakby mi się przetaczało przez serce co powoduje że ono nagle przestaje..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 21

.. ...Oszalec idzie z tymi objawami naszymi! Pozdrawiam - napiszcie czy tez nie mysleliscie juz nad wizyta u psychoanalityka! Marar1980. Nad wizytą u psychiatry się nie zastanawiałem, ale dwa dni temu myślałem że mam zawał. Bardzo fatalnie się czułem ogólnie i poszedłem pierwszy raz od roku na..

Nerwica? stwierdzono nerwicę wegetatywną ale nie miałam problemów

.. ...cześć mam identyczne objawy do Twoich kilka razy wylądowałem nawet w szpitalu i też mi mówią że to nerwica, biorę tabletki jak mam taki atak i jakoś mija, ale czasami to jest tragedia i myslę że zejdę na jakiś zawał. odpisz jak możesz ): droga Ewo kto ci naopowiadał takich bzdur,..

Będę miał ablację! Anin Warszawa

.. ...ale tez tuszowaly moje objawy zespolu wpw nie leczac a ukrywajac je przede mna.. Mirek JESTES WIELKI I SERDECZNIE DZIEKUJE CI ZA POMOC I TWOJA DOBRA WOLE!!!!!! OBY WIECEJ TAKICH LUDZI TUTAJ. do wszystkich: oczywiscie jesli macie jakies problemy, pytania itp jak zalatwiac szybciej sprawy..

Gniecenie w mostku

.. ...wieku17latmialem podobne objawy jak ty.czasami mi powracaja zawsze je wiazalem z zawalem serca i latalem po kardiologach ale jak widzisz zyje do dzis i dalej to mam.poprostu to stres i nerwica serca nie jestem lekazem ale polecam slowmag bardzo dobry magnez nie zaszkodzi a mi pomaga.tak..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...na kacu i zazwyczaj objawia się tachykardią, megadusznościami, zimnym potem, mrowieniem twarzy i kończyn oraz oczywiście paniką że wykorkuję:/ Ostatnio miałem to wczoraj. Jak zwykle po baletach z alkoholem miałem zawalone zatoki, z czego bierze się ból głowy i uczucie * gumowej kulki w..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 100

.. ...słabości,łapały mnie objawy zawału serca łącznie z drętwieniem szczęki.Drzenie mięsni mam na okrągło i co jakiś czas problemy z żołądkiem.Obecnie mieszkam we Wloszech z moją dziewczyną i niby jest wszystko ok ale bóle głowy nie do wytrzymania.Praktycznie 24h na dobę.Dostaem w aptece..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 173

.. ...czy mieliście podobne objawy i czy rzeczywiście może to być nerwica. Agatka, ale to naprawde wygląda na zawał serca...na jekiej podstawie lekarz stwierdził, ze to nie to? Agatka leć do innego lekarza i to szybko z sercem nie ma żartów lepiej jak zbadają 10 razy za dużo niż raz za mało ...

Zawał serca bez zapchanych żył albo żołądek?

.. ...nerwica nie ma nic oprócz objawów wspólnego z sercem . Ile lat ma Twój mąż ? 44 bedzie mu przyjeto go na podstawie zawalu doszli do serducha od nogi stwierdzili wszystko ok i teraz pytanie od czego mial zawal ktory stwierdzili dosc dlugo go ratowali aby przywrocic normalny puls lezy tam..

Szybkie tętno przy nerwicy jest niebezpieczne?

.. ...nerwowcow,rozne moga byc objawy choroby.Natomiast nie poddawaj sie tak latwo po 1 holterze i UKG( echo serca )ja u siebie zawalilam sprawe,w zasadzie bo mnie olali.Po pierwszych badaniach nic nie wyszlo mysleli ze sciemniam,ale za drogim razem juz nie dalam sie wyrolowac i wyszlo na..

Arytmia zatokowa

.. ...przejmowac!! Reszta objawow podobna jak u mnie, pozdrowionka PAPAP Dzięki za odpowiedź. Mam 20 lat, a anginy swego czasu miałam też bardzo często ( nawet 2 razy w miesiącu ), więc może to też jest przyczyną. Mam tylko nadzieję ze to nic poważnego( boję się cały czas ze to moze być zawał..

CK-MB - Str. 4

.. ...nic a mam takie same objawy jak pani prosze o odpowiedz Nie zapominajcie, ze CK - Mb podnosi sie również w innych sytuacjach takich jak: wysiłek fizyczny, choroby mięśni, iniekcje domięśniowe, porażenie prądem elektrycznym. Tak wiec podwyzdzone Ck - MB nie swiadczy dobitnie o zawale..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe? - Str. 2

.. ...dawno, ale fizyczne objawy nerwicy ( kołatanie serca, uczucie lęku jakby obawa przed śmiercią, uczucie ogromnego ciezaru na klatce piersiowej, wrazenie zawału serca, mroczki, osłabienie, wymioty, uderzenia gorąca potem potworne zimno i dygotanie całego ciała, zaciśnięcie wszystkich..

Tętniak serca

.. ...tutaj o rokowaniu i objawach ) od tego czy jest pozawałowy, jaki jest duży, jak zachowuje sie w UKG i jescze od kilku spraw. Nie każdy tętniak musi być groźny choć zawsze ogranicza pracę serca. Pozdrawiam mój syn ma tętniaka IAS to jest po prostu dziurka w sercu w jego przypadku..

Różnica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych

.. ...uderzeń. Oczywiscie mam objawy somatyczne jak częstoskurcze lub zwolnienie rytmu, skurcze dodatkowe, nadcisnienie - niemniej wyniki EKG mam ponoć idealne. Od jakiegoś czasu nurtuje mnie problem.Czy ktoś wie jaka jest róznica w odczuwaniu skurczów dodatkowych komorowych a przedsionkowych...

Dodatkowe skurcze

.. ...to moze dawac takie objawy jak zawal lecz przyczyna moze byc rowniez na tle nerwowym,i to bardziej prawdopodobne.Twoja potliwosc,przy zalozeniu ze z tarczyca wszystko ok jest spowodowana strachem o serce,tak reaguje Twoj organizm.Przy zaburzeniach rytmu serca strach jest najbardziej..

Dodatkowe skurcze - Str. 175

.. ...fundują, chyba, że są inne objawy lub masz udokumentowaną konkretną chorobę serca, jakąs wadę, niewydolność, albo jestes po zawale. Ale Ty nie masz niczego takiego. Ja na początku też miała tylko popjedyncze, a potem nastąpiło właśnie sprzężenie tych pojedynczych z rytmem podstawowym...

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...rozwolnienie i ogolnie objawy choroby serca. byla u lekarza rodzinnego pare razy a on ja leczyl na zoladek. przepisal jej leki przeciwbolowe ktore miala brac codziennie. mama naciskala lekarza zeby zrobili jej badania serca bo miala podejrzenia a oni zrobili babci to badanie ekg chyba,..

Napady lęku panicznego

.. ...panicznego , które u mnie objawiają się sercowo - ciśnienie mi skacze 200/120 i puls 150 ( normalnie ciśnienie mam w normie ) poza tym ucisk w lewej piersi i ogromny lęk przed zawałem .Moje pierwsze pytanie dotyczy właśnie zawału , czy rzeczywiście mogę go dostać w czasie takiego ataku ?..

Nerwica serca, ktoś z was to ma? c.d.

.. ...probowalam przelamac te objawy i zasnac,niestety nie udalo sie.Dostalam ponownie napadu panicznego leku i ten bol w klatce piersiowej.Wezwalam pogotowie i zabrali mnie do szpitala,tam zrobili mi ekg zawalowe,zawalu oczywiscie nie bylo,zrobili tez badania krwi,okazalo sie ze mam bardzo..

Szybkie tetno II - Str. 7

.. ...monia! ja miałem podobne objawy związane z jedzeniem po zjedzeniu czegokolwiek wydawało mi się , że zaraz dostanę zawału a w mostku gniotło jakby ktoś mi położył ogromny głaz na klatkę bałem się jeść ( nie wspomnę o seksie.. ) i w ciągu jednego miesiąca straciłem 8 kg wagi wszystko..

Stenty - dlaczego nie zastosowano by-passów?

.. ...musi. Jeśli pojawiły się objawy podobne jak przy zawale powinien koniecznie zgłosić się do kardiologa lub na pogotowie!! Przede wszystkim sie nie denerwuj, ale na pewno trzeba zglosic ten fakt do lekarza prowadzacego. sam nie jestem lekarzem, ale przechodzilem przez potrójne stenty u..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...masz; ) Co do Twoich objawów to mam je wszystkie i są one spowodowane nerwicą. Wiem,że pewnie trudno Ci w to uwierzyć,bo mnie też czasem jest trudno - przecież to wszystko jest TAKIE FIZYCZNE,prawda? : ) Zawroty głowy,senność,i ta panika kiedy cośjest nie tak...doskonale Cię rozumiem...

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...ostra reakcja alergiczna objawiajaca się opuchnięciem gardła, obrzękiem płuc...mało brakowało, aby się udusiła. Miała bardzo wysokie ciśnienie. Pogotowie zabrało ją na OIOM przy oddziale kardiologicznym, tam po podaniu haków i tlenu reakcja powoli ustąpiła. Na drugi dzień miała..

Kardiomiopatia czy nerwica?

.. ...moze być nerwica.Do jej objawów należy m.in.kołatanie serca,potliwośc, zawroty głowy,duszności a nawet omdlenia.Jednak zanim zaczniesz sie leczyc w tym kierunku,skonsultuj się z jeszcze innym kardiologiem.Przede wszystkim wyluzuj!!! Nie możesz ciągle myśleć o tym ,że dostaniesz..

Psychika pacjenta po operacji na by-passy

.. ...Ocenia się, że osoby z objawami depresji obarczone są 1.5 - 4.5 - krotnie większym ryzykiem wystąpienia w przyszłości zawału mięśnia sercowego, w porównaniu do osób bez zaburzeń emocjonalnych. Rozpowszechnienie objawów depresji u chorych po zawale serca jest szczególnie wysokie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 10

.. ...czego szybko uciec - są objawami nerwicy. Dodam, że występują ok. raz na tydzień lub rzadziej. pewnie ze tak to sa lęki, ja ma genał to samo WITAJCIE KOCHANE : ) Witaj Agnieszko,mysle ze Twoje dolegliwosci to nerwica lekowa,moje objawy na poczatku byly bardzo podobne ,nie balam moze sie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...człowiek ma nerwicę, a ona objawia się głównie poprzez kłopoty z sercem, a przynajmiej nam się tak wydaje, bo mamy takie objawy. Ja również nie napisałam, że mój wujek miał nerwicę mięśnia sercowego, tylko, że miał zawał przez stres. I naprawdę dużo osobom, które miały nerwicę pomógł..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 49

.. ...napisz jakie miałaś objawy ? Czy też miałaś kołatania serca ? do Danusi.Mam pytanie czy jak mialas poczatki nerwicy to czy nie balas sie o swoje zycie, zdrowie?czy nie zastanawialas sie czy to nie jest od serca? od razu wiedzialas ze to nerwica? nikusia a skad wiesz ze to od nerwicy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 51

.. ...Ataki serca są typowym objawem psychosomatycznym. Wiążą się z tym oczywiście niesamowite lęki, jak właśnie lęk przed śmiercią. Dodać do tego panikę i już mamy wrażenie, że koniec - umieramy. Gdy miałam takie ataki czułam, że to już zawał. Dusiłam się, trzęsłam się, a nawet paraliżowało..

Jakby atak serca, uczucie silnego bólu w mostku

.. ...byc nerwica serca? czy objawy choroby wieńcowej ( dusznica bolesna ) boje sie, bo w mojej rodzinie wszyscy choruja na serce. Moja mama miała 2 lata temu zawał, mój tata ma nadcisnienie tętnicze. Napiszcie czy ktos kiedys miał cos takiego i co to moze być? Czy powinnam isc z tym do..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 2

.. ...neurochemiczne w mózgu ,Objawy powstające podczas palenia marychy nie koniecznie muszą być spowodowane ukrytymi wadami ,chorobami serca palenie może wywołać ogromny lęk ( panikę ) powstały w wyniku oddziaływania związków chemicznych zawartych w trawie na nasz mózg . A paniczny lęk ma to..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 25

.. ...miałam te wszystkie objawy nerwicy cały czas myślałam że umieram na zawał serce tak mi waliło że myślałam że mi wyskoczy do tego zawroty głowy odczucia że zaraz padne oczywiście do tego wielki strach i panika , napady paniki ,nie mogłam wyjść sama z domu bo na dworze miałam wrażenie..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...wykonanie badania EKG, objawy opisane przez Ciebie sugerują raczej silna nerwice ale chcąc być pewną powinnaś przejść diagnostyke kardiologiczną. Niskie ciśnienie tętnicze nie chroni przed zawałem serca , zmniejsza co prawda ryzyko jego wystąpienia ale nie może byc mowy o braku..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...może być? Mam podobne objawy i też zastanawiam sie co to jest. Może ktoś nam odpowie? dołanczam sie do was mam 22 lata i tez mam ten problem :( rowniez do was dolanczam, mam nadzieje ze ktos odpowie oj mialem to samo niestety okazaloe sie to zawalem serca ktory dokonal sie bezobjawowo -..

Zatorowość płucna

.. ...chorob przedtem, zadnych objawow? Czy moglby ktos odpowiedziec? to ciekawy temat. W moim przypadku początkowo obustronne zapalenie płuc a następnie zawał płuca. Zatorowość powstała w wyniku tego zawału Gajka, zator powstaje najczęściej z powodu zakrzepicy żył głębokich, u osób chorych na..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...niedotlenienia mózgu tzw.udaru co objawiło się niedowładem lewej strony ciała.na szczęście sprawność powraca bo rusza już ręką i nogą i to na tyle sprawnie że ma je przywiązane bo strasznie nerwowy po tym udarze się stał i wyrywa sobie wszystkie kroplówki,cewnik a ostatnio z tętnicy..

Mam problem z ciśnieniem

.. ...)mogą powodować takie objawy o jakich piszesz! Może więc warto dokładniej przebadać się pod kątem właśnie trzustki ! Ja kiedy miałam pierwsze ataki woreczka żółciowego myślałam ,że to zawał ! Teraz jestem już 4 lata po operacji ale dolegliwości miewam , co prawda innego rodzaju ! Na tym..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...zawały bez wcześniejszych objawów. Coraz częstszym zjawiskiem są tzw ciche ( nieme ) mikro zawały gdy nagle robi się nam słabo, która to słabość mija po kilkunastu - kilkudziesięciu minutach i pozostajemy nieświadomi przebytego właśnie zawału. Jakkolwiek taki mikro( i nie tylko mikro )..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...bez żadnych uprzednich objawów, pomijając ostatni tydzień przed, kiedy to czułam się źle.Cały czas biorę standardowy zestaw leków pozawałowych, ale zdarzają się takie * małe powtórki z rozrywki * łudząco przypominające zawał, połączone ze złym samopoczuciem.Mój kardiolog po czasie uznał,..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...kregow szyjnych daje objawy do zludzenia podobne do sercowych. dodam jeszcze ze wielu lekarzy sugeruje sie pierwszym wywiadem z pacjentem i stawiaja faktycznie diagnoze kardiologiczna. znajdz dobrego lekarza i zasuwaj do niego,mnie te wyimaginowane dolegliwosci ( niby sercowe )przeszly..

Problem ze stabilnością czyli zachwianie równowagi - Str. 2

.. ...dolega! mam identyczne objawy i leki i ten strach przed wyjsciem z domu...tez nie pracuje obecnie bo ja nawet mam problem ze zrobieniem zakupow!! nie mowiac juz o tym ze szkole przez to zawalilam...moje dolegliwosci zaczely sie w lutym 2008r. a zaczelo sie od tego ze jak bylam w klasie..

Zadziwiająco rozbieżne wyniki badań serca

.. ...metodą Cardiocar( autokar objazdowy ). Ludzie wykonujący to badanie orzekli, że mam tak niedotlenione serce, iż zawał jest kwestią niedługiego czasu. Właściwie już powinienem nie żyć.Tymczasem w klinice kardiologii zapewniono mnie, że nie mam żadnych cech niedokrwienia. Cierpię * jedynie..

Rentgen w oczach lekarzy?

.. ...na internecie takich objawów i wyskoczyła choroba wieńcowa. Od razu zaczalem sie bać i myslalem ze lada chwila dostane zawału. Po wizycie lekarz stwierdził ze to wszystko z nerwow. Postaraj sie obniżyć poziom stresu i nie przejmuj się za bardzo swoim zdrowiem to Ci na pewno przejdzie...

Zawał serca a przeziebienie

.. ...serca o przebiegu bezobjawowym ( rozpoznanie głównie na podstawie EKG ); * zapalenie mięśnia serca i osierdzia ( z * objawami osierdziowymi * ); * zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); * postać klasyczna zapalenia mięśnia serca (..

Do rozsądnych! wątki histeryków na forum

.. ...pozdrawiam Cześć Minia, objawy psychosomatyczne mają ludzie w czasie zawału. To najprostszy przykład, aby zrozumieć co mam na myśli. Idąc dalej, także nerwice i wiele innych chorób zaliczamy do psychosomatycznych. Pozdrawiam. Hmm według mnie te forum jest dla ludzi z chorobami serca a..

Zawał serca, miałem czy nie miałem?!

.. ...parametrow w postaci objawow klinicznych plus enzymow ( głownie troponiny ) plus zmian w ekg Iza ok tylko dlaczego każdy kardio - lekarz pyta mnie przebyty zawał o którym nic nie wiem mimo moich pobytów na Internie /pogotowiu/ z bólami ewidentnymi dla bólów lub zawału serca.Rozumiem,że..

A może astma a nie nerwica?

.. ...Ej plis jak mam takie objawy wychodze na zimne powietrze przejde pare metrow i wtedy * dusze sie * ucisk na klate i bol na sercu albo jak jade w autobusie tramwaju czy w szkole tez to samo to moze nie byc nerwica ale astma bo czytalem ze od astmy do zawalu nie daleko ???? com dzieki za..

Ucisk w mostku, a badania EKG nic złego nie wykazały

.. ...pomoc moga.Moga to byc objawy nerwicy,ale powinien zdecydowac najlepiej lekarz co w takiej sytuacji bedzie dla Ciebie najlepszym rozwiazaniem. ja też tak kiedyś miałam, Wpadałam w panikę , bo wydawało mi sie , że za chwile umrę. W końcu poszłam do lekarza - kardiologa. Diagnoza - nerwica..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 23

.. ...mam pojęcia jakie są objawy zawału ,może gdybym to wiedziała to nie wpadałabym w taką ogromną panikę. Aga jeżeli chodzi o sprawę z jaką się do nas zwróciłaś// Agunia // to ja nie mam prawa nikomu zabronić wchodzenia na tę stronę .Ona jest stworzona dla wszystkich ,którzy mają..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 442

.. ...spokojna bo to są typowe objawy tej choroby. Ja rozumiem ,że się boisz ,że to moze być zawał bo sama na tym punkcie mam świra ale pani doktor wytłumaczyła mi ,że to tylko w naszej głowie kłębi się strach i nie pozwala nam racjonalnie myśleć. Niczego się nie bój ,połóż się spać a jutro..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 458

.. ...straszna. U mnie się ona objawiła właśnie po niesamowitym przeżyciu jakie miałem w swoim życiu. A * Atak * niby jestem w stanie opanować i nawet myśl o * przechodzącym zawale * mnie tak nie przeraża. Ale zaraz przychodzą myśli * Kurde a jeśli rzeczywiście mam problem z sercem i właśnie w..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 471

.. ...znikną lub zmniejszą się objawy nerwicy, lęków, depresji, a później jak zajmę się maleństwem to nie będę myślała o chorobie i będzie lepiej. Dodam że mam lęki przed dużymi sklepami, jazdą autobusem, oddaleniem się za bardzo od domu, zawałem i wylewem. Tak więc w lipcu dowiedziałam się,..

Baypasy w Radomiu

.. ...powiedzial ze tata ma objawy posocznicy zreszta to jak wygladal po smierci potwierdzilo to bo czlowiek ktory umiera na zawal normalnie nie wyglada tak strasznie jak wygladal moj tata.dodam ze tata nie byl typem czlowieka * zdziadzialego * ,mial silny organizm,2 miesiace walczyl a rzekomo..

Drętwość ręki, bóle w lewej stronie klatki piersiowej

.. ...po zawale serca. Moje objawy przed zawałem to własnie drętwienie rąk. Mam 36 lat i do tej pory nigdy nie chorowałem.Ogólne osłabienie i to dretwienie w rekach nasiliło sie po przebytej grypie tydzień przed zawałem.Okazuje się że zawał serca może wystąpić również u osób młodych ,..

Łapanie powietrza - czy to coś poważnego?

.. ...odpowiedź. U mnie jednym z objawów zawału było właśnie * łapanie powietrza * . Nie byłam w stanie wykrztusić słowa, tylko chwytałam powietrze. Położyłam się na podłodze i tak czekałam na pomoc pogotowia, które zabrało mnie w stanie agonalnym. Nie należy więc lekceważyć tych objawów i..

Wymioty, mdłości, bóle rąk, nóg, osłabienie, senność

.. ...czy ktos ma podobne objawy??miesiaczka skonczyla mi sie 3 dni temu, poza tym palilam papierosy teraz pale duzo mniej, jakos mam wstret, prosze o pomoc bo juz nie daje rady!!!! aha... dodam iz towarzyszy temu stan podgoraczkowy blagam pomozcie, czy to mogl byc zawal serca??? dodam iz..

Czy to był zawał serca?

.. ...zdarzają się nawet bezobjawowe zawały. Jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza zleci pewnie echo i test wysiłkowy - lub koronografię jeśli będzie uzasadnione. pozdrawiam A nie masz alergii? może po prostu nie możesz pić mięty i tyle;( Mięta, a zwłaszcza olejek miętowy ( zawierają go m.in...

Śmierć po bajpasach

.. ...nie wiedział, że to są objawy zawału ), zgłosiliśmy to wszystko do pielęgniarek, dlatego że lekarza nie mogliśmy znaleźć - pewnie dlatego, że to akurat był dzień kobiet więc pewnie świętowali. Pielęgniarki uspokajały nas, że to tak jest po operacji, że jedni przechodzą ją ciężej a inni..

Puchnięcie górnej wargi po rozległym zawale

.. ...uzyskanych wiadomości. Takie objawy mogą być wywołane wrzodem żołądka czy dwunastnicy lub ( bądź ,,i * * ) zmęczeniem układu immunologicznego organizmu ( broniącego organizm przed chorobotwórczymi drobnoustrojami i wyniszczającymi pokarmami, np. z grupy GMO, zastarzałym nietrawieniem..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...wyjasniona. Ja mam podobne objawy i badz pewna ze to nie zawał bo choruje na to od dawna i juz bym chyba ze 100 zawałow miala , to nerica takie figle płata , takze sie tym nie przejmuj. Pozdrawiam: ) Miranda,to bardzo pocieszajace co napisalas,mam nadzieje,ze to9 faktycznie nerwica,ale u..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 3

.. ...ale mialy one swoje objawy zawze po 50... witam. ja miałem ostatnio ból w klatce piersiowej, ból za mostkiem,. przyjechało pogotowie po mnie. na miejscu zrobili mi EKG i jakies inne badania. niby wszystk odobrze. dostałem także zastrzyk na rozkurcz mięśni. czy bóle w klatce mogą też byc..

Niskociśnieniowiec cukrzyk zawałowiec - mieszanka leków

.. ...drugich obniżenie ) co objawia się w coraz gorszym samopoczuciu - słabość w niektóre dni taka, że ciężko się podnieść z łóżka. Drugim bardzo ważnym objawem są skoki poziomu cukru ( np. po zjedzeniu jednej kanapki cukier powyżej 200 ) w tych lepszych dniach poziom cukru jest prawidłowy i..