Objawy zawału serca

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...przez inną przyczynę. Objawy zawału serca. Zawał serca objawia się przede wszystkim bardzo silnym, długotrwałym ( z reguły ponad 20 min. ) bólem zamostkowym. Pacjent opisuje ten ból jako rozpierający, ściskający, duszący. Wystąpienie zawału często jest sprowokowane dużym wysiłkiem..

Powikłania zawału serca

.. ...pacjentów z zawałem ma objawy niewydolności serca, u ok. 8% występuje wstrząs kardiogenny, a u kolejnych 10% obrzęk płuc ( mechanizmem powstania jest niewydolność lewej komory i zastój krwi w płucach ). Do innych ostrych powikłań zawału serca należy również dysfunkcja lub pęknięcie..

Angioplastyka (PTCA)

.. ...od stanu ogólnego osoby badanej i stopnia zaawansowania choroby, ich częstość nie przekracza 0.05%. Powikłania przy angioplastyce. Zawał serca Udar mózgu Zaburzenia rytmu serca pęknięcie ściany naczynia..

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...Jeżeli pacjent ma groźne objawy związane z bradykardią w najbliższym czasie nie można założyć stymulacji stałej, można zastosować stymulacje czasową , aby zabezpieczyć go w okresie oczekiwania. Ostry zawał serca. W ostrym zawale ściany dolnej serca zamknięcie tętnicy zaopatrującej węzeł..

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

Bóle w klatce piersiowej o podobnym do dławicy charakterze

.. ...jednostek chorobowych objawia się bólami w klatce piersiowe, a kilka z nich daje objawy łudząco podobne do dławicy. Diagnostyka różnicowa dławicopodobnych bóli klatki piersiowej obejmuje następujące choroby ( choć nie jest ograniczona do ): dławica zawał serca zapalenie osierdzia..

Duszność

Duszność

.. ...Duszność może więc być objawem bardzo wielu chorób. Duszność jest jednym z głównych objawów niewydolności serca ( skala NYHA dzieli niewydolność serca na cztery stopnie właśnie w oparciu o warunki, w których występuje duszność ). Duszność jest również jednym z objawów zatorowości..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy maską brzuszną zawału serca. Masce brzuszna zawału serca mogą towarzyszyć mdłości i wymioty. Ból może lokalizować się w środkowym nadbrzuszy lub w okolicy prawego łuku żebrowego. Istniej więc w takiej sytuacji możliwość pomylenia zawału..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...gdy wystąpią konkretne objawy. Próba wysiłkowa jest głównie wykorzystywana do diagnostyki pacjentów podejrzanych o chorobę wieńcową posiadających prawidłowy zapis EKG w spoczynku, do oceny wydolności wysiłkowej u chorych z rozpoznaną choroba wieńcową, po zawale serca oraz po leczenie..

Stan przedzawałowy

.. ...w oparciu jedynie o objawy kliniczne ( ból ) oraz wynik badania ECHO serca obrazujący spadek kurczliwości danego fragmentu mięśnia. Można powiedzieć, że jeśli mimo długo utrzymującego się bólu świadczącego o niedokrwieniu mięśnia sercowego nie zaobserwowano zmian w zapisie EKG, wzrostu..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...niespecyficznie, niemal bezobjawowo. Wynika to ze znacznej ilości różnych leków, miedzy innymi uspakajających i przeciwbólowych, które przyjmuje pacjent w okresie pooperacyjnym. Często chory nie skarży się na charakterystyczny ból w klatce piersiowej. Na ostre niedokrwienie mięśnia..

Badanie śliny pomoże rozpoznać zawał serca

.. ...serca, zwłaszcza kobiet, objawy są niespecyficzne, toteż szukają pomocy dopiero wtedy, gdy już doszło do uszkodzeń komórek mięśnia sercowego. Dlatego tak ważne jest szybkie i precyzyjne, a przede wszystkim łatwo dostępne rozpoznawanie zawału. Nowa metoda opiera się na oznaczaniu szeregu..

Wcześniejsze przewidywanie zawałów serca

.. ...nawet w sytuacji, gdy objawy takich zaburzeń nie są jeszcze zauważalne. Wychwytując taką anomalię dzięki stosunkowo prostemu badaniu poziomu protein w krwi, można więc będzie dużo wcześniej niż obecnie podjąć działania zapobiegawcze. Studia nad tym problemem rozpoczęto dziesięć lat temu,..

USG może pomóc w zidentyfikowaniu osób zagrożonych zawałem serca

.. ...występowały niepokojące objawy. U 574 osób badanie wykazało istotne zmiany miażdżycowe - toteż po sześciu lub dziewięciu miesiącach powtórzono je. Jak się okazało, ryzyko zawału serca czy udaru mózgu oraz prawdopodobieństwo operacji sercowo - naczyniowej było związane nie tylko ze..

Polskie masło z kwasami omega-3 obniża ryzyko zawału serca

.. ...komórek nerwowych. Łagodzą objawy depresji i zaburzeń pamięci. Kwasy te można kupić w aptece jako farmaceutyk. Spółdzielnia Mleczarska Sudowia w Suwałkach jest kontynuatorką tradycji pierwszej spółdzielni mleczarskiej powstałej na Suwalszczyźnie w 1925 roku. Obecną nazwę przyjęła w 1986..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...u których wystąpiły objawy zawału, jak np. ostry ból w klatce piersiowej, czekają ze zgłoszeniem się na pogotowie średnio 2,5 godziny - alarmowali lekarze na konferencji prasowej w Warszawie. Jak przypomniał konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii prof. Grzegorz Opolski, zawał jest..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...jest znajomość jego objawów - zaznaczył prof. Filipiak. U niemal połowy pacjentów jest to ból w klatce piersiowej, umiejscowiony za mostkiem, ośrodkowo. Nie mija on nawet po podaniu nitrogliceryny. Chorzy określają go jako piekący, rozrywający, gniotący, ściskający. U 30 proc. pacjentów..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...wiele lat nie daje ona objawów, ale nieleczona lub leczona źle znacznie zwiększa ryzyko udarów mózgu i zawałów serca. Niestety, w Polsce skuteczność leczenia nadciśnienia jest znacznie niższa niż w wielu krajach Europy Zachodniej i w USA - podkreślił specjalista. Nadciśnienie zaliczamy..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...dawać symptomów. Rzadko objawia się złym samopoczuciem, rozdrażnieniem, silnym pobudzeniem, bólem głowy - powiedział prof. Głuszek. Jest to duży problem, gdyż schorzenie to znacznie zwiększa ryzyko groźnych dla życia powikłań, jak udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca czy nerek. Z..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...czyli krótkotrwałymi objawami neurologicznymi, które poprzedzają atak bólu migrenowego. Najczęściej są to zaburzenia wzroku - mroczki, błyszczące zygzaki, gwiazdki przed oczami, ale mogą też wystąpić zaburzenia czucia, jak mrowienie lub drętwienie ust i ręki; zaburzenia mowy i niedowład..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 51

.. ...objawy szybkiego bicia serca i ciezko mi sie oddycha przy tym kardiolog mówi że to nerwica lękowa.iprzy tym sie boje ze umre na zawal serca.ekg i echo ok.biore lek afoban.czy to napewno są objawy nerwicy...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 66

.. ...panicznie boję się zawału. A objawy mam podobne do Twoich: bole w klatce piesiowej ( paradoksalnie właśnie najczęściej pojawiają się w okolicy serca i promieniują w stronę żuchwy , lewego barku itp. czyli właśnie tak jak jest przy zawale ) , duszności, drętwieje mi lewa ręka, ucisk i ból..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 95

.. ...tych wszystkich moich objawów nerwicy najbardziej boję się tego * galopującego * serca, zaraz wyobrażam sobie , że umrę na zawał. Ale wracając do tego co właściwie chciałam napisać: Tak więc biorę czasem ten Metoprolol. Ale sama nie wiem czy on tak dobrze na mnie działa. Serce nadal bije..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 237

.. ...czytam to mam wszystkie objawy nerwicy czyli kłucie w okolicy serca z lewej strony , w mostku ból żołądka kręgosłupa, ściskanie żołądka po którym następuje paniczny strach i wizja zawału serca a co za tym idzie śmierci. Często drętwieje mi też lewa ręka i mam uczucie opuchlizny. Robiiłam..

Gniecenie w mostku

.. ...wieku17latmialem podobne objawy jak ty.czasami mi powracaja zawsze je wiazalem z zawalem serca i latalem po kardiologach ale jak widzisz zyje do dzis i dalej to mam.poprostu to stres i nerwica serca nie jestem lekazem ale polecam slowmag bardzo dobry magnez nie zaszkodzi a mi pomaga.tak..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 100

.. ...słabości,łapały mnie objawy zawału serca łącznie z drętwieniem szczęki.Drzenie mięsni mam na okrągło i co jakiś czas problemy z żołądkiem.Obecnie mieszkam we Wloszech z moją dziewczyną i niby jest wszystko ok ale bóle głowy nie do wytrzymania.Praktycznie 24h na dobę.Dostaem w aptece..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 173

.. ...czy mieliście podobne objawy i czy rzeczywiście może to być nerwica. Agatka, ale to naprawde wygląda na zawał serca...na jekiej podstawie lekarz stwierdził, ze to nie to? Agatka leć do innego lekarza i to szybko z sercem nie ma żartów lepiej jak zbadają 10 razy za dużo niż raz za mało ...

Zawał serca bez zapchanych żył albo żołądek?

.. ...nerwica nie ma nic oprócz objawów wspólnego z sercem . Ile lat ma Twój mąż ? 44 bedzie mu przyjeto go na podstawie zawalu doszli do serducha od nogi stwierdzili wszystko ok i teraz pytanie od czego mial zawal ktory stwierdzili dosc dlugo go ratowali aby przywrocic normalny puls lezy tam..

Szybkie tętno przy nerwicy jest niebezpieczne?

.. ...nerwowcow,rozne moga byc objawy choroby.Natomiast nie poddawaj sie tak latwo po 1 holterze i UKG( echo serca )ja u siebie zawalilam sprawe,w zasadzie bo mnie olali.Po pierwszych badaniach nic nie wyszlo mysleli ze sciemniam,ale za drogim razem juz nie dalam sie wyrolowac i wyszlo na..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe? - Str. 2

.. ...dawno, ale fizyczne objawy nerwicy ( kołatanie serca, uczucie lęku jakby obawa przed śmiercią, uczucie ogromnego ciezaru na klatce piersiowej, wrazenie zawału serca, mroczki, osłabienie, wymioty, uderzenia gorąca potem potworne zimno i dygotanie całego ciała, zaciśnięcie wszystkich..

Tętniak serca

.. ...tutaj o rokowaniu i objawach ) od tego czy jest pozawałowy, jaki jest duży, jak zachowuje sie w UKG i jescze od kilku spraw. Nie każdy tętniak musi być groźny choć zawsze ogranicza pracę serca. Pozdrawiam mój syn ma tętniaka IAS to jest po prostu dziurka w sercu w jego przypadku..

Dodatkowe skurcze

.. ...to moze dawac takie objawy jak zawal lecz przyczyna moze byc rowniez na tle nerwowym,i to bardziej prawdopodobne.Twoja potliwosc,przy zalozeniu ze z tarczyca wszystko ok jest spowodowana strachem o serce,tak reaguje Twoj organizm.Przy zaburzeniach rytmu serca strach jest najbardziej..

Dodatkowe skurcze - Str. 175

.. ...fundują, chyba, że są inne objawy lub masz udokumentowaną konkretną chorobę serca, jakąs wadę, niewydolność, albo jestes po zawale. Ale Ty nie masz niczego takiego. Ja na początku też miała tylko popjedyncze, a potem nastąpiło właśnie sprzężenie tych pojedynczych z rytmem podstawowym...

Co dalej po rozległym zawale serca?

.. ...rozwolnienie i ogolnie objawy choroby serca. byla u lekarza rodzinnego pare razy a on ja leczyl na zoladek. przepisal jej leki przeciwbolowe ktore miala brac codziennie. mama naciskala lekarza zeby zrobili jej badania serca bo miala podejrzenia a oni zrobili babci to badanie ekg chyba,..

Nerwica serca, ktoś z was to ma? c.d.

.. ...probowalam przelamac te objawy i zasnac,niestety nie udalo sie.Dostalam ponownie napadu panicznego leku i ten bol w klatce piersiowej.Wezwalam pogotowie i zabrali mnie do szpitala,tam zrobili mi ekg zawalowe,zawalu oczywiscie nie bylo,zrobili tez badania krwi,okazalo sie ze mam bardzo..

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...ostra reakcja alergiczna objawiajaca się opuchnięciem gardła, obrzękiem płuc...mało brakowało, aby się udusiła. Miała bardzo wysokie ciśnienie. Pogotowie zabrało ją na OIOM przy oddziale kardiologicznym, tam po podaniu haków i tlenu reakcja powoli ustąpiła. Na drugi dzień miała..

Kardiomiopatia czy nerwica?

.. ...moze być nerwica.Do jej objawów należy m.in.kołatanie serca,potliwośc, zawroty głowy,duszności a nawet omdlenia.Jednak zanim zaczniesz sie leczyc w tym kierunku,skonsultuj się z jeszcze innym kardiologiem.Przede wszystkim wyluzuj!!! Nie możesz ciągle myśleć o tym ,że dostaniesz..

Psychika pacjenta po operacji na by-passy

.. ...Ocenia się, że osoby z objawami depresji obarczone są 1.5 - 4.5 - krotnie większym ryzykiem wystąpienia w przyszłości zawału mięśnia sercowego, w porównaniu do osób bez zaburzeń emocjonalnych. Rozpowszechnienie objawów depresji u chorych po zawale serca jest szczególnie wysokie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 10

.. ...czego szybko uciec - są objawami nerwicy. Dodam, że występują ok. raz na tydzień lub rzadziej. pewnie ze tak to sa lęki, ja ma genał to samo WITAJCIE KOCHANE : ) Witaj Agnieszko,mysle ze Twoje dolegliwosci to nerwica lekowa,moje objawy na poczatku byly bardzo podobne ,nie balam moze sie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 45

.. ...człowiek ma nerwicę, a ona objawia się głównie poprzez kłopoty z sercem, a przynajmiej nam się tak wydaje, bo mamy takie objawy. Ja również nie napisałam, że mój wujek miał nerwicę mięśnia sercowego, tylko, że miał zawał przez stres. I naprawdę dużo osobom, które miały nerwicę pomógł..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 49

.. ...napisz jakie miałaś objawy ? Czy też miałaś kołatania serca ? do Danusi.Mam pytanie czy jak mialas poczatki nerwicy to czy nie balas sie o swoje zycie, zdrowie?czy nie zastanawialas sie czy to nie jest od serca? od razu wiedzialas ze to nerwica? nikusia a skad wiesz ze to od nerwicy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 51

.. ...Ataki serca są typowym objawem psychosomatycznym. Wiążą się z tym oczywiście niesamowite lęki, jak właśnie lęk przed śmiercią. Dodać do tego panikę i już mamy wrażenie, że koniec - umieramy. Gdy miałam takie ataki czułam, że to już zawał. Dusiłam się, trzęsłam się, a nawet paraliżowało..

Jakby atak serca, uczucie silnego bólu w mostku

.. ...byc nerwica serca? czy objawy choroby wieńcowej ( dusznica bolesna ) boje sie, bo w mojej rodzinie wszyscy choruja na serce. Moja mama miała 2 lata temu zawał, mój tata ma nadcisnienie tętnicze. Napiszcie czy ktos kiedys miał cos takiego i co to moze być? Czy powinnam isc z tym do..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 2

.. ...neurochemiczne w mózgu ,Objawy powstające podczas palenia marychy nie koniecznie muszą być spowodowane ukrytymi wadami ,chorobami serca palenie może wywołać ogromny lęk ( panikę ) powstały w wyniku oddziaływania związków chemicznych zawartych w trawie na nasz mózg . A paniczny lęk ma to..

Zawał serca u 18-latka?

.. ...wykonanie badania EKG, objawy opisane przez Ciebie sugerują raczej silna nerwice ale chcąc być pewną powinnaś przejść diagnostyke kardiologiczną. Niskie ciśnienie tętnicze nie chroni przed zawałem serca , zmniejsza co prawda ryzyko jego wystąpienia ale nie może byc mowy o braku..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...może być? Mam podobne objawy i też zastanawiam sie co to jest. Może ktoś nam odpowie? dołanczam sie do was mam 22 lata i tez mam ten problem :( rowniez do was dolanczam, mam nadzieje ze ktos odpowie oj mialem to samo niestety okazaloe sie to zawalem serca ktory dokonal sie bezobjawowo -..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...niedotlenienia mózgu tzw.udaru co objawiło się niedowładem lewej strony ciała.na szczęście sprawność powraca bo rusza już ręką i nogą i to na tyle sprawnie że ma je przywiązane bo strasznie nerwowy po tym udarze się stał i wyrywa sobie wszystkie kroplówki,cewnik a ostatnio z tętnicy..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...kregow szyjnych daje objawy do zludzenia podobne do sercowych. dodam jeszcze ze wielu lekarzy sugeruje sie pierwszym wywiadem z pacjentem i stawiaja faktycznie diagnoze kardiologiczna. znajdz dobrego lekarza i zasuwaj do niego,mnie te wyimaginowane dolegliwosci ( niby sercowe )przeszly..

Zadziwiająco rozbieżne wyniki badań serca

.. ...metodą Cardiocar( autokar objazdowy ). Ludzie wykonujący to badanie orzekli, że mam tak niedotlenione serce, iż zawał jest kwestią niedługiego czasu. Właściwie już powinienem nie żyć.Tymczasem w klinice kardiologii zapewniono mnie, że nie mam żadnych cech niedokrwienia. Cierpię * jedynie..

Zawał serca a przeziebienie

.. ...serca o przebiegu bezobjawowym ( rozpoznanie głównie na podstawie EKG ); * zapalenie mięśnia serca i osierdzia ( z * objawami osierdziowymi * ); * zapalenie mięśnia serca z dolegliwościami typu dławicowego ( imitujące zawał serca ); * postać klasyczna zapalenia mięśnia serca (..

Do rozsądnych! wątki histeryków na forum

.. ...pozdrawiam Cześć Minia, objawy psychosomatyczne mają ludzie w czasie zawału. To najprostszy przykład, aby zrozumieć co mam na myśli. Idąc dalej, także nerwice i wiele innych chorób zaliczamy do psychosomatycznych. Pozdrawiam. Hmm według mnie te forum jest dla ludzi z chorobami serca a..

Zawał serca, miałem czy nie miałem?!

.. ...parametrow w postaci objawow klinicznych plus enzymow ( głownie troponiny ) plus zmian w ekg Iza ok tylko dlaczego każdy kardio - lekarz pyta mnie przebyty zawał o którym nic nie wiem mimo moich pobytów na Internie /pogotowiu/ z bólami ewidentnymi dla bólów lub zawału serca.Rozumiem,że..

Ucisk w mostku, a badania EKG nic złego nie wykazały

.. ...pomoc moga.Moga to byc objawy nerwicy,ale powinien zdecydowac najlepiej lekarz co w takiej sytuacji bedzie dla Ciebie najlepszym rozwiazaniem. ja też tak kiedyś miałam, Wpadałam w panikę , bo wydawało mi sie , że za chwile umrę. W końcu poszłam do lekarza - kardiologa. Diagnoza - nerwica..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1179

.. ...miesiecy mam takie o to objawy - kolatanie serca,zawroty glowy,dziwne mysli,pisk i szum w uszach,problemy ze snem budze sie w nocy i nie moge zasnac,snia mi sie jakies koszmary dziwne po ktorych sie budze z mocnym waleniem serca az mysle ze zaraz cos mi sie stanie,lęki juz staram sie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1184

.. ...opisujesz dość szczegółowo objawy z którymi nie możesz sobie poradzić a dzięki temu chyba mogę Ci coś podpowiedzieć. Otóż to wszystko co Ciebie spotyka ,czyli kołatanie serca,mierzenie ciśnienia lęk przed śmiecią czy zawałem to także mój problem. Walczę z tym 10 lat . Od ponad dwóch lat..

Drętwość ręki, bóle w lewej stronie klatki piersiowej

.. ...po zawale serca. Moje objawy przed zawałem to własnie drętwienie rąk. Mam 36 lat i do tej pory nigdy nie chorowałem.Ogólne osłabienie i to dretwienie w rekach nasiliło sie po przebytej grypie tydzień przed zawałem.Okazuje się że zawał serca może wystąpić również u osób młodych ,..

Wymioty, mdłości, bóle rąk, nóg, osłabienie, senność

.. ...czy ktos ma podobne objawy??miesiaczka skonczyla mi sie 3 dni temu, poza tym palilam papierosy teraz pale duzo mniej, jakos mam wstret, prosze o pomoc bo juz nie daje rady!!!! aha... dodam iz towarzyszy temu stan podgoraczkowy blagam pomozcie, czy to mogl byc zawal serca??? dodam iz..

Czy to był zawał serca?

.. ...zdarzają się nawet bezobjawowe zawały. Jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza zleci pewnie echo i test wysiłkowy - lub koronografię jeśli będzie uzasadnione. pozdrawiam A nie masz alergii? może po prostu nie możesz pić mięty i tyle;( Mięta, a zwłaszcza olejek miętowy ( zawierają go m.in...

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...wyjasniona. Ja mam podobne objawy i badz pewna ze to nie zawał bo choruje na to od dawna i juz bym chyba ze 100 zawałow miala , to nerica takie figle płata , takze sie tym nie przejmuj. Pozdrawiam: ) Miranda,to bardzo pocieszajace co napisalas,mam nadzieje,ze to9 faktycznie nerwica,ale u..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 3

.. ...ale mialy one swoje objawy zawze po 50... witam. ja miałem ostatnio ból w klatce piersiowej, ból za mostkiem,. przyjechało pogotowie po mnie. na miejscu zrobili mi EKG i jakies inne badania. niby wszystk odobrze. dostałem także zastrzyk na rozkurcz mięśni. czy bóle w klatce mogą też byc..

Rozległy zawał serca

.. ...ściany serca, bez żandych objawów bólowych, bez dusznosci, czuła się normalnie, dopiero wieczorem gdy nagle kontakt z nią zrobił się utrudniony, zaburzenia świadomości wezwałam karetkę. W tym czasie przez te wszystkie godziny gdy czuła się dobrze rozwijał się masywny obrzek płuc i..

Niski puls po zawale serca

.. ...na operację ( w szpitalu jak leżał doktor mówił że prawdopodobnie czekają go bajpasy ); może ktoś się zna na tyle żeby mi odpowiedzieć na to pytanie dlaczego tata ma tak niski puls i co sie z tym robi??..

Ból, pieczenie szyji i mostka

.. ...żadne inne rady!!!!!! ( objawy takie jak przy zawale serca ) A Tobie Andrzeju wielkie dzięki , bo ten ostatni Twój wpis odczytuję jako ostrzeżenie dla potencjalnych zawałowców - pozdrawiam ! dzięki za odp. - nie byłem jeszcze u lekarza biorę leki nasercowe i uspok. moż się poprawi ,ale..

Zawał serca 3-go stopnia

.. ...ma mniej więcej takie objawy więc trzeba działać jak najszybciej... NIe wolno zwlekać bo może się to źle skończyć!!!! A za granicą? Hmmm jeśli pracujesz legalnie to możesz zajść dop każdego szpitala i oni Cie zbadają, jeśli nie pracujesz legalnie ale masz wykupione ubezpieczenie w..

Coś niepokojącego, dziwne bóle w klace piersiowej

.. ...ludziom.Koleżanko nie lekceważ tych objawów tylko idź do kardiologa,a z tym całym SOSO nie pisz bo to GŁUPEK przeczytaj jego recenzje jak napisał dziewczynie co myśli o jej tacie po po zawale 3 - go stopnia. Przeczytaj ZAWAŁ SERCA co pisze ten pomylony SOSO nie warto z nim pisać a on sam..

Konkretne sposoby na nerwicę - Str. 2

.. ...dobry właśnie na te objawy związane z biciem serca. dzieki. wybieram sie do kardiologa w przyszłym tygodniu. czytam w necie głupoty i boje sie ze dostane zawału moj tesc sw.pamieci miała zawał ja to wdziałam:9 i od tamtej pory mam te leki. ze człowiek tk nadle moz odejsc. ja teraz biore..

Życie intymne po zawale serca i pomostowaniu

.. ...konia nawet kosztem objawow. TEraz naszczescie sa mniejsze , ale kiedys to mnie serce piklo ,bolalo i wogule tak mialem . A teraz mam nerwice o jeszcze jedno , krys51 no walsnie jak robilem w wakacje echo serca to mi cos babka powiedziala ze male jest , ale to czemu na opisie wszystkie..

Mocne uderzenie serca, a przed tym dziwne uczucie

.. ...mnie wystąpiły podobne objawy kilkanaście lat temu. Gdy lekarzom o tym mówiłem zachowywali się jak by nie rozumieli o co chodzi kwitując najczęściej * jakiś dodatkowy skurcz * . Jak oni bagatelizowali, to ja też. Skończyło się w 2006r zawałem. Nie ma cudów, serce zatrzymuje się i mocnym..

Duszności, wysoki puls i osłabienie

.. ...miałem bardzo podobne objawy. Wiem o czym mówisz, ale zawał ci nie grozi tylko sama się nakręcasz w momencie,gdy robi ci się słabo czy też serce np. samo przyspiesza i wali bardzo mocno. Zrób badania na tarczyce, krew,cukier,mocz tak na wszelki wypadek, a i usg serca bo u mnie winą tych..

Zawał serca, czy naprawdę jestem na to za młoda?

.. ...dolega, że mam jakieś objawy. A objawów tak naprawdę nie mam. Owszem czasem wydaje mi się że mam duszności, że czuję ucisk w klatce piersiowej, ale być moze to tylko fobia. Zapomniałam napisać najważniejszego, a właściwie zapytać: CO ROBIĆ? Nie denerwuj się i nie nakrecaj - porób..

*To tylko chwilowe niedotlenienie* a potem zawał i zgon

.. ...dniu chory dostał nagle objawów zawału serca,i szybki zgon.Długa reanimacja pogotowia nie przyniosła efektu.W karcie napisał i nagłe zatrzymanie krążenia w chorobie wieńcowej. Do tej pory dręczą nas wyrzuty sumienia,że może trzeba było zażądać karetki mimo,iż dyspozytorka delikatnie..

Zadyszka u męzczyzn po zawale

.. ...krótko, teraz silne objawy zadyszki powróciły. Bardzo proszę o pomoc, lekarze sami chyba średnio wiedzą co robic. Jeżeli ktoś mogły podzielic sie swoimi doswiadczeniami, to bardzo proszę. Wydaje mnie sie ze ta zadyszka to jest dusznosc wysilkowa/spoczynkowa i nie jest to zbyt dobry..

Wyniki echa serca po zawale

.. ...110/70. W trakcie badania na szczycie wysiłu nieznaczne uniesienie ST w bliźnie pozawałowej. Proszę o objaśnienie w jakiej kondycji jest moje serce i czy czy mam szansę na normalne życie. Z góry dziękuję...

Mam już dość nerwicy, leków i lęków

.. ...wam nerwica też się objawia arytmią - tachykardią, czy dużą ilością skurczy dodatkowych? u mnie to chyba wszystkiego po trochu :( :( :( w tej chwili jestem po zawale .więc to jest mój największy problem Witaj Schiza. Bardzo chętnie z Tobą pogadam. Mam 35lat. Wiem co to nerwy, ból serca i..

Przechodzony zawał serca

.. ...zadyszka. Powinnaś takie objawy traktować jako potencjalny zawał i zgłościć się do lekarza lub wezwać pogotowie. Teraz wizyta u kardiologa pilnie potrzeba, powinnaś myślę mieć koronografię... żeby ustalić czy przyczyną nie było zwężenie, to badanie oceni czy i na ile jesteś zagrożona..

Przechodzony zawał serca - Str. 2

.. ...to są dopalacze, ale objawy które opisujesz mogą ( choć pewnie nie muszą ) świadczyć o poważniejszym zaburzeniu albo krążenia mózgowego ( udar, zator ), albo kardiologicznie. Chyba sam widzisz że to nie były normalne objawy zwykłego zatrucia. Jeśli te dopalacze to jakiś środek odurzający..

Nie dam sobie rady...

.. ...rozdrabnial wymieniajac objawy mam chyba wszystkie mozliwe towarzyszace nerwicy serca dodam ze dopadla mnie w wieku 16 lat po zapaleniu marihunany ktore zakonczylo sie w moim wypadku nieziemskom panikom i uderzeniami serca ( wydawalo mi sie ze uderza jakies 300 razy na minute ) od tamtej..

Może ktoś podpowie co mi jest? - Str. 2

.. ...czasem 3 razy w miesiącu objawy zawału serca a że jestem zdrowa nie biorę żadnych leków. Druga dolegliwość to ,,sensacje,, żołądkowe a to też jest domena ludzi nerwowych. Byłam u lekarza wyeliminował patologię na podstawie też wyników , właściwie tylko kompleksowa morfologia ,..

Mocne bicie i skoki cisnienia

.. ...żadnych niepokojących objawów. 4 lata temu zmarł nagle mój brat na zawał i ciśnienie mi zaczęło * skakać * . Poszlam do lekarza i po paru wizytach zdiagnozowano mi nadciśnienie. Później poddałam się diagnostyce chorób serca ( badanie Holtera, echo serca, test wysiłkowy ).Ponadto..

Kolatanie serca jak z tym zasnac? - Str. 2

.. ...i te wszytskie inne objawy typy skurcze mimowolne miesni w szczegolnosci brzucha i ud i pocenie sie drzenie rak to jest przez glowe. musze gadac do siebie zeby sie uspokoic bo ja mam najwieksze leki w nocy ze zawalu dostane albo umre i to mnie przeraza i doprowadza do takiego stanu ze..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...wypowiedzial czy takie objawy naglej i bardzo zlej tolerancji wysilku odczuwa u siebie. Badanie USG nie wykaże zawału serca. Piszesz, że bierzesz leki na nadcisnienie: jakie i w jakich dawkach oraz jakie masz ciśnienie będąc na tych lekach? W granicach 140 skurczowe podczas lub tuż po..

Pierwszy zawał.

.. ...Powiec mi jakie miles objawy bo ja od ponad roku mam dusznosci i nie wiem co mam robic czuje sie jak bym umierala : - ( prosze odpisz!!!!!!!!!! do myszka19 - jeżeli liczba w twoim nicku oznacza wiek to raczej nie jesteś w grupie ryzyka choroby niedokrwiennej serca i zawału serca...