Obniżyć tętno

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...leków, które skutecznie obniżałyby tętno i miały mniej działań ubocznych. Jednym z ostatnich owoców tych poszukiwań jest iwabradyna - lek, który w 2006 roku został uznany za standard w leczeniu choroby wieńcowej przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne. Działa on na węzeł zatokowy,..

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

Gra w piłkę nożną pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze

.. ...tygodniu pomaga znacznie obniżyć ciśnienie tętnicze, ustabilizować tętno i pozbyć się tkanki tłuszczowej - przekonują duńscy naukowcy. Jak podaje serwis Science Daily, badacze uważają tę formę aktywności fizycznej za bardziej skuteczną niż tradycyjne wskazówki lekarzy dotyczące diety i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...się : ) Beta blokery obniżają tętno, czasami poniżej 60 uderzeń na minutę i lekarze dobrze o tym wiedzą. Ja na początku też strasznie panikowałem, ale odkąd przeczytałem na kilku stronach dotyczących kardiologii, że za bradykardię uważa się teraz akcję serca poniżej 50 uderzeń, a nie 60,..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...potem stopniowo się obniża. To normalna reakcja. Ważna jest tzw. spoczynkowa częstość akcji serca HR, czyli liczba jego uderzeń na minutę. Ogólna zasada mówi: im wolniejsze masz tętno, tym lepiej dla zdrowia. 36 - 40 uderzeń na minutę to bardzo dobry wynik i znak, że organizm jest w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 688

.. ...sportu. Ta matoda na 100% obniża tętno i ciśnienie. Lekami pewnie w chwilę można to zrobić ale po co się truć jak można inaczej, chyba że ktoś nie ma wyjścia. Kiedy zmieniłem nawyki, w lekkim stresie mam 80 - 88, w dużym 90 - 100, a normalnie 70 - 78, ciśnienie zawsze w normie od 115 -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 998

.. ...pod jężyk i zaraz się obniży no i krople waleriana też troszkę pomagają.Ja zażywam leki na ciśnienie cały czas betaloc zok 100 biore sobiepół tabletki działa fajnie bo obniża też tętno i jestem choć spokojna.Niewiem ale ile razy dzwoniłam na pogotowie jak miałam atak i mówiłam co mi się..

Duży puls - Str. 3

.. ...80.Dlatego jeżeli ktoś chce obniżyć sobie tętno i nadciśnienie to polecam bisocard. Witam ja mam tak jak Robert puls zawsze powyzej 100, a czasami skacze mi na gora 5 minut do 160 - 200 a potem znowu spada do 100 - 130 i cisnienie rowniez mi skacze, czasami do 175 - 180 na 135 - 140. Czy..

Szybkie tętno

.. ...który ma mi ten puls obniżyć i jest niższy ale normy książkowej około 66 - 76 jeszcze nie udało mi się osiągnąć chociaz jest już poniżej 100. Nie lekceważ takiego pulsu i odwiedź kardiologa. Powinieneś zrobić ekg i holter aby zaobserwować pracę serca w ciągu całej doby. Pozdrawiam U mnie..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...ciśnienie, a Mexicord go nie obniża. Jak dostawała inne leki, to mdlała. I jeszcze jedno pytanie, częstoskurcz to przypadłość wyłącznie kobieca?? To dobrze, ze ciaza przebiegla spokojnie, dziecko przyszlo na swiat i jest ok : ) ) ) Czyli widac, ze w czasie porodu moze byc jednak troche..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...i przepisała lek na obniżenie tętna BETALOC ZOK 25, brałam troche i znowy do niej poszłam na wizyte, wystraszyła mnie że może w sercu trzeba cos tak poprzecinac i takie tam ze musze jechac do Zabrza do Kliniki Choró serca. I od tego się zaczeło jak nigdy nie mialam bóli serca i jakis tam..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...amplituda zespołu QRS mocno obniżona patologiczny załamek Q w aVR nieprawidłowy załamek R w V2. V3. V4. V6. odcinek ST mocno uniesiony w V3 oraz: RR: 855ms P: 90ms QRS: 150ms PQ: 232ms QT:350ms QTc: 467ms Oś QRS: 103 Lekarz stwierdził, że musi mi zrobić Holtera. Oczywiście zrobił. Po..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...powinni ci dać coś na obniżenie. Ale nie wpadaj w panikę, wyniki holtera codziennie wychodzą inne, więc po kilku dniach mogło ci wyjść średnie tętno 86 ( bo np. miałaś mniej dodatkowych skurczów ). Ludzie żyją nawet z tysiącem dodatkowych skurczów dziennie. Bądź po prostu pod opieką..

Propranolol a tętno

.. ...zera.Może ktoś wie jak obniżyć tętno bez obniżania ciśnienia????? Witaj pRopranolol jest lekiem obnizajacym tetno a rownoczesnie obniza cisnienie. wiem poniewaz sama go zazywam od wielu lat.U mnie to jest tak, ze kiedy tetno mam powyzej 80/min. i odczuwam to biore 10mg i czekam na..

Rytm prowadzący zatokowy, zajerestrowano pojedynczą ExV

.. ...ExV, bez znamiennego obniżenia odc. ST - T, HR w granichac 150 - 30?? Prosilbym o szybka odpowiedz. Z gory dziekuje. Pozdrawiam Nie martwcie się; to dobry wynik ( chciałabym mieć taki ). HR to rytm serca ( tętno ), który osiąga najniższą wartość podczas snu a najwyższą podczas wysiłku...

Niskie ciśnienie czym grozi?

.. ...pszyspieszone z powodu obniżonego ciśnienia. pocieszę cię ja mam za wysokie ciśnienie 140/90 180/100 , a jak chodze lub stoję to spada mi do 70/30 a tętno cały czas 120 - 180 w spoczynku. ale na poważnie zrób badania w kierunku tarczycy i chorób kardiologicznych. jak wszystko będzie ok..

Niskie tętno po założeniu bypasów

.. ...tętno podwyższyło się do 90 - 95. Obecnie po 14 miesiącach od operacji dość nagle tętno zmalało 45 - 55.Cićnienie tętnicze obniżyło się do 110 - 120. /Było 140 - 150./ Odczuwam kekkie zachwiania równowagi...

Dodatkowe skurcze - Str. 305

.. ...Dostałam Nebilet , który obniżył mi ciśnienie do 90/60, ale nie zlikwidował skurczy dodatkowych oraz Xetanor - przeciwdepresyjny. Chodziłam śpiąca, a właściwie przesypiałam całe dnie i noce. Nic mi się nie chciało. Dwa dnie temu powiedziałam dość. Odstawiłam leki. Ciśnienie wraca do..

WPW a ablacja - Str. 2

.. ...Isoptinu, a Mexicord go nie obniża. Wszystkim zainteresowanym polecam Szybkie tętno i szybkie tętno II ( wtedy tam pisał o mnie mój mąż Luk - ja nie mogłam ) Po zabiegu nie miałam żadnych kłopotów, jedynie nasiliły sie migreny... Ale serduszko już nie szaleje. Gdybym miała sie jeszcze..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...przyjaciel - pomaga w obniżeniu chwilowo przyśpieszonego bicia serca. Jak tylko łapie mnie przeziębienie to też chodzę po ścianach i mało nie zemdleję. Witam wszystkich Ja też mam taki sam problem jak wy :( a najbardziej jak blondi. Moje objawy zaczęły się od omdleń, bólu w klatce i..

Niskie tętno 45-48 w spoczynku

.. ...piłkarzy ) następuje obniżenie tętna do takich własnie wartości. 40 - 45. Zdarza się nawet ok 30 - np. Lance Armstrong, Miguel Indurain. To normalne i korzystne. Ale ma miejsce po dłuższym okresie treningów. W Twoim przypadku należy jednak zrobić te wszytkie próby wytrzymałościowe i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 291

.. ...szczególności Propranololu ! Obniża on moje i tak niskie tętno spoczynkowe. Jak powiedziała tak zrobiłem. Odstawiłem wszystko co brałem. Zacząłem czuć się lepiej. Miałem czasami przyspieszone tętno i od razu uczucie jakiegoś niepokoju. Zacząłem się do tego powoli przyzwyczajać i nie..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...zażyłam propranol który obniżyl tętno ale w nocy i tak nie spałam bo ciągle kontrolowałam swoje tętno. Przez kolejne kilka dni byłam słaba i serce czasami troche zaszalało. Ale musze powiedzieć że chwile przed atakiem właśnie myślałam o tym ... czestoskurczu! Czy sobie go przywołałam w..

Niskie cisnienie i tętno

.. ...cardioaspiryn i lek na obniżenie cholesterolu, z powodu zwężenia światła tętnicy podkolanowej i udowej. 10 lat temu miałem * robioną * angioplastkę aorty brzusznej lewej nogi. lekarz twierdzi, że następna angioplastica nie pomoże, gdyż przyczyną jest praca serca. od kilku dni spada mi..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...podwyższone, spróbuj je obniżyć. Polfenon nie pomoże na przyspieszenie tętna. Moja Pani dr zaleciła mi wtedy 25mg metokardu. Działa faktycznie bardzo szybko. Ja normalnie przy braniu betaloku mam tętno ok 60. Jeśli wzrasta mi powyżej 70 pojawiają się skurcze dodatkowe i jest też..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 31

.. ...być może on również obniża tętno, Zyczę powodzenia z tym lekiem. Proszę napisz jakie są efekty leczenia, Może wiesz coś na temat Tambocornu. Pozdrawiam - Majka Do Majki. Dzięki za informacje. Ja jednak zaniechałam NEBILETU ( nie odczułam pozytywu ) i wróciłam do ISOPTINU tym bardziej, że..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 46

.. ...trochę ale to już dużo, obniżyło mi się średnie tętno. Oprócz migotania mam pozostałe arytmie, a najbardziej mnie niepokoi, że mam jednak trzepotanie ( dwa lata temu ablowane ). Wizytę u dr Kożluka mam na 22 kwietnia, to bedę miała już drugi Holter , i minie 2 m - ce po zabiegu to może..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 75

.. ...buuuu. A co na to lekarz Obniżanie się tętna przy wysiłku... to niedobrze. U mnie też przy wysiłku nie występuje przyspieszenie tetna tylko jakby zwiększenie siły skurczu serca. Tętno oscyluje w granicach 55 - 65. Przyspieszenie do 70 i wyżej to pewniak, że łapie częstoskurcz. W lutym..

Nerwica, załamanie nerwów? - Str. 2

.. ...brzuszno - przeponowe ( obniża tętno/ciśnienie, zapobiega hyperwentylacji, uspokaja ), a nie * piersiowe * , zamiast siedzenia przed komputerem - energiczny spacer ( 30 - 60 minut dziennie ), przyswojenie/systematyczne stosowanie technik relaksacyjnych, lektura dobrego poradnika dla..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 507

.. ...dostałam od ginekologa na obniżenie pulsu Isoptin. Normą był puls 90 - 120. Jak skakało wyżej to sięgnęłam po isoptin, ale to było może ze dwa, trzy razy. Wysokie tętno to norma w ciąży, a do tego nerwica go podnosi. Ja dość często przy niskim ciśnieniu ( 85/50 ) mam puls ok. 90 - 100. A..

EKG a lek uspokajający

.. ...mogą po pewnym czasie obniżyć twoje tętno, które normalnie też jest najwyraźniej stosunkowo wysokie. Przydatne mogą być suplementy magnezowe ( najlepiej z witaminą B6 lub jako chelat aminokwasowy - droższy, ale najlepiej przyswajalny ) i ewentualnie potasowe ( możesz zrobić stosowne..

Bardzo silne i bardzo szybkie bicie serca

.. ...jakiś sport, moje tętno obniży się ( nawet jeśli okazałoby się, że mam nerwicę )? a i owszem, prowadzę siedzący tryb życia... Ciśnienie * stresowe * masz raczej w porządku ( optymalne ciśnienie spoczynkowe - poniżej 120/80, nadciśnienie - 140/90 lub więcej ). Jeżeli chodzi o aktywność..

Ile trwa leczenie tachykardii?

.. ...razu nie dają leków na obniżenie tętna - chyba że jest to konieczne ale rzadko dają leki na obniżenie tętna jak ono jest poniżej 100 uderzeń na minutę pozdr Nie, jestem całkowicie zdrowa. W miarę niskie tętno jest mi potrzebne do zawodu. Aby móc go wykonywać trzeba przejść badania, w tym..

Powikłania po nieleczonej tachykardii - Str. 2

.. ...ostatni rok... Wysiłek obniża tętno - jeśli serce jest w formie to nie straszne mu zmniany tetna, nie są tak odczuwalne to raz a dwa nie poddaje się byle emocjom. Poprostu jest silniejsze i nie szaleje. Jeśli człowiek chce być sprawny to musi ćwiczyć inaczej flaczeje - o formę serca też..

Wdech/wydecha tętno

.. ...układu wegetatywnego ( obniżoną aktywność układu przywspółczulnego ). Trzeba jednak pamiętać, że dla większości pacjentów według ich stanu wiedzy ogólnej serce jest organem, który powinien pracować miarowo jak maszyna. Wszelka niemiarowość budzi niepokój, notabene samo słowo..

Concor Cor a alkohol - Str. 2

.. ...rzecywiście możesz za bardzo obniżyć ciśnienie ( i tętno ), co rzeczywiście doprowadzi do zasłabnięć itd. Jest to też kwestia dawki. Ile obecnie bierzesz ? Betablokery są na ogół dożywotnie, trzeba się z tym pogodzić i przyzwyczaić. A z czym musze byc ostrozna? z alkoholem czy dawka..

Isoptin w ciąży

.. ...ale żeby znacząco mi obniżał tętno, to nie powiem. JA mam przede wszytskim skurcze dodatkowe 11 900, tętno tez szybsze, ale w ciązy to normalka akurat: ) czyli mwisz 4 - 5 dni...czyli muszę być cierpliwa... Isoptin szkodzi na płód Boże to co ja mam zrobić - 3 lekarzy mi go przepisałao -..

Uciążliwe nadciśnienie u 20 latka

.. ...do góry, dopiero jak obniżyli mi tętno ( zawsze było w granicach 120 - 130 ) to ciśnienie też się ładnie uregulowało. Biorę rano bisocard 5 i wieczorem ipres long. no miałem robione na potas i kreatine,wysilkowe, ma zdwojenie nerki ale chyba to nic nie ma do zeczy,jak brałem tylko..

Bardzo szybkie tetno - Str. 2

.. ...np. propranolol, żeby obniżyć puls. Rozumiem, że tętno skacze w wyniku stresu, a potem stabilizuje się, ale moje tętno nie zależy od stresu. Czasami czuję przyspieszenie tętna jeszcze przed wyjściem z domu. @kardiologiczny Co ja mam zrobić w tej sytuacji? Mam 19 lat. Jestem w technikum i..

Beta blokery a aktywność fizyczna

.. ...częstoskurczy. Jest skuteczny i obniża moje tętno spoczynkowe do około 80 uderzeń na minutę. Czy na tym leku mogę uprawiać sport, chodzić na siłownię i ogólnie robić to, co robi każdy zdrowy człowiek? A co powiedzial na to lekarz? Zapomniałem się go o to spytać :p Moj brat bierze..

Przestałem brać leki Bisocard 5 , Inhibace 5 i inne czy wrócić do leków

.. ...pęczka Hisa , umiarkowane obniżenie ST , coś tam z QRS , ciśnionko 170/110 tętno 140 a wieczorem 166/73 i tętno 124 mam zalecenie kontroli za tydzień . Mały opiernicz od lekarza za odstawienie leków , powiedziała że może to być początek niewydolności ?ale jakiej nie pamiętam!Czy po..

Omdlenia i utrata świadomości, wysokie tętno, arytmia serca?

.. ...tylko dał tabletki na obniżenie i do widzenia.Takie postępowanie nie pozwala uporac się z nadciśnieniem.Poczytaj o przyczynach nadciśnienia.Zioła na nadciśnienie to jemioła i herbatka ze skrzypu polnego ciepła z sokiem z cytryny.Poczytaj o diecie na nadciśnienie.Czy nie masz nadwagi?..

Może ktoś podpowie co mi jest?

.. ...tyś. Jedynie limfocyty obniżone ( 20% a norma to 25 - 40 ). Ponoć ( słowa lekarza ) zrównoważone są ilością neurofili. Ciśnienie dzisiaj ok, tętno spadło, biorę 2x1 Beto zk 25. Mimo wszystko wciąż czuję się otępiale, wiele wspominam z wizyty w szpitalu. Mam uczucie pijanego i ucisku w..

Wysokie cisnienie

.. ...Stres, nerwy, i dieta. na obniżenie ciśnienia pij ziele skrzypu i stosuj odpowiednie odżywianie .Czy ćwiczyłeś na siłowni i brałes cos na przyrost mięśni.Serce to też mięsień.A to,że po wysiłku ciśnienie wzrasta i tętno to normalne.A ból nie musi być od serca,lecz od kręgosłupa.Czy masz..

Jak obniżyć puls?

.. Mam 30 lat i od urodzenia mam astmę oskrzelową. Biorę stertę leków które pomagają więcej bądź mniej w zależności od tego czy jestem zdrowa czy np. przeziębiona i czy biorę leki regularnie. Ponieważ używam sporo inhalatorów typu Ventolin / Berotec moje tętno nie schodzi poniżej 100 w spoczynku. Czy ktoś zna..

Nie mam rąk - jak mierzyć ciśnienie sensownie i miarodajnie ?

.. ...razy dziennie bo on obniża tętno, że możnaby go zastąpić podawaniem 2 razy Tritace. No ale na razie polecił mi się obserwować. Więc kupiłem ten ciśnieniomierz i od kilku dni mierzę to ciśnienie - mankiet powyżej kolana na udzie w pozycji leżącej i wyniki mam rzędu: górne - od 118 do 136,..