Obrzęk mózgu przy udarze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...szczególnie często dochodzi do obrzęku płuc. Istnieje także duże ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Złośliwe nadciśnienie tętnicze może stanowić ewolucję zarówno pierwotnego jak i wtórnego nadciśnienia tętniczego. Częściej jednak rozwija się na tle nadciśnienia wtórnego do patologii naczyń..

Udar mózgu - Str. 2

.. ...udaru miał rozległy obrzeg mózgu( prawo stronny ),który spowodował zatrzymanie się oddechu i za wysokim ciśnieniem ok 220/150 i to była główna przyczyna śmierci.Wiem jak to mocno boli ja dalej cierpie jadnak jestem osobą mocno wierzącą i mam nadzieje że mój tato został wezwany do Boga..

Udar mózgu - Str. 4

.. ...opisywanych. Czuję się teraz dobrze ale czy mam się bać że nastąpi drugi udar?? Prowadze teraz higieniczny tryb zycia. Mojemu tatusiowi opada czasami kacik ust ale jak sie zmeczy wiec lekarze uspokajają ja jednak nie potrafie tego zrozumiec i strasznie sie boje kolejnego udaru. Moj tato..

Udar mózgu - Str. 7

.. ...przytomność, dostał obrzęku mózgu i po 3 dniach, usłyszałyśmy z mamą od lekarza - Stan agonalny, mózg umiera - to zdanie będę pamiętać do końca życia, śmierć był dla mnie ogromnym szokiem i oczywiście życzę wszystkim chorym powrotu do zdrowia, ale trzeba być świadomym, że śmierć dotyka..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu

.. ...jednak nie rokują zbyt dobrze.Babcia ma 86 lat,a więc i wiek też odgrywa rolę. Narazie jest przytomna ale też mocno zwraca pokarm i jest karmiona sondą.Wiem że długo chyba też tak nie moze być...Druga sprawa jest taka że bardzo utrudnia opiekę pielęgniarkom,wyrywa sobie wenflony i..

Dalsze postąpienia po udarze mózgu - Str. 2

.. ...chcieli się zajmować,dobrze że coś tam się jednak udało wywalczyć.Wiem że rehabilitacja jest trudna u chorych w takim stanie ,ale warto choć troszkę usprawnić chorego.Moja babcia niestety nie chodzi ale siedzi,jest w pampersach i w sumie to nie życie.Ale nie poddaje się,jest w zakładzie..