Obrzęk płuc

Powikłania zawału serca

.. ...kardiogenny, a u kolejnych 10% obrzęk płuc ( mechanizmem powstania jest niewydolność lewej komory i zastój krwi w płucach ). Do innych ostrych powikłań zawału serca należy również dysfunkcja lub pęknięcie mięśnia brodawkowatego, nagle występująca niedomykalność zastawki mitralnej (..

Cewnik Swana-Ganza

.. ...wstrząs kardiogenny ), obrzęk płuc, podejrzenie pęknięcia przegrody międzykomorowej. Wprowadzenie cewnika Swana - Ganza do jam serca odbywa się z dostępu żylnego ( obwodowy albo centralny ). Cewnik prowadzony jest do prawego przedsionka. Następnie pompowany jest balon aby ustabilizować..

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. Obrzęk płuc ( Oedema pulmonalis ) to stan kliniczny będący wynikiem masywnego przemieszczenia płynów z włośniczek płucnych ( drobne naczynia do tkanki śródmiąższowej ) i pęcherzyków płucnych. Zjawisko to spowodowane jest wzrostem ciśnienia w łożysku naczyniowym płuc. Przyczyny obrzęku płuc. sercowo -..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...przyczynami pozasercowymi: obrzęki obwodowe, zależne od obecności żylaków kończyn dolnych, zaburzeń krążenia limfatycznego, hipoalbuminemii, długiego przebywania w pozycji siedzącej; rzężenia w dolnej części pól płucnych, wynikające często z niedodmy, stanów zapalnych, zmian..

Frakcja wyrzutowa

.. ...krążeniu płucnym, nawet do obrzęku płuc. Stopień przewlekłej niewydolności serca określa się według skali NYHA oceniającej, przy jakim wysiłku chory odczuwa duszność: I stopień niewydolności jest dla chorego nieodczuwalny, o chorobie świadczą zmiany w badaniu ECHO serca, IV stopniu chory..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...duszność wysiłkowa, obrzęki kończyn dolnych i powiększenie wątroby. Te ostatnie objawy są wynikiem niewydolności prawej komory serca, która z czasem może się rozwinąć u chorych z niedomykalnością mitralną. Niebezpiecznym powikłaniem niedomykalności mitralnej jest nadciśnienie płucne...

Torasemid (Diuver, Trifas)

.. ...eliminacji lub zapobiegania obrzękom obwodowym oraz obrzękowi płuc. Preparaty zawierające torasemid dostępne w Polsce ( za indexem leków MP ): Diuver, Trifas. Inne leki z grupy diuretyków pętlowych: furosemid...

Nadciśnienie płucne

Nadciśnienie płucne

.. ...niewydolności serca ( obrzęki kończyn, powiększenie wątroby - marskość zastoinowa, wodobrzusze ). Obecne też są oczywiście objawy choroby podstawowej. Leczenie nadciśnienia płucnego. Leczenie nadciśnienia płucnego jest uzależnione od fazy choroby. Chorzy muszą unikać wysiłków..

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...pojawia się znaczny obrzęk ( zwykle dotyczy to podudzi ), ocieplenie całej kończyny, ból pojawiający się podczas chodzenia, stany podgorączkowe. Niestety, zdarza się, że choroba rozwija się skrycie i jej pierwszym objawem jest epizod zatorowości płucnej. Diagnostyka opiera się na ocenie..

Woda w płucach

Woda w płucach

.. ...skrajnych przypadkach niewydolności serca może dojść do obrzęku płuc. O wysięku mówimy, gdy płyn jest czynnie wydzielany do światła pęcherzyków. Sztandarowym przykładem tego procesu jest zapalenie płuc...

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...szczególnie często dochodzi do obrzęku płuc. Istnieje także duże ryzyko wystąpienia udaru mózgu. Złośliwe nadciśnienie tętnicze może stanowić ewolucję zarówno pierwotnego jak i wtórnego nadciśnienia tętniczego. Częściej jednak rozwija się na tle nadciśnienia wtórnego do patologii naczyń..

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. ...i chudnie. Stawy są obrzęknięte, początkowo choroba dotyczy zwykle drobnych stawów rąk. RZS jak wszystkie choroby z grupy kolagenoz dotyczy całego organizmu. Poza zmianami w stawach, u chorych z reumatoidalnym zapaleniem stawów może dojść do zajęcia miedzy innymi nerek ( skrobiawica ),..

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)

.. ...konsekwencja rozwijającego się obrzęku błony śluzowej oskrzeli i nadprodukcji śluzu. Przyczyny POChP. Przyczyna POChP jest złożona, związana z predyspozycją genetyczną, być może także z infekcjami wirusowymi. Nie ulega jednak wątpliwości, że podstawowym czynnikiem ryzyka wystąpienia..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...niewydolność serca często z obrzękiem płuc ). W badaniu elektrokardiograficznym obserwujemy najczęściej obniżenie odcinka ST. W obrazie ECHO lekarz może stwierdzić hipokinezę niedokrwionego fragmentu mięśnia sercowego. Potwierdzeniem zawału jest podwyższony poziom sercowych troponin...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...Vivacor.Spironol.Tritace i Acard. Jest dobrze, wszystko oprócz ciśnienia. Jeżeli ktoś chciałby zapoznać się z historią mojej choroby, lekarzami itp. to z chęcią wyśle @ całą dokumentację. Może będzie przydatna w leczeniu. Mój mail: pawel.dabrowski@plusnet.pl Mam 32 lata i Kardiomiopatia..

Woda w płucach - Str. 3

.. ...dzisiaj caly dzien dobrze a wieczorem znow bol, ( moze troche dlatego ze dzis chodzila do szpitala obok i miala troche ruchu ). Wieczorem mowila ze ja boli bardziej niz wtedy, a pozniej zasugerowala ze moze ma wode wp lucach ;/ powiedziala ze czuje jak jej sie cos przelewa, mam nadzieje..

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...opuchnięciem gardła, obrzękiem płuc...mało brakowało, aby się udusiła. Miała bardzo wysokie ciśnienie. Pogotowie zabrało ją na OIOM przy oddziale kardiologicznym, tam po podaniu haków i tlenu reakcja powoli ustąpiła. Na drugi dzień miała wysoką gorączkę. Wyniki biochemiczne..

Samopoczucie po ablacji

.. ...częstoskurczu,że skończył się obrzękiem płuc. Na szczęście pogotowie pojawiło się szybko i w ciągu kilkunastu minut byłam w szpitalu.W trakcie pobytu na Intensywnej Terapii kardiolog zdecydował,że ablacja jest niezbędna i w końcu zdiagnozowano co to za rodzaj częstoskurczu.Nic nie..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...respirator, do tego jeszcze obrzek płuc. Było by dobrze jak by mogl oddychac sam, a tak to nie wiemy co robić zeby mogl sam oddychac i by go wybudzili z śpiaczki farmakologicznej. Co robić? Doradzcie, pomożcie. Proszę :( nie jestem lekarzem ale jestem na pielegniarstwie i sadze ze Twoj..

Zastawka mitralna - gdzie wykonać operację?

.. ...ostatnio doprowadziły do obrzęku płuc i mama z ulicy została zabrana prosto do szpitala. proszę o pomoc i rady - na ten temat - np. gdzie taką operację można wykonać - chodzi mi o najlepszą kardiochirurgię, ( w tej chwili jesteśmy związani ze szpitalem w Zamościu im. Jana Pawła II ), jak..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 2

.. ...tryb życia, mieszkam na obrzeżu miasta, więc to nie przez spaliny. Ma ktoś pomysły na to? hm a czy lekarze brali pod uwage zatorowsc płucna? Zróbcie RTG płuc - prawdopodobnie macie sarkoidoze. Też mam coś takiego, przy wdechu nieco kłuje w okolicach płuc, RTG nie chce bo starzy wyczają..

Koronografia w wieku 73 lat

.. ...rozrusznika dostała obrzęku płuc. Jej serce jest niewydolne. W październiku miała robioną koronografię, ale jednak lekarze nie zdołali jej założyć stentów. Było duże ryzyko. Miała mieć bajpasy, ale również lekarze orzekli, że nie kwalifikuje się do wykonania tej operacji. Teraz po..

Echo serca, czy wszystko jest w normie?

.. ...krążeniu płucnym, nawet do obrzęku płuc. Stopień przewlekłej niewydolności serca określa się według skali NYHA oceniającej, przy jakim wysiłku chory odczuwa duszność: I stopień niewydolności jest dla chorego nieodczuwalny, o chorobie świadczą zmiany w badaniu ECHO serca, IV stopniu chory..

Rozległy zawał serca

.. ...czy ona swoją mamę z obrzękiem płuc zostawiłaby na swoim marnym oddziale wewnętrznym pod jedną marną kroplóweczką????ech, sorry, ale jestem rozżalona. Usłyszalam że się nie znam i jestem arogancka, a ja jej kazałam doktorksą dumę schować do kieszenie, bo własnie straciłam najukochańszą..

By passy i woda w płucach

.. ...obu stronach oraz duże obrzęki w okolicach kostek i stóp, ale cały czas biorę leki odwadniające. Gdy było 4 miesiące po operacji przechodziłam zapalenie górnych dróg oddechowych, ale byłam intensywnie leczona dużą dawką antybiotyku. Po leczeniu miałam zrobione prześwietlenie klatki..

Pomoc w przetłumaczeniu z medycznego na polski

.. ...płucach, zagrażający obrzęk płuc, sylwetka serca w tym lewa komora serca powiększona. Niewydolność serca. Oczywiście dalsze leczenie będzie prowadzone, ale ja się strasznię martwię i nie wiem co tak na prawdę można oznaczać taka diagnoza. Przegooglałam oczywiście internet żeby złapać..

Reanimacja po zawale mięśnia sercowego

.. ...przeszedł silny zawał obrzęk płuc oraz był reanimowany nadal jest nieprzytomny. w sobotę także rozmawiałem z lekarzem który poinformował mnie że zostało odłączony od respiratora , sam oddycha ale nie reaguje na żadne bodźce ma minimalny ruch źrenic oraz że wydala za mało moczu co do..

Mexicord a skurcze dodatkowe komorowe serca

.. ...długiego może dojść do obrzęku płuc boje się trochę, czasami myślę co dalej będzie mam 38 lat a co będę robił za 5 lat jak w ciągu 2 lat skurcze się bardziej nasiliły, w domu mnie mają już dość, na ten temat ze mną nie gadają, praktycznie jestem sam z tymi skurczami. a ile masz tych..