Obrzęki nóg

Niewydolność serca

.. ...serca mogą występować obrzęki nóg ( zwykle zlokalizowane są w okolicy kostek i goleni ) a także pleców ( u osób leżących ). Obrzęki nasilają się po przebudzeniu organizmu. Innymi objawami mogą być: wzmożone oddawanie moczu w nocy ( nycturia ), suchy męczący kaszel kaszel w nocy,..

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...nocnym odpoczynku lub obrzęki nóg, dla niedokrwienia tętniczego z kolei - chromanie przestankowe. Określenie mrowienie jest jednak bardzo subiektywne, stąd nie należy, bez badania, wykluczać tych dwóch chorób. Kolejną grupą przyczyn parestezji w obrębie nóg są schorzenie neurologiczne..

Obrzęk nóg

Obrzęk nóg

.. Obrzęk nóg może mieć różne przyczyny, niekoniecznie związane z układem sercowo - naczyniowym. Ważne jest, czy obrzęk jest symetryczny, czy dotyczy tylko nóg, czy też innych części ciała. Istotne jest także, czy poza obrzękiem występują dodatkowe objawy jak podwyższona temperatura, ból, zaczerwienienie...

Zwężenie zastawki trójdzielnej (stenoza zastawki trójdzielnej)

.. ...żył. Efektem tego są obrzęki ( początkowo nóg, z czasem powiększenie wątroby, śledziony, wodobrzusze ) oraz rozciągnięcie prawego przedsionka, co sprzyja powstawaniu zaburzeń rytmu serca. U chorych z tego typu wadami bardzo często występuje migotanie przedsionków. Leczenie polega na..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...objawem ZŻG jest ból i obrzęk łydek lub ud, różnica w ich obwodzie, napięta skóra, poszerzone żyły układu powierzchownego, czasami zaczerwienienie lub przebarwienia. Bywa, że nie pojawiają się żadne objawy, dlatego warto wykonać test, który potwierdzi chorobę. Niekiedy za bezobjawowym..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...dodać,że mam coraz większe obrzęki nóg,namacalną wątrobę pod łukiem - tak jest napisane na karcie wizyty,wyższe ciśnienie - 150/ 90( wcześniej przeważnie 110/70,oczywiście po lekach ) i szybko się męczę - wejście na 2 piętro jest dla mnie problemem.Następną wizytę mam w maju.Pozdrawiam..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 28

.. ...powiększone serce i obrzęki nóg oraz wodę w otrzewnej. Na razie trwają badania i nikt nie jest nam w stanie określić, jak bardzo zaawansowana jest ta choroba, jakie są rokowania. Trzeba czekać, czekać, czekać... Zapewne jesteście sobie w stanie wyobrazić, jak bardzo się boję! Chciałabym..

Do tych którym pomogły betablokery!

.. ...op niektórych miałam obrzęki nóg a potem rąk. o mało nie uszkodziłam sobie nerek. jest nowy lek PROCOROLAN. zapytajcie lekarza. to nowy lek. znajdziecie na jego temat coś w internecie. podobno jest drogi. ja dostałam próbkę próbną od kardiologa. niestety miałam po nim problemy ze..

Wysoki puls od ponad 80 do ponad 100

.. ...objawy tej choroby to obrzęki ( u mojego męża nóg ). Zresztą poczytaj sobie o tej chorobie, może odnajdziesz jakieś inne symptomy. Mojego męża nikt nie potrafił zdiagnozować, więc lepiej to ułatwić lekarzom. Wysoki * przyspieszony puls jest wtedy gdy mamy w spoczynku ponad 100. W moim..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...z powodu strasznych obrzęków nóg,przy tym bardzo spadł na wadze i był słaby.Rodzinny wysłał go na oddział płucny,i dopiero tam odkryto chorobę serca i przewieziono go do innego szpitala na kardiologię.Chciałabym dodać ,że z obrzękami walczył od 3 lat, niestety tylko pod kontrolą lek...

Skaczące cisnienie i nerwica - Str. 2

.. ...brałam przyczyniły się do obrzęku śluzówki nosa i gardła. Wszystkie diuretyki zatrzymują mi wodę, co prowadzi do opuchlizny nóg, twarzy i duszności. Przez 4 lata brałam Accupro 20 i cały czas miałam kłopoty z zatokami: ciągły katar i trudności w oddychaniu przez nos. Laryngolog..

Choroba Reina

.. ...krążeniowej.Wiąże się to z obrzękami nóg i rąk,zmianami na skórze wskutek zimna i marznięciem.Z góry dziękuję.Pozdrawiam Ja mam to samo lewa dłoń zimna i niekiedy sina byłem u lekarza on odesłał mnie do specjalisty a specjalista przepisał mi Halidor żel Lioton 1000 APO - Pentox 400 sr i..

Czy serce w ciąży się powiększa?

.. ...bywa, że mdleją, mają obrzęki nóg, zaburzenia rytmu i kołatanie serca. Te dolegliwości wynikają z przesunięcia przepony i ucisku rozwijającej się ciąży na narządy wewnętrzne, w tym serce. W okresie ciąży dochodzi do wielu zmian w funkcjonowaniu układu krwionośnego. Przede wszystkim o 40..

Walka z nadciśnieniem wygrana

.. ...mających chore stawy i obrzęki nóg, żylaki studentów osób z nadwagą osób mających słabą odporność przy zapaleniach, m. in. też układu trawiennego przy profilaktyce grypy działa antybakteryjnie i antywirusowo pobudza metabolizm usprawnia działanie układu oddechowego przy powikłaniach po..